Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Въпрос за избор на апарат (а сега де?)
Автор: Altrntv   
Дата:   09-05-11 09:56

Здравейте,
по въпроса - на кратко:
до сега снимах с една Praktica MTL3, но сякаш ми се иска да я сменя с нещо, което освен ръчните настройки има и по-мързеливи такива - нещо с автоматичен режим. Та сега се чудя между няколко апарата. Canon AE-1 Program, Minolta XG-някаква, Pentax ME Super... примерно. От това, което съм прочел не мога да преценя кое има повече преимущества и недостатъци. Снимам предимно общи неща - нищо конкретно, от което би зависил самият избор. Който има впечатления някакви от машинките, моля да се включи. [shtrak]

P.S. По-новите филмови тела (тези пластмасовите в любителския клас) не ми харесват [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за избор на апарат (а сега де?)
Автор: jekopj   
Дата:   09-05-11 11:19

Изборът е голям и при трите изброени от теб марки фотоапарати.Щом снимаш всичко, ще ти трябва апарат,който освен ръчен режим,да има и режим с приоритет на блендата,и режим с приоритет на скоростта.От там нататък всичко допълнително като възможности е само плюс.Напр.,бутон за ДОФ,френелова леща и клин,повече индикации във визьора,вертикален метален затвор с 1/2000сек.,и още мн.други.Огледай се и за други марки.


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за избор на апарат (а сега де?)
Автор: Altrntv   
Дата:   09-05-11 11:39

Да - това с инфото във визьора също е предимство, което търся. И металния затвор май от тези, които съм изброил го има само пентакса. За минолтата не съм сигурен... Да уточня - съмнява ме да започна да снимам със светкавица, така че ниската синхр. скорост на платняните перденца не ми е проблем [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за избор на апарат (а сега де?)
Автор: jekopj   
Дата:   09-05-11 11:53

Пишеш,че снимаш общи неща,а под това може да се разбира,че снимаш от всичко по малко.За това ще ти трябва апарат с по-добри възможности,по-универсален.Сега в базара има евтини апарати с мн.добри показатели.
Пиши с какви обективи разполагаш,че то си е система,едното без другото не може.


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за избор на апарат (а сега де?)
Автор: Altrntv   
Дата:   09-05-11 12:02

Разбирам за системата. Така или иначе имам само обективи на резба(50,58,135,200), които не смятам да ползвам кой знае колко много - все пак се целя към нещо на байонет. И за да го ползвам пълноценно - и обективите ще са байонетни. Понеже наистина е цяла система за начало ще е само тяло с нормален обектив. Другото - постепенно. Благодаря за отзивчивостта.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за избор на апарат (а сега де?)
Автор: ZENON   
Дата:   09-05-11 12:07

С преходници към К байонет ще можеш да си ползваш и старите обективи без проблем.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за избор на апарат (а сега де?)
Автор: nikola_penkov   
Дата:   09-05-11 12:21

Имам МЕ супер.Визьорът му е доста по-голям от на други по-големи модели и е с 97% покритие,не виждам друго предимство-останалото е въпрос на обективи.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за избор на апарат (а сега де?)
Автор: jekopj   
Дата:   09-05-11 12:22

Не си създавай сам проблеми /мое мнение/.Вземи си още един по-широк обектив на резба и евентуално телеконвертор,скай,уве и полар филтри,по-мощно светкавица с чупища се глава,стабилна чанта и в общи линии системата е завършена.Достатъчно добри японски апарати има в базара,които са на резба,вместо баьонет.Едва ли няколкото загубени секунди при отвиване и завиване на обективите ща са решаващи.Пък и те без проблеми стават /с преходник/ за дигителните "Пентакс" апарати,както са ти писали вече.[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за избор на апарат (а сега де?)
Автор: Altrntv   
Дата:   09-05-11 13:39

Ох, ами ще го мисля още тогава...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »