Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Заслужава ли си Canon 60D
Автор: rPaguHaP   
Дата:   11-04-11 18:29

Решил съм все някога да си взема истински фотоапарат, а не да карам цял живот със сапунерка. За момента съм се спрял на Canon 60D. Не се занимавам професионално с фотография, но както знаете - голяма краста си е. Затова реших да мина "на друго ниво" и да взема ДСЛР.

За момента съм се спрял на Canon 60D (както навярно сте се досетили от заглавието). Това ще ми е първият ДСЛР и първоначално се бях спрял на 550Д, после реших поне 550Д (заради разликата в матриците и тялото), после мислех за 7Д (но не ми се дават толкова пари) и нещо като среден вариант е 60Д.

Има няколко предимства спрямо 600Д и те са:
+ всичките 9 автофокусните точки са кръстосани (а на 600Д и 550Д само централната е кръстосана)
+ въртящ дисплей (знам, че за повечет от вас това е недостатък, но дисплея може и да не се върти и т.н. - все пак няколко пъти да ти влезе в употреба - все файда)
+ по-голяма батерия спрямо 660Д (1000+ снимки спрямо 550 снимки)
+ слот за SD карта (предимство ако тепърва ще си купуваш карта памет, а не да имаш вече CF

Прочетох доста теми и разбрах, че 60Д бил с обърнат сензор (матрица) - не знам това дали е предимство или недостатък.

Предполагам, че ще мога да снимам HDR с този фотоапарат (то остава и да не може, ама пак да питам)?

Спрял съм се на Канон, понеже има разнообразни обективи пък и както се казва - фен съм на Канон.

За обектива не знам кой ще е най-добре. За сега съм се спрял на кита с 18-135mm f/3.5-5.6 IS UD Standard Zoom Lens. Уж за по-универсална употреба.

И тъй като тук цената на 550Д е кум 1500 лв само за тялото, а 60Д от Америка излиза 1800 с този обектив реших да се охарча малко повече.

При внос на техника от Америка, ако патъваш до там и си вземе апарата като личен багаш - плащат ли се такси като ДДС и мито?

Цените в Америка на фотоапаратите същите като в Амазон.ком ли са или не (тъй като смятам, че ще се купи на място, а не по интернет) ?

А при поръчка от Амазон плащат ли се ДДС и мито (мисля че поне едното го нямаше за фотоапаратите)?

Тъй като не съм много запознат с фотогравската техника, се надявам да отделите време и да ми разясните дали 60Д е добра покупка или не (и ако може да аргументирате мнението си). Знам че пластмасовият корпус дразни, но 7Д е 2 пъти по-скъпи и не смятам, че си струва инвестицията.




Отговори на това съобщение
 Re: Заслужава ли си Canon 60D
Автор: nick_the_quick   
Дата:   11-04-11 18:46

Имам същите колебания. Не съм фен на Канон, но ми харесва въртящи се дисплей и видеото. Посъветваха ме за Д7000 на Никон. Изглежда като истински апарат...и е на цената на 60Д. Чудя се и аз...Не знам дали разликата от 2 млн пиксела има някакво значèние...Успех с избора.

Отговори на това съобщение
 Re: Заслужава ли си Canon 60D
Автор: nick_the_quick   
Дата:   11-04-11 18:47

Само да кажа, чè не съм фен на конкретна марка...не че имам нещо против...харесвам Канон.

Отговори на това съобщение
 Re: Заслужава ли си Canon 60D
Автор: thedeivis   
Дата:   11-04-11 18:57

Най-добре отиди в някои магазин и виж какво наистина ще купуваш. Няма да ти казвам какъв беше резултата от моята дилема при покупката на ДСЛР. Препоръчвам ти да прочетеш и нещо от сорта на http://www.book.store.bg/p48483/tajnite-na-fotografiata-cd.html
много полезно четиво с много примери не само суха материя. Общо взето гледаш и се учиш от картинките...

Отговори на това съобщение
 Re: Заслужава ли си Canon 60D
Автор: apollo   
Дата:   11-04-11 19:30

Чудя се как 60Д дори е малко по-скъп от Никон Д7000, като последния просто го бие като маче у дирек[smilie11]

Дори и само прахо-влагозащитата на Д7000 за човек, който снима на открито е голям плюс а и далеч не е само това!

Изобщо Канон направиха нескопосано добавяне на нов клас на нереална цена [smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: Заслужава ли си Canon 60D
Автор: Батко   
Дата:   11-04-11 19:36

Кратко и ясно по темата: НЕ!

Варианти:
1) слушай apollo
2) ако държиш да е Canon и да има видео 7D или 5DMKII
3) ако държиш да е Canon, а видеото не те интересува ( много по-доволен ще останеш от коя да е HD-видеокамера отделно, ако не си про или мазохист ) вземаш или 50D или 5D - доста по-евтин вариант от 2)
4) разгледай сонитата! имат матрична стабилизация и други неща, в които Canon и Nikon упорито изостават



Публикацията е редактирана (11-04-11 19:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Заслужава ли си Canon 60D
Автор: papi   
Дата:   11-04-11 19:38

да
заслужава си

Отговори на това съобщение
 Re: Заслужава ли си Canon 60D
Автор: PsychoTribe   
Дата:   11-04-11 19:44

Прочетох доста теми и разбрах, че 60Д бил с обърнат сензор (матрица) - не знам това дали е предимство или недостатък.


Ако някой друг, който е прочел нещо такова, ми каже тва кво ще да е ще съм благодарен[smilie11] Четох четох и на такова нещо не съм попадал. Да не съм си взел апарат гей? [smilie5] [smilie5] [smilie5]
И според мен си заслужава, още повече ако от сапунерка правиш прехода. Защото според мен не би си заслужавало единственно ако си с 50Д и искаш по-ново.
За Никоня споменат по-горе не мога да коментирам - не съм запознат. Ама за Каноня не че нещо знам много ама Батко ти го прати направо да си земе едно 1Дс Марк 3 така и така пари ще дава [smilie5]



Публикацията е редактирана (11-04-11 20:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Заслужава ли си Canon 60D
Автор: gmir   
Дата:   11-04-11 19:56

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Заслужава ли си Canon 60D
Автор: rPaguHaP   
Дата:   11-04-11 19:56

Ставало въпрос за "- Обърнатият фотодиод на матрицата, който Канон тихомълком пусна тези дни в новия IXUS 300 HS. "

Грешно съм си водил записките, докато съм чел темите. Та... и това не го знам какво е.
Иначе ще правя прехода от А590 IS и не искам да влагам 4 бона в 7Д, а ако може до 2 (все пак сигурно ще се ползва цял живот (или поне доста дълго време [smile] ) и да не е най-"некадърния" ДСЛР на пазара)

Отговори на това съобщение
 Re: Заслужава ли си Canon 60D
Автор: PsychoTribe   
Дата:   11-04-11 20:00

gmir е прав. Така че не му мисли много. Само за това Никон/Канон вечната дилема не мога да те посъветвам.

Отговори на това съобщение
 Re: Заслужава ли си Canon 60D
Автор: poleni   
Дата:   11-04-11 20:04

Аз ще понапиша малко за митата.
Само ако е с ръчен багаж не се плащат ДДС и мита (ако има). Във всеки друг случай се плаща на границата(или митница при пощенски пратки) върху обявената стойност. Тук може да се играе със стойността с която тръгва от Хамерикаата, о не се надявай Амазон да направи такова нещо. В ибея също изрично е забранено да се прави обявяване на ниска стойност или подарък, но съм чувал че някои го правят.
По добре си намери фирма по ДДС да го прекараш през нея и го купи в България. Техника е все пак.

Отговори на това съобщение
 Re: Заслужава ли си Canon 60D
Автор: guesswho   
Дата:   11-04-11 20:06

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Заслужава ли си Canon 60D
Автор: D.S   
Дата:   11-04-11 20:10

То май човека мисли да си го вземе лично от там или по познат доколкото разбирам. Ако е така нищо не се плаща, без значение къде си го сложил. В амазона цените са малко по-ниски на повечето стоки, но там хубавото е че имаш фрее шипинг за 1 ден. Порачваш и на другия ден е на вратата :) Другото хубаво на амазон, както и на други онлайн магазини е че не ти взимат федерална такса за повечето щати ( ако има такава ), която е между 5-8 % от стойността на стоката.



Публикацията е редактирана (11-04-11 20:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Заслужава ли си Canon 60D
Автор: rPaguHaP   
Дата:   11-04-11 20:34

Той човека ще е за 1-2 седмиви и то на хотел. Не знам дали ще стане през амазон. Ако разликата в цената не е голяма (5% примерно) е по-добре да го вземе направо, че да не се занимава и да не се обърка нещо :)

60Д тежи 755г (само тяло)
550Д тежи 525г (само тяло)

Иначе съм написал някои от предимствата на 60Д над 550Д - автофокусните точки, по-голямата батерия и въртящия екран, viewfinder и т.н.

Относно закупуването на техника от чужбина и гаранцията там - пак в този форум чето, че Канон българия признавали такива гаранции. Някой може ли да потвърди това от личен опит?

П.С. Нещо тука не ми работят английските букви - само българските. В мен ли е проблема или форума си е така? :)



Публикацията е редактирана (11-04-11 20:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Заслужава ли си Canon 60D
Автор: PsychoTribe   
Дата:   11-04-11 20:58

По въпроса с английските букви - от дясно на полето за писане има едно червено бутонче с надпис РНО, цъкаш и почва да пише и на латиница.



Публикацията е редактирана (11-04-11 21:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Заслужава ли си Canon 60D
Автор: D.S   
Дата:   11-04-11 22:03

По принцип магазините продават на цена обявена от производителя. А онлайн магазините понякога правят намаления и както казах не взимат такса за повечето щати. Примерно 60д по едно време гледам беше станал около 900$ в амазон. Ако го вземеш на цената на производителя + таксата, това са ти 150$ разлика. Относно двана апарата - ако цената не е проблем 60д е по-доброто решение.



Публикацията е редактирана (11-04-11 22:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Заслужава ли си Canon 60D
Автор: guesswho   
Дата:   11-04-11 22:13

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Заслужава ли си Canon 60D
Автор: kayso   
Дата:   11-04-11 22:32

Заслужава си!

Отговори на това съобщение
 Re: Заслужава ли си Canon 60D
Автор: tonyf   
Дата:   12-04-11 00:52

Само не подвеждайте човека, че щом вносът е в ръчен багаж, нямало ДДС. Няма ДДС ако стоката е под определена стойност. Това, че митничарите си затварят очите за ръчния багаж и въобще за багажа на повечето пътници, въобще не значи че ДДС не се дължи. Просто е въпрос на риск.
И това с пратка, декларирана като подарък...
Ако е апарат-еднодневка ще мине, но дслр само с близък чичко-митничар. Ако няма такъв и ако няма фактура/касов бон - ще сложат ДДС по средни пазарни цени за модела.

Отговори на това съобщение
 Re: Заслужава ли си Canon 60D
Автор: rPaguHaP   
Дата:   12-04-11 01:00

Благодаря за информацията - значи да кажа да пазят касовия бон (ако се стигне до там). До колкото знам за фотоапарати се дължи ДДС, но не и мито, но ако вземат 20% нещо се обезсмисля цялото начинание :)

Отговори на това съобщение
 Re: Заслужава ли си Canon 60D
Автор: guesswho   
Дата:   12-04-11 01:08

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Заслужава ли си Canon 60D
Автор: rPaguHaP   
Дата:   12-04-11 02:15

Значи или трябва да си намеря повод да отида то Америка или мноооого добре да инструктирам този който ще ходи :)
Доста полезна информация - определно ще спести някой недоглеждания или малки грешки, които биха довели до 20% оскъпяване на стоката :)

Отговори на това съобщение
 Re: Заслужава ли си Canon 60D
Автор: D.S   
Дата:   12-04-11 08:56

Не знам за какви ДДС-та говорите :) Бил съм на бригада в Америка, като и познавам много други студенти, които са били и да ви кажа техника се внася на килограм. Ръчния багаж в България даже не са ми го гледали. И все пак ако мислиш, че ще имаш прблеми, слагай апарата и другите неща в една фото чанта и на рамото :)

Отговори на това съобщение
 Re: Заслужава ли си Canon 60D
Автор: pefoto01   
Дата:   12-04-11 15:55

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »