Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Правилното осветление за студио?
Автор: gruncharov   
Дата:   06-04-11 18:51

Така, в крайна сметка намерихме едно хубаво местенце за студио, в центъра, с паркинг и просторно. В момента обмислям какво осветление да му сложа което само по себе си звучи малко странно за човек, който никога не е снимал в студио ;)

Трябва ми съвет. Пъвро да ви кажа размерите: Имаме едно голямо помещение, което може да се раздели в два сет-а:

Сет 1: 5,50м х 7,00м
Сет 2: 8,00м х 3,50м

Височина на таваните е 3,60м

Целта е да се снимат хора в цял ръст, така и портрет, както и задължително да имам опция за beauty shot.

Искам да чуя специалистите от вас какво ще кажат по въпроса. За сега съм се спрял на 2х300 + 1х180 вата, като силните вървят с два софтбокса, слабата е с клапи или с beauty dish. Това ще ми стигне ли за целта описана по-горе?

Трябва някак да се вместя в бюджет от 1200лв, за осветление + стандартни фонове (система)? Така че положението е малко трудно.

Ще съм благодарен за всеки съвет относно аранжимента на осветлението, както и за самото осветление като вид, мощ и т.н.

ПС: Студиото поне за сега го правим с некомерсиална цел с един приятел колега.









Отговори на това съобщение
 Re: Правилното осветление за студио?
Автор: sokola   
Дата:   06-04-11 19:53

[smilie8] Трудна работа в предвид обявения бюджет от 1200 лв.

Отговори на това съобщение
 Re: Правилното осветление за студио?
Автор: dpurple   
Дата:   06-04-11 20:01

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Правилното осветление за студио?
Автор: GenaDP   
Дата:   06-04-11 20:10

Покажи няколко кадъра като тези, които искате да правите - тогава можем да кажем какво оборудване ти трябва за тях. Портрет може да се снима и само с 1 светлинен източник + разни отражатели, може и 5-6 светкавици да се ползват.

Отговори на това съобщение
 Re: Правилното осветление за студио?
Автор: gruncharov   
Дата:   06-04-11 20:30

Ами то 2х300 + 1х180 + 2 софтбокс 90/50 и един бюти диш ми излиза около 850, и остават още 350 за фон - ако разбира се светлината не стане по-скъпа :/

Ето няколко примерни снимки, т.е. какво искам да постигна като светлина/ефект


http://farm6.static.flickr.com/5004/5367905020_08eb1fa4fb_z.jpg




http://farm6.static.flickr.com/5089/5366260356_80c4405681_z.jpg




http://farm6.static.flickr.com/5048/5241678820_ab0a9e6dd5_z.jpg



Говорим за самите снимки нали, не за модела :) Това като цяло е стила, който (след безбройни тестове) искам да постигна.

Благодарско за вашата помощ :)

Отговори на това съобщение
 Re: Правилното осветление за студио?
Автор: gruncharov   
Дата:   06-04-11 20:33

ПС: Фоновата система в крайна сметка мога и да я импровизирам, за да спестя едни 300лв - но нещо което не разбирам: Хубаво, взимам ролка хартиен фон 2,70 на 11, но в крайна сметка това е хартия - слагам плексиглас върху хартията на пода?

Отговори на това съобщение
 Re: Правилното осветление за студио?
Автор: GenaDP   
Дата:   06-04-11 21:03

Първата и третата са правени с един светлинен източник, втората най-вероятно с два.

Хартиеният фон се реже, като се амортизира частта, по която се тъпче. С плексиглас ще изкара по-дълго време, но плексигласът ще се вижда.

Отговори на това съобщение
 Re: Правилното осветление за студио?
Автор: n1x0n   
Дата:   06-04-11 21:24

Тела под 400Ws не си взимай, просто за тези размери на студиото няма смисъл.

Отговори на това съобщение
 Re: Правилното осветление за студио?
Автор: iasen2   
Дата:   06-04-11 21:43

синхронизатор взе ли си ?

Ако ще снимаш за печатна широкоформатна реклама,ще ти трябват осмоъгълни софтбоксове, иначе очите ще излизат "правоъгълни"
Ще ти трябва още поне един отражател и светкавица за осветление на фона.



Публикацията е редактирана (06-04-11 21:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Правилното осветление за студио?
Автор: sisqou   
Дата:   07-04-11 00:45

Двете светкавици със софт боксове и + един бюти диш ще ти свършат работа за начало. Колегите по-горе са професионалисти и винаги търсят високия клас и много WS. Опитай така както си решил щом няма да правиш пари от това засега. Може и да наемете с твоя приятел някое студио(в София много) за 20-30лв на час и да си поиграеш с обурудването там. Така ще добиеш представа какво би ти било нужно и какво ще ти е достатъчно за целта. В студиото на ФФ има едни пичове дето ще ти помогнат за това, но има и много други студия. Успех! [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Правилното осветление за студио?
Автор: n1x0n   
Дата:   07-04-11 00:55

Ако ще снимаш за печатна широкоформатна реклама, ще ти трябват осмоъгълни софтбоксовe
[smitten]

Отговори на това съобщение
 Re: Правилното осветление за студио?
Автор: gruncharov   
Дата:   07-04-11 01:29

Значи част от снимките ще се използват и за печат на календари, тук таме и някоя статия но няма да правя билбордове от тях - освен проблема с "catch eye" осмоъгълните защо ги препоръчвате за принт?

Отговори на това съобщение
 Re: Правилното осветление за студио?
Автор: pmartinov   
Дата:   07-04-11 01:36

Една нуличка като сложиш към 1200лв и ще ти се отвори парашута за осветлението и фоновете.


Ентусиазма е много хубаво нещо ,но не е достатъчен за да се стигне малко по-далече.


Няма лошо,поиграйте си все нещо ще научите .


[shtrak]






Отговори на това съобщение
 Re: Правилното осветление за студио?
Автор: gruncharov   
Дата:   07-04-11 01:54

@pmartinov: Това прозвуча малко арогантно ;) Особено от човек, който не е качил нито една снимка.

Аз може да съм аматьор, но нека пък видим как моя "ентусиазм няма да е достатъчен да стигна по-далече". :)

PS: Мерси на всички, които и по лично съобщение ми дадоха няколко безценни съвети [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Правилното осветление за студио?
Автор: pmartinov   
Дата:   07-04-11 02:08

Реалността е много арогантна gruncharov

Жестоко арогантна...

Запомни го това !

А за снимки има време !

Сега все още се ориентирам с какво да ги правя по-добре :)))



Отговори на това съобщение
 Re: Правилното осветление за студио?
Автор: iasen2   
Дата:   07-04-11 07:34

http://www.topmodel.bg/photos/view/86067

виж на тази снимка отражението на софтбокса.
аз си имам същите проблеми,но не снимам портрети.

За студио избягвай да ползваш варио-обективи ,такива с по-големи геометрични изкривявания и ръчнофокусни обективи на цифрови тела.



Публикацията е редактирана (07-04-11 08:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Правилното осветление за студио?
Автор: GOSPODIN   
Дата:   07-04-11 09:17

iasen2, той Зак Ариас е много тъп, че снима с 24-70 и 70-200 в студио.[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Правилното осветление за студио?
Автор: Myth   
Дата:   07-04-11 09:22

И какво му е на отражението на софтбокса, в смисъл фотошоп няма ли за теб?

Отговори на това съобщение
 Re: Правилното осветление за студио?
Автор: iasen2   
Дата:   07-04-11 09:37

Снимайте с каквото искате ! Аз отивам да снимам моделки.


варио обективите имат променлива светлосила и по големи изкривявания спрямо твърдите ,когато са от един и същи ценови клас .

Ако си купувах сега осветление щях да си купя точно осмоъгълни софтбоксове, но понеже е криза ще си карам със старите .

за 70-200 във студио ..................



Публикацията е редактирана (07-04-11 09:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Правилното осветление за студио?
Автор: джъмбо   
Дата:   07-04-11 09:46

доста титанични изказвания [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Правилното осветление за студио?
Автор: Myth   
Дата:   07-04-11 10:18

Хм, абе интересно всичките дето снимат с правоъгълни боксове отражението в очите дали им е проблем, я все пак разгледай малко повече кадри.
Кво викаш вариотата с променлива светлосила били, пък дори и така да е, интересно ми е в студио на какви бленди снимаш та светлосилата да ти е проблем?

Отговори на това съобщение
 Re: Правилното осветление за студио?
Автор: iasen2   
Дата:   07-04-11 10:38

9,11,13
а ти на колко снимаш в студио ?



Публикацията е редактирана (07-04-11 10:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Правилното осветление за студио?
Автор: tonyboy79   
Дата:   07-04-11 10:42

Ясене снимат снимат западняците и със 70-200 ама на 2.8. Снимат и то в цял ръст. Да им се чудиш направо. Че и на закрито. [smilie10]
gruncharov гледай и дължината на импулса каква е.

Отговори на това съобщение
 Re: Правилното осветление за студио?
Автор: Lito   
Дата:   07-04-11 10:53

аз лично снимам на 2.8 и ако имаше и по отворено и на него щях :) дето се казва на колкото си искам снимам... ти защо снимаш на 9, 11, 13 ?

Отговори на това съобщение
 Re: Правилното осветление за студио?
Автор: Lito   
Дата:   07-04-11 10:55

а относно осветлението... гледай да има хубав делите на мощностите.. защото и 180 вата да ти е като не можеш да си ги контролираш както ти е удобно кел файда :) бюджета също ми се вижда като за 1 светкавица с диш и бокс ... това което искаш ти ми се струва, че доста по- скъпо би ти излязло :)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »