Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Прах в...?!?
Автор: donevo   
Дата:   26-03-11 18:53

Колеги моля ви за помощ. Този прах не е в обектива, защото при смяна на няколко обектива прахът е все на едно и също място.Не се вижда на снимки само когато снимам на отворена бленда. Къде може да е и как се почиства? Моля ви помогнете- сериозно съм притеснен.

Това е оригиналът на ф22

http://prikachi.com/images/547/3138547B.jpg



А на тази малко промених нивата и се вижда това:


http://prikachi.com/images/515/3138515d.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Прах в...?!?
Автор: etoshev   
Дата:   26-03-11 18:56

На матрицата-няма страшно [smilie3]

С това:
http://magazin.photosynthesis.bg/offer/240701010002.html


а най-добре с това:

http://www.studiolight-bg.com/greenclean/




Публикацията е редактирана (26-03-11 19:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Прах в...?!?
Автор: donevo   
Дата:   26-03-11 19:17

Наистина ли не е притеснително? Ще лудна вече.

Отговори на това съобщение
 Re: Прах в...?!?
Автор: vikitovikito   
Дата:   26-03-11 19:22

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Прах в...?!?
Автор: etoshev   
Дата:   26-03-11 19:25

Ако сте от София-най-добре в ЗЕНТЕКС

Отговори на това съобщение
 Re: Прах в...?!?
Автор: donevo   
Дата:   26-03-11 19:39

Отскоро имам фото раница и държа апарата винаги с обектив. Преди обаче нямаше място в чантата и се налагаше обектива да се разкача постоянно. От това ли се е получил праха?
Не съм от София и трябва да се справям сам с нещата.[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Прах в...?!?
Автор: venny   
Дата:   26-03-11 20:02

donevo, трудно можеш да откриеш матрици без прах дори и на чисто нова камера. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Прах в...?!?
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   26-03-11 20:09

Може, може има чисти матрици. Зависи от собственика на апарата.

Отговори на това съобщение
 Re: Прах в...?!?
Автор: jivar   
Дата:   26-03-11 20:46

Добре, че собственикът си призна бързо и без бой за ЖЕСТОКО ОРИГИНАЛНОТО СЪХРАНЕНИЕ [smilie18] [smilie18] на камерата си !!

1. Четеш ръководството си, където трябва, по въпросът ти и действаш.
2. Обзавеждаш се с по-голяма помпичка. Аз имам за тази цел зъболекарска. Желателно да е с клапан.
Втечнен гЪз - таралеж в гащите [smilie23]

Какво си променил между първата и втората снимка?


Отговори на това съобщение
 Re: Прах в...?!?
Автор: donevo   
Дата:   26-03-11 21:57

Аз съм на Линукс и използвах вграденият редактор със супер ограничени функции, пуснах го на функция "подобри"(според мен тази функция трябва да се казва "развали") и се получи това.
А, ква е тази зъболекарска помпички? Не съм виждал такава. Тя изсмуква ли?



Публикацията е редактирана (27-03-11 00:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Прах в...?!?
Автор: npelov   
Дата:   27-03-11 00:51

А дали когато си носил апарата и обектива отделно си им слагал капачките? На някой може и да им се стори тъп въпроса, но знае ли човек ... [smilie18] Аз доста честосменям обективи и сигурно има прах, но не се вижда на пръв поглед. Това твоето не е прах - направо са си сажди.

Отговори на това съобщение
 Re: Прах в...?!?
Автор: donevo   
Дата:   27-03-11 01:15

Ми тя не честена откакто е станала матрица. Не знаех, че трябва да се чисти и най вече, че влиза прах вътре. А, капачките винаги съм си ги слагам по местата.

Отговори на това съобщение
 Re: Прах в...?!?
Автор: burningice   
Дата:   27-03-11 10:04

Във фотопавилион продават едни шпакли със салфетка за почистване на матрица. Не е сложно.

Отговори на това съобщение
 Re: Прах в...?!?
Автор: pefoto01   
Дата:   27-03-11 10:18

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Прах в...?!?
Автор: k7   
Дата:   28-03-11 09:03

ZENTEX ltd..София Младост 1 бл 25 вх 3 тел 0888972776


Отговори на това съобщение
 Re: Прах в...?!?
Автор: s_dyakov   
Дата:   28-03-11 09:35

Баси драмите се развиват тука за няколко прашинки по матрицата. Върви при Зентекс - ще ти го почисти за 10 мин.

Отговори на това съобщение
 Re: Прах в...?!?
Автор: hotsnail   
Дата:   28-03-11 09:52

Значи ДСЛР или цифров апарат със смеянема оптика се държи винаги с капачка или обкетив.

Обектива или капачката се сменя максимално бързо, като апарата се държи с байонета надолу.

НИКОГА не се развява апарата наляво надясно без обектив или капачка. А това да се държи без капчка или обектив продължитлено врме е просто покъртитлно.

Та следвайки тия праивла за 3 години я ти се наложи да го духнеш веднъж я не. Аз мойте никога не съм ги чистил и не съм имал и повод.

ПП Периодично обдухвай дупетата на обективите, щото там попада прах и от там на мартицата.

ППП Помпи за чистене на прах има във всеки фото магазин.

ПППП А в твоя случай най-добре е Зентекс. Щото вероятно имаш мазни петна и полепнал прахоляк дето немогат да се почистят с въздух. Пък жуленето по матрицата макар и с гъба е доста пипкава и опасна работа т.е. почти гарантирано надира филтъра пред матрицата та след 5-6 подобни неща меташ апарата през джамека.



Публикацията е редактирана (28-03-11 09:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Прах в...?!?
Автор: headcharge   
Дата:   28-03-11 10:45

Абе човека каза че не е от София, стига го пращахте при Зентекс... Купи си помпичката, а ако предпочиташ и този комплект за почистване от линковете на etoshev [smilie24]
но понеже виждам че си със Сони, трябва да си МНОГО внимателен с движенията по матрицата заради стабилизацията, ама наистина внимавай (по принцип по-рязко движение като например от удар по тялото и апаратчето е чао, така че внимавай с натиска). Също така отвреме навреме може да пускаш самопочистващата се функция на матрицата. Успех [smilie24]



Публикацията е редактирана (28-03-11 10:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Прах в...?!?
Автор: npelov   
Дата:   28-03-11 18:23

София или не може да го прати по куриер. Хем няма да се поти и да пръска пот по матрицата докато я чисто, хем няма да му излезе много по-скъпо от кит за почистване + оправяне на надраскване.

Щом си слагал капачките, значи не би трябвало да има прашинки. Като си го почистиш бъди по-внимателен. То върху матрицата има филтър и дори надраскването няма да бракува апарата (просто ще е по-скъпо да се смени), ама винаги е по-добре да не се налага ...

Отговори на това съобщение
 Re: Прах в...?!?
Автор: Paqk   
Дата:   28-03-11 18:47

[smilie24] зентекс
не рискувай сам

Отговори на това съобщение
 Re: Прах в...?!?
Автор: donevo   
Дата:   31-03-11 08:53

А, предложения за Пловдив? Имат един гаранционен сервиз в Капана. Удачен вариант ли е?

Отговори на това съобщение
 Re: Прах в...?!?
Автор: donevo   
Дата:   02-04-11 22:44

Колеги, проблемът е решен!
Значи почистих си сам матрицата с помощта на подръчни материали. Купих от аптеката "дамски душ", с който издухах матрицата старателно. После с помощта на клечки за уши, но такива, които не пускат влакна и спирт 90%. След тази интервенция резултатът е следният:

http://prikachi.com/images/588/3170588S.jpg


Тук все още се виждат някакви дразнители.
Повторих процедурата отново и резултата е този:

http://prikachi.com/images/589/3170589L.jpg


Благодаря на всички включили се по темата. Успех.

Отговори на това съобщение
 Re: Прах в...?!?
Автор: mindflaw   
Дата:   04-04-11 18:13

А, браво! Аз също съм чистил матрицата от гадости с подръчни материали, но все пак, ако си от София, давай го веднъж-дваж в годината на Happy Photo, ей тъй -- за профилактика.

Ако снимаш много активно, де.

Поздрави [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Прах в...?!?
Автор: donevo   
Дата:   05-04-11 00:51

Нищо против да го дам на сервиз, ама София ми е доста далеч. Честно казано не рискувам да го пращам с куриер. Налага се сам да се справям с този проблем.



Публикацията е редактирана (11-04-11 10:29)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »