Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Въпрос за статив!
Автор: avasilev   
Дата:   15-03-11 19:05

http://magazin.photosynthesis.bg/offer/237410600002.html



Здравейте колеги! Интересува ме следното или по скоро мой приятел ме пита ,а аз нямам никаква представа как да му отговоря. Желае да си купи статива от линка по горе. Интересен е момента с местенето на централната конзола. Нужна ли е тази екстра, в какви ситуации се използва и има ли по-евтин вариант от тази или друга марка!

Благодаря предварително!

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за статив!
Автор: bordon   
Дата:   15-03-11 19:21

Какво по-точно те интересува за централната гонзола- това че може да се разполага и хоринзонтално ли?
Според мен това си е един плюс в повече.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за статив!
Автор: prisonbreak   
Дата:   15-03-11 19:59

1 път ще му се наложи да я ползва, и ще е доволен.Това си е само +


http://www.exportprive.com/images/Manfrotto_190XPROB_b.jpg



за макро е невероятно.


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за статив!
Автор: GenaDP   
Дата:   15-03-11 20:00

Поставянето на централната колона хоризонтално се ползва най-вече при снимане надолу - за да не влизат краката на статива в кадър и да не хвърлят сенки. При такива изпълнения стативът става доста по-нестабилен. По-евтин статив с подобна възможност има тук

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за статив!
Автор: avasilev   
Дата:   16-03-11 17:46

?

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за статив!
Автор: yakumo   
Дата:   16-03-11 18:07

Бенро A-198N6 на този колоната може да се слага хоризонтално и под различни ъгли, доколкото се сещам [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за статив!
Автор: avasilev   
Дата:   22-03-11 16:36

Има ли значение каква е товароносимоста на статива. Тъй като не смятам да купуваме стативи всеки ден аз го съветвам да е примерно 8 кг. Господина го посъветвали ,че и 4,5 кг е достатъчен. Казвам му " Ако снимаш пилци с 200-400 само обектива е 3.4 кг. и малко си на ръба. Какво да го съветвам, Помагайте!. Разликата май е около 50 лв. ама ако се наложи да го сменя ще загуби повече.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за статив!
Автор: pefoto01   
Дата:   22-03-11 17:24

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за статив!
Автор: asahi   
Дата:   23-03-11 09:30

Какво трябва да означава удивителната в заглавието?

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за статив!
Автор: popov   
Дата:   23-03-11 10:58

Това колко може да носи стативът съвсем не означава, че е добре да се използва при такова натоварване. Обикновено се смята поне 2-3 пъти по-голяма товароносимост отколкото наистина тежи техниката отгоре.
Хоризонталната колона прави статива нестабилен, по-добре къса централна колона, която може да се сложи надолу.
Манфрото имат два основни недостатъка - имат 100 вида quick release, а не ползват стандартни; другият проблем е в тези ключалки за краката - много гадно прищипват пръсти и събират треви и клони докато се носят насам-натам. Вероятно същия проблем ще го има и при това Берно.
Решението е заключване с въртене, като при Gitzo. Сигурно го има и при имитациите...

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за статив!
Автор: tonyboy79   
Дата:   23-03-11 11:20

@avasilev спокойно си вземай този статив. Имам Manfrotto 055XPROB PRO и съм много доволен. За настабилността са го казали вече, но си е незаменима екстра в някои ситуации.
Единственият минус е, че не е много компактен в сгънато положение.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за статив!
Автор: Alex-dan   
Дата:   23-03-11 13:57

На бенро също са с въртки краката, аз имам BENRO A2980T и съм доволен [smilie24]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »