Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Към видеооператорите
Автор: vladopetrofff   
Дата:   21-03-11 21:41

Въпрос .... камерата ми е включена на автофокус, нормално ли е като въртя пръстена на фокуса да се сменя фокусното разстояние?
Става въпрос за камера Сони FX1000, същата като Z5, предполагам че и при FX1(FX7) ще е по същия начин. Не че нещо ми пречи ама преди не го бях забелязал ... пак казвам НЕ Е ВКЛЮЧЕНА НА РЪЧЕН ФОКУС.

Отговори на това съобщение
 Re: Към видеооператорите
Автор: langel   
Дата:   21-03-11 22:25

Ами нормално е фокусното разстояние да варира от 4,1мм до 82мм., без значение на какъв фокус си.

Отговори на това съобщение
 Re: Към видеооператорите
Автор: VASSILK   
Дата:   21-03-11 22:32

При 7-цата е същото.

Отговори на това съобщение
 Re: Към видеооператорите
Автор: dpurple   
Дата:   21-03-11 22:44

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Към видеооператорите
Автор: VASSILK   
Дата:   21-03-11 23:29

Владо,пърпъла,колкото и агресивно и пуберски,да се държи, е прав.Ти говориш за предметно разстояние.

Отговори на това съобщение
 Re: Към видеооператорите
Автор: da.fo   
Дата:   21-03-11 23:32

Боже, колко ненужна агресия заради неправилно зададен въпрос [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Към видеооператорите
Автор: dpurple   
Дата:   21-03-11 23:46

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Към видеооператорите
Автор: shadowhand   
Дата:   22-03-11 00:24

Всъшност подигравките и тъпашките мнения са излишни. Срещал съм камери на Sony, при които един и същи пръстен се ползва за ръчен фокус и зум - когато работи на AF се ползва като зум и обратно.

Така че такива като dpurple с книгите по главата и дано се научат да говорят. [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Към видеооператорите
Автор: da.fo   
Дата:   22-03-11 00:30

shadowhand [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Към видеооператорите
Автор: vladopetrofff   
Дата:   22-03-11 06:56

ОК неправилно формулиран въпрос: нямах в превдид фокусно разстояние, а фокус ... значи мога да сменям фокуса ръчно, при все че съм включил на автофокус.

Отговори на това съобщение
 Re: Към видеооператорите
Автор: vladopetrofff   
Дата:   22-03-11 07:01

А относно dpurple ... немам думи, нима начина на изразяване на твой колега е определящ за теб??? Аз обикновено гледам все пак какво може един човек и тогава си съставям мнение за него. Сега като си гледам публикацията и аз се чудя защо съм написал фокусно разстояние ама нейсе ... късно е вече :) dpurple [smilie23]



Публикацията е редактирана (22-03-11 07:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Към видеооператорите
Автор: ando   
Дата:   22-03-11 09:36

vladopetrofff написа:

> Става въпрос за камера Сони FX1000, същата като Z5, предполагам
> че и при FX1(FX7) ще е по същия начин. Не че нещо ми пречи ама
> преди не го бях забелязал ... пак казвам НЕ Е ВКЛЮЧЕНА НА РЪЧЕН
> ФОКУС.

При FX1, когато си на автоматичен фокус пръстенът е изключен, което е голям недостатък. Ако авто фокуса не фокусира на правилното място става голям купон. [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Към видеооператорите
Автор: langel   
Дата:   22-03-11 09:50

FX1 има предостатъчен контрол върху фокуса, достъпен както за дясната, така и за лявата ръка[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Към видеооператорите
Автор: kss   
Дата:   22-03-11 12:51

Снимам със Z5 и при нея е така. На автоматичен фокус ринга работи, но когато спреш да го въртиш камерата отново фокусира автоматично.

Отговори на това съобщение
 Re: Към видеооператорите
Автор: vladopetrofff   
Дата:   22-03-11 18:57

Огромно Благодаря kss , понеже по-рано не бях го забелязал си внуших че е някакъв проблем едва ли не, а се оказа че е нещо много полезно ... впечатление от последните 3 часа :)

Отговори на това съобщение
 Re: Към видеооператорите
Автор: redgy   
Дата:   23-03-11 22:21

Идеята е, ако автофокуса на камерата се шашка по време на запис, оператора да може да помогне с някаква корекция като врътне гривната. Това може да се изключва от менюто на камерата, и се казва "Фокус асистент". [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Към видеооператорите
Автор: vladopetrofff   
Дата:   25-03-11 07:50

redgy [smilie24] явно съм включил опцията без да забележа нещо видимо по камерата в стендбай режим и затова изведнъж усетих разликата при снимане, но като цяло е добра функция и наистина помага. Автофокуса при FX1000 май не и е най-силната черта, интересно ми е при EX1 как е?

Отговори на това съобщение
 Re: Към видеооператорите
Автор: redgy   
Дата:   26-03-11 12:09

Аз работя само на ръчен фокус, но и на ЕХ-1 автофокуса не е от най-добрите. Хубавото е, че при по-високите класове камери има доста опции които да помагат на оператора да работи на ръчен фокус. [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Към видеооператорите
Автор: lucanov   
Дата:   26-03-11 18:48

Според мен няма значение от марката на камерата. Повечето марки с които съм работил/ в телевизии предимно/ го правят. Автофокуса си работи, но гривната е активна и реагира на фокусиране, след което ако автоматиката прецени отново корегира, т.е минаваш отново на автофокус.Някои модели имат автоматичен фокус в ръчен режим на фокус- с бутон. Докато държиш бутона натиснат работи на автофокус, след като го пуснеш минаваш на ръчен и вече автоматиката не се шашка и да ти плува фокуса.

Отговори на това съобщение
 Re: Към видеооператорите
Автор: vladopetrofff   
Дата:   26-03-11 22:02

Да и моята е така, има бутон който фокусира автоматично в режим на ръчен фокус. За мое съжаление ми е много трудно да заснема нещо като сватба например изцяло на ръчен фокус, дори и с включен peaking на камерата, който доста помага за определянето на фокуса. Не говоря за арт сесия, там всичко е на ръчен, говоря за репортажното снимане, което ни се налага заради клиентите. Като цяло камерата ми е малко неудобна като начин на хващане и упорито търся решение, без това да ограничава движенията ми като един монопод например... [smilie5]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »