Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Canon PowerShot A 410
Автор: tihomir_rs   
Дата:   17-03-11 21:39

Здравейте колеги и маняци на фотографията.
Разполагам с посочения Canon powerShot A 410.
Служи ми вярно доста време,но от скоро нещо му стана.При снимане през деня снимките ми стават размазани и бели.
Някой ако може да помогне.Ще съм му благодарен.
Къде е проблема,че стават такива снимките.

Благодаря предварително.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon PowerShot A 410
Автор: Любител2   
Дата:   17-03-11 22:05

Ами покажи поне една снимка за да се види!

Отговори на това съобщение
 Re: Canon PowerShot A 410
Автор: realnoncho   
Дата:   18-03-11 11:05

Мисля, че се сещам за какво става въпрос, виждал съм подобен проблем на такъв апарат. Няма какво да направиш освен да си вземеш друг фотоапарат, ремонта би излязъл по-скъп и е безмислено [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon PowerShot A 410
Автор: tyunkata   
Дата:   18-03-11 12:26

При тях май имаше нещо с калпава матрица, производство на Сони, и се получаваха едни редове и преекспонации. Матриците ги подменяха когато бяха в гаранционен срок, само че вече не знам как е?

Отговори на това съобщение
 Re: Canon PowerShot A 410
Автор: gruel   
Дата:   21-03-11 09:56

Сменят ги безплатно и на извън гаранционни. Имам А80 на сума ти и години, произход от щатите, взет втора ръка, а бе изобщо.... Есента го занесох го в сервиза на канон в младост и след седмица си го взех с нова матрица без да ми вземат и стотинка...

Отговори на това съобщение
 Re: Canon PowerShot A 410
Автор: checheto   
Дата:   25-03-11 21:20

не е проблема в матрицата, къса се едно лентово кабелче в обектива, дето командва 2 щорички - резултат е светли снимки на светло или снимки на райета на по- тъмно.
Лекува се със смяна - в Пан сервис цената е около 56-60лв ремонта.
Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Canon PowerShot A 410
Автор: sunny987   
Дата:   27-03-11 16:55

Имам го същия проблем с А460. Дневните снимки са бели, а със светкавица стават на бели ленти. Няколко човека ми казаха, че и да се ремонтирал, пак можело да не може да прави същите снимки. Вярно ли е, че в този сервиз в Младост ще сменят матрицата безплатно (не е гаранционен вече), защото като им писах ми казаха следното: "Можете да изпратите фотоапарата в оторизирания сервиз: Пан сервиз, София, жк. "Младост-1", блок 1-Г, тел. 975 38 90.
Щом не е в гаранция, след прегледа те ще ви се обадят да ви кажат какъв е проблема и каква е евентуалната цена на ремонта." ?

Отговори на това съобщение
 Re: Canon PowerShot A 410
Автор: checheto   
Дата:   27-03-11 17:29

колега, не ти е проблема в матрицата, в едно лентово кабелче в обектива е - горе съм го написал. серията А4хх си го имат този дефект с кабелчето - след време се къса и трябва да се смени. Смяната е 56-60лв с ДДС.
Поздрави!

Отговори на това съобщение
 Re: Canon PowerShot A 410
Автор: sunny987   
Дата:   27-03-11 19:14

Благодаря, мисля, че най-разумното е да ида в сервиза им в Младост, дано си заслужава парите за ремонта! ;))

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »