Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Олимпус ЕПЛ1 или Олимпус ЕП-1
Автор: PeterPAN   
Дата:   14-03-11 00:04

[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Олимпус ЕПЛ1 или Олимпус ЕП-1
Автор: ka7   
Дата:   14-03-11 00:08

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Олимпус ЕПЛ1 или Олимпус ЕП-1
Автор: PeterPAN   
Дата:   14-03-11 00:09

Реших да си взема хибридно апаратче за всекидневна употреба и семейни снимки че ми писна да ходя с ДСЛР-а....

та се чудя кое от двете[smilie11]

ЕП1 има опция за дистанционно, сензор за ориентация, по стабилна изработка, виртуален нивелир и май до тук [smilie5]

ЕП-Л1 има вградена светкавица което не ме вълнува за момента, без опция за дистанционно и електронен визьор [smilie11]

по форумите четох че ЕПЛ-1 дава по добра картинка и има по ниски нива на шум, а евентуално на ЕП1 системата за стабилизация май била малко по добра ...


та се чудя, моля споделете лични наблюдения ....

че почвам си мисля и за самсунг НХ100 май....


[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Олимпус ЕПЛ1 или Олимпус ЕП-1
Автор: vikitovikito   
Дата:   14-03-11 00:09

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Олимпус ЕПЛ1 или Олимпус ЕП-1
Автор: serjy   
Дата:   14-03-11 00:12

Щом не те интересува вградената светкавица - ЕП-1! Той е с метално тяло, много приятно и солидно изработено, и повече изнесени бутони. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Олимпус ЕПЛ1 или Олимпус ЕП-1
Автор: PeterPAN   
Дата:   14-03-11 00:17

та в този ред на мисли да спомемем и панасониците Г2 и ГХ-2

Отговори на това съобщение
 Re: Олимпус ЕПЛ1 или Олимпус ЕП-1
Автор: serjy   
Дата:   14-03-11 00:28

Както и с другите класове фотоапарати и тук едва ли някой е ползвал поне два от моделите сериозно, за да може да даде "обективно" мнение. Мога да кажа, че от година и половина имам еп-1 и съм страшно доволен от машинката.


..редакция..
Имай предвид, че за момента по-качествените стъкла са на панасоник, а олимпуса въпреки, че има пълна съвместимост с панасониковите обективи, автофокуса е по-бавен от колкото, ако същите се ползват на тяло панасоник. От друга страна, цветове, плавност на преходите, контраст в средните тонове и т.н. при олимпуса са мнооого добри. Почти не се налага някаква корекция по снимките, което за мен е голям плюс, че не си губя времето с глупости [beer] [shtrak]



Публикацията е редактирана (14-03-11 00:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Олимпус ЕПЛ1 или Олимпус ЕП-1
Автор: djfroggy   
Дата:   14-03-11 08:48

1.Е-П1 има по-добра стабилизация,по-добра изработка на тялото,повече бутони.Когато взех и Е-ПЛ1,ми се стори,че работя с някоя евтина сапунерка на Оли,направо е неприятно.Е-П1 напомня на Е-30 като усещане за солидност.

2.Панасоник Г1 сега може да се купи на промоция.Чудесно пластмасово тяло,огромен визьор и дисплей,който е и чупещ се.Има и светкавичка.Няма обаче стабилизация.Китовия обектив 14-45 на Панасоник е чудесен,стабилизиран.Взимаш и едно 100-300 и си ти![cool] По някое време добавяш и една палачинка 20/1,7!

Отговори на това съобщение
 Re: Олимпус ЕПЛ1 или Олимпус ЕП-1
Автор: mihajlov2   
Дата:   14-03-11 09:18

След аналогично чудене по същия повод, в края на краищата преди около два месеца се спрях на промоционалния Панасоник G1. При избора надделя наличието на чудесен електронен визьор и чупещ се дисплей. Китовият обектив наистина е много добър. А като му дойде времето (т.е. скоро), ще се купува и 20/1.7.
А, забравих да спомена, че G1 няма режим запис на видео. Това изобщо не ме вълнува, но някои хора може да държат на такъв режим.



Публикацията е редактирана (14-03-11 09:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Олимпус ЕПЛ1 или Олимпус ЕП-1
Автор: wall   
Дата:   14-03-11 09:34

Ако това ще улесни избора, виж в технополис:

Е-Р1 с 14-42 + светкавица = 699, защото ваучерите за 150 лв можеш да ползваш в много магазини (вкл. и в Технополис и Техномаркет). Даже стават и за храна.

А с палачинката е 849 лв по съшата схема.

E-PL1 май най-ниско е 899. НО е по-нов модел - май няма и година, откакто го обявиха.

Отговори на това съобщение
 Re: Олимпус ЕПЛ1 или Олимпус ЕП-1
Автор: djfroggy   
Дата:   14-03-11 10:03

Е-ПЛ1 го има вече и за 700лв с 14-42,но си създава усещане за сапунерка.Снима на по-ниска скорост 1/2000 срещу 1/4000 при Е-П1/П2 и има ИСО до 3200 срещу 6400.

Отговори на това съобщение
 Re: Олимпус ЕПЛ1 или Олимпус ЕП-1
Автор: robertdemiro   
Дата:   14-03-11 10:10

Вземи си Пен Е-Р1.Снимам с него повече от година и съм много доволен,изглежда много здрав и стабилен.А този G1 си изглежда като ДСЛР :)

Отговори на това съобщение
 Re: Олимпус ЕПЛ1 или Олимпус ЕП-1
Автор: hotsnail   
Дата:   14-03-11 10:16

В новия магазин за електроника в Карфур има изложени панасониците и Олимпуса Е-П2.

Иди ги виж.

Аз лично бих взел Олимпус Е-ПЛ1 или Е-ПЛ2.

Инак Е-ПЛ2 поне не виждам да е по лош от Е-П1 или 2

Shutter speed • 60-1/4000 sec*
Sensitivity ISO 100 - 6400, 1/3 or 1 EV steps
3.0" (4:3 aspect ratio) screen offers a higher resolution of 460,000 pixels (доста слабо сравнено с конкурентите ама все пак постижение за Олимпус)

Е-П1/2 ми се струва доста застаряваща технология

Отговори на това съобщение
 Re: Олимпус ЕПЛ1 или Олимпус ЕП-1
Автор: s_dyakov   
Дата:   14-03-11 10:55

ЕП-2 заради електронния визьор. Ако не ти трябва визьор Е-П1. Истинко метално тяло много добре мислено, с бутони точно където трябва, стабилизирана матрица, много тих затвор.

Пластмасвите не ме кефят. Голяма разлика в картинката между моделите няма да намериш. Разликата е във вънният вид и изработката.

Отговори на това съобщение
 Re: Олимпус ЕПЛ1 или Олимпус ЕП-1
Автор: marto   
Дата:   14-03-11 11:28

десет души, десет мнения [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Олимпус ЕПЛ1 или Олимпус ЕП-1
Автор: lansky   
Дата:   14-03-11 17:39

имал съм възможност да тествам и двата на разни пленери.
От ДСЛР да минеш на това - си е едно голямо разочарование - поне за мен беше. Някак ако си купиш сапунерка не очакваш да прави снимки, но от ПЕН-чо - очакваш... а те са силно компромисни спрямо цената.

ЕП-1 изглежда по-стабилно и въпреки всичко си е една голяма сапунерка. светкавицата определено не е никакво предимство в ПЛ-1 - практически за никакъв не става. (не че тази в комплекта на ЕП- върши по-различна работа) но някак след известно време разбираш,че по добре да не ги ползваш изобщо.

За нуждите, за които търсиш апарат - да ти е постоянно в джоба - според мен е все тази кой ще купиш. Аз лично ползвам ЕП1, но пък той е малко по-тежък от ПЛ1.... ако ще сложиш китовия обектив отпред - според мен изобщо не ти трябва този апарат - по добре си носи ДСЛР-а...

Отговори на това съобщение
 Re: Олимпус ЕПЛ1 или Олимпус ЕП-1
Автор: hotsnail   
Дата:   14-03-11 18:00

lansky концепцията на Сони на мен ми харесва като собственик на ДСЛР.

малкия апарат много добре допълва ДСЛР-а. Не е идеята да замести ДСЛР-а, много работа има докато успеят

Отговори на това съобщение
 Re: Олимпус ЕПЛ1 или Олимпус ЕП-1
Автор: rorus   
Дата:   14-03-11 18:50

Ти ще снимаш - трябва да ги пипнеш и двата.

Тогава ще разбереш, че "стария" PEN-P1 е супер ергономичен и удобен за снимане.

Снимам с два Никона - FX и DX. Също така снимам с голям кеф с PEN-P1 + 20/1.7 + 14/2.5.

В базара се продават PEN-ове за добри пари...

Отговори на това съобщение
 Re: Олимпус ЕПЛ1 или Олимпус ЕП-1
Автор: PeterPAN   
Дата:   14-03-11 19:49

Панасоника го пипах, не е моя апарат май, ЕПЛ-1 също утре ще си взема и карата че да поснимам ако остане време...


алтернативата за G2HD за 1300лв нещо не ми допада май по смислено е сони а33, нещо не мога се престраша на некса с 16/2.8 но от този клас било некс, сони или пана май с палачинка има сми заради компактността, за нещо малко по сериозно най добре си е ДСЛР-а

Отговори на това съобщение
 Re: Олимпус ЕПЛ1 или Олимпус ЕП-1
Автор: korff   
Дата:   14-03-11 19:55

EP1 [cool] [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Олимпус ЕПЛ1 или Олимпус ЕП-1
Автор: serjy   
Дата:   14-03-11 20:02

От ДСЛР да минеш на това - си е едно голямо разочарование - поне за мен беше. Някак ако си купиш сапунерка не очакваш да прави снимки, но от ПЕН-чо - очакваш... а те са силно компромисни спрямо цената.

Никак не мога да се съглася с това! еп-1 снима не по-зле от всички кропки които излязоха на пазара заедно с него, дори според мен има ред предимства. От китака не можеш да очакваш чудеса, единствено с други китаци можеш да го сравняваш. Всичко е в обективите както и при другите фотоапарати. Въпросът е за какво ти е този фотоапарат? За основна компактна система или като допълнение? Хубавите стъкла са скъпи и инвестицията си е сериозна като за допълваща система.

Отговори на това съобщение
 Re: Олимпус ЕПЛ1 или Олимпус ЕП-1
Автор: korff   
Дата:   14-03-11 20:08

Прав си serjy [smilie24] [smilie24]
Стъкларията му е майката ( на вс отгоре и " Стъклен Дом " започва ) . . . . [smile]
Извинявам се за спама . . . [smilie25]
От двата модела още веднъж EP1 [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Олимпус ЕПЛ1 или Олимпус ЕП-1
Автор: VILIan   
Дата:   14-03-11 20:12

Наистина най-добре си е едно сони а33 [smilie24] със всичко друго ще имаш ограничения малко или много, ссвен ако не целиш хубави снимки за спомен с малко апаратче [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Олимпус ЕПЛ1 или Олимпус ЕП-1
Автор: Hotsnail   
Дата:   14-03-11 21:57

A33 е сходен по размер на G серията с 50-так ще е по удобен и от некс.

Гледах го и него. Малко са досадни магазинерките в технополис та не можах да го разгледам. Малко по неудобен от а700 е щото липсват копчета и докато се сетя кое как да стане,...ама фокуса май е по добър. Направо да не повярва човек.

А за некс истината са обективи от телеметър м39 или на байонет. С юпитер-8 50мм влиза в джоба без грижи. Пук снимките са олицетворение на арта. Сега диря нещо по широко и светло ....

Отговори на това съобщение
 Re: Олимпус ЕПЛ1 или Олимпус ЕП-1
Автор: s_dyakov   
Дата:   15-03-11 09:12

Аз съм пуснал едно тук
Малко по-широко и малко по-светло[smile]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »