Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Призив за неучастие в конкурс
Автор: dessisslawa   
Дата:   08-03-11 20:50

На първа страница е обявен конкурс на центъра за градска мобилност. Тъй като преди един месец имах много неприятен случай с "техни служители" - в тролея нахлуха фалшиви контроли и започнаха да тероризират хората, снимах "контролите", пратих сигнал до т. нар "Център за градска мобилност". Сигналът ми е заведен под № 4633 от 15.02.2010. Съобщих, че разполагам със снимки на хората, но .... оттогава ни вест, ни кост.

Та затова призовавам фотографите от форума да подтиснат фотографското си его, да не изпращат снимки и да не правят излишна реклама на тази формална структура.

Отговори на това съобщение
 Re: Призив за неучастие в конкурс
Автор: yavorberov   
Дата:   08-03-11 22:02

Защо да не участват - нека да участват ама със снимки на грозната действителност: Дупки, Счупени и димящи автобуси, не работещи светофари, абсурдни знаци, каруци, наводнени улици и много подобни ...

Отговори на това съобщение
 Re: Призив за неучастие в конкурс
Автор: asahi   
Дата:   08-03-11 22:23

А сега помисли кое от гореизброените неща е в прерогативите на радска мобилност.

Деси, следващия път зъниш на 112. Градската мобилност не са полиция, прокуратура, а и не са били засегнати техни интереси.

Отговори на това съобщение
 Re: Призив за неучастие в конкурс
Автор: yavorberov   
Дата:   08-03-11 22:51

@ asahi

А кое им е в прерогативите, да маат гащи с паяците и да цоцат кинти от синя зона, без един паркинг да са направили. А това с разписанията спокойно може и Столичен Градски Транспорт да се занимава. Като им разгледаш сайта излиза, че двете са заедно.
И в крайна сметка ако и с това не се занимават значи не правят нищо конкретно и съответно може и снимки на кокичета да им изпратим - все тая ...

Такива разни безсмислени институцикйки дето даже не се знае с какво се занимават и са единствено с лапачска функция най-ме "кефят".

Власт ли е трябва да се плюе ...

Отговори на това съобщение
 Re: Призив за неучастие в конкурс
Автор: dessisslawa   
Дата:   08-03-11 23:12

Асахи, първата ни работа беше да позвъним на 112. Оттам ни отговориха да звъним в градска мобилност. Там се включи глас, който разясняваше кога да натиснем 1, кога 2,... за нередности да се посети сайта. Доста дълга и тромава процедура, не мислиш ли.

Отговори на това съобщение
 Re: Призив за неучастие в конкурс
Автор: dessisslawa   
Дата:   08-03-11 23:16

Засегнати са интересите, защото в близост до въпросните псевдоконтрольори имаше паркирана кола на "Градска мобилност". Заснех номера на колата. От институцията можеха поне да се поинтересуват за номера на колата, за недобросъвестни служители ли става въпрос или за измамници.

Отговори на това съобщение
 Re: Призив за неучастие в конкурс
Автор: asahi   
Дата:   08-03-11 23:22

На твое място бих се оплакал от 112. Разговорът е записан и нарушението лесно се доказва.

Отговори на това съобщение
 Re: Призив за неучастие в конкурс
Автор: headcharge   
Дата:   08-03-11 23:50

Откога контрольорите са към този център? Не са ли част от СК градски транспорт?

Отговори на това съобщение
 Re: Призив за неучастие в конкурс
Автор: sirkhann   
Дата:   08-03-11 23:56

ЦГМ са адски прости ко*елета. Аз също имам над 20 жалби без отговор, няма грам мозък в тази структура. Наскоро се установиха страхотни далавери в електротранспота и в автотранспорта, нищо не е променило, обаче.

Все нямат пари, а конкурси организират... измекярска му работа [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Призив за неучастие в конкурс
Автор: kapitancho   
Дата:   09-03-11 00:23

Дайте линк към този конкурс [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Призив за неучастие в конкурс
Автор: BirdOfPray   
Дата:   09-03-11 05:48

В НОВИНИ....

Отговори на това съобщение
 Re: Призив за неучастие в конкурс
Автор: e-mil   
Дата:   09-03-11 08:19

От известно време насам няма СКГТ, както няма "Паркинги и гаражи". Сега са едно цяло и се казват ЦГМ.

Отговори на това съобщение
 Re: Призив за неучастие в конкурс
Автор: asenr   
Дата:   09-03-11 08:49

Конкурсът няма нищо общо с центъра за градска мобилност. Думите "Градска мобилност" присъстват в темата, но организатор всъщност е Клуб "Устойчиво развитие на гражданското общество". Кои са те може да видите на сайта им. Цитат от там:

Клуб “Устойчиво развитие на гражданското общество” е сдружение с идеална цел в обществена полза, регистрирано и започнало своята дейност през 1997 г. Сдружението обединява университетски и научни кадри, бизнесмени и младежи предимно от студентските среди. Понастоящем клуб УРГО има 30 члена. Сдружението е регистрирано в София, но има членове в Добрички, Видински и Варненски региони и работи с множество доброволци на територията на цялата страна.

Целите на Клуба са фокусирани към работа със социални слоеве и групи в маргинално положение за осъзнаване на гражданските им права и равнопоставеност, социалната им интеграция, стимулиране на обществена заетост чрез разширяване на възможностите им за образование и професионална подготовка; към укрепване на административния си капацитет и осъществяване на ефективни партньорства на местно, регионално, национално и транснационално ниво.

И аз не ги бях чувал, но си направих труда да проуча подробностите преди да напсувам центъра за градска мобилност. На тях псуването винаги им е недостатъчно, но в случая нямат нищо общо.


Отговори на това съобщение
 Re: Призив за неучастие в конкурс
Автор: sirkhann   
Дата:   09-03-11 09:23

Да, да, да... устойчив регрес, дрън-дрън. Я им влезте на сайта и цъкнете на "галерия". Това е някаква сбирщина туристи, които са си поставили някакви измислени цели и доят с тях разни спонсори, за да обикалят нагоре-надолу и да се снимат пред паметниците на културата в различните страни. Айде нема нужда. Аз не познавам международна организация със словосъчетанието "устойчиво развитие", която да има някакви ползи за обществото. Всички преследват частни интереси... [smilie23]

Може да им пратя снимки на автобусните спирки вечерно време как гражданите се бият, за да се качат в автобуса за вкъщи... или снимка на 20 контрольора как се заяждат с някоя женица, че билетът й е дупчен 1-градус накриво и е невалиден, или как целият център на София е превърнат в "Синя зона"...

Отговори на това съобщение
 Re: Призив за неучастие в конкурс
Автор: djfroggy   
Дата:   09-03-11 09:57

Браво на dessisslawa i sirkhann за особено ценните пояснения.И инициативите на Център за градска мобилност са кожодерски,и подобни клубове са паразитни.ЦГМ изнудва и тормози софианци, подобни клубове са завзели всички видове проекти и спонсорства.

Отговори на това съобщение
 Re: Призив за неучастие в конкурс
Автор: fotorafi   
Дата:   09-03-11 10:25

Не ги опрвадавам от Градския транспорт. Знам какви чукундури работят там. Но нали всички се стремим да променяме средата в която живеем? От две годин ползвам ежедневно бус ном.9 /линията обслужва частна фирма/ Имам точното разписание за автобусите от интернет. Идват с точност до 1 минута. Да не бъдем нихилисти, а със снимки да показваме положителното и лошото... при близо 2 мил. човека в София....

Отговори на това съобщение
 Re: Призив за неучастие в конкурс
Автор: yavorberov   
Дата:   09-03-11 10:51

Точно както писах и в първия си пост ако се абстрахираме от ЦГМ, нищо особено не е направено за мобилността в София за онеправданите слоеве. Цитирам зададената тема:
"...Фотографиите трябва да илюстрират основната тема на конкурса – „Градска мобилност: какво е постигнато в Столицата за последните три години”..."
От така зададената тема се разбира гореоплютата институция.
Аз лично свързвам градската мобилност с възможността човек бързо и безпрепядствено да достигне желаната си цел независимо от физическото си състояние. За това, дупките по улиците, липсата на табели и безумните такива както и периодичните задръствания за мен не отъждествяват наличието на градска мобилност.

Отговори на това съобщение
 Re: Призив за неучастие в конкурс
Автор: sirkhann   
Дата:   09-03-11 10:54

Аз пък пътувам с градския транспорт от 3-годишен, когато ми смениха детската градина. Оттогава съм видял само едно - блъсканици и лошо отношение.

Вечер винаги чакам по 15 мин, докато дойде моето превозно средство, винаги пълно. Принуден съм да ползвам тролейбус, който обикаля доста и по-бавно, защото просто не мога да се кача в автобуса - нито на отиване, нито на връщане от работа.

Отговори на това съобщение
 Re: Призив за неучастие в конкурс
Автор: sirkhann   
Дата:   09-03-11 10:56

Аз призовавам УЧАСТИЕ в конкурса - със снимки на претъпкани спирки и превозни средства, паяци, наблъскани улици от Синя зона и т.н. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Призив за неучастие в конкурс
Автор: Lalinda   
Дата:   09-03-11 11:54

Много сте негативни, деца.

Ако структурата наистина бе "формална", както ви се привижда, жална ни майка на всичките...

Подтиснете личния си негативизъм и участвайте.

В крайна сметка, ако можехте да покажете единствено усмихнати лица и празни автобуси, щяхте ли да участвате с повече ищах?

114, например, се движи празен.
Също и автобусът от летището до метрото в "Младост"...
Напоследък не го виждам - да не би да закриха линията?

Впрочем, в албума постоянно има високо оценявани кадри, заснети из превозните средства. Защо гласувате за тях?

Замислете се над това и...
[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Призив за неучастие в конкурс
Автор: kapitancho   
Дата:   09-03-11 11:57

Много ми е смешно някой като се оплаче как бил чакал 15 минути или половин час някой автобус. Да, може и да се случва понякога, но при линия с интервал 10 минути, средното време за чакане е 5 минути. При задръствания се увеличава, но тогава най-вече се увеличава времето за чакане в мозъка на пътуващия.

Отговори на това съобщение
 Re: Призив за неучастие в конкурс
Автор: yavorberov   
Дата:   09-03-11 12:40

@ kapitancho

Не знам как е с градския транспорт, имам щастието да не го ползвам. Но във Виена която е град съизмерим със София на всяка спирка има табло с разписанието по минути + дисплей за следващия идващ автобус. Как пък никой не закъсня с минута даже. Примерно автобусна линия 6 пише че ще дойде след 3 минути и така има обратно броене и в момента в който минутите изтекат ако вече не е на спирката то го виждаш да се задава с бясна скорост. Даже ми направи впечатление чакайки трамвая от Шонбрюн за центъра, че закъсня с 30 секунди И си викам: "ето на развенча се мита за пословичната им точност" истината е, че когато брояча показа, че вече трябва да е пристигнал трамвая се виждаше, но го задържа светофара малко преди спирката.

Не очаквам, че в България ще се достигне това ниво на точност и комфорт, понеже сме южноевропейска нация и сме си мърди в някои отношения, а за точност да не говорим, но барем може да се направи видим опит и резултат ще има, а не да се повтаря мантрата: "Няма пари; Станишев, Сфиянски, Костов и Царя са виновни".

Отговори на това съобщение
 Re: Призив за неучастие в конкурс
Автор: Paqk   
Дата:   09-03-11 12:56

аз ще бойкотирам конкурса,
Деси е права,на мен също ежедневно ми се слува рекета от страна на столичните общинари

Отговори на това съобщение
 Re: Призив за неучастие в конкурс
Автор: ценослав   
Дата:   09-03-11 13:30

"Реви Марко.., Реви Братко.., Реви двама да ревеме.., Ти в обора, аз на двора.., Да се радва Дечо ПОРА /кмета демек/" - Чудомир /в страхотното изпълнение на Никола Анастасов/

Отговори на това съобщение
 Re: Призив за неучастие в конкурс
Автор: Lighter   
Дата:   09-03-11 14:27

"Всяка снимка трябва да отговаря на следните изисквания: Дължина на кадъра 1024 пиксела или по-голяма
 Резолюция 300 dpi или по-голяма
 Формат JPEG или JPG
 Файлът да не надвишава 1 МВ"

[cool] [cool] [cool]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »