Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Сигурно ви се е случвало :)
Автор: mikino   
Дата:   01-03-11 15:27

Сетих се вчера, да пусна малко забавна тема. Случвало ли ви се е, да отидете някъде с идея за снимки, да снимате докато ви стане мазол на пръста и накрая... Прибирате техниката, закопчавате чантата, решавате да тръгвате и точно тогава се случва мечтаният момент, заради който цял ден сте щракали и сте се надявали. [smilie18] . И се почва - скорострелно вадене на всичко от чаната, сглобяване и ... Молите се, секундите да текат по-бавно, но уви... Ако имате късмет, може и да заснемете нещо, ако не - язък за нервите и бързането[smilie18] . В такива моменти ми се е искало да спре времето.
Случвало ми се е не веднъж. Естествено амбицията не ме оставя на мира, забравям за решението си да тръгвам и продължавам да упорствам... [smilie18] Изобщо не си правя труда да подреждам, бъркотията, която е настанала в чантата, след ровенето и ваденето. Просто оставям техниката сглобена и отново чакам...[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Сигурно ви се е случвало :)
Автор: ALBIREO   
Дата:   01-03-11 15:46

Моделката е показала цици за малко, точно когато не си я снимал. Това ли е случката? [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Сигурно ви се е случвало :)
Автор: tziko   
Дата:   01-03-11 15:48

Веднъж на палатка на морето се събуждам сутринта и виждам делфини в морето[smilie5] и се почва:
бягам до палатката, търся чантата с апарата сред бъркотията в палатката [smilie21] , отварям чантата и кво да видя на апарата китовия[smilie2] , почвам да сглобявам 70-300тата докато бягам към брега, вдигам апарата и греда, не ще да снима пущината, гледам батерия има гледам през визьора - вижда се всичко, сменям режими, натискам спусъка - не ще[smilie9]
След няколко безуспешни опита делфините си заминаха, а аз седя с апарата и забелязвам, че обектива е сложен на една страна и не прави контакт с тялото, единствено лостчето за блендата се е мръднало и се заклещил така, че не се забелязва и в бързината останах без делфини, после едвам го махнах и се радвах, че не паднал в пясъка от бързане.[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Сигурно ви се е случвало :)
Автор: cicomanco   
Дата:   01-03-11 15:58

Казано е: Не бързо , а навреме![cool] [cool] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Сигурно ви се е случвало :)
Автор: terminator   
Дата:   01-03-11 16:12

То с бързане не става тая работа. Винаги дръж поне едно тяло с обектив на него, с карта памет и заредена батерия [smilie5]
Така и така се носят чанти и раници, защо всичко трябва да е разглобено и с капачки [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Сигурно ви се е случвало :)
Автор: Zdram   
Дата:   01-03-11 20:09

Случвало ми се е няколко пъти, но съм запомнил думите на един приятел, че най-готините кадри са онези, които не си успял да заснемеш, но си се насладил на миговете, свързани с тях.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Сигурно ви се е случвало :)
Автор: Lalinda   
Дата:   01-03-11 20:10

Аз затова снимам само прозорци и врати.
[smilie3]

Но и преди прозорците и вратите не ми се е случвало.


Отговори на това съобщение
 Re: Сигурно ви се е случвало :)
Автор: tdrv90   
Дата:   01-03-11 20:46

"Don’t pack up your camera until you’ve left the location."
— Joe McNally

Отговори на това съобщение
 Re: Сигурно ви се е случвало :)
Автор: jivkojj   
Дата:   01-03-11 21:10

На мен ми се е случвало вече на 2 пъти да взема апарата без картата. Баси тъпото - прицелваш се, натискаш и .... НИЩО [smilie18]
Все по една причина - когато сниамам нещо в къщи, понякога се налага да погледна снимките, пак да сниамам и така вадя картата по няколко пъти, докато накрая си остане в ПЦ-то. Затова сега се обзаведох с една eye-fi карта и се надявам да нама повече такива ситуации [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Сигурно ви се е случвало :)
Автор: mikino   
Дата:   02-03-11 10:09

[smilie18] [smilie18] [smilie18] Ами тази случка бе с една катерица. Снимах какво ли не, докато изчакам да се появи. Толкова я чаках, че се изнервих и прибрах всичко. Точно тогава нашата кипра реши, че тря да излезе [smilie5]
jivkojj - това с картата е грубо, мнооого...
Zdram - Хареса ми това, което казваш!
tziko - е те това може а де изкара из нерви[smilie18]
ALBIREO - приятелче, не се интересувам от цици, щото си имам[smilie18] [smilie18] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Сигурно ви се е случвало :)
Автор: HepBeH_XaMcTep   
Дата:   02-03-11 12:41

@jivkojj

2 пъти ми се случи да си забравя основната карта в пц-то... от тогава винаги имам по 1-2 малки карти във всеки калъф, който имам!

След 4 дни снимки на Сопот (състезание по планинско колоездене)...
препдолагам не е нужно да споменавам, че всички памети бяха пълни!

Вадя всички карти и почвам да точа...
на следващата сутрин ми пускат мъхата за ходене до в. Мусала...
АЙде техниката обратно в раницата...
на Заслон "Еверест" решавам, че вече ще снимам - всички памети все още си стояха на бюрото...

Отговори на това съобщение
 Re: Сигурно ви се е случвало :)
Автор: JohnyWalker   
Дата:   02-03-11 13:28

Карти имам във всеки джоб, най-лошото е като си оставя батерията на зарядното :(
2-3 пъти го правя този номер преди да снимам нещо "важно" и вече не я зареждам предварително, предпочитам 20% и 100 снимки отколкото 100% и 0 снимки [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Сигурно ви се е случвало :)
Автор: ALBIREO   
Дата:   02-03-11 13:40

mikino - [smilie5] [smilie18] [cool] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Сигурно ви се е случвало :)
Автор: BirdOfPray   
Дата:   02-03-11 15:23


Аз винаги си тръгвам от мястото на снимките с апарата на врата - прибирам го много по-късно...

А за паметите и батериите - ТОЛКОВА е просто ... поне 3-4-5 карти и поне толкова батерии.. и никога не се вадят всички от раницата наведнъж...




П.П. mikino написа:

> ALBIREO - приятелче, не се интересувам от цици, щото си имам[smilie18] [smilie18] [beer]


E, хайде покажи да видим де - не се стискай [smilie18] [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Сигурно ви се е случвало :)
Автор: jivkojj   
Дата:   02-03-11 15:50

поне 3-4-5 карти и поне толкова батерии.. и никога не се вадят всички от раницата наведнъж...

Е, то ако имам винаги чантата с мен - ясно. Ама понякога когато знам, че съм само на разходка - вземам само апарата, без чанти и тогава се озовавам пред глупавата действителност.
Тея апарати с по 2 слота също са решение, поне за картите. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Сигурно ви се е случвало :)
Автор: lumix   
Дата:   02-03-11 16:07

....батерията забравена на зарядното е много яко! [smilie5]
Два пъти съм го правил тоя номер...


Отговори на това съобщение
 Re: Сигурно ви се е случвало :)
Автор: Alex-dan   
Дата:   02-03-11 16:12

Един приятел го направи на слънчевото затъмнение тоя номер, а преди това натякваше на друг как е могъл да си забрави преходника за телескопа... [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Сигурно ви се е случвало :)
Автор: 4given   
Дата:   02-03-11 18:04

Интересни истории :) Олеква ми така като чета изцепките на другите, хехе!
Мен още ме е яд за едни изпуснати кадри от миналата есен. Бяхме на една амиш ферма, щраках к'вото щраках и грижливо прибрах апарата в колата. Отивам за последно да видя фермата и гледам двама амиши (с брадите, шапките, тирантите и т.н.) жънат нивата с четири огромни коня на 10 метра от мен... Офффф!

Отговори на това съобщение
 Re: Сигурно ви се е случвало :)
Автор: mikino   
Дата:   08-03-11 09:06

BirdOfPray [cool] [smilie5] Ми нали трябва някой да ги снима хахаха! То така излиза като самореклама[smilie18] Майтапа на страна, имам чувството, че винаги хубавият момент идва когато най-не го очакваш[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Сигурно ви се е случвало :)
Автор: anastas   
Дата:   08-03-11 10:49

Интересна тема за изцепки.
Веднъж ми се е случвало за забравя картата памит в къщи но спасих положението с картата от сд-то в колата.По-интересна е една друга моя случка:
Трябваше да снимам дъщерята на приятел абитюрентка.В дена на бала утивам в тях по-рано.Избрам да снимаме в едната част на хола и докато абитюрентката се приготвя наредих някорко ръчни свиткавици и направих пробни снимки като за модел използвах бащата.Всичко беше подготвено и решехме докато фризьорката си свърши работата да излезнем на тирасата да изпушим по цигара.Както си пушим и разказваме вицове изведнъж забелязвам че от края на улицана се задава щасливо подскачащ младеж(окуло 150кг)с чадър връка.Невероятна гледка нямаше време за промяна на настройките на апарата нагласен на м за работа с светкавиците просто кокто ми висеше на врата го вдигнах и снимах.Като резултат имах запечатан страхотен момент 150кг в въздуха с чадър в ръка прилично омазан от ниската скорост.И понеже сме в фото форум да покажа какво успях да спася с малко обработка на кадрото.

http://photo-zona.net/images/user54016/album21161/large/1299572512_uqlf2298_swingintherain.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Сигурно ви се е случвало :)
Автор: mikino   
Дата:   08-03-11 14:12

[smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie18]
МНОГО Е ГОТИИИН! [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Сигурно ви се е случвало :)
Автор: marconi   
Дата:   08-03-11 17:57

Автор: mikino
Дата: 02-03-11 10:09

Ами тази случка бе с една катерица. Снимах какво ли не, докато изчакам да се появи. Толкова я чаках, че се изнервих и прибрах всичко. Точно тогава нашата кипра реши, че тря да излезе
jivkojj - това с картата е грубо, мнооого...
Zdram - Хареса ми това, което казваш!
tziko - е те това може а де изкара из нерви
ALBIREO - приятелче, не се интересувам от цици, щото си имам




абе то ако стаа на въпрос и това дет не си успяла да снимаш си го имаш..
[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Сигурно ви се е случвало :)
Автор: crowie   
Дата:   09-03-11 08:40

ХХаха, много интересни случки разказвате [smilie25]
Особено за делфините...не знам яд ли да ме хваща...да се смея ли [smilie18]

Иначе при мене-изпуснах един кадър,но не на прибиране, а при отиване... на една ЖП гара решавам да снимам движещ се влак..но не знам разписанията... отивам аз, разопаковам статива, нагласям него и настройвам апарата... и гледам-влакът иде...шаш!! Докато завия болтчето на апарата и наглася самоснимачката, влакът доволно си подмина [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Сигурно ви се е случвало :)
Автор: detlene   
Дата:   09-03-11 14:28

Без карти и батерии не съм оставал. Просто винаги се презапасявам. По скоро ми се е случвало да изпусна кадър защото не си нося камерата. Беше един ранен следобед в началото на зимата, имаше съвсем малко сняг и слънцето се подаваше зад едни облаци. Минавах по една улица. Срещу входа на една стара кооперация имаше пейки, мокри от стопения сняг. На едната пейка, в левия и край, стоеше един дядо. Обаче перфектен дядо. Перфектно тъмно сиво палто. Филцова шапка. Изправена стойка. Може би чакаше някого. Гледаше си спокойно напред, небрежно скръстил ръце. На другия край на пейката лежеше една голяма чисто бяла котка. Свита на кълбо, блажено дремеше. И точно в този момент, в който минавах, един лъч се показа и огря цялата пейка с дядото и бялата котка. Мокрите дъски на пейката лъщяха, дядото се усмихна, котката мързеливо се протегна, а аз подминах, безпомощен да уловя момента в кадър. И все пак подминах усмихнат, защото улових момента в съзнанието си. Така, че май не съжалявам за изпуснати кадри. Те остават все някъде. [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Сигурно ви се е случвало :)
Автор: MMarkov   
Дата:   09-03-11 22:25

Всичко това нищо не е. Навремето, сигурно някъда 1982- 84, тръгваме на море. Проверявам аз дали съм взел всичко, филми всякакви: ч.б. цветни, диапозитиви (тогава това беше дефицит и ако тръгнеш без филми все едно си тръгнал без нищо), стативи и т.н. Натоварваме багажите в колата и тръгваме. В Стара Загора, решаваме да починем и аз реших че трябва да снимам нещо, в тоя момент: ИЗНЕНАДА-А-А-А-А-А!!!!!! Не съм взел чантата с фотоапаратите. Ами Сега? Та тогава си купих поредната СМЕНА, за да не остана съвсем без снимки от морето. А и никога човек не знае какво ще му се наложи да засеме.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »