Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Видео кран и осветление под наем
Автор: emo99   
Дата:   17-02-11 22:23

Търся видео кран с камера,оператор на крана ,видео миксер с монтажист и осветител под наем за сватба в София , която ще юни или юли месец 2011 г. Моля за оферти за 1 час снимачно време . Благодаря !


Отговори на това съобщение
 Re: Видео кран и осветление под наем
Автор: Han_solo   
Дата:   17-02-11 22:41

Търси Крум Първанов http://www.kgrip.net

Отговори на това съобщение
 Re: Видео кран и осветление под наем
Автор: emo99   
Дата:   17-02-11 22:55

О.К. Благодаря !

Отговори на това съобщение
 Re: Видео кран и осветление под наем
Автор: Han_solo   
Дата:   17-02-11 23:22

има и други [smilie3] ако те интересува свиркай, ама те всички работят основно по големи продукции затова всичко зависи от това как се договорите
примерно Крум чиито координати ти дадох е успял да се споразумее доколкото дочух с едни немци http://www.arri-rental.com/grip/cranes.html

и им разработва и за тях такива системи - всъщност това се нарича пантограф /по старата школа/

Отговори на това съобщение
 Re: Видео кран и осветление под наем
Автор: emo99   
Дата:   17-02-11 23:31

...на един клип видях подобен екип. 3 камери + тази на крана .Видеото от тях директно във видео миксера и от там в ДВД рекордера. Ако мога да намеря подобен екип ще е чудесно .

Отговори на това съобщение
 Re: Видео кран и осветление под наем
Автор: to6oo   
Дата:   18-02-11 00:55

обади ми се имам всичката техника налична +оператори за да се уточним пускам ти телефона ми на лични [beer]



Публикацията е редактирана (18-02-11 00:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Видео кран и осветление под наем
Автор: novi4ok   
Дата:   18-02-11 00:59

Така като гледам отиваш към 800лв/ч за екип от професионалисти, а не за любители с много ентусиазъм и готовност да прецакат всичко в името на самообразоваността и опита, който ще натрупат. Освен това си пропуснал дистанционен оператор на крановата камера. И щом питаш тук и по този начин за оферти явно не си го правил до сега - в този случай горещо ти препоръчвам да не се занимаваш. Обикновено такива неща искат и са готови да платят определена категория хора. Който после могат и да те очистят ако се провалиш.
Успех.


Отговори на това съобщение
 Re: Видео кран и осветление под наем
Автор: Han_solo   
Дата:   18-02-11 01:21

novi4ok написа:

> Така като гледам отиваш към 800лв/ч за екип от професионалисти,
> а не за любители с много ентусиазъм и готовност да прецакат
-------------------


800 на човек ли [smilie3]... без да се смята техниката

Отговори на това съобщение
 Re: Видео кран и осветление под наем
Автор: pepi34   
Дата:   18-02-11 01:26

Жоро от Горубляне е твоя човек. Търси го има всичко което искаш. Обаче малко се съмнявам , че си попаднал на толкова платежни клиенти.

Отговори на това съобщение
 Re: Видео кран и осветление под наем
Автор: emo99   
Дата:   18-02-11 02:15

Клиентите на които съм попаднал са малко капризни . Искат качество и ниска цена . Искат да е нещо незабравимо... Зная , че това тук е трудно да се намери, но нищо не пречи да попитам . И сватбата може да е над 10 часа. 800 лв./час -абсурд ( и то без да включваме техниката ). Да ! Вярно е , че тези ,които видях да снимат са млади. Само монтажиста беше възрастен .Бяха се накачили върху столове , за да имат по-добър план . То същата работа може да стане и със стабилни стативи . Сега ...има и една поговорка - Залудо работи ,залудо не стой ....

Отговори на това съобщение
 Re: Видео кран и осветление под наем
Автор: pepi34   
Дата:   18-02-11 03:23

Емо, няколко пъти ми звъниш по телефона да ти дам съвет за това или онова. Безплатен обяд няма.Бягай далеч от такива клиенти.Ще си имаш ядове, че може и боя да си изкараш. Искали качествено, ама евтино. Къде има, и аз искам. Искам да чукам моделка, ама да не ме разхожда по Моловете.[smilie18] Знаеш ли колко такива клиенти са ми минали през ръцете. И точно на който съм направил отстъпка, той ми се е изсрал на главата. Преди една година едни ми се молеха за цена, булката била бременна, а в ресторанта ме оставиха без храна, без безалкохолно, едвам ми намериха маса за почивка. Това с крана и екипа е много скъпо, малко хора го могат и изобщо не щат да снимат сватби.При мене за 8г ни един клиент н е питал за такова нещо, това си е супер екстра. Аз не бих се наел да го предложа на клиент само за чест и слава. Не знаеш с какво си се нагърбил.



Публикацията е редактирана (18-02-11 03:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Видео кран и осветление под наем
Автор: emo99   
Дата:   18-02-11 03:58

Пепи - много си прав ! Ако намеря екип ще ги свържа директно с тях. Мен са ме наели за фотограф . А за обяда (вечерята)...какво да ти кажа . Снимал съм на няколко големи сватби (400- 500 гости) и само на една имаше кетъринг за фотографи,оператори и музиканти.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Видео кран и осветление под наем
Автор: pepi34   
Дата:   18-02-11 04:05

И за кви пари ще снимаш фотото ако не е тайна? А за това видео дет го искат колко дават? Тука няколко човека ти писаха че имат такава техника, виж за какви пари става въпрос поне.Относно храната - ами искай си бе пич. Човешко е. Слава богу повече от 1 път годишно не ми се случва.



Публикацията е редактирана (18-02-11 04:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Видео кран и осветление под наем
Автор: novi4ok   
Дата:   18-02-11 09:28

Цената, която ти дадох е ориентировъчна за кран, кранова камера, пулт, кранист, дистанционен оператор, режисьор на пулт, кабелист и осветител (без осветлението - това зависи от помещението). За 8 часов тракт, от които се работи реално 5 часа това прави към 6500лв. Останалото е от теб - останах с впечетление че искаш само това, другото си го имаш.
И пак ти казвам като човек с 15 годишен опит в телевизионни продукции - ако нямаш опит по-добре не се захващай. А репликата: "...клиентите са малко капризни - искат качество на ниска цена..." направо я забрави - няма качество на ниска цена. Особено в тази работа. И ако все пак хората ти са готови да дадат тези 10-ина бона (толкова горе-долу ще струва с останалото) за сватбата си - обади се, пращам ти ПТС и екип и нямаш грижи.
[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Видео кран и осветление под наем
Автор: to6oo   
Дата:   18-02-11 10:00

call me for best price

Отговори на това съобщение
 Re: Видео кран и осветление под наем
Автор: Han_solo   
Дата:   18-02-11 10:22

Хъм... мисля че пропускате и едно важно нещо - времето за което се разпъва цялата тая техника [smilie8] крана особено, то не че кабелите и камерите няма да отнемат време, за осветлението си трябва и подходяща мощност - тоест трябва и договорка с енергото и това също е свързано с доста главоболия...
Та това не е работа за един час

Отговори на това съобщение
 Re: Видео кран и осветление под наем
Автор: strikeback   
Дата:   18-02-11 10:46

ще си вземат и агрегат бе [smilie18]

подкрепям хората които са ти казали да бягаш далече - и моя опит е подобен - аман

иначе може да провериш цените и тук:

http://www.pro-cinema.com/


http://film-rental.org/


http://uvt.bg/internal_bg.php?page=intro




Публикацията е редактирана (18-02-11 10:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Видео кран и осветление под наем
Автор: emo99   
Дата:   18-02-11 12:11

novi4ok- веднага се сетих за ПТС , но предположих , че цената ще е доста висока . Гледах клип правен с ПТС , но човекът който правеше сватбата не си знаеше парите. Беше наел целият хотел за гостите си - който се умори ...качва се в хотелската си стая , за да си почине.

Han_solo - залата е доста осветена .Предишна сватба , на която бях беше осветена допълнително с един 500 ватов обикновен прожектор .

strikeback - благодаря за линковете.[smilie24]
Да ! Така и ще направя . Ще дам линковете и телефоните на сватбаря , за да се занимава той с тях , защото ако стане гаф ....да не изляза аз виновен .

Отговори на това съобщение
 Re: Видео кран и осветление под наем
Автор: emo99   
Дата:   18-02-11 12:15

...чудя се дали да им дам идея за включване на пиро ефекти и лазери [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Видео кран и осветление под наем
Автор: pefoto01   
Дата:   18-02-11 12:34

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Видео кран и осветление под наем
Автор: Han_solo   
Дата:   18-02-11 13:25

emo99 написа:

.........
> Han_solo - залата е доста осветена .Предишна сватба , на която
> бях беше осветена допълнително с един 500 ватов обикновен
> прожектор .
>
.............

Емо ако вместо един 500вата се вземат примерно 4 по 150 ефекта може да е доста по различен от "плоско-художественото" осветление стил БНТ [smilie3]
А пироефекти и лазери, и там познавам хора, ама и те не взимат малко пари... Ето например видях Гери "Пушека" на една сватба да прави пироефектите в залат,а ама там никак не се вързваха нещата с "евтино" - озвучаваха оркестър Канарите, като изненада - гост-певец се появи Веско "потния" Маринов [smilie18].... беше в доста гъзарски ресторант, а венчавката бяха уредили да е в Семинарията и някакъв доста висок сан поп ги венча

Отговори на това съобщение
 Re: Видео кран и осветление под наем
Автор: novi4ok   
Дата:   18-02-11 13:27

Два пъти ми се е случвало да правя такова нещо, не вярвам, че ще ми се случи трети път. Хората доста поумняха с годините и разбраха, че подобно изхвърляне е абсолютна безсмислица. Според мен вече няма първенюта, които да са толкова обезумели в желанието си за себепоказване.


Отговори на това съобщение
 Re: Видео кран и осветление под наем
Автор: emo99   
Дата:   18-02-11 13:50


Han_solo - снимах на сватба , на която гост певци бяха Т.Стораро,Константин и Преслава и още други не толкоз известни.Имаше няколко оркестъра , ефектно осветление, дим машини,машини за балончета. Тези дим машини много пречеха на камерите и фотографите . Червените прожектори - също . Та мисълта ми е всичко да е много премерено , за да не се получи вместо ефект - дефект.

novi4ok- съгласен съм с теб ! Скоро снимах булка , на която роклите и струваха 8 000 лева.

Отговори на това съобщение
 Re: Видео кран и осветление под наем
Автор: strikeback   
Дата:   18-02-11 16:22

и всичко това за един развод накрая [smilie18]

не че го пожелавам на някой...

коя беше сключила ексклузивен договор и си беше продала предварително снимките от сватбата - Калканджиева ли? [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Видео кран и осветление под наем
Автор: Han_solo   
Дата:   18-02-11 16:57

emo99 написа:

>
> Han_solo - снимах на сватба , на която гост певци бяха.......

Аз да ти кажа по сватби не снимам [smilie3] Давах примери... а ако тръгнем да мерим кой къде и кого е снимал [smile] а мерси, няма нужда. [beer]
Та ако имаш нужда от контакти по фирмите които дават професионално кино и видео рентал оборудване - свиркай, те и по-горе са дали няколко

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »