Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Избор на първи dSLR фотоапарат.
Автор: Bellcross   
Дата:   13-02-11 03:49

До сега съм снимал само със сапунерки или Еxtendet zoom фотоапарати. Така че съм доста зле :). Изчетох доста теми и като цяло съм се спрял на няколко конкретни като разбира се приемам всякакви други оферти. Моделите са следните като започнем с въздесъщият Nikon D90, минем през пониският клас с D3100, другите 2 са съответно Canon 550D и Sony Alpha A55. Принципно до тук имам някъква представа за повечето от тях. D3100 е най малко пари (около 1200\1300лв)заедно с 2 вариятна кит 1вият е с 2 обектива 18-55;55-200, вторият варият не съм сигурен но мисля че беше с 18-200или повече. Всички се продават с стандартен обектив. D90 несъм сигурен като цяло колко пари в магазина от който ще пазаря, но все пак за него гледам са изписани 10 романа вече. Според мен има защо, но истината е че вече е на годинки. Canon 550D/T2i като цяло ми харесва много. Видеото което прави в сравнение със сонито не ми хареса, но все пак това не е камера. Но не съм гледал снимки от 2та за сравнение и това че е много Mp нещо ме притеснява. Canona от своя е също към 1300лв с 18-55мм. Сега за Sony A55 също има доста противоречиви одзиви, мисля че като за новак като мен той ще е най лесният за употреба. Харесва ми това че има доста хубави функции като 10с в сек и панорамните снимчици. Тя и цената му мисля че ще е към 1600лв, ама за нея нз със сигурност.

Така принципно други обективи замомента нямам намерение да взимам, поне не и нови де.Ясно ми е че никона и канона имат повече да предложат на поизгодни цени в повечето пъти.

За какво ми трябва, еми за момента ми е хоби. Обичам да снимам пейзажи, архитектура, спорт и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи dSLR фотоапарат.
Автор: korff   
Дата:   13-02-11 09:16

Всичко различно от Д3100 си е успешна покупка..... Д90 е много добър ( какво значи на годинки Канон 1ДС МК 3 също е на годинки, нооо ), Канона има доста добро видео и 18 мпк ( както казват вещите лица във форума голяма матрица ) Сони иновативен и доста компактен ..... ситуацията е на кантар отиваш в магазина и гледаш тоя, който ти харесва и е най-удобен, но погледни и ( цената, обективи и комплект и тн ) [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи dSLR фотоапарат.
Автор: MARLOV   
Дата:   13-02-11 10:39

http://www.digitalphotographywriter.com/2010/08/sony-a55-vs-canon-550d-vs-nikon-d90.html

Относно обективите: китаците на СОНИ се представят най-добре(поне според ревютата)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи dSLR фотоапарат.
Автор: zarimale   
Дата:   13-02-11 15:59

Отиди в магазина, пипни ги, поснимай и си вземи който най ти пасне! И като съвет не взимай китовите обективи[smilie23] , аз го направих но съжалявам.


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи dSLR фотоапарат.
Автор: CyberGene   
Дата:   13-02-11 16:25

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи dSLR фотоапарат.
Автор: kapitancho   
Дата:   13-02-11 16:29

+1 за проба в магазина. Гледай кое ти пасва най-добре и така.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи dSLR фотоапарат.
Автор: 4given   
Дата:   13-02-11 17:22

Аз бях в твоята ситуация преди няколко месеца и грабнах Сонито. Който и апарат да избереш, ще му се изкефиш максимално. Отиди в магазин, поиграй си с тях и виж кой ти е най-удобен. Аз бях със Сони сапунерка, след това със Сони Н50, и SLT-то просто ми пасна :) Менюто ми беше познато и разположението на копчетата ми се стори логично. Пробвах Канона, ама имах чувството, че трябва със задно салто да сменям някои от настройките :) Та така, избирай според удобството и изградените вече навици и няма да съжаляваш, който и апарат да избереш - всичките ще те шашнат с качество в сравнение със сапунерката :)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи dSLR фотоапарат.
Автор: Bellcross   
Дата:   13-02-11 18:39

Ясно е то че ще трябва да отида да ги разгледам в магазина. Аз така или иначе нямам намерение да ги купувам от БГ. Принципно ме интересуват и минусите им. Китовете обективи принципно са безплатни и са си с апарата, затова мога да взема боди с обектив на цена пониска от самото тяло тука. Колко са качествени идея си нямам. Също така нямам толкова възможности, да сменям всяка година тялото. Затова и гледам да не взема нещо което първоначално съм харесал, а после съм осъзнал че съм се прецакал.

мерси не го бях видял.



Публикацията е редактирана (13-02-11 21:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи dSLR фотоапарат.
Автор: yavorberov   
Дата:   13-02-11 20:41

Ако не искаш да съжаляваш си кУпи възможно най-нова техника от най-високия клас, който можеш да си позволиш. Понеже ако тръгнеш да се вманиачаваш с течение на времето както е с много от нас, да речем в течение на 2-3 години ще си с актуална техника, която няма много да издиша спрямо новоизлизащите модели.

Не взимай нещо само защото е на далавера - далаверата не снима - ти ще снимаш.

Прецени какво приоритетно ще снимаш и дали ще ти се мъкне много техника, понеже за определени снимки ще ти трябва и допълнително оборудване /светкавица, статив и др.../. При положение, че ще снимаш и спорт, ще ти трябва дълъг обектив по възможност и светъл / ех мечти.../, но това е много скъпо удоволствие и е за вадене на пари по-скоро, за това се насочи към дълго варио. Понеже съм по-запознат с никонските техники, а и човек сам може да ги види - като обектив според бюджета можеш да избираш между 18-105; 18-200 и 28-300 - това е ако искаш да си с 1 обектив, ако ти се сменят обективите е по-добре да си с такива с по-къси стъпки 3х, 4х. Комбинациите са много, лично аз не харесвам варианта с два варио обектива, понеже все ще се случи единия да ти дойде къс или дълъг в дадена ситуация и докато поставиш другия, да изпуснеш момента.

За другите марки нека техните ползватели да помагат. Ако няма да публикуваш в нeшънъл джеографик бъди практичен. Няма лош апарат от по-съвременните , те всичките са добър инструмент за постигане на добри кадри. Не забравяй, че ще снимаш ти, а апарата е само средство за реализиране на идеите. Огледай техниката и който ти легне на сърце го грабваш и започваш да снимаш.



Публикацията е редактирана (13-02-11 22:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи dSLR фотоапарат.
Автор: hemilio   
Дата:   13-02-11 22:18

d90[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи dSLR фотоапарат.
Автор: gpi72   
Дата:   13-02-11 22:26

Д90 е хубав но е големичък. Важно е да го хванеш и да го пробваш преди да пазаруваш.

Отговори на това съобщение
 Избор на първи dSLR фотоапарат.
Автор: dametoo   
Дата:   13-02-11 23:50

Аз лично бих се спрял на някой от тези двата:
Nikon D90, Canon 550D

Поздрави и успех :)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи dSLR фотоапарат.
Автор: the_drug   
Дата:   13-02-11 23:57

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи dSLR фотоапарат.
Автор: E34   
Дата:   14-02-11 01:40

Ако ги хванеш в ръка и поснимаш, ще разбереш, най-добре според мен...
И съм почти сигурен, че D90то ще ти легне най-добре в ръката.
Та, така де, 1 глас за D90 (въпреки, че снимам с канон)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи dSLR фотоапарат.
Автор: hemilio   
Дата:   14-02-11 03:40

така:
аз снимам с д90,но снощи имах възможност да побазикам един 550д,трябва да ти споделя ,че като усещане са много различни,550д е по малък,по лек(за някои това е плюс,за други минус).
по скоро като размер и усещане 550д е д5000!
д90 лично за мен е по ергономичен,масивен и удобен като тяло.
по повод на това,че е по стар модел-това въобще не трябва да те притеснява,напротив-изпитан модел- и все още се продава в магазините(за разлика от д5000,който вече е спрян от продажба,макар ,че е по нов модел от д90)
решението си е твое в крайна сметка,присъединявам се към мнението,че трябва да ги видиш на живо и съпоставиш,понеже всеки има различно разбиране за това кой е по добър и удобен.
и двата са на такова ниво,че скоро няма да можеш да кажеш този вече ми е слаб и ми утесня!
успех ти желая в дълбоката дупка(фотография) в която искаш да влезеш [smile] [beer] [shtrak] [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи dSLR фотоапарат.
Автор: mu6morok   
Дата:   14-02-11 04:12

Казваш че ти трябва техника само за хоби, значи да няма като мен, след някоя и друга година да се чудиш защо си ги дал тия пари,вземи си един читав сапунер и си прави кефа. Че като си вземеш ДСЛР, се вкарваш в един филм дето няма край. И накрая осъзнаваш че като излезнеш на разходка те гледат като извънземен. Купи си нещо от което имаш НУЖДА а не като за играчка, омръзва повярвай ми.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи dSLR фотоапарат.
Автор: mu6morok   
Дата:   14-02-11 04:20

А да и ако все пак държиш да минеш на ДСЛР, вземи си нещо евтино и старо от базара. Потренирай и тогава няма да питаш във форума. Защото каквато и техника да си вземеш тя няма да направи снимките на Кубето(примерно), а пък на него и 300Д да му дадеш пак ще си направи фотките. Така че ако ще се насилваш със парите помисли.



Публикацията е редактирана (14-02-11 04:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи dSLR фотоапарат.
Автор: iordanov   
Дата:   14-02-11 07:50

Малко по темата

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи dSLR фотоапарат.
Автор: Suggs   
Дата:   14-02-11 08:05

Bellcross написа:

> Така принципно други обективи замомента нямам намерение да
> взимам, поне не и нови де.
>
> За какво ми трябва, еми за момента ми е хоби. Обичам да снимам
> пейзажи, архитектура, спорт и т.н.

Това предопределя избора ти [smile] .
Най-смисленият избор на обектив с общо предназначение за любител е Nikkor 18-105 VR. Към него - някакво тяло, за предпочитане с мотор - някой ден ще ти потрябва [smilie3] . Направи с тази комбинация 20000-30000 снимки [smile] , и ще си наясно от какво точно имаш нужда за по-нататък.
Успех.


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи dSLR фотоапарат.
Автор: gpi72   
Дата:   14-02-11 08:25

За архитектурата 18мм на кропка е дълго.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи dSLR фотоапарат.
Автор: Suggs   
Дата:   14-02-11 08:41

... а за спорт 105 мм на кропка е късо [smile] . Съгласен съм.
Но докато някой производител не пусне евтин и качествен 10-300/1.4 [smilie5] , ще трябва да се правят компромиси.


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи dSLR фотоапарат.
Автор: vlex   
Дата:   14-02-11 08:43

А пък сони има стабилизирана матрица [smilie8]

Много се говори, канон тва, никон онова, обаче лесно се бяга от факта, защо пентакс и сони за мен са най-добрите марки за нискобюджетна система - ами ето затова! На едно сони или пентакс ако забодеш стар цайс и после изкарай същото качество от канон или никон в сходен бюджет при примерно 135+мм (да, има стабилизирани обективи, ама ми се стори, че споменах в началото "бюджет" ). Ерго прави си изводите сам, но ако нямаш несметни богатства за пилеене, за да плащаш по 1-2-3-4-500 и повече лв за стабилизирани обективи за канон или никон, аз те съветвам да вземеш сони или пентакс (независимо коя от двете марки или кой модел) и да не се занимаваш с глупости. Пък дай Боже, да имаш възможността да си вземеш после д3х или 1дмк4 с хубави стабилизирани стъкла и да си снимаш така с тях... ама някак си само за хоби ми иде излишно, а и определено в друг ценови клас. :)

Дерзай!

Поздрави,
Влад



Публикацията е редактирана (14-02-11 08:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи dSLR фотоапарат.
Автор: the_drug   
Дата:   14-02-11 09:16

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи dSLR фотоапарат.
Автор: Bellcross   
Дата:   14-02-11 15:03

Това че ще ми е за хоби, неразбрах какво общо има с това че искам дСЛР. Имам компактно апаратче и несмятам че ми трябва ново. Иначе то аз в сумати дупки съм влязал и скоро изход от никоя няма ;) Но не искам първо да взимам обектив, после хубаво тяло а обратно искам изуча първо едното, после с хубав обектив мисля че полесно ще свикна. Евтино и старо нямам намерение да взимам. Както казах мога да взема понагоре втора ръка обектив. Офертата ми е да си взема някой от тези модели на изплащане без оскъпяване, така че няма да си натоварвам бюджета. В най скоро време се надявам да видя 3те модела наживо. А то ми е ясно че после ще падне много умуване с обективите, ама това след време. Истината е че за момента може би най клоня към сонито, но като ги разгледам вече ще си имам поголяма идея. Иначе Д5000 може и да е спрян от производство ама баш от продажба ме съмнява :)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи dSLR фотоапарат.
Автор: Trafalgar.   
Дата:   14-02-11 15:51

И аз бях на същото дередже преди няколко месеца и беше бая чудене преди да отида и да ги видя на живо. Бях се спрял на същите модели като теб с изключение на Сони-то и в крайна сметка д90 ми легна най на сърце, търсех нещо по тежко и масивно и получих това което исках. Незнам какво точно търсиш в тялото (като структура) дали предпочиташ лекото и ергономично (550д & д3100) или по масивното и тежко (д90). Така, че и аз подкрепям колегите над мен за "Тест". :)



Публикацията е редактирана (14-02-11 15:53)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »