Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Canon Powershot S 5 IS
Автор: bluegod   
Дата:   09-02-11 22:00

Здравейте всички.
Имам следния проблем:Наскоро си купих от e-bay един комплект-TELE+WIDE+FILTER ето линк за него:http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=230474228953&ssPageName=STRK:MEWNX:IT
Проблема е че когато сложа лещата за 2.0X увеличение не мога въобще да фокусирам нищо.
Какво трябва да направя за да оправя нещата или просто нещата които съм взел не стават за нищо?
Моля помагайте защото съм много притеснен дали проблема е в апарата или пък някаде другаде.
Предварително благодаря.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon Powershot S 5 IS
Автор: surg   
Дата:   09-02-11 22:07

а в системното меню няма ли място за указване че ще ползваш съответно едното или другото...?

Отговори на това съобщение
 Re: Canon Powershot S 5 IS
Автор: imitev   
Дата:   09-02-11 22:10


1 седмица четене и писане по форумите успешно замества 15 минути четене на ръководството...

Отговори на това съобщение
 Re: Canon Powershot S 5 IS
Автор: bluegod   
Дата:   10-02-11 20:25

Мислиш ли че досега не съм чел няколко пъти цялато ръководство на апарата и въпреки това не успявам да се справя с проблема.
Нали за това тук е форум за да попитам знаещите и можещите да дадат съвет(аз съм просто един любител който иска да си използва апарата за собствена наслада)
Благодаря все пак предварително ако някой реши да помогне на един лаик.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon Powershot S 5 IS
Автор: surg   
Дата:   10-02-11 21:04

в комплекта не виждам преходник...???имаш ли изобщо такова нещо, и как окачваш тези неша на апарата...?


ПС

опааа, в точка 9 имало ....
9. Adaptor Tube



Публикацията е редактирана (10-02-11 21:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon Powershot S 5 IS
Автор: steeens   
Дата:   10-02-11 21:06

В менюто на апарата на 12 ред, след IS mode, се намира това което ти трябва. Задаваш с стрелките какъв точно конвертор ползваш и би трябвало да ти се реши проблема.[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon Powershot S 5 IS
Автор: surg   
Дата:   10-02-11 21:18

е, вместо тебе си дадох зор
на стр. 173 в голямото ръководство пише по въпроса

rec/menu - converter - wcxxxx/tcxxxx/500d/ или Офф или изкл....

Отговори на това съобщение
 Canon Powershot S 5 IS
Автор: dametoo   
Дата:   11-02-11 00:50

Аз имам Canon Powershot S 5 IS със всичките му аксесоари и нямам проблем. Напротив много съм доволен за такъв апарат. Твоите аксесоари са по различни като гледам на снимката по специално теле конвертора но може би защото е от щатите. Слагаш/завиваш преходника и към него съответната приставка и после от менюто на апарата настройваш на коя приставка да снимаш/бъде в зависимост от това коя си сложил и после [shtrak]. Понякога и аз имам проблеми с теле конвертора при фокусирането но го оправям с ръчен фокус, но това е много рядко. Успех [smilie24]



Публикацията е редактирана (11-02-11 00:51)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »