Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Към wildlife-ърите питанка?
Автор: simbon4o   
Дата:   07-02-11 19:36

Някой скоро минавал ли е Варна - Шумен и обратно магистралата. По дръвчетата е пълно с мишелови и други подобни, видях поне 15 живи и над 30 блъснати от коли де... ама то това е въпроса. Толкова ли са хамави че ги блъскат колите. Особено на отиване беше касапница.


https://photo-forum.net/static/forum/2011-02/fjil3303.JPG


https://photo-forum.net/static/site_pics/200/i_1297089149__IGP7676.jpg


мисля че не бъркам вида нали?

Отговори на това съобщение
 Re: Към wildlife-ърите питанка?
Автор: pumabg   
Дата:   07-02-11 19:57

Балами? Аз само да намаля с колата и вече го няма... Сигурен ли си че си видял сгазен мишелов [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Към wildlife-ърите питанка?
Автор: rapt0r   
Дата:   07-02-11 20:38

30 са много ,съмнявам се да мишелови!Къде ги виждаш на пътя или близо до пътя,ако са толкова измрелите и са мишелови има вероятност да не са прегазени ,а натровени ..има копелета ,дето го правят нарочно .мамка им![smilie23] [smilie2]


Отговори на това съобщение
 Re: Към wildlife-ърите питанка?
Автор: simbon4o   
Дата:   07-02-11 21:08

ми баш по шосето са, но като се замисля ако са яли гадости и са били замаяни е нормално да са така разхвърляни. Баш по шосето и около него и им личи че не са си легнали кротко там ами са газени и си бяха като този на снимката едрички с такива шарки. Много бяха, днеска сутринта като се прибирах бяха по-малко ама вчера като отивах беше касапница, явно през нощта са ги пообрали лешоядите. Вчера след 10-тия горе долу почнах да броя. Беше лесно понеже докато видя някой кацнал жив виждах по 3-4 умрели.
Много тъпо ми стана, днеска сутринта спирах специално да фотна един поне да си имам. Обаче мина ли под 20-30м и бегат. Вчера един щеше да бъде фотан от по-близо(15-на метра от колата) ама аз си викам я да сляза по-удобно да ми е и той бега. За първи път снимам такива животни и не знаех колко ще ме допуснат.
Пък в Шумен до поликлиниката имаше едно ято гълъби, много бяха към 80-100 като се съберат на ято. И за нещастие точно тогава не си взех апаратааа. Точно тогава един ястреб реши да ги гони и седях си аз там и си хапех Д-то. Когато ястреба хвана един на под 50м над колата ми аз загризах по-яко Д-то и те така, бяха ми като по поръчка мноо ме е яд никога вече повече няма да ходя някъде без апарата!
ПС по дърветата имаше и по-странни разцветки. За светли знам, ама имаше един почти черен, много як беше ама прекалено далеч за скромния ми арсенал. Въх дано не ме хване крастата да пазаря гаубици ся.



Публикацията е редактирана (07-02-11 21:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Към wildlife-ърите питанка?
Автор: rapt0r   
Дата:   07-02-11 21:18

Преди месец някъде,по пътя Самоков - Дупница ,замалко не сгазих мишелов на средата на шосето,слязох от колата отидох и го взех ,понеже отивах до мой приятел ветеринар ,пилето беше кротко ,поседя 3-4 мин спокойно отзад в колата и явно се освести,почна да вилнее ,което ми подсказа ,че му няма нищо сериозно!Полсе при прегледа се установи ,че няма фрактури,но го пратихме за всеки случай в Стара Загора ,за да го наблюдават известно време!Немога да си обясня все още ,кое е причината пилето да седи така зашеметено,вероятно кола ,която не го е наранила сериозно...,но 30 мишелова....това си е натравяне според мед,такава масовост с блъснати мишелови ,се дължи на други фактори,а не на бавни рефлекси от страна на пилетата или шофьорите!Жалко....[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Към wildlife-ърите питанка?
Автор: siluet23   
Дата:   07-02-11 21:19

аз изминавам редовно този път ..дето се казва това ми е района [smilie5] ..прав е Симо има доста ударени ..чак 30 не са но има ...повечето умрели птици са отдавна ..но за жалост това не се сещам как може да се предотврати ...това е магистрала и колите карат доста бързо ..а птиците са накацали до самия път ..дори често са и на самата мантинела ..и като литнат понеже са сравнително бавни птици се намират ниско над самия път и тогава биват удряни понякога прегазвани ...[smilie2]

миналата седдмица намерих белоопашат много красив екземпляр с счупено крило ..влачеше го и вървеше зор ..видимо безпомощен ..та го пращах за стара загора ..

това е всеки сезон ..особено по магистралата ...има и по второкласните пътища ударени птици ..но далеч по малко

аз пожелавам на всеки който удари мишелов да му се счупи стъклото и да спука гума поне 10 пъти тая година [ezik]



Публикацията е редактирана (07-02-11 21:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Към wildlife-ърите питанка?
Автор: simbon4o   
Дата:   07-02-11 21:26

значи има къде да ги пратим ако има оцелели! Ок аз кръжа по маршрута в месеца 1-2 пъти и зимата заради глад ли какво все са покрай магистралата. Ама все ми е на акъла, че не са толкова бавни и глупави.
30 е общо от вчера и днес, предполагам днескашните много от тях са били и вчера покрай пътя. Но нямаше мърдащи, със сигурност щях да спра! Много са красиви, като малък съм издрасквал по няколко скицника с такива :). Моделите ми бяха онези от зоопарка.

ПС сега като се замисля те не са ли териториални, как така се нагъчкват зимата през няма и километър едни от други?



Публикацията е редактирана (07-02-11 21:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Към wildlife-ърите питанка?
Автор: siluet23   
Дата:   07-02-11 21:32

Симо не са глупави но са бавни сравнително ..особено в литването ..стоят покраи магистралата в търсене на храна ..често също ударени други животни ...а и са по дърветата щото дървета и колчета има главно покрай пътя ..

тряя да се пазят ама в България шофьорите не знаят себе си как да пазят какво остава за птица която дори не знаят каква е ...ако има някой в чужбина да сподели как е ...



Публикацията е редактирана (07-02-11 21:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Към wildlife-ърите питанка?
Автор: rapt0r   
Дата:   07-02-11 21:34

Покрай магистралата са понеже са мършояди,а там намират други блъснати животни...

Отговори на това съобщение
 Re: Към wildlife-ърите питанка?
Автор: ALBIREO   
Дата:   07-02-11 22:14

Тези птици въобще не са тромави и глупави, та да се врат пред/под колите. Има нещо гнило тук и е много вероятно rapt0r да е прав за отравянето. Само не ми е ясно какво им пречат на хората, че да ги тровят... нихната... [smilie23]
По магистрала Тракия са на 50-100 метра и до сега не съм виждал ни един пострадал, а там колите си фучат с поне 100-130 (и нагоре, разбира се, нали законите не вАжат в тая държава).

Отговори на това съобщение
 Re: Към wildlife-ърите питанка?
Автор: siluet23   
Дата:   07-02-11 22:30

абе не са тровени ударени са ...в тоя район има висока концентрация на мишелови и са на дърво по няколко понякога ..аз съм по нивите редовно ..ако видя умряла птица която да не е на пътя а в полето ...пръв ще сигнализирам ..

Отговори на това съобщение
 Re: Към wildlife-ърите питанка?
Автор: papi   
Дата:   08-02-11 20:42

[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Към wildlife-ърите питанка?
Автор: arminius   
Дата:   08-02-11 20:51

От доста време като ходя към Варна, тръгвайки от Шумен минавам по стария път.. не за друго ами по малко трафик има и повече неща може да се видят.Последно като пътувах имаше два мишелова умрели и заплетени направо в клоните на дървото, на което са стояли.Разстоянието между тях беше не повече от 500 метра.Абсолютно идентично стояха птиците увиснали надолу.Стори ми се много странно това.Според мен някой малоумник си е направил кефа и ги е застрелял, няма какво друго да е. Жална му майка на такъв ако го барна. А иначе за блъснатата мършата по пътя, ако забележите да се скупчват мишелови, просто я преместете в страни, извън пътя.Ако можете разбира се и не ви е гнус... [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Към wildlife-ърите питанка?
Автор: realnoncho   
Дата:   08-02-11 21:11

Аз спирах да снимам скоро отстрани на "пистата" до Пловдив, но само от колата че иначе бягат. Направи ми впечатление, че при сгазено животно на магистралата се спускат и даже остават на мястото, така че нищо чудно да ги сгази нещо, което се движи със 120.

Отговори на това съобщение
 Re: Към wildlife-ърите питанка?
Автор: janini   
Дата:   08-02-11 21:14

Зададох въпросът в друга тема, понеже не видях тази, но и тук ще го повторя.
Каква обработка на кадрите, отнасящи се към тази категория, е разрешено! Допустимо ли е да се монтират допълнително представители на животинския свят, които не са от съответния кадър. Май станаха два [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Към wildlife-ърите питанка?
Автор: dametoo   
Дата:   08-02-11 22:33

Аз лично често виждам блъснати птици по всякакви пътища в страната и като цяло животни. По магистрали по малко съм виждал, но вече толкова и карам кола. Често съм спирал за да ги премахна и снимам. Причините може да са няколко, но няма как да е сигурно по каъв начин е станало, но при всички случаи птиците нямат бавни рефлекси освен ако не са болни. Шумът също е голям фактор. Скоростта също си казва думата, но ние хората създаваме мощни коли и магистрали и то малко като пристрастяване е скоростта. Колкото по бързо толкова по яко според някой и то не са малко тези хора, които са почитатели на бързите скорости. Аз лично съм блъскал няколко пъти животни предимно бозайници (както домашни така и диви) и то винаги с ниска скорост. Научих се да намалям като видя близо до пътя животни. Често съм и отстранявал живи животни на пътя тоест спасявал - костенурки, змии, жаби и дори охлюви и насекоми. Няма значение дали пътят е оживен, но пак според ситуацията. Един мой приятел веднъж спря движението по един от натоварените бул. в Русе за да премахне от пътя един Гълъб[smile].



Публикацията е редактирана (08-02-11 22:40)

Отговори на това съобщение
 Към wildlife-ърите питанка?
Автор: dametoo   
Дата:   08-02-11 22:36

Към janini,

въпрос на виждане. Аз лично не харесвам колажи така снимката не е реална колкото и добре да е направено. Така мисля аз [smile] .

Отговори на това съобщение
 Re: Към wildlife-ърите питанка?
Автор: atin   
Дата:   08-02-11 22:48

Не виждате ли знаците по пътя, надупчени от сачми като лейки. Ами това е обяснението според мен и за птиците.

Отговори на това съобщение
 Re: Към wildlife-ърите питанка?
Автор: siluet23   
Дата:   08-02-11 22:50

аз какъв случай имам [smilie7] снимам си аз от укритието ..мишеловите се хранят всичко спокойно ..а до мен от дясно едни яребици ..на 7 метра някаде ..и по едно време изтрели дигат снега 5 броя един след друг ..аз се стреснах птиците и те ..тъпанара нищо не уцели а аз излязох и си викам еи ся тоз го утрепах ..излизам и гледам тоз се качва в колата и замина ...късметлия излезе копелето че аз като ми падне пердето и пушката и гръкляна му щях да изям ....

та както казва Арминиус има и такива говеда дето ги кефи да се целят в живи мишени ..ама тъй де ..всеки сам избира как да докаже на себе си колко е мъж [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Към wildlife-ърите питанка?
Автор: janini   
Дата:   08-02-11 22:50

dametoo, аз също мисля, че колажите и wildlife са две несъвместими понятия, но напоследък все повече се учудвам, когато видя подобни неща на първа страница. Жалко за галерията [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Към wildlife-ърите питанка?
Автор: jeremiah   
Дата:   08-02-11 22:56

Преди няколко месеца едно такова добиче по пътя Пловдив - Карлово се вдигна и прелетя ниско над пътя пред нас, от ляво на дясно. Жена ми караше, тя си кара разумно като всяка жена, и пак ако не беше намалила скоростта до към 20 км. в час, щеше да го утрепе.
Както писа колегата siluet23 по-горе, просто това са тежки птици и бавно набират скорост и височина при излитане.

arminius, прав си, такива само бой ги оправя, мамицата им неандерталска ...



Публикацията е редактирана (08-02-11 23:04)

Отговори на това съобщение
 Към wildlife-ърите питанка?
Автор: dametoo   
Дата:   08-02-11 23:01

Днес в гората в околностите на Кубрат прибирайки се имаше двама пичове (според мен по малки от моа) с черен джиб. Та наредили си на чешмичката няколко пластмасови бутилки и си стрелят с въздушна пушка без притеснения а като минават хората покрай тях спират и после пак продължават. Мисълта ми е че така сред природата може и на птици да посегнат и пр. Комшиите до нас по точно тяхното хлапе често патрулира с въздушна пушка у тях, но какво да очакваш от такова дете при условие, че баща му е ловец. За сведение в нашият двор често кацат различни видове птици като се почне от синигери, косове, дроздове, свраки, сойки, пъстри кълвачи, гугутки и други видове. До сега не съм виждал утепано пиле в къщи и се надявам да не видя че тежко му. Веднъж вече утрепа котката в нашият двор точно в окото. Възможно е и пилци да е повалял и котките да си ги изяждали, но така или иначе до сега не съм виждал мъртво пиле в къщи.

Отговори на това съобщение
 Към wildlife-ърите питанка?
Автор: dametoo   
Дата:   08-02-11 23:05

Към janini,

ако наистина има такива жалко - наистина. Това за мен не е фотография нали като експеримент е едно но иначе е неприемливо. За жалост някои го правят много добре и не винаги може да се разбере дали е колаж.

Отговори на това съобщение
 Re: Към wildlife-ърите питанка?
Автор: jrr   
Дата:   08-02-11 23:08

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Към wildlife-ърите питанка?
Автор: janini   
Дата:   08-02-11 23:11

dametoo, гледам, че преди малко си дал вота си за една такава [smilie3]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »