Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Tamron 17-50 mm F/ 2.8 za Nikon - с или без стабилизация?
Автор: joryvk   
Дата:   05-02-11 17:59

Здравейте.
Искам да си купя Tamron 17-50 mm, F/2.8, но се чудя кой вариант да избера - с или без стабилизация? [smilie11]
Някакъв съвет?
Благодаря


Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 17-50 mm F/ 2.8 za Nikon - с или без стабилизация?
Автор: da.fo   
Дата:   05-02-11 18:00

със


Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 17-50 mm F/ 2.8 za Nikon - с или без стабилизация?
Автор: cicomanco   
Дата:   05-02-11 18:13

Със естествено!!![smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 17-50 mm F/ 2.8 za Nikon - с или без стабилизация?
Автор: mravunko   
Дата:   05-02-11 19:39

безмоторен и без стабилизация :) фокусира по-бързо и няма проблеми с бекфокуса.

ето моя опит със стабилизирания обектив

затова сега снимам с 24-70 и липсата на стабилизация не е голям проблем...

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 17-50 mm F/ 2.8 za Nikon - с или без стабилизация?
Автор: toddybear   
Дата:   05-02-11 19:46

Без, имам такъв и съм страшно доволен.

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 17-50 mm F/ 2.8 za Nikon - с или без стабилизация?
Автор: cicomanco   
Дата:   05-02-11 19:48

Към Мравунко:
Пълни глупости от човек , който вместо да снима , търси кусури в техниката!
Тамрон са едни прекрасни обективи! Как пък за толкова време не попаднах на един дето да е стакива по размер шокиращи проблеми че "Директно " да отпадне....
Сравнявах стабилизацията на Тамрона с тази на Сигмата в същия клас. Еми по-добра е![smilie24]



Публикацията е редактирана (05-02-11 19:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 17-50 mm F/ 2.8 za Nikon - с или без стабилизация?
Автор: mravunko   
Дата:   05-02-11 20:00

Към чичоманчо:
бях в официалния вносител, тествах N бройки. снимам жената от метър и малко на 50мм и фокуса е на ушите. ебал съм го в стабилизацията като нямам 1 снимка на фокус. като дадеш и ти 1000лв за обектив, който има фокус на ушите ми обяснявай как говоря пълни глупости. и да, на -15 af fine tune зараработи както трябва.

охарчих се за никонска оптика и фокуса е перфектен.

в нета мнението е подобно, може и в БГ да си пласират кофти сериите, но определено проблем с тези тамрони има.

безмоторната версия е перфектен китак, като на 2.8 не е много остър, но за уеб става.

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 17-50 mm F/ 2.8 za Nikon - с или без стабилизация?
Автор: CyberGene   
Дата:   05-02-11 20:06

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 17-50 mm F/ 2.8 za Nikon - с или без стабилизация?
Автор: hotsnail   
Дата:   05-02-11 20:32

безмоторната версия е перфектен китак, като на 2.8 не е много остър, но за уеб става.

мравунко.....тоя обектив е доста остър на 2.8. Какъв е тоя бисер за уеб-а? Възможно е да ти е бегал фокуса....пак

Много време съм ползвал версията без мотор ама на Сони и съм страшно доволен. Два такива обектива съм имал перфектни.

Инак и аз съм имал проблеми с фокус при друга марка. Изключително неприятно е. Наистина ако не могат да си правят фокуса точен, язък за перфектната оптика.



Публикацията е редактирана (05-02-11 20:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 17-50 mm F/ 2.8 za Nikon - с или без стабилизация?
Автор: mravunko   
Дата:   05-02-11 20:40

при мен разликата м/у Ф2.8 и Ф4 беше доста голяма, затова смятам,че Ф2.8 не е толкова гот.

при никонския 24-70 на 2.8 работата е коренно различна :)

както и да е, аз се изчерпах по темата :)

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 17-50 mm F/ 2.8 za Nikon - с или без стабилизация?
Автор: hotsnail   
Дата:   05-02-11 20:43

ок то и грешката във фокуса на 2.8 е доста по-видима т.е. омекотява.

Ама явно консенсуса е механичен Тампон.

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 17-50 mm F/ 2.8 za Nikon - с или без стабилизация?
Автор: cameraman   
Дата:   05-02-11 20:50

Редовно снимам с нестабилизирана бройка Tamron 17-50 mm F/ 2.8 и Канон 40д в църква, на бленда 3,2 и ИСО620 съм сигурен в добрия резултат... Обективът е резачка... Стабилизираният е примамлив, но не съм го ползвал...

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 17-50 mm F/ 2.8 za Nikon - с или без стабилизация?
Автор: geopal   
Дата:   05-02-11 20:56

имам нестабилизиран с мотор, много съм доволен, остър още на ф2.8, нямам наблюдения върху стабилизирания [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 17-50 mm F/ 2.8 za Nikon - с или без стабилизация?
Автор: CyberGene   
Дата:   05-02-11 21:48

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 17-50 mm F/ 2.8 za Nikon - с или без стабилизация?
Автор: the_drug   
Дата:   05-02-11 23:07

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 17-50 mm F/ 2.8 za Nikon - с или без стабилизация?
Автор: cicomanco   
Дата:   05-02-11 23:10

Добре бе човек!
Тялото ти има корекция!
Ползвай я мааму стара!
На 35мм. слагаш милиметрова хартия с кръстче по средата под 45градуса спрямо оста на обектива! Фокусираш на кръстчето и разбираш колко и накъде е фокуса.Коригираш и си готов!
И на Д700 и на Д7000 снимам с тамрони и няма ядове! Къде ги намирате тия криви бройки незнам!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 17-50 mm F/ 2.8 za Nikon - с или без стабилизация?
Автор: devil_87   
Дата:   05-02-11 23:20

Аз използвам този без стабилизация и съм много доволна.. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 17-50 mm F/ 2.8 za Nikon - с или без стабилизация?
Автор: otvorenia   
Дата:   06-02-11 00:51

Ползвал съм на Канон тяло 17-50 mm F/ 2.8 Tamron. Стабилизирания не съм го пробвал.
За мене стабилизацията е за балъци или тези дето ги мързи да носят (хубаво е да я има, но не всяка цена)
Или по друг начин да го кажа, като нямам стабилизация, ще си нося статив и снимките ще ми бъдат в пъти по добре, от стабилизирания но без статив.



Публикацията е редактирана (06-02-11 00:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 17-50 mm F/ 2.8 za Nikon - с или без стабилизация?
Автор: mitku   
Дата:   06-02-11 10:34

Горе-долу като mravunko - БЕЗ стабилизация и БЕЗ мотор е най-добрата версия на тоз обектив. [smilie24]
Тествал съм ги и никога не бих си взел стабилизирания, но не ми се задълбава "защо", а и няма да споря с феновете - всеки си има глава за да си преценява как да си харчи парите. [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 17-50 mm F/ 2.8 za Nikon - с или без стабилизация?
Автор: mravunko   
Дата:   06-02-11 11:26

cicomanco написа:

> Добре бе човек!
> Тялото ти има корекция!
> Ползвай я мааму стара!
> На 35мм. слагаш милиметрова хартия с кръстче по средата под
> 45градуса спрямо оста на обектива! Фокусираш на кръстчето и
> разбираш колко и накъде е фокуса.Коригираш и си готов!
> И на Д700 и на Д7000 снимам с тамрони и няма ядове! Къде ги
> намирате тия криви бройки незнам!!!

Ами във вносителя ги намерих, чаках 2 месеца да дойде партида.

Отидох с таблицата за бекфокус и обектива на 50см от таблицата под ъгъл от 45 градуса цепи мрака на 50мм. връщам се у нас, на метър и малко фокуса го няма.

Искам да отбележа, че не съм идиот и с предния тамрон нямах никакви проблеми, но го продадох, за да си купя стабилизирания :)

Микро аджъстмънта пише, че може да забави фокуса и други блабла неща в ръководството на апарата, склонен съм да му вярвам и предпочитам обектива да няма корекция от 75% от максималната.

Ако имах Д90 к'во правим? Пича не пише с какво тяло снима, мога да предположа, че няма микро аджъстмънт :)

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 17-50 mm F/ 2.8 za Nikon - с или без стабилизация?
Автор: alcap007ne   
Дата:   06-02-11 13:05

За някой човек който не разбира и чете темата ще се намери в чудо кое е вярно от толкова много изписани впечатления. Най-вече глупости които после може да се окажат горчива грешка [smilie18]

Теста на е 100% реалност.

Старата версия наистина е по-остра от стабилизираната както някой написа. Тествал съм нестабилизираната версия 3 бройки от магазин.Но не с теста чарт поради съшата причина която се е случила на mravunko . При фокусиране на различни разстояние фокуса бяга и се вижда само при снимане на реални ситуации. От тези 3 обектива които тествах имаше един който беше добре, но на 17мм някой път отново даваше бек фокус и то с много. Кривият фокус не е константа, но се случва често. Има теми в които се оплакват от точно този проблем без да знаят какво се случва.Искам да подчертая, че това явление с тамрона се получава основно на никонски тела. С канонските тела не съм чул да има оплаквания и обектива е точен. Но за Никон не съм чул някой да има читава бройка. Все при някои милиметри дава бак фокус.

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 17-50 mm F/ 2.8 za Nikon - с или без стабилизация?
Автор: victory13   
Дата:   06-02-11 17:21

ще си позволя да се намеся и аз, като ползвател на нестабилизирана моторна версия за никон... но ползвана със с5...
имам една камара снимки с него, и бях изключително доволен от представянето му... на тъмно, на светло, при минус или плюс температури... никога не ме е подвел...
запродавах го, защото бях решил да взимам твърди стъкла... еми на който никон го закачихме, брутален фронт фокус, не милиметри, а брутално [smilie11] ... особено на едно д300, и никаква корекция не му помогна... най-добре стоеше на едно д90, едва забележимо фронт-фокусираше...
в крайна сметка го купи един колега, но пак със с5... така че подкрепям алкапонето напълно...
наистина този проблем с фокуса при никоните не ми е ясен... като цяло обаче представянето на този обектив е перфектно, когато се разбира с тялото... не мисля, че има някаква алтернатива с такива качества на тази цена...
но задължително проверка [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 17-50 mm F/ 2.8 za Nikon - с или без стабилизация?
Автор: dpurple   
Дата:   06-02-11 19:12

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 17-50 mm F/ 2.8 za Nikon - с или без стабилизация?
Автор: joryvk   
Дата:   07-02-11 21:08

Ок, благодаря на всички за коментарите! Аз снимам с D90 и ме притесняват коментарите за проблемите с фокуса...



Публикацията е редактирана (07-02-11 21:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 17-50 mm F/ 2.8 za Nikon - с или без стабилизация?
Автор: 12356joro   
Дата:   07-02-11 21:17

Аз снимам с Канон и със същият 17-50х2.8 ИФ.
Бих казал, че до сега след като съм сменил 16 обектива, този ми даде най - добър образ и прецизно фокусиране. Моето мнение е да си го вземеш и си щракай на воля.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »