Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Fisheye обективи (за Sony) на старо
Автор: iraro   
Дата:   23-01-11 01:22

Търся съвет къде точно бъркам. Опитвам се да намеря нещо към 10мм на старо за Сони. Това, което откривам е за около $500 и нагоре (Сони, Сигма). Понеже са ми над бюджета гледам надолу и намирам Samyang/Peleng/Rokkinon за малко над $300(455лв с България) но все нови. Втора ръка от тези няма никъде. Защо е така? Или трябва да са чисто нова серия от преди два-три месеца, или пък са много страхотни и като си вземе някой един Samyang/Peleng и така си го харесва, че не му се разделя с него, или са толкова зле, че след три щраквания се разпадат и не стават вече за показване ...
Надявам се някой да сподели опит ако е купувал/продавал такъв обектив, дали аз нещо пропускам. Ако имам късмет може един Samyang да ми пратят за до $200 (нов разбира се, то други няма!!!), но съм объркан в тая ситуация.


Отговори на това съобщение
 Re: Fisheye обективи (за Sony) на старо
Автор: pmartinov   
Дата:   23-01-11 01:43

Кроп формата е едва на 10 години .


10мм стар за кроп няма ...


Отговори на това съобщение
 Re: Fisheye обективи (за Sony) на старо
Автор: FilipPanchev   
Дата:   23-01-11 01:52

Чуден е Пеленга. Аз не бих се разделил с такъв. Малко широк идва по някога, ама за парите си е златен. Това нещо с танк да го газиш, няма да се разпадне. Произведен в Беларус.

Отговори на това съобщение
 Re: Fisheye обективи (за Sony) на старо
Автор: iraro   
Дата:   23-01-11 02:17

Виждам логиката в това, което pmartinov казва - тези обективи са замислени за кроп и затова са по-евтини. Така вече се чувствам по-уверен [smile] и според това ревю вече съм нетърпелив да взема Samyang-а .


Отговори на това съобщение
 Re: Fisheye обективи (за Sony) на старо
Автор: pefoto01   
Дата:   23-01-11 03:02

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Fisheye обективи (за Sony) на старо
Автор: mitakabs   
Дата:   23-01-11 06:25

pefoto01 написа:

> От как дойдоха цифровите времена,не виждам смисъл да се дават
> пари за фишай стъкла.
> Купуваш читав широк обектив без маниашкото кривене на фиша за
> да можеш да го ползваш за повече цели и да снимаш нормални
> неща,пък ако някога ти потрябва фишай образ,кривиш софтуерно в
> шопа или друга програма и готово.
>

>
> Публикацията е редактирана (23-01-11 03:16)

Ако ми намериш корегиран обектив с 180* ъгъл зимам два...[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Fisheye обективи (за Sony) на старо
Автор: PeterPAN   
Дата:   23-01-11 08:30

Самянга ти е варианта за около 500лв май излиза [smilie5] аз ползван сигма 10-20 много е добра но не е със зрителен ъгъл 180градуса, само сам янга е с такъв другите при ФФ са 180 градуса.

Земи си некс с фиш проставка като искаш евтино [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Fisheye обективи (за Sony) на старо
Автор: iraro   
Дата:   23-01-11 12:40

Аз некс много си искам, понеже е малко по-голям от щракалката ми, но засега ми е твърде нов и скъп. Как по-точно да си взема некс с приставка (и някакъв кит поне на който да я сложа) ако искам по-евтино от 500лв?


Отговори на това съобщение
 Re: Fisheye обективи (за Sony) на старо
Автор: PeterPAN   
Дата:   23-01-11 13:46

може да пробваш фиш приставка пред китовия, в сайта 360бг Човека пишеше така е правил първите си панорами...

сигурноще има влошаване на каЧеството ма едва ли ще е фатално

Отговори на това съобщение
 Re: Fisheye обективи (за Sony) на старо
Автор: PeterPAN   
Дата:   23-01-11 13:52

link


link


link

Отговори на това съобщение
 Re: Fisheye обективи (за Sony) на старо
Автор: pefoto01   
Дата:   23-01-11 14:11

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Fisheye обективи (за Sony) на старо
Автор: prisonbreak   
Дата:   23-01-11 14:12

Взе ми си на Самянг - 8мм , Аз съм с 4/3 система и ъгъла е 140градуса и ми е пре-достатъчен.

460лв е.

Ето тук има някой друга снима с Самянг-а

http://dpfoto.daportfolio.com/gallery/435225#2

Отговори на това съобщение
 Re: Fisheye обективи (за Sony) на старо
Автор: PeterPAN   
Дата:   23-01-11 14:20

е на айм сори ще е 180[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Fisheye обективи (за Sony) на старо
Автор: PeterPAN   
Дата:   23-01-11 14:28

ей го в на... сам янга


за мен това е най разумното решение, аф не ти трябва той от 2м е винаги на фокус...

Отговори на това съобщение
 Re: Fisheye обективи (за Sony) на старо
Автор: iraro   
Дата:   23-01-11 14:35

PeterPAN написа:

> е на айм сори ще е 180[smilie24]

И аз на това се надявам [smile] Обичам да снимам така, че да се вижда много наоколо (като не съм голям фотограф и не мога да си избирам точно кадъра компенсирам с количество [smilie25] ). Писнало ми е да се връткам на едно място, после да снаждам картинки, те пък да не пасват съвсем, защото не съм бил ползвал статив ... такива работи [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Fisheye обективи (за Sony) на старо
Автор: HepBeH_XaMcTep   
Дата:   23-01-11 14:49

На фиша не е проблем какво влиза в кадъра, а по-скоро как да си държижш краката извън него!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Fisheye обективи (за Sony) на старо
Автор: iraro   
Дата:   23-01-11 15:03

Чувал съм за този (д)ефект, но не съм пробвал още. Можеш ли да споделиш опит? Виждал съм доста снимки без "излишни" крака и предполагам, че ако снимаш малко по-високо или държиш апарата напред, далеч от тялото, няма да ти се видят кецовете.


Отговори на това съобщение
 Re: Fisheye обективи (за Sony) на старо
Автор: HepBeH_XaMcTep   
Дата:   23-01-11 15:06

Отразявах мотосъбора в Сопот и имах възможност да пострелям с фиш :)
на доста от снимките се намираха я крака, я кецове, я някакви други части от мен!

п.п. това горе беше по-скоро на майтап, но 180 градуса зрително поле се хваща МНОГО!

Отговори на това съобщение
 Re: Fisheye обективи (за Sony) на старо
Автор: hotsnail   
Дата:   23-01-11 17:33

Абе за снимане в града фиша е номер 1.

Аз съм с нексовия вариант към 950 лева ще дойде комплект фищ + НЕКС3 + 16мм/2.8

Така де фотоапарат и два обктива. Едното е приставка.

http://lh6.ggpht.com/_nZBbt9tts08/TQaQsQnuWjI/AAAAAAAALd4/2HLlgGsrfb4/s800/DSC03275.jpg




http://lh3.ggpht.com/_nZBbt9tts08/TQaPPLd4CII/AAAAAAAALaA/KJznzraV8kQ/s800/DSC03170.jpg


Не знам как е с други фишове при некс-а 180 градуса е само по диагонал. По другите измерения е доста по малко.



Публикацията е редактирана (23-01-11 17:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Fisheye обективи (за Sony) на старо
Автор: alphatier   
Дата:   23-01-11 17:56

не ми допадат тези изкривявания и този тип снимки,но всеки си има вкус и стил на снимане [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Fisheye обективи (за Sony) на старо
Автор: simbon4o   
Дата:   23-01-11 19:21

винаги може да се дефишне. Иначе 8-16 сигма е това което трябва но цената си я бива. Е като разгледаш отзивите и обектива си го бива ама, ако е за кеф дефиша го има в почти всякак програма вече и цената трябва да е определяща.

Отговори на това съобщение
 Re: Fisheye обективи (за Sony) на старо
Автор: iraro   
Дата:   23-01-11 21:51

Точно така е при мен - за кеф. Не съм фотограф и шанса да изкарам лев от снимки е чисто теоретичен, затова цената е много важен фактор (напълно изключващ Sigma 8-16 [smile] ).
Рядко цяла снимка ми е приятна за гледане, но като се отреже тук-там и/или поизправи мъничко софтуерно се получава нещо, което много ме радва и което не става (лесно) с нормален обектив.


Отговори на това съобщение
 Re: Fisheye обективи (за Sony) на старо
Автор: neuromancer   
Дата:   23-01-11 22:31

"Рядко цяла снимка ми е приятна за гледане, но като се отреже тук-там и/или поизправи мъничко софтуерно се получава нещо, което много ме радва и което не става (лесно) с нормален обектив."
Значи не ти трябва толкова широк обектив, щом и без това ще режеш. Не е ли по-добре да се научиш да кадрираш? Хем безплатно ще ти излезе

Отговори на това съобщение
 Re: Fisheye обективи (за Sony) на старо
Автор: Hotsnail   
Дата:   23-01-11 22:40

Абе това с дефишването не е много смислено. Обикновенните широки обективи са по евтини а качеството на снимките е несравнимо по високо.

За некса има приставка за широко дето вади по високо качество и няма изкривяванията на фиша. Не знам дали е идеална или криви леко.

За алфа има доста богат избор тамрон/сони 11-18, по-добрия вариант сигма 10-20, има и други опции.

Та фиша си е за ектреми снимки. Има сюжети дето кривенето не личи или не прави силно впечатление -примерно стадиони. Ама мен си ме кефи да криви. Ще кача утре някои по умерени примери дето не е очевадно че са с фиш

Отговори на това съобщение
 Re: Fisheye обективи (за Sony) на старо
Автор: iraro   
Дата:   23-01-11 23:17

Е, това казвам и аз. Някои снимки са си чудесни както са снимани когато обектите на снимката понасят изкривяването добре, но повечето от това, което съм виждал би изглеждало по-добре с малко изправяне. Като се изправи малко се губи част от кадъра, но пък нали затова искам 180 градуса - да имам да губя [smilie3]
7-8мм на кроп според математиките били идеални - ползваш максималното от обектива, но без черни крайчета в кадъра.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »