Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Загуба на снимки при прехвърляне
Автор: sheiha   
Дата:   19-01-11 17:18

Здравейте, случи ми се нещо много неприятно - след прехвърляне на снимките от апарата на pc-то, снимките изчезнаха [smilie10] ) .
Прехврлянето беше приключило и снимките се показаха на превю в ZoomBrowser EX. Възможно ли е според вас да са изчезнали от pc-то защото извадих usb-кабела без да спра апарата? Има ли шанс да са се запазили някаде на харда и моце ли да се възстановят? Проблема е, че толкова бързах, че ги изтрих от картата преди да разбера, че ги няма...[smilie9]


Отговори на това съобщение
 Re: Загуба на снимки при прехвърляне
Автор: Shmidt   
Дата:   19-01-11 17:30

Recuva или Card Recovery или GetDataBack for ... файловата ти система. Горещо препоръчвам последната програма. Спасявала ми е "живота"

Едит: възстановяваш от картата



Публикацията е редактирана (19-01-11 17:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Загуба на снимки при прехвърляне
Автор: didesignbg   
Дата:   19-01-11 17:38

1. Извади картата от фотоапарата. Не прави нищо повече с нея, така имаш много голям шанс да извадиш снимките.
2. Инсталирай си някоя от хилядите програми за възстановяване на данни.
3. Задължително ползвай четец за карти (кард рийдър) за да възстановиш снимките. През апарата шансовете ти падат значително.


Отговори на това съобщение
 Re: Загуба на снимки при прехвърляне
Автор: paparakus   
Дата:   19-01-11 19:35

Здравейте,извинявам се че се намесвам тук на не зная как да отворя моя тема.Не съм спец по компютрите но с малка помощ ще се справя. Въпроса ми е как да кача снимки в базара за цифрови фотоапарати.Благодаря предварително.


Отговори на това съобщение
 Re: Загуба на снимки при прехвърляне
Автор: hemilio   
Дата:   19-01-11 21:18

https://photo-forum.net/bg/index.php?APP_ACTION=USER_UPLOAD_FORM



Отговори на това съобщение
 Re: Загуба на снимки при прехвърляне
Автор: tyunkata   
Дата:   19-01-11 21:38

Цитирам някой колега от форума: "Човек и добре да живее, накрая си купува card reader!"

Отговори на това съобщение
 Re: Загуба на снимки при прехвърляне
Автор: sheiha   
Дата:   19-01-11 22:43

Благодаря Ви много за съветитие. Истината е, че с GetDataBack се получава, но за съжаление при мен нямаше желания успех - просто бях снимал върху картата, понеже бях в чужбина и имах само нея. Не съм вярвал, че може така да се сдухам от изгубените кадри, но за мен си бяха страхотни. Наистина голяма загуба, но нека за другите, които имат същия проблем да е ясно, че системата работи, просто с картата не трябва да се прави нищо.


П.С. tyunkata, това "Човек и добре да живее, накрая си купува card reader!"
означава ли, че на всеки се случва да загуби кадри по този начин?

Отговори на това съобщение
 Re: Загуба на снимки при прехвърляне
Автор: tyunkata   
Дата:   19-01-11 23:00

Честотата на прецакване на снимките при прехвърляне на снимки от апарата на компа с кабел е в пъти повече отколкото с четец за карти. Статистиката го показва! И аз преди съм правил подобни грешки и съм патил. Затова го казвам!

Ако пък имаш важни за тебе кадри, четеца е задължителен. Струва някакви 10-15 лв.



Публикацията е редактирана (19-01-11 23:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Загуба на снимки при прехвърляне
Автор: miton   
Дата:   19-01-11 23:04

много странно ми се вижда да сваляш снимки от апарата директно с кабел, безумно е. изхвърли кабела и няма никога да имаш проблем.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Загуба на снимки при прехвърляне
Автор: asahi   
Дата:   20-01-11 02:23

tyunkata, мен цитираш, в което няма нищо лошо. Оригиналът е: "Човек, дори и добре да живее, си купува картрийдър."

[thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Загуба на снимки при прехвърляне
Автор: Shmidt   
Дата:   20-01-11 08:50

sheiha

Съществува все още шанс(макар и минимален) да въстановиш снимките, които си преточил от апарата с кабела през ZoomBrowser.

Просто пусни GetDataBack на PC-то и го насочи да търси първо в папката, в които по подразбиране ZoomBrowser-а си сваля снимките, ако няма успех повтори упражнението за целия хард.

Успех

Отговори на това съобщение
 Re: Загуба на снимки при прехвърляне
Автор: sheiha   
Дата:   20-01-11 14:28

Опитах...няма ги [smilie2]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »