Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Sony A580 или Sony A55?
Автор: t11n4eto   
Дата:   18-01-11 15:36

Хайде, съфорумци, да си кажете мнението за тези 2 апарата. Ако някой от вас е снимал с тях, да изкаже лични впечатления, коментари, а може и снимчици да покаже.

В момента снимам с А200, но искам да го сменям скоро. Държа новото апаратче да има HD видео, затова се спрях на тези 2 модела.

Преди време четох за А55, че тъй като е с неподвижно огледало, няма толкова проблеми с бек- и фронт-фокуса. Така ли е наистина?

[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Sony A580 или Sony A55?
Автор: thomas   
Дата:   18-01-11 17:27

А55 - за мен е прекрасен. Има всичко, което ми трябваше. Забележителна скорост на серийното снимане, голяма бързина на фокусиране, идеално поведение при ниска осветеност, почти никакъв разпознаваем шум дори и на ISO 3200, стабилизация, комфорт на хвата, удобно управление (за разлика от NEX), въртящ дисплей, HD видео, GPS, че и прилична цена на тялото. Веднага се разбра със сигмите 17-70 и 70-300, които му взех, а и аз му свикнах още преди третия ден на интензивно снимане, въпреки че 3 години съм снимал почти само с DSC-R1, който имах преди това, но който вече почваше да издиша по няколко от показателите - най-вече резолюция и чувствителност на високо ISO.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A580 или Sony A55?
Автор: ranopile   
Дата:   18-01-11 17:48

Преди седмица и аз бях пред същата дилема. След дълги размисли реших, че нито един от двата апарата не си заслужава и си купих три прасета. Сега чакам да дойде коледа.



Публикацията е редактирана (18-01-11 21:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A580 или Sony A55?
Автор: thomas   
Дата:   18-01-11 18:40

Ако си ги беше купил преди Коледа, можеше да ги осребриш по-бързо! :-)

Големи професионалисти са възхитени от А55. Оня ден четох в dpreview и всичките мнения се въртяха, че този апарат им е върнал усещането за забавление при снимането. И заради това, че е лек, и заради удобството на управлението, и заради пълния контрол, допълнен с добри автоматични решения, които апаратът може да взима и сам.

Моето усещане беше същото, така че напълно им вярвам.

Между другото, в предишния си коментар забравих да спомена автоматичната панорама - истински кеф е снимането на панорами по този начин, а резултатът е повече от добър.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A580 или Sony A55?
Автор: mugen   
Дата:   18-01-11 20:51

Щом държиш на видеото, може би a55 защото има AF, a580 няма.

Но доста хора писаха, че a55 загрява бързо при видео, така че незнам до колко става през лятото [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A580 или Sony A55?
Автор: thomas   
Дата:   18-01-11 22:15

Принципно загряването е точно зад дисплея. Ако човек си го държи залепен към апарата, проблемът се проявява далеч по-забележимо. Ако го свалиш долу и гледаш отгоре, както и без това е най-приятно да се снима според мен ;-) мисля, че батерията ще свърши преди апаратът да прегрее.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »