Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 CS4 - Помощ относно
Автор: voklav   
Дата:   17-01-11 22:36

Здравейте. Имам едно голямо количество снимки, който искам да ги обработя по един начин. (автоматичен контраст и тн и тн [smilie25] [smilie25] )
Не знам дали в тази среда по същия начин се нарича това... но при офисите подобни операции се правят чрез макроси... Как се наричат и по важното - как се прилагат подобни операции тук [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: CS4 - Помощ относно
Автор: ogi100   
Дата:   17-01-11 22:43

Тука се нарича BATCH
трябва да запишеш всичките корекции като действие(action), после през файл менюто можеш да приложиш конкретното действие на цяла папка снимки (file-automate-batch-...)
Може да си дръпнеш някои видео-уроци където нещата са обяснени съвсем лесничко ;)

Отговори на това съобщение
 Re: CS4 - Помощ относно
Автор: voklav   
Дата:   17-01-11 22:47

Хахах на някой може да му се стори, че имам раздвоение на личността но не е точно така :D:D Приятелката ми преди много време е питала точно същото


Благодаря за бързия отговор ogi100


Отговори на това съобщение
 Re: CS4 - Помощ относно
Автор: prisonbreak   
Дата:   18-01-11 11:11

В лаитрума обработваш едната и после маркираш всички които искаш да бъдат приложени тия корекции и атискаш едно бутонче SYNC.
Това, лесно просто и елементарно .....

Отговори на това съобщение
 Re: CS4 - Помощ относно
Автор: Батко   
Дата:   18-01-11 11:32

Автоконтраста може да ти покаже пътя, но ти трябва да го извървиш [smilie5] - в повечето случаи прави бели. Аз предпочитам да си отворя еднотипни или серийни снимки в ACR. Селектвам ги всичките. Оправям текущата снимка така, че да ми харесва, после разглеждам останалите, които са се променили по същия начин и ако на някоя нещо не ми хареса го дооправям отделно. После ги сейвам.


Отговори на това съобщение
 Re: CS4 - Помощ относно
Автор: swan_   
Дата:   18-01-11 11:37

И аз правя като батко

Отговори на това съобщение
 Re: CS4 - Помощ относно
Автор: NEPREDVIDIM   
Дата:   19-01-11 14:16

искам и аз да попитам, но как се прилага batch processing при обработка на RAW към JPEG. Искам примерно автоматично да им се зададе unsharp, auto level, auto white balance и да конвертира в jpeg голяма група от файлове. Имам създаден такъв action,но трябва да стоя на компа и да цъкам всяка снимка, защото се отваря първо с приставката на CS3 (този ползвам) camera raw и трябва да дам Open на всяка една снимка за да я отвори реално у ФШ и там прилага настройките. Като не съм сигурен кога прилага съответните настройки в raw формата или jpeg? И не може ли да стане автоматично цялата история?
Незнам дали го обясних правилно... :-)
Ако има и други програми - моля мнение.



Публикацията е редактирана (19-01-11 14:17)

Отговори на това съобщение
 Re: CS4 - Помощ относно
Автор: gen_cho   
Дата:   20-01-11 09:13

Не че съм много навътре в обработката, но според мен си губиш времето да ги снимаш на RAW, а после да ги мачкаш автоматично на джипег. RAW-форматът е предназначен за ти поеме големи разлики в яркостта и да хване детайл в светлото и тъмното. Следователно, после изисква индивидуална игра със всяка снимка на компютъра, за да извлечеш информацията от него. А автоматичните левели, кантрасти и прочие понякога не дават най-добрия резултат, и могат да те изненадат неприятно. А ако си го пуснал наред - няма как и да видиш че се е оакала снимката. Затова, за групова обработка, когато снимките явно не са ти толкова важни, къцай смело на джипег и не си хаби мястото в картата за други формати.

Отговори на това съобщение
 Re: CS4 - Помощ относно
Автор: NEPREDVIDIM   
Дата:   20-01-11 17:31

Генчо, и все пак имах конкретен въпрос, как става? Другото са размисли и страсти. Естествено, като има някоя по - особена снимка ще си поиграя ръчно.
Ами примерно вечерни нощни експозиции - дълги да речем или не толкова искам да снимам на RAW и после да конвертирам НЯКОИ снимки с batch processing.
Има ли някой който да знае?



Публикацията е редактирана (21-01-11 13:16)

Отговори на това съобщение
 Re: CS4 - Помощ относно
Автор: didesignbg   
Дата:   20-01-11 17:38

Примерно, но не задължително.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »