Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Sony DSLR A290L
Автор: georgimihov83   
Дата:   13-01-11 00:25

Здравейте на Всички!Казвам се Георги Михов и наскоро се сдобих с горепосочения фотоапарат.Понеже досега съм имал само сапунерки и не съм професионалист,бих искал да разбера какви възможности има с обектива 18-55 и дали мога да правя добри макро снимки с него.Също така,не ми показва на дисплея какво снимам а само от визьора,и май няма такава функция изобщо [smilie8] Знам,че за професионалистите тези въпроси са смешни,но моля ви помогнете ми да го разуча[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony DSLR A290L
Автор: pefoto01   
Дата:   13-01-11 00:32

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony DSLR A290L
Автор: hotsnail   
Дата:   13-01-11 00:39

Ами този модел не показва на Екрана това дето ще снима след малко. Само във визьора се вижда.

По-скъпиуте модели като А300/400/500 сериийте показват и на екарана това дет' ще снимаш. Там също има някои особености ама явно няма какво да ги говорим сега.

А290 има сравнитлено хубав визьор и по-добре е да свикнеш да гледаш през него. При ДСЛР-ите (тия големите черни апарати) за сега има компромиси с гледането на екранчето. Визьора е изцяло оптичен и гледаш през обектива това ти дава доста точна представа какво ще заснемеш с много висока резолюция. За туй и доста хора това го считат за предимство.

Ако държиш да гледаш екранчето ....вземи си някой апарат от А300 серията или още по добре Сони НЕКС или Олимпус ПЕН или Панасоник Г

Отговори на това съобщение
 Re: Sony DSLR A290L
Автор: georgimihov83   
Дата:   13-01-11 00:40

А за какви снимки е по-добър този обектив Китовия,както го наричаш?Наистина много се извинявам,че задавам тъпи за Вас въпроси,но наистина имам доста голямо желание да правя хубави снимки с него(до колкото му позволяват възможностите)Прочетох-няма лайв вю[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony DSLR A290L
Автор: hotsnail   
Дата:   13-01-11 00:41

За макрото ами с този обектив няма да стане без нещо допълнително.

Евтините опции са

1. макро леща на 55мм - попитай в някой фото магазин

2. макро пръстени

Инак има и специализирани обективи ама ще ти струва горе долу колкото апарата един такъв.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony DSLR A290L
Автор: hotsnail   
Дата:   13-01-11 00:45

Ами става да си снимаш туристически снимки, портрети, пеизажи каквото ти душа сака.

Ама не приближава много и явно за снимане на спорт няма да е идеално. блендата му 3.5 на 18мм и 5.6 на 55мм не позволява много размазване на фона.

Като портретче нещо такова може да стане (цветовете ми са ужасно криви)

http://lh6.ggpht.com/_nZBbt9tts08/TSntF3oBU-I/AAAAAAAALyM/e9XDZk0Tobk/s912/DSC03405.JPG



Абе чети книжката пробвай туй онуй. Апарата има бая възможности. [beer]



Публикацията е редактирана (13-01-11 00:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony DSLR A290L
Автор: hotsnail   
Дата:   13-01-11 00:48

А не знам и какво искаш като макро ...пробвай все пак на 55мм т.е. най-голямото увеличение какво става и дали те устройва.

Нещо подбно би трябвало да става


http://lh3.ggpht.com/_nZBbt9tts08/TDosKY0TDhI/AAAAAAAAKvM/jcgRRCavhrc/s800/DSC00134.JPG


Отговори на това съобщение
 Re: Sony DSLR A290L
Автор: georgimihov83   
Дата:   13-01-11 00:53

То ако стават такива макро снимки с тази леща ще е просто супер-мен ме удовлетворява.Понеже съм шаранджия и искам да снимам някои неща по-отблизо,което оживява доста повече картинката[smile]явно ще пазаря такава специално заради макрото[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony DSLR A290L
Автор: hotsnail   
Дата:   13-01-11 00:54

Тая пчела е без леща е снимана с 18-55 ама то друг вид. Просто е изрязана снимката. Нищо специално

Ето я по едра


http://lh3.ggpht.com/_nZBbt9tts08/TDosKY0TDhI/AAAAAAAAKvM/jcgRRCavhrc/s1600/DSC00134.JPG



цъкни на връзката отдолу за голям размер :-)



Публикацията е редактирана (13-01-11 00:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony DSLR A290L
Автор: pefoto01   
Дата:   13-01-11 00:57

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony DSLR A290L
Автор: georgimihov83   
Дата:   13-01-11 11:47

Искам да попитам как да фокусирам точно частта от обекта който искам да снимам при макро снимката,понеже той се фокусира автоматично?Пробвах на MF ама нищо не става[smilie11] И другият ми въпрос е с тази леща колко се приближава макрото?Иначе портретите ги прави уникални(поне за мен де[smile] )Благодаря предварително!

Отговори на това съобщение
 Re: Sony DSLR A290L
Автор: hotsnail   
Дата:   13-01-11 12:46

Ами имаш 3 режима на фокусиране в този апарат, май.

1. Широка зона (multi или Wide) това е по подразбиране
2. Централна зона (center)
3. Избор на зона (май flexible spot пише)

За да ти е ясно какво фокусира цъкаш на опция 2 или 3. Фокуса е там дето мига червената точка във визьора. Ако си на централна зона - само централанат работи и доста просто.

С избор на зона трябва някак да избереш коя зона да е на фокус (за А290 не знам как точно става прочети си в книжката). Идеята е че избираш коя от 9-ти точки за работи.

При тия два режима позиционираш активната фокусна зона(точка във визьора) в-ху обекта и натискаш спусъка наполовина. Апарата фокусира и мигва точката в червено (поне при мен е червено на А290 може друг цвят да е). Тогава знаеш ч е ена фокус и натискаш спусъка до край за да направи снимка.

При макро с по-евитните сонита е добра практика след като мигне фокуса да отпуснеш спусъка и пак да повториш фокусирането. Проблема е че ДСЛР-ите мерят веднъж колко да преместят обектива - преместват го, проверяват и ти казват че са готови. Ама при макро съвсем малки движения понякога отместват фокуса неприятно, та второто фокусиране става мнгоо бързо и намества подобни грешки. При портрети с много светъл обектив ако си купиш такъв) пак е добре да го прилагаш тоз трик (има вариант да си купуваш скъпи обективи с бърз фокус и да позлваш следящ фокус за същия резултат). Инак А700 предполагам и А900 при макро сами се светкат да фокусират няколко пъти т.е. имат такъв режим на фокуса дето при макропроверява няколко пъти и намества прецизно фокуса.

Широката зона ан фокуса (опцията по подразбиране) е гадно щото апарата избира какво да фокусира - пък апарата няма начин да знае какво искаш ти да е на фокус. Обаче ако съвсем си гъба тая опция е необходима. [beer]



Публикацията е редактирана (13-01-11 12:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony DSLR A290L
Автор: wiseacre   
Дата:   13-01-11 12:49

Натискаш Fn бутона, намираш AF area и там избиращ Local и после посочваш централната точка.



Публикацията е редактирана (13-01-11 12:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony DSLR A290L
Автор: tanja.la   
Дата:   13-01-11 16:17

georgimihov83
Наистина трябва много да се чете[smilie7] ,така че почни с книжката на апарата и не е лошо да прочетеш и това
https://photo-forum.net/ebook/start.htm

[shtrak] ще ти бъде от голяма полза за начало

И аз съм от новаците тук и отскоро имам Sony DSLR[beer]

Без четене няма да стане,така че да залягаме над дебелите книги[smilie19]

Успех в новото предизвикателство[smilie24]



Публикацията е редактирана (14-01-11 13:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony DSLR A290L
Автор: georgimihov83   
Дата:   13-01-11 22:36

Не мога да намеря ръководство на български в нета,някой има ли идея[smilie8]Колкото успях си преведох от английски,но не съм,чак на такова ниво,че да разбера подробно всичко...Иначе вече понаучих това-онова за него;)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony DSLR A290L
Автор: mugen   
Дата:   13-01-11 22:43

има всякакви езици, ама български няма [ezik]

http://support.sony-europe.com/dime/crl/dslr/dslr.aspx?site=odw_bg_BG&m=DSLR-A290

Отговори на това съобщение
 Re: Sony DSLR A290L
Автор: georgimihov83   
Дата:   18-01-11 20:54

благодаря на всички за мненията.Пробвах да снимам с ръчен режим.Получават се хубави снимки,но тоя баланс на бялото все още ми е мътна тема.Също научих,че в тоя RAW формат се снима,единствено ако ще обработвам снимките впоследствие.Само,че има един голям проблем,в диска има някви програми,но просто си ги гледам като голем камък и тва е[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony DSLR A290L
Автор: georgimihov83   
Дата:   20-01-11 18:09

Къде мога да намеря снимки правени с този апарат?

Отговори на това съобщение
 Re: Sony DSLR A290L
Автор: MARLOV   
Дата:   20-01-11 18:24

http://photo-cult.com/album.php?cam=3345



Отговори на това съобщение
 Re: Sony DSLR A290L
Автор: mugen   
Дата:   20-01-11 18:31

http://www.flickr.com/groups/1491641@N23/pool/

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »