Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Adobe Premiere Pro CS5 повишаване на скоростта
Автор: halva   
Дата:   12-01-11 13:45

Да попитам знаещите или по-скоро пробвалите...

Искам да повиша скоростта на рендването и експортването на Adobe Premiere Pro CS5.

При положение, че всички системни изисквания на Адоб са изпълнени/дори преизпълнени/ и всичко си работи добре, но човек нали иска повече и още повече, бързо и още по-бързо - та да попитам:

Работя с тази карта .
Ако е отворен само Адоб Премиера и си експортва, тя почти не се натоварва - 0-1% ми показва / при отворени и други приложения скача малко/.

Разглеждайки новите предложения на NVIDIA , ме вълнуват Quadro-2000 и Quadro-600 .

Понеже са от серията Fermi, би трябвало да е по-добре, а всъщност ги няма в спецификацията на Адоб
и на NVIDIA .

Та някой знаещ или пробвал какво ще каже?


Отговори на това съобщение
 Re: Adobe Premiere Pro CS5 повишаване на скоростта
Автор: realnoncho   
Дата:   12-01-11 13:53

Мисля че рамта и процесора са по-важни в случая след като имаш прилично видео.

Отговори на това съобщение
 Re: Adobe Premiere Pro CS5 повишаване на скоростта
Автор: cade   
Дата:   12-01-11 13:54

veroqtno tovari cpu-to, ne videoto

Отговори на това съобщение
 Re: Adobe Premiere Pro CS5 повишаване на скоростта
Автор: photostoykov   
Дата:   12-01-11 13:59


http://www.adobe.com/products/premiere/systemreqs/

Задължително е използването на 64-битова ОС!

Отговори на това съобщение
 Re: Adobe Premiere Pro CS5 повишаване на скоростта
Автор: aeobs   
Дата:   12-01-11 14:10

Иска си бърз диск, който да не е системен. Решения има няколко.

Отговори на това съобщение
 Re: Adobe Premiere Pro CS5 повишаване на скоростта
Автор: halva   
Дата:   12-01-11 14:11

Еее 64 е дъното,то Премиерето е само за 64, а то иначе няма как да дигнеш и Рама на 8Гига

На предишните версии на Премиерата и аз си мислех, че добро дъно, добър процесор и много РАМ му е майката, но с 5-тицата и HD-видеото, а и ТЕЗИ ВИДИА /виж демо-видеото/ ме карат да търся под вола теле...



Публикацията е редактирана (12-01-11 14:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Adobe Premiere Pro CS5 повишаване на скоростта
Автор: mihajlov2   
Дата:   12-01-11 14:16

Поне двуядрен процесор (по-добре четириядрен), дъно с дву- или три-канален достъп до паметта (RAM) - в зависимост от процесора, повечко и по-бърза RAM - поне 2 х 2 GB или 3 х 2 GB в зависимост от процесора и дъното, и не на последно място - добра дискова подсистема за запис на данни - най-добре поне два бързи диска с голям кеш в RAID 0 масив.

Отговори на това съобщение
 Re: Adobe Premiere Pro CS5 повишаване на скоростта
Автор: halva   
Дата:   12-01-11 14:21

Всичко по конфигурацията на системата е както трябва - въпроса е графичната карта на NVIDIA къде е в играта и от там какво може да се изстиска още.


Отговори на това съобщение
 Re: Adobe Premiere Pro CS5 повишаване на скоростта
Автор: photostoykov   
Дата:   12-01-11 14:41

Истината е, че за професионална обработка на поточно видео трябва професионална видео карта от сорта на NVIDIA Quadro FX...
Дори и най-мощната "игрова" карта не може да се мери по производителност в OpenGL.
Скъпо, но се изплаща!



Публикацията е редактирана (12-01-11 14:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Adobe Premiere Pro CS5 повишаване на скоростта
Автор: surg   
Дата:   12-01-11 14:57

моят скормен опит с W7 и:

1. сравнително стар П4 на 2.8 МгХц, 1 Гб рам на 266 хц, 32 бита, нвдивия карта на 4 г, удвояването на РАМ , не води до субективно подобрение в скоростта на работа на адобе софтуер за снимки и видео , а показателите за заетост на паметта сласбо се променят
2. Интел двуядрен процесор с 1033 Мгнц Рам 2 Гб, и интел вградена карта се държат по съшият начин при 32 бита ОС.


извода ми е от това и друго е, че спасението за скорост при адобе не е в много РАМ, а прецизно съчетани поне двуядрен процесор, за 4ядрен не е сигурна ползатар на максимална произоводителност, максимално бърза памет, а днес има доста над 1033 Мгхц, за 32 бита 3 или 4 Гб, и максимално бърз диск....
относително бавна конфигурация на 64 бита ОС, няма да спечели много от 6 или 8 Гб рам, което си значи далече над 1000 долара за компютър

видео картата няма решаващо значение за рендериране на фото изображения...
виж ако е модрна и скъпа и подбрана карта за видео има...



Публикацията е редактирана (12-01-11 15:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Adobe Premiere Pro CS5 повишаване на скоростта
Автор: Батко   
Дата:   12-01-11 15:00

опс - грешка



Публикацията е редактирана (12-01-11 15:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Adobe Premiere Pro CS5 повишаване на скоростта
Автор: halva   
Дата:   12-01-11 15:01

Както писах в началото - картата, с която работя е "NVIDIA GeForce GTX 470" /500лв./, в България "NVIDIA Quadro-2000" e 700$, а "NVIDIA Quadro-4000" може да се намери за 1000$, та се чудя:

- с колко би се увеличила скоростта, ако сменя картата със серията Ферми

- с колко би се увеличила скоростта, ако с тези пари сменя хард диска със SSD /до 1000лв. има вече до 300Гб/.

[smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Adobe Premiere Pro CS5 повишаване на скоростта
Автор: surg   
Дата:   12-01-11 15:08

halva

има един чудесне сайт къдеот има събрана много информация за сравняване на процесори видео карти и дискове

виж тук... линк

излиза че модела 2000 за който говориш е по слаб от който имаш....
но важното в какво мерат точно там, важното и дали жидео картата подържа директно хардуерно кодиране отделно от процесора



Публикацията е редактирана (12-01-11 15:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Adobe Premiere Pro CS5 повишаване на скоростта
Автор: halva   
Дата:   12-01-11 15:24

Благодарско за линка, но ако питаш геймърите - моята карта както и 480, 580... са върхът..., но нали работа трябва да се върши с определена програма.

Това в което се убедих и аз е, че двойното увеличаване на РАМа, не ми донесе очевидна полза /само мога повече приложения да отворя без да забиват/.
При смяната на хард диска с бърз - има очевидна разлика в скоростта на обработване и експортване / та затова мисля за SSD диск/.

Но тези карти е те ме вълнуват, и за това търся мнения - може пък някой да е пробвал...



Публикацията е редактирана (12-01-11 18:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Adobe Premiere Pro CS5 повишаване на скоростта
Автор: mihajlov2   
Дата:   12-01-11 16:05

Аз имам в къщи два компютъра. По-старият е с Интел C2D E8400, 2 х 1 GB RAM DDR2 800 MHz Super Talent, диск WD 500 Black и видео NVidia 9500 GT, операционна система Win XP SP3. По-новият е с Интел i7 920( с включен хайпър трейдинг и 8 виртуални ядра), 3 х 2 GB RAM DDR3 Corsair 1600 MHz, системен диск WD 640 GB Black и два диска за данни WD 2 x 1 TB Blue в RAID 0 масив, видео ATI 5850, операционна система Win7 64 bit Ultimate. Ако задам конвертиране на примерно 100 RAW файла от Fuji S5Pro (по около 25 MB) във Фотошопа на единия и на другия компютър, субективно разликата във времето за обработка е доста голяма - т.е. разликата в производителността е много голяма, да не кажа потресаваща[smilie5] . Предполагам, че и при използването на Адоуб Премиер производителността ще нараства по подобен начин и ще зависи донякъде от същите компоненти.

Отговори на това съобщение
 Re: Adobe Premiere Pro CS5 повишаване на скоростта
Автор: ecobo   
Дата:   12-01-11 16:10

Тоше, от там където си сега, само МакПро е по-нагоре [smilie3]
Ама много мангизи...

Отговори на това съобщение
 Re: Adobe Premiere Pro CS5 повишаване на скоростта
Автор: n1x0n   
Дата:   12-01-11 16:21

Имаш ли сложен пач 5.0.2 или по-висок? Защото без него CUDA-та си стои просто така, безработна...

Отговори на това съобщение
 Re: Adobe Premiere Pro CS5 повишаване на скоростта
Автор: halva   
Дата:   12-01-11 16:24

Да бе Ники, ама събираш, събираш и хоп технологичен скок - и пак отначало!

А що се отнася до производителността, мисля че, не може да се правят изводи, ако смениш един компонент от системата, как работи Фотошопа и какво да се очаква от Премиера.


Отговори на това съобщение
 Re: Adobe Premiere Pro CS5 повишаване на скоростта
Автор: halva   
Дата:   12-01-11 16:25

Да, да - сложено е всичко.

Отговори на това съобщение
 Re: Adobe Premiere Pro CS5 повишаване на скоростта
Автор: ecobo   
Дата:   12-01-11 17:02

Аз, знаеш, с видео не се занимавам, ама имам едно другарче в Германия, дето се занимава с филмова музика и кино, от него знам, че по-бързо от МакПро+FinalCutPro за видео няма. Е, имало някакви машини на ДЕЛ с 2 Хеоn-а, дето били близки по производителност, но пък по-скъпи дори от Мак-а...
За Фотошопа и видеото - наистина скоростта с едното не е показателна за скоростта на работа с другото, но има известна зависимост ;-)

Отговори на това съобщение
 Re: Adobe Premiere Pro CS5 повишаване на скоростта
Автор: CTEHATA   
Дата:   12-01-11 17:02

SSD не е най-доброто в тази ситуация. Просто предимството от ниското време за търсене е практически незабележимо при работа с поточно видео.

4 диска в RAID0 ще са едновременно с повече място и по-бързи. Естествено - само за кеш, че който и от 4те да гръмне заминава целият масив. Дисковете не трябва да са "Зелени" а да са си нормални 7200 оборота.
Ако те сърби джоба, можеш да вземеш отделен хардуерен RAID КОНТРОЛЕР с батерийно защитена кеш, да сложиш 6 или 8 диска и съвсем да избиеш рибата.

Отговори на това съобщение
 Re: Adobe Premiere Pro CS5 повишаване на скоростта
Автор: halva   
Дата:   12-01-11 17:24

А аз си мислех, че със SSD-то ще избия рибата и само се оглеждам кога цените ще са приемливи.

Работата отива към 1киловат захранване, защото само видеоплатката иска 500вата.
Няма да смятам разходите за електричество, че започва да ме боли главата...[smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Adobe Premiere Pro CS5 повишаване на скоростта
Автор: CTEHATA   
Дата:   12-01-11 17:34

Аз в къщи съм с 4 диска, ама в друг RAID level. С два четириядрени Xeon-a 650 вата стигат, от енергото не са ми звъняли [smilie3] . Е, видеото ми е доста, доста по-скромно.
С твоята машина, ако искаш да пестиш от ток - гаси видеокартата и внимателно си представяй нещата [smilie18] [smilie18] [smilie18]
Извън майтапа - сметката няма да скочи от 7-8 вата на диск.

Засега SSD-то не е изгодно освен за лаптопи. За твоя случай, ако дъното позволява, слагаш колкото можеш дискове на RAID0 и после ако си доволен - пращаш [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Adobe Premiere Pro CS5 повишаване на скоростта
Автор: halva   
Дата:   12-01-11 17:47

Аз в момента съм с 4 харда....[beer]
Ясно - започвам пак преустройство на "фабриката"....

А всъщност, все търся някой, който е слагал от тия платки на NVIDIA - Quadro-4000 или 2000, за да не се окаже, че наистина са чудо и Премиерето лети [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Adobe Premiere Pro CS5 повишаване на скоростта
Автор: gpi72   
Дата:   12-01-11 18:13

Ако ти е мерак за картите взимай, но чудеса не очаквай. И да има разлика най-вероятно ще е недоловима.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »