Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Olympus E-620
Автор: s8_tdi   
Дата:   10-01-11 23:55

Здравеите фотографчета, имам нужда от съвет и за това се обръщам към вас. Става въпрос за следния ДСЛР фотоапарат Олимпус Е620. Някой ползвал ли е такъв, струва ли си парите въпросната машинка, като за вбъдеще ще се купуват още аксесоари, като на първо място са обективите. До момента съм ползвал една сапунерка Сони ДСЦ Н50 - освен приятно големя оптичен зуум нищо друго впечатляващо не видях. [smilie2] Разделих се с него, но в момента съм решил да купувам въпросната играчка. След това Сони, съм сигурен, че ще съм удовлетворен от Олимпуса. Но понеже не съм добре запознат с този клас фотоапарати си зададох вече описаните въпроси. Надявам се, Вие да ми дадете отговорите на тях! Благодаря! текст [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-620
Автор: bordon   
Дата:   11-01-11 00:27

[smile]
Малко общо си задаваш въпроса.
Апарата си струва но е добре преди това да се запознаеш по-подробно с този клас апаратура за не се разочароваш на по-късен етап.

[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-620
Автор: BirdOfPray   
Дата:   11-01-11 00:59

МНОГО Е хубав апарата - вземай го !! [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-620
Автор: cicomanco   
Дата:   11-01-11 08:53

Това въобще не е играчка!
Апарата си струва всяка стотинка!
Той е от класа на Д-90 , като малк го превъзхожда в определени моменти!
Няма да сбъркаш ако го вземеш![smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-620
Автор: s8_tdi   
Дата:   11-01-11 10:51

Да, общо съм задал въпроса, защото в момента в който избирах Сонито, дилемата беше много по-проста - има голям оптичен зуум и голяма матрица, а останалото беше просто в +. Но тогава предназначението му беше да снима интериорно обзавеждане, докато аз търся апарат, с който да може да се снима всичко. Нещо като ъпгрейд. А за мен всички фотоапарати са играчки, защото у мен предизвикват радост, както мечтаната играчка у дете. А добрата снимка предизвиква удовлетворение! [shtrak]
Едит: Цената, за която съм го намерил въпросния Олимпус с обектив 14-42 мм е 1350 лева чисто нов от Фотосинтезис Благоевград.



Публикацията е редактирана (11-01-11 11:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-620
Автор: tvk75   
Дата:   11-01-11 11:02

като избираш Олимпус,избираш едно чудесно тяло
имай предвид после следват доста скъпи обективи

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-620
Автор: cicomanco   
Дата:   11-01-11 11:13

Щото в другите марки са много евтини.....
Тук поне са качествени!!![smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-620
Автор: s8_tdi   
Дата:   11-01-11 11:14

Скъпи или евтини - това е положението. Преди да реша да купувам фотоапарата, си бях харесал една кола, на стойност близка до тази на апарата. Но предпочитам него, защото и в двете ще трябва да инвестирам, само че инвестицията в апарата ще е в чисто нов, както и в чисто нови обективи, докато колата щеше да е инвестиция с неясен резултат...[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-620
Автор: serjy   
Дата:   11-01-11 11:17

при олимпус дори и китаците са изключително качествени. оли просто нямат лош обектив, при другите марки е обратното [shtrak]



Публикацията е редактирана (11-01-11 11:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-620
Автор: cicomanco   
Дата:   11-01-11 11:20

Напротив!
Резилтатът е ясен още от зараждането на идеята да си купиш кола!НАБУТВАЦИЯ!!!
С апарата съм изкарал колкото за кола , обратното - не!

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-620
Автор: s8_tdi   
Дата:   11-01-11 11:24

Идеята на колата беше реставрация на класика.

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-620
Автор: vgramatikov   
Дата:   11-01-11 11:25

Мани го тоя олимпус....
Зимай некво никонче или канонче.
Слушай кво ти казва батко ти [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-620
Автор: serjy   
Дата:   11-01-11 11:28

да бе, слушай... после да знаеш кой да пцуваш [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-620
Автор: mitakabs   
Дата:   11-01-11 11:39

АФ на тъмно...МЪКА ...[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-620
Автор: serjy   
Дата:   11-01-11 12:03

то с никон май и на светло го нема, освен ако не удариш неква печеливша комбинация от тотото [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-620
Автор: cicomanco   
Дата:   11-01-11 12:23

Да , автофокуса на тъмно е едно от малкото слаби места.Има светкавици даващи помощен лъч.
Не е чак такава болка предвид останалите му плюсове.
Никон няма проблем с фокуса!



Публикацията е редактирана (11-01-11 12:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-620
Автор: fotoloop   
Дата:   11-01-11 12:26

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-620
Автор: satyno   
Дата:   11-01-11 12:51

Ако предназначението му е да снима интериорно обзавеждане, точно Олимпус е по-неподходящата марка според мен, сравнена с другите производители заради тъй нареченият кроп фактор. Но понеже не познавам въобще тази марка, нека снимащите с тази система си кажат думата за съществуващите широкоъгълни обективи и сравнението им с тези на другите производители.


Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-620
Автор: dil_stil   
Дата:   11-01-11 13:09

вземай и не се чуди...и с китовите доста ще поснимаш докато решиш, че искаш други...те са скъпи, но мисля че и при другите марки по-професионалния клас е скъп[smile]...а тялото си има благинки които ще ти допаднат[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-620
Автор: the_cat   
Дата:   11-01-11 13:20

Аз работя с 620 и китовите обективи и мога да кажа, че освен проблем с фокуса при лоша светлина, апарата си струва всяка стотинка, както писа по-горе cicomanco.
Страхотна машинка, а като му сложиш и хубава оптика нещата стават чудни. Да, добрите обективи на Оли са скъпи, но са си класа.

Погледни в базара - скоро се продаваше 620 с двата китови обектива на доста прилична цена :)



Публикацията е редактирана (11-01-11 13:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-620
Автор: XN3k   
Дата:   11-01-11 13:21

Аз също съм му хвърлил око на Е-620, както и на D90, и още чета и се чудя кой си струва повече... При D90 ме блазят доста неща, едно от които е китовия обектив, с който ще мога да мажа фона на портретни снимки, а и е с доста прилично покритие с близо 6 зуум. И това от самото начало. Е-620 пък е по-малък, по-лек, със страхотен дизайн и въртящ се дисплей... Само дето още бая ще трябва да спестявам за 12-60мм, ако си го купя. И дилемата продължава!... :)

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-620
Автор: bvidenov   
Дата:   11-01-11 14:05

Имам 620ката от година и половина. Купих я за 1100 лв от Щатите. Обектива ми е само 25мм палачинка. Слагал съм му и китовите на дъщеря ми по авиошоута. Снимам само за себе си. Държа го постоянно в чантата или по джобове през зимата. Компактността е ненадмината.
Ще потвърдя думите на чичоМанчо, че машинката си прави парите.

Беглите сравнения с няколко модела Канон показаха, че няма съществена разлика в качеството на снимките, дори на Олимпуса ми харесват повече като цвят и реалистичност.
Та кой за каквото му трябва.

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-620
Автор: bvidenov   
Дата:   11-01-11 14:11


https://photo-forum.net/static/forum/2011-01/oghp4881.JPG


http://photo-zona.net/images/user61730/album14949/large/1294747686_uygg1018_PB273600.jpg



Талин, декември, 14.30ч мръква се в 15.40. Никаква светлина, вали сняг. Iso 100.

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-620
Автор: s8_tdi   
Дата:   11-01-11 15:15

Няма какво повече да го мисля, колкото по-скоро се сдобия с Олимпуса, толкова по-добре! Благодаря, за затвърждаването на мнението ми!

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-620
Автор: karan4o   
Дата:   11-01-11 15:16

... и много да снимаш!!!

[beer] [shtrak] [beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »