Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Покупка на фотоапарат
Автор: emil.kotsev   
Дата:   24-10-10 14:53

Здравейте колеги, имам нужда от професионален съвет. Работя в сверата на информационните технологии и прекарвам по-голямата част от деня пред компютър. Но колкото и да е качествен монитора на който работя умората на очите си казва думата. Имах нужда от хоби което да ме успокоява, да бъда на открито и което да ме радва. Непрофесионалната фотография ми допадна доста като идея но тъй като не разполагам с техника ми предстои покупка на фотоапарат. На този етап мога да заделя максимум до 1000 лв. Предполагам повечето от вас са доказани професионалисти и с надсмешка ще погледнат над скромният ми бюджет за такаф тип техника но всеки се простира според чергата си а и все от някъде трябва да се започне. Та молбата ми е да ми препоръчате фотоапарат в тази ценова граница. Благодаря предварително !

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на фотоапарат
Автор: emil.kotsev   
Дата:   24-10-10 15:06

П.С. Извинявам се за двете правописни грешки ! Писането на латиница си оказва влиянието [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на фотоапарат
Автор: mugen   
Дата:   24-10-10 15:29

Сигурно си набелязал модели до 1000лв, ако ги споделиш може би по-лесно ще ти помогне някой.

Или поне да пишеш компактен апарат или DSLR искаш. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на фотоапарат
Автор: hagen   
Дата:   24-10-10 15:30

Правописните грешки не са само две, но понеже част от тях са липсата на запетаи не мисля, че латиницата има нещо общо. Извинявай, това нямаше да го напиша, ако не беше вторият обяснителен коментар. Иначе на зададения от тебе въпрос е трудно да се отговори еднозначно, тъй като не си уточнил нищо друго, освен финансовите параметри. Поне да се знае какъв размер да бъде (малък или голям). Възможностите не са малко и е трудно някой да отговори какво ще е най-добре ЗА ТЕБЕ. Но мисля, че тук ще получиш доста съвети. [smile] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на фотоапарат
Автор: harvester_vn   
Дата:   24-10-10 15:36

Опасявам се, че цифровата фотографията ще увеличи престоя ти пред компютъра... Вземи си лентов апарат и увеличител.

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на фотоапарат
Автор: Mec   
Дата:   24-10-10 17:19

Ето ти:

http://www.cameranu.nl/artikel/41163/Canon_EOS_500D_EF-S_18-55_IS.html


http://www.cameranu.nl/artikel/118554/Nikon_D3100_18-55_VR.html

купувай смело.

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на фотоапарат
Автор: neuromancer   
Дата:   24-10-10 17:36

harvester_vn написа:

> Опасявам се, че цифровата фотографията ще увеличи престоя ти
> пред компютъра... Вземи си лентов апарат и увеличител.


Абсолютно. Т.е. ще седиш пред компютъра не само като работиш, но и заради хобито. Помисли си.

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на фотоапарат
Автор: dikimee   
Дата:   24-10-10 17:46

Като почнете с тия ленти....
Човека иска да си щъка сред природата, снимка тук там. После ще поиска да я прати на някой, да я качи във фейсбуук-а и кво прави? Блъска си увеличителя в главата.
Предложенията на Мес са точно каквото му трябва (нищо че снимам с Олимпус и би трябвало да го убеждавам колко велика е "моята" марка).

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на фотоапарат
Автор: Myr4o   
Дата:   24-10-10 18:28

Скормно мнение,гледах,че Nikon D5000 kit e 999лв.Снимките от албума ми са с него всичките,ако ти харесват купувай,аз не съм професионалист,не мога да ти дам обективно мнение,но апаратчето ми допада :) .

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на фотоапарат
Автор: Lito   
Дата:   24-10-10 18:32

бих те посъветвал да ползваш търсачката, както биха се сетили повечето хора занимащи се с ИТ ... там ще намериш колкото си искаш "кое и защо" за апаратите от този ценови диапазон. всяка седмица една и съща тема, от нов "издател" с едни и същи отговори в нея :) наслука! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на фотоапарат
Автор: ittv   
Дата:   24-10-10 20:01

избери си нещо на старо, запазено, тези пари ще ти стигнат за апарат + 2-3 обектива, които ще са ти достатъчни за следващите 1-2 години [smilie24]

Така, че бюджетът ти е доста приличен, ако го похарчиш разумно [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на фотоапарат
Автор: pefoto01   
Дата:   24-10-10 23:16

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на фотоапарат
Автор: shsphoto   
Дата:   25-10-10 00:24

Ако не искате да стоите пред компютъра за обработка на снимките снимайте в RAW+JPG, кой ви пречи. Така ще имате снимка за използване веднага и друга която може да си поиграте да обработвате когато имате време.
Друг вариант е апарат който няма RAW и снима само JPG. S90/95 на Canon например са с голям сензор за сапунерка и дават добро качество, зависи какво се търси - дали максимум качество или, добро качество и портативност.


Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на фотоапарат
Автор: serjy   
Дата:   25-10-10 08:52

хареса ми съвета за лентов фотоапарат [smilie24]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »