Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Почистване на обективи
Автор: Korohulio   
Дата:   23-10-10 11:03

Колеги, как и с какво почиствате обективите си? От къде мога да си закупя нужните ми материали и т.н.
П.П. Моля в темата не се шегувате, а да подходите сериозно без "духовити" изказвания защото някои ги вземат за "чиста монета".

Отговори на това съобщение
 Re: Почистване на обективи
Автор: deathzone   
Дата:   23-10-10 11:44

Поредната малоумна тема. Ми потърси търсачката във форума и ще видиш.[smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Почистване на обективи
Автор: j_mironski   
Дата:   23-10-10 12:09

Не стига само питане и ска и четене
Я вземи и порови малко из нета да видиш колко много теми и инфо има

На готово и баба знае .... пък и не се знае колко са искрени тези дето ще ти дават акъл [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Почистване на обективи
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   23-10-10 12:10

?
http://magazin.photosynthesis.bg/category/339

Отговори на това съобщение
 Re: Почистване на обективи
Автор: niki777   
Дата:   23-10-10 12:25

Хаха, великите капацитети е нямало как да подминат темата. [smilie18]

Аз лично ползвам такъв кит: http://magazin.photosynthesis.bg/offer/243768000003.html

Кърпичката пуска власинки, а четката се скубе яко - не си струва парите, но пък върши работа въпреки недостатъците.


Отговори на това съобщение
 Re: Почистване на обективи
Автор: stzz   
Дата:   23-10-10 12:42

Абе лещите не са толкова крехки и продуктите за почистването им със сигурност няма да ги повредят.
Въпреки това, капачката на обектива-освен в случаите когато снимате!!!
[smilie3] [smilie7] [smilie3]



Публикацията е редактирана (23-10-10 17:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Почистване на обективи
Автор: happy_boy   
Дата:   23-10-10 12:54

А ще се надраска ли обектива отпред ако го почиствам с кърпичка за очила !


Отговори на това съобщение
 Re: Почистване на обективи
Автор: Korohulio   
Дата:   23-10-10 14:17

Това: http://magazin.photosynthesis.bg/offer/243909000001.html
как ви се струва.
И отделно и една "духалка"[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Почистване на обективи
Автор: Korohulio   
Дата:   23-10-10 14:29

Пуснах темата защото като разгледах подобни теми се оказа, че преобладават „духовитите” изказвания, а съществените бяха малко. Помолих за вашите съвети как го правите вие т.е. не виждам смисъл и аз да откривам „топлата вода” пробвайки различни китове и методи. Да из нета има много писано, но ме интересува Българската реалност т.е. това което ползвате и намирате на пазара в България. Иначе гледам има много китайски китове, но те не ме интересуват. От друга страна не ми се ще да „прецакам” няколко обектива за да разбера как правилно се правят нещата. Които смята темата за „малоумна” да я подмине. Аз търся съвет и очаквам хората с опит да го споделят /не е ли това идеята на форумите?/.

Отговори на това съобщение
 Re: Почистване на обективи
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   23-10-10 15:23

Korohulio написа:

> Това:
> http://magazin.photosynthesis.bg/offer/243909000001.html
как
> ви се струва.
> И отделно и една "духалка"[smilie5]
>

Не ти трябва чак такъв комплект. Особено след поста по-горе, където 50% от влизащите в него съставки не се използват. 1 ленспен, 1 кърпичка и 1 духалка, мехче ти е абсолютния минимум. Вече ако тялото ти е от по-старите типове, където няма автоматично чистене на матрицата, може да добавиш и нещо специално за нея.

Отговори на това съобщение
 Re: Почистване на обективи
Автор: chicken   
Дата:   23-10-10 18:50

така и не разбрах защо не си ползвал търсачката, защото такива теми има наистина няколко. А ако не ти се четат "духовити" изказвания защо си мислиш, че в още една тема няма да ги има само защото си помолил.

Четка (наистина трябва да се внимава с космите) хартийки и течност (моята е на спрей). Това е предостатъчно. Бих си взел и духалка, ама щом не съм значи не трябва [smilie5] Картийките ми са Хама, течноста B+W. Не че има значение. Четката задължително да се прибира в дръжката. Ако не омажеш четката и не си лепиш мазните пръсти по обектива или не го напръска нещо течноста и хартийките ще ти трябват рядко. Само изчеткваш прахоляка. Същите неща ползвам и за тялото. Когато го почиствах [smilie5] матрицата в Зентек (или там както се казваше) обикновенно в края на лятото. Все пак го търкалям навсякъде, а пясъка вътре не му се отразява добре [smilie5] Сравнително често обръщам тялото с дупката надолу и внимателно с четката махам гадориите преди да са стигнали там, от където ме мързи да ги махам [smilie5]

Това "ленспен" кво е и що го купувате?

Отговори на това съобщение
 Re: Почистване на обективи
Автор: volenE   
Дата:   23-10-10 18:51

Аз лично ползвам като на niki777 + няколко клечки за уши. За останалото - Зентекс.
Комплекта на карл цайс - ако ти се плаща за надпис... Според мен не си струва.

Приятно!

Отговори на това съобщение
 Re: Почистване на обективи
Автор: chicken   
Дата:   23-10-10 19:19

за какво точно служат клечките за уши? А микрофибърната кърпичка какво я правиш след няколко почиствания?

Отговори на това съобщение
 Re: Почистване на обективи
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   23-10-10 19:33

chiken

цък

Това е ленспен. Четка + "лещопочиствател" [smilie18] в едно. Доста по-добре се справя с чистенето на предна леща от разните кърпички и хартии. Плюс, че не ти се налага да мокриш нищо. Четката трябва да се пази, защото и се лепят разни прахоляци, може и някакъв накрайник да и пригоди човек. Духалката, мехчето може също да те отърве от по нежен прах по челната леща, съвсем културно без да цапотиш и търкаш нищо. Аз го ползвам да си чистя фокусния матов екран, че за матрицата имам система, но не и за него:)))))) Кърпичка основно за филтрите.

Внимавайте с тия клечки за уши! От запознати с материята "почистване на обектив" съм чувал, че трябва да се използва медицински памук за целта. Клечките да, но сменете памука. Другият "драска".

Отговори на това съобщение
 Re: Почистване на обективи
Автор: vinoirakia   
Дата:   24-10-10 07:24

И аз имам един въпрос - изтървах си апарата с обектива надолу.
Резултат - капачката му се подгъва , но потъва навътре и счупва УВ филтъра.
Този филтър става на големи и ситни като прах парченца.Големите ги махнах/ много остри бяха/, но прахообразните стоят прътно до стъклото на лещата и /от ст.електричество ??? / и ме е страх да не я надраскам като се помъча да ги махна.
Дайте съвет.
Апарата и обектива работят за учудвяне[shtrak]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »