Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Варненци, Помагайте! Дарете кръв
Автор: irene.vnv   
Дата:   21-10-10 19:31

http://save-yana.info/

Яна Бургазлиева от Поморие е във варненската Окръжна болница на командно дишане и се нуждае ежедневно от големи количества кръв (за плазма и тромбоцитна маса). При раждане развива синдрома ХЕЛЛП, след спешната операция бебето не е оцеляло, но има шанс да се спаси Яна. До момента има кръв до вторник включително. КРЪВТА ТРЯБВА ДА Е ПРЯСНА! Затова, нека който има възможност да дари кръв (кога къде и как - вижте линка) сряда или четвъртък.
За повече информация вижте линка. Предварително благодарим на всички отзовали се!
http://save-yana.info/

Отговори на това съобщение
 Re: Варненци, Помагайте! Дарете кръв
Автор: esc   
Дата:   21-10-10 19:41

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Варненци, Помагайте! Дарете кръв
Автор: pepi34   
Дата:   21-10-10 19:51

От София съм иначе няма проблем имам кръв в излшък сигурно, като на добре охранен 100кг екземпляр[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Варненци, Помагайте! Дарете кръв
Автор: j_mironski   
Дата:   21-10-10 19:52

може ли в други градове да се даде кръв ?

Отговори на това съобщение
 Re: Варненци, Помагайте! Дарете кръв
Автор: Любомир   
Дата:   21-10-10 19:56

Каква гръвна група ?

Отговори на това съобщение
 Re: Варненци, Помагайте! Дарете кръв
Автор: girl-in-a-nutshell   
Дата:   21-10-10 19:56

Ъъ.. един въпрос. Нали имаше някакви ограничения в килограмите.. май беше ако нямаш 50 кг, не можеш да даряваш кръв. Да знам дали да ходя, че да не ме върнат после..

П.С. Извинявам се за тъпите въпроси, намерих отговора на въпроса..



Публикацията е редактирана (21-10-10 20:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Варненци, Помагайте! Дарете кръв
Автор: irene.vnv   
Дата:   21-10-10 20:03

За съжаление и аз съм от София и засега няма начин ние да даряваме за нея. Надявам се, че няма да се наложи да се стига до там.
Умоляват се варненци, които имат възможност да дарят кръв, като изрично трябва да кажат, че даряват за Яна!
Не трябва:

* да тежите под 50 кг, препоръчително е 56 кг.
* да сте пили алкохол в последните 24 часа
* да сте се имунизирали скоро: в последните 4 седмици със живи ваксини, последните 3 дни – с убити и субединични ваксини и анатоксини, бяс – последната 1 година
* да сте приемали антибиотици и сходни в последните 48 часа
* да сте в период на бременност, лактация и менструация.
* да сте претърпявали операции – в последните 6 месеца при по-големи, последния месец – за по-малки
* да сте анемични

Минималният срок между две кръводарявания е два месеца.


Кръвната група в случая не е от значение.



Публикацията е редактирана (21-10-10 20:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Варненци, Помагайте! Дарете кръв
Автор: pepi34   
Дата:   21-10-10 20:05

Ако прочетете линка всичко ще разберете, кръвта е нужна за преработка, не ги интересува групата, има иизсквания за над 50кг, и други още по важни иизсквания също.Аз лично ставам но съм в София, а явно от други градове не може, щото им трябва на хората свежа кръв.Само от Варна и са си осигурили автобус от поморие които да вози желаещите безплатно до Варна.Това е аз имам желание но явно от София не става, както и може би от други градове.

Отговори на това съобщение
 Re: Варненци, Помагайте! Дарете кръв
Автор: irene.vnv   
Дата:   21-10-10 20:09

Могат всички от варненска област. Прясна кръв означава да е не по-стара от 3-4 дена - само за толкова може да се пази охладена и без сериозни консерванти. Ако се наложи консервиране няма да има смисъл от кръвта, защото реактивацията на клетъчните кръвни елементи тогава е минимум 12 часа, през тези часове, кръвта е слабофункционална. На тях им трябват тромбоцити и плазма с фибриноген, които да могат веднага да влязат в действие. Нямат тези 12 часа.

Отговори на това съобщение
 Re: Варненци, Помагайте! Дарете кръв
Автор: smile_g   
Дата:   21-10-10 20:48

Другата седмица съм във Варна, ще дам колкото може :-)
/27-ми или 28-ми като дати/ А+

Отговори на това съобщение
 Re: Варненци, Помагайте! Дарете кръв
Автор: harvester_vn   
Дата:   21-10-10 20:53

Това за 2та месеца минимален срок между две кръводарявания сигурно ли е? Чувал съм нещо за 6 месеца, а дарявах кръв в началото на юли...

Отговори на това съобщение
 Re: Варненци, Помагайте! Дарете кръв
Автор: irene.vnv   
Дата:   21-10-10 21:18

Сигурно е за двата месеца, не се притеснявай - можеш вече.

smile_g, благодаря!



Публикацията е редактирана (21-10-10 21:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Варненци, Помагайте! Дарете кръв
Автор: vgramatikov   
Дата:   21-10-10 22:01

Леле познавам я лично ... [smilie2]
Сестра е на бившата мис България.

Страхотно момиче!



Публикацията е редактирана (21-10-10 22:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Варненци, Помагайте! Дарете кръв
Автор: irene.vnv   
Дата:   21-10-10 22:17

Щом я познаваш - съдействай :)

Отговори на това съобщение
 Re: Варненци, Помагайте! Дарете кръв
Автор: мара   
Дата:   21-10-10 22:42

ужасно се надявам да не се стигне дотам, да помагаме и от софия. дано се справят бързо на варненска територия!
...ако недай си боже се наложи,ще помагаме.

Отговори на това съобщение
 Re: Варненци, Помагайте! Дарете кръв
Автор: pepi34   
Дата:   21-10-10 23:06

Като прочетох цялото инфо за състоянието на момичето в момента виждам че май и божията помощ е нужна, не само вашата кръв, та който е набожен да удари едно рамо с някоя молитвичка.Аз лично съм се убедил , че Бог има а за вас не знам.

Отговори на това съобщение
 Re: Варненци, Помагайте! Дарете кръв
Автор: groshev   
Дата:   21-10-10 23:09

горе пише 27-28 а долу от 25.10 .. уточнете точно кога да се дари кръв във Варна, аз мисля да даря

Отговори на това съобщение
 Re: Варненци, Помагайте! Дарете кръв
Автор: irene.vnv   
Дата:   22-10-10 00:04

Това са ъпдейти. Има събрана кръв за до вторник включително. Тогава от Поморие тръгва автобус с желаещи и предполагам, че ще покрият сряда. Затова молбата на запознатите отблизо е да се дарява сряда-четвъртък-петък (27-28-29). Припомням отново - кръвта Трябва да бъде ПРЯСНА! И казвайте, че дарявате за Яна. Затове е и така обяснено, но ако идете и по-рано или по-късно да дарите, никой няма да ви върне.

За хората от Велико Търново, една мома се е организирала и ще пътува сряда до Варна, ако някой има желание, може да ви свържа и да се организирате дружно.

Отговори на това съобщение
 Re: Варненци, Помагайте! Дарете кръв
Автор: irene.vnv   
Дата:   22-10-10 10:47

^
Според информация на Кръвен център област Варна, всички от районите на Силистра, Шумен, Добрич, Търговище могат да дарят кръв специално за Яна. Това е техния район и си имат организиран транспорт на кръвта. За съжаление за транспорт от София до Варна на кръв не става и дума. Водят се две отделни институции Кръвните центрове тук и там. Софийския покрива района Видин-Монтана-София-Петрич и нямат организирана схема за даряване "от тук за там".

Отговори на това съобщение
 Re: Варненци, Помагайте! Дарете кръв
Автор: brandimi   
Дата:   24-10-10 04:07

Има още едно условие!!!
-НЕ ТРЯБВА ДА СТЕ БОЛЕДУВАЛИ ОТ ХЕПАТИТ!!!

Извинете ме за вмъкването, но за хепатита почти винаги се пропуска.

Отговори на това съобщение
 Re: Варненци, Помагайте! Дарете кръв
Автор: krasi02   
Дата:   24-10-10 14:08

Почина Яна Бургазлиева
24-годишната Яна Бургазлиева е починала в 17.55 часа вчера, съобщават близките й.

Сестрата на бившата Мис България 2002 – Теодора Бургазлиева, бе настанена в реанимацията на болница "Св. Марина” във Варна със синдром ХЕЛЛП, при който кръвта не се съсирва. Правиха й постоянно кръвопреливане – по 20 банки на ден, за да й подобрят състоянието, но вчера то се е влошило.

Яна се е разболяла четири дни преди да бъде приета в болницата за раждане. Бебето било извадено живо, но не оцеляло. Близките на Яна, които направиха масова кампания за даряване на кръв, благодарят на всички, които се опитаха да помогнат.

„От цялото си сърце благодарим на всички, които се опитаха да помогнат на Яна и на всички, които искаха да го направят!!! Вчера - на 23.10 в 17.55 часа, тя ни напусна и единственото, което ни остава е да се надяваме, че е на едно по-добро място!!!

Никога няма да забравим усмивката й и какъв ...добър, лъчезарен и прекрасен човек беше тя! Благодаря ви, че се опитахте да помогнете, приятели!”, пишат близките на Яна на сайта save-yana.info, който направиха за кампанията за даряване на кръв.

Отговори на това съобщение
 Re: Варненци, Помагайте! Дарете кръв
Автор: poleni   
Дата:   24-10-10 14:38

Жалко

Бог да я прости

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »