Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 POLAROID
Автор: violator   
Дата:   12-10-10 16:58

Здравейте,

стартирам темата с конкретни въпроси, но нека тя остане отворена и за други, свързани с фотографските продукти, носещи марката POLAROID.... съответно и техните аналози.

Конкретно....

След обявянеия срок на годност, запазва ли батерията, вградена във филм тип 600 заряд, достатъчен за снимане на цялата кутия? Колко е този срок и съответно при какви условия на съхранение се осигурява?


Какво е номиналното работно напрежение на батерията във филм тип 600? Преди време бях чел, нещо.... 6V, но не помня добре. Какви са работните напрежения на батериите в други типове филми.


При какви условия трябва да бъде измерено напрежението на батерията под товар... с други думи от какъв порядък е консумацията на камерата при работа?


Преди време ми беше попаднал филм, с батерия изгубила заряд. Снимах го с камера с дублирано захранване. Фотографски се оказа добър. Че в тази връзка с какви батерии бихте дублирали захранването на камерата? ...технически и естетически погледнато [smile]


За сега това са конкретните ми въпроси. Ако някой иска да пита нещо друго, нека се включи. Надявам се темата да е полезна на повече хора.

[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: POLAROID
Автор: bgprinter   
Дата:   12-10-10 17:33

Да и зависи за отговорите.

Да е за 6 волта напрежение.

Зависи е за запазването. Понеже Полароида е единствената филмова фотография която все още ме влече съвсем наскоро си купих няколко от новите им филми PX100, които са отдавна изснимани. Батериите си ги пазя и все още държат напрежение, едната е даже малко над 6 волта, другата 5,95 волта.
Пазя и доста стари касетки, батериите все още имат напрежение 6 волта, като се има предвид че поради факта, че са отдавна изснимани и съхранението им на сухо изобщо не е гарантирано (стоят в мазето в един кашон)
Някои от батериите съм използвал с други цели нямащи нищо общо с Полароид. Нямам идея колко им дават по ТТ-Данни, но като се има предвид, че съм купувал много стари касети с филми на по 20 тина години и не са имали проблем с батериите, предполагам, че няма място за притеснение. На мен лично не ми се е случвало да имам проблем с батерията.

Току що измерих напреженията на един "Имидж" и на един "АртиЗтик" = 6в.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: POLAROID
Автор: antonio.caro   
Дата:   12-10-10 18:07

Аз имам една мечта - продавали са се радиоприемници Полароид, които работят с касети от изснимани филми.
УФ, какво ли не бих дал да си купя едно такова радио...

Отговори на това съобщение
 Re: POLAROID
Автор: violator   
Дата:   12-10-10 21:08

Значи правилно съм се ориентирал за стойността на захранващото напрежение.

bgprinter, напрежението, което си измерил под товар ли е или при нулева консумация?

Нещо ме навежда на мисълта, че стойността от 6V може да е унифицирана... но за всички филми ли е така или има и друга група с друго работно напрежение?

А за старите филми... значи зареждам, паля и снимам [smilie18] [smilie24]
Някой друг имал ли е проблем с батерията на филма? В момента имам един тип 600, на който пище Use before 07/05... юли 2005-та. Дали ще има проблеми с батерията?

antonio.caro, явно остава още доста заряд след снимането на филма. Някой ползвал ли се повторно батерията да захрани камерата?

Още... Как и колко се променят фотографските качества на филмите извън срока на годност?


Отговори на това съобщение
 Re: POLAROID
Автор: lukcheto   
Дата:   12-10-10 23:10

С батерията никога не съм имала каквито и да е проблеми.

Качествата на Полароид с изтекъл срок вварират от вид филм до вид филм... Може да имаш от всичко, бледи цветове, трудно отлепване на предпазната хартия, петна, полепване на химия по изображението, почти всичко каквото се сетиш.

Като цяло обаче, "дефектите" се наблюдаваха понякога и при филми в срок, това си беше и едно от очарованията, да не говорим за неправилните краища...просто прелест.

Отговори на това съобщение
 Re: POLAROID
Автор: violator   
Дата:   13-10-10 08:36

Искрено се надявам да няма проблеми с батерията на този филм.

Харесвам дефектите/ефектите и много обичам те да се вплитат в образите и сцените. При всичко, с което съм снимал до сега съм се опитвал да разбера процеса за получаването им... с други думи да направя много от тях управляеми. Тепърва налазвам марката POLAROID и ми възникват много въпроси.

Последно четох за...

http://snapshotsandsnippets.com/2009/11/21/three-new-polaroid-films-you-need-to-own/


Скоро ще я изпробвам.

Ако някой има снимки, правени по тази техника нека сподели.

Поздрави на всички [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: POLAROID
Автор: lukcheto   
Дата:   13-10-10 09:56

"Тепърва налазвам марката POLAROID и ми възникват много въпроси."

Е, ти се сети след като спряха да произвеждат Polaroid филми... [smilie8]
Оттук насетне всичко е каквото е останало по складовете. Спасението ти е само Импосибъл проджект http://www.the-impossible-project.com/
и на Фуджи инстант филмите.

Пробвал ли си чернобелия им представител FujiFilm, instant black and white FP-100 B45, за съжаление трябва да си набавиш техен холдър, за да може да го слагаш в мехчето и да оперираш с него...дори и старите Полароидни еквиваленти не вършат работа, дърво са...[smilie8]

Ето ти примерче за Фуджи:

http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/hs166.snc4/37615_416290572299_818917299_4362749_3243212_

Отговори на това съобщение
 Re: POLAROID
Автор: bgprinter   
Дата:   13-10-10 12:34

Напрежението го мерих естествено без товар, на "празен ход", това са само касетите които са празни и пазя заради батериите.

Антонио спомена радио по горе, срещу кеш му правя радио и му залепям един "полроид" стикер отгоре :-)

Отговори на това съобщение
 Re: POLAROID
Автор: violator   
Дата:   13-10-10 13:02

lukcheto,

сайта ми е познат, но не съм пробвал нищо от там. До камера с мехче не съм стигнал... още си играя с обикновенните модели... Colorpack II и Colorpack 82...... мисля, че първия беше съвместим с FP-100... до сега съм ползвал камерите, заедени с планфилм NP22.... но стига дивотии вече [smile] Имам и разни Полароидни сапунерки, работещи с филми тип 600 или за SX-70, снимал съм с тях но са повече за познавателни цели [smile] .
Разглеждах моделите от серията 3xx и 4xx.... просто имаше такава обява в базара Потърсих и инфо за тях.... все си мисля че това нещо може да се тилт-не без POLAROID да са го предвидили в конструкцията.
Каквото и да правя гледам още да не влагам много пари в тази идея, но ще видим за напред.

Фотото не е ли от нощта на фотографията... демонстрацията рисуване със светлина [smilie3]

За напрежението мисля, че под товар ще се промени.... примерно пробвал съм да захранвам камера с други батерии. Ако не могат да осигурят достатъчен ток или ако са изтощени, напрежението пада значително. Примерно в момента на изваждане на филма консумацията е най - голяма заради работещия двигател.


Отговори на това съобщение
 Re: POLAROID
Автор: lukcheto   
Дата:   13-10-10 13:30

Да, от нощта на фотографията е кадъра.

bgprinter, ти ако направиш радиото[smilie25] викам да спретнем един "Tribute to Polaroid" ден или събитие, на което да покажем само Полароидни прелести :) мисля, че би било прекрасно :) със сигурност и Фотобюлетин ще ни подкрепи[smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: POLAROID
Автор: antonio.caro   
Дата:   13-10-10 16:04

ама аз искам на радиото да пише Полароид, не "полроид"... аааа

Отговори на това съобщение
 Re: POLAROID
Автор: bgprinter   
Дата:   13-10-10 16:14

А не може да пише Полароид, щото марката е защитена и ще ни шамаросат. Шрифта може да го копираме много лесно и повечето хора няма и да се зачитат дали наистина пише Полроид или Полароид.

Аз примерно имам една фанелка с надпис "Бенетон", едно приятелче я вижда и умира от кеф, че това било някакъв бъзик с Бенетон защото той прекрасно познавал шрифта, а моят не бил същият (ясно, фанелката е подарък от майка ми, а тя няма пари за оригинален Бенетон), та от тогава не я показвам много много за да не стават недоразумения.

Ей сега ще му звънна да го питам какъв им беше на Бенетон шрифта, ако изобщо е от стандартните де, дали не беше тяхна разработка.

Имаше една изложба на Хелветия преди в София, много ми хареса, човек се изненадва колко фирми ползват този шрифт в логото си и то от време оно.

На времето пък бяха много популярни едни ПанАсканик, ПаВасоник и подобни разклонения на оригинала, фантазията граници няма [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: POLAROID
Автор: antonio.caro   
Дата:   13-10-10 16:34

Майка ми беше купила батерии Penesamig
хахаха

Отговори на това съобщение
 Re: POLAROID
Автор: violator   
Дата:   13-10-10 16:38

Кой ще ръководи нАучния екип по разбработването на радиото. Искам да участвам! [smilie24] [smilie18]

[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: POLAROID
Автор: antonio.caro   
Дата:   13-10-10 16:44

Радиото е лесна работа - взима се един стар фотоапарат Полароид и вътре се пъхат чаркалаците на евтино китайско радио за 5 лв барабар с високоговорителче. Слагаш касетка и радиото почва да пее. Вадиш касетката - радиото спира да пее.
И е все Полароид.
Няма нужда от ребрандиране като Полроид.
хаха

Отговори на това съобщение
 Re: POLAROID
Автор: Nickdul   
Дата:   13-10-10 17:12

радиото го оставете
POLAROID 100 Chocolate ди импосибъл проджект брендид:

http://photo-zona.net/images/user63930/album24757/large/1286979226_mlvq8585_Anton2.jpg




Публикацията е редактирана (13-10-10 18:00)

Отговори на това съобщение
 Re: POLAROID
Автор: antonio.caro   
Дата:   13-10-10 17:29

ей, гусин Дюлгяров... филмът е излязъл от оригиналната фабрика на Полароид и е с емблема на Полароид.
Няма нищо общо с филмите на Импосибиле Проджебибиле...

Отговори на това съобщение
 Re: POLAROID
Автор: Nickdul   
Дата:   13-10-10 18:01

така ли? не знаех
мерси, че каза, коригирах, малко де[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: POLAROID
Автор: antonio.caro   
Дата:   13-10-10 18:06

мда. а на любопитните ще кажа, че в ръцете на ококорения чичка има йоркширтериер. но просто много мърда и няма фокус.

Отговори на това съобщение
 Re: POLAROID
Автор: lukcheto   
Дата:   13-10-10 19:23

*lukcheto отива до супермаркета за Шоколад два пакета :)

ПП Кой мърда ококорения чичка или кокершпаньола [smilie25]



Публикацията е редактирана (13-10-10 19:24)

Отговори на това съобщение
 Re: POLAROID
Автор: violator   
Дата:   14-10-10 09:24

lukcheto, ще сме безкрайно благодарни ако ни запазиш опаковките от шоколада. Нали ще правим радио [smilie18] Да си призная, малко съм разочарован от изказването на antonio.caro.... "...евтино китайско радио за 5 лв"
Мислих, че ще правим лампово радио... и в кутия от някой от първите модели.... ииииии [smilie18]



[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: POLAROID
Автор: lukcheto   
Дата:   14-10-10 09:45

Да си призная, малко съм разочарован от изказването на antonio.caro.... "...евтино китайско радио за 5 лв" Мислих, че ще правим лампово радио... и в кутия от някой от първите модели.... ииииии...



Зз пък много съм разочарована от изказването "евтино китайско радио за 5лв" (отскубнаха всякаква романтика!), има прекрасни стари екземпляри! Дори познавам човек който ги колекционира и му идват много, можеше да вземем един брой от него за каузата[smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: POLAROID
Автор: antonio.caro   
Дата:   14-10-10 09:47

уфААА

Отговори на това съобщение
 Re: POLAROID
Автор: violator   
Дата:   14-10-10 10:14

Айде от мен лампите [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: POLAROID
Автор: nickdul   
Дата:   14-10-10 10:34

Скивайте кой снима с полароид

http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/hs763.snc4/66324_489973978416_126024313416_6955923_33081

20Х14 студио

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »