Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 избор на апарат
Автор: amazis   
Дата:   28-09-10 01:53

От скоро се интересувам от дигитална фотография и възнемерявам да си закупя полупрофесионален фотоапарат. Целта е не само да щракам на ляво и на дясно както някои биха казали, а да се науча да владея основните фотографвки техники за да мога да запечатвам качествени изобажения на местата които съм бил. Вече изслушах мненията на приятели за по-ниосък клас апарати които правели също добри снимки. Аз обаче се интересувам от категория със сменяеми обективи и по-широки възможности.
Голяма дилема за мен е коя от двете марки да предпочета: canon или nikon. Доста материяли и ревщта прочтох тук и в чуждестранни сайтове но мисля вашето мнение ще ми е от полза в избора който предстои да направя.
Като цена мисля огранича покупката си до към 1400 лв.
Харесвам параметрите на Nikon D5000 и Nikon D90. Но за момента втория е все още доста скъп за мен и съм лщбопитен дали цената му за нов ще спадне ощеи до кога ще бъде в производство този модел.
От друга страна знам че камерите на Канон правят по-светли, контрастни и детайлни снимки(поне това виждам от снимките в ревщтата). Затова се замислям дали пък няма да е по-добре да си купя модел на Канон като 450Д или 500Д. От прочетените статии пък и о познати разбрах, че канон 40Д е изклщчително добър фотоапарат.
Моля за помощ ако можете да ме насочите към правилния избор. За уточнение казвам че опция като правене на видео клип изобщо не ми влиза в приоритетите.
Благодаря предварително

Отговори на това съобщение
 Re: избор на апарат
Автор: Suggs   
Дата:   28-09-10 07:47

[smilie11] [smilie11] [smilie11]

В профила ти пише: "Екипировка: Nikon D80; 18-55mm VR" .

Отговори на това съобщение
 Re: избор на апарат
Автор: georgivelev   
Дата:   28-09-10 08:23

От подробния ти пост разбирам, че си доста добре запознат с възможностите на техниката и се чудиш кой път да хванеш - Канон или Никон. Тук няма еднозначен отговор. Аз снимам с Никон като единствения мотив да си го купя е, че това беше просто най-евтиния нов DSLR към момента.

За да научиш "основните фотографвки техники за да мога да запечатвам качествени изобажения на местата които съм бил" ще имаш повече полза от курс по фотография или прочитането на някоя книга по темата.

Абсолютно всеки фотоапарат със сменяема оптика ще ти свърши работа за целите ти и ми се струва, че моделите, към които си се насочил, са подходящи.

Друг е въпросът, че полупрофесионална техника означава фотоапарат от категорията на Д700 който струва около 4000 (май) или Д300 за около 2500-3000, Д90 е по-скоро любителски в средния клас.


Отговори на това съобщение
 Re: избор на апарат
Автор: asahi   
Дата:   28-09-10 08:34

Остави апарата. Гледай обективите - тези, които ще ползваш днес и онези, които ще искаш да купиш утре. С Канон 40Д и Никон Д90 ще правиш еднакви снимки, т.е не зависят от апарата.

Отговори на това съобщение
 Re: избор на апарат
Автор: vnvas   
Дата:   28-09-10 10:25

CANON ако искаш да не ти синеят снимките[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: избор на апарат
Автор: amazis   
Дата:   30-09-10 16:03

Благодаря за бързия отговор който ми давате.
Искам да попитам един въпрос в контекста на написаното в предпоследния пост от asahi: знам че обективи за canon се намират по-лесно втора ръка но в крайна сметка на коя от двете мартки canon&nikon обективите са по-добри и коя би могла да доминира.
И също искам да попитам ако има някои запознат знаете ли до кога модела nikon d90 ще бъде в производство за да не изпусна някоя възможност за всеки случай.
Благодаря още веднъж

Отговори на това съобщение
 Re: избор на апарат
Автор: mihajlov2   
Дата:   30-09-10 16:28

И Канон, и Никон имат страхотни обективи, но на страхотна цена. Ако не смяташ да си купуваш обективи, всеки от които е на цената на добре запазен лек автомобил на старо, е добре да се насочиш към тази фирма, на която бюджетно ориентираните обективи (с цена като нови до 500-1000 лв. например) имат сравнително по-добри оптични качества, отколкото обективите на конкурентната фирма в този ценови диапазон. Според моето скромно мнение такива са обективите на Никон. Например - 18-70, 18-105 ВР, 16-85 ВР, 70-300 ВР. Освен това се намират сравнително често и в базара на много прилични цени.



Публикацията е редактирана (30-09-10 16:32)

Отговори на това съобщение
 Re: избор на апарат
Автор: imitev   
Дата:   30-09-10 16:38


А при канон викаш аналогичните обективи много по-скъпи?

Отговори на това съобщение
 Re: избор на апарат
Автор: bozo   
Дата:   30-09-10 16:45

Nikon,
Ако искаш да не ти жълтеят сниммките...
[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: избор на апарат
Автор: mihajlov2   
Дата:   30-09-10 16:47

Не, викам,че при Канон аналогичните обективи (ако ги има) според мене са относително по-зле оптически. Например - 16-85 ВР vs. 17-85. 18-105 на Никон май че няма точен аналог при Канон. А ако сравняваме 16-85 VR с 15-85 IS USM, Канонският води с повече от 500 лв. по-висока цена.

Отговори на това съобщение
 Re: избор на апарат
Автор: realnoncho   
Дата:   30-09-10 16:53

Това че никонските са по-евтини в България е въпрос на ценовата политика на фирмата, в Щатите цените на 15-85IS и 16-85VR са близки(50-100$ разлика). За 18-105 съм съгласен че няма аналог, канонския 18-135IS след 50мм е доста зле. Та D90 + 18-105 е добра комбинация за начинаещ.

Отговори на това съобщение
 Re: избор на апарат
Автор: tvk75   
Дата:   30-09-10 17:41

а изборът задължително ли трябва да е между никон и канон [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: избор на апарат
Автор: amazis   
Дата:   01-10-10 15:47

да разбира се! само тези две марки зачитам::)

Отговори на това съобщение
 Re: избор на апарат
Автор: Suggs   
Дата:   01-10-10 16:35

Ако в момента снимаш с Nikon D80 и 18-55 VR , по-добре вложи пари в по-хубави обективи, вместо да смениш тялото, и да си останеш с китака.

Отговори на това съобщение
 Re: избор на апарат
Автор: amazis   
Дата:   01-10-10 21:27

Да поясня. Снимките които имам в профила си са правени с такъв фотоапарат. Но това далеч не означава, че той е мое притежание. Затова сега се интересувам от закопуване на свой собствен.
Поздрави

Отговори на това съобщение
 Re: избор на апарат
Автор: amazis   
Дата:   07-10-10 15:09

Re6ih da zi zakupq tehnika na staro. Mislq 4e kato za na4inae6t taka 6te e nai-dobre dokato ovladeq neobhodimite umeniq za da premina kam po-visok klas.
V momenta se kolebaq mejdu Nikon D80 i Canon 40D. Koi ot dvata bihte mi prepora4ali? Poneje obektiv sa6to nqma da uspeq da zakupq kato nov ednovremenno s tqloto zatova bih iskal da popitam modelite na firmi kato Tamron, Tokina i Sigma biha li mi svar6ili rabota (zakupeni na staro razbira se). Znam 4e po-skapite obektivi sa po-dobri no v momenta ne razpolagam s mnogo sredstva. Pak i mislq zapazsena tehnika na stara sa6to bi mi bila polezna. Otnosno obektiva sam se orientiral kam modeli s parametri da re4em 18-200mm sas eventualna stabilizaciq..
Pozdravi

Отговори на това съобщение
 Re: избор на апарат
Автор: nenad   
Дата:   08-10-10 02:28

да не ти синеят снимките

да не ти жълтеят сниммките

Pentax

[ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: избор на апарат
Автор: Suggs   
Дата:   08-10-10 07:43

Ориентирай се към Nikon D80 + 18-105 VR. Ще ти върши много добра работа на първо време.

Отговори на това съобщение
 Re: избор на апарат
Автор: santoli   
Дата:   08-10-10 08:14

amazis, в този форум няма да получиш обективен отговор. Тук пишат предимно отявлени спамъри, които защитават яростно марката, с която вече са се набутали - Canon или Nikon. Моя съвет е просто да не се ограничаваш до тези двете и да потърсиш сам информация, задължително в чуждестранни сайтове.

Отговори на това съобщение
 Re: избор на апарат
Автор: gpi72   
Дата:   08-10-10 09:12

santoli [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: избор на апарат
Автор: borovinka   
Дата:   08-10-10 13:26

"да се науча да владея основните фотографвки техники за да мога да запечатвам качествени изобажения на местата които съм бил"

Изборът на фотокамера ли е пътят към това ниво на познание?!

Отговори на това съобщение
 Re: избор на апарат
Автор: koleka   
Дата:   08-10-10 15:37

Ако вземеш едно 40Д от форума няма да съжаляваш със сигурност, а и ще остане някой лев за стъкла [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: избор на апарат
Автор: amazis   
Дата:   08-10-10 17:42

dobre ami tozi model canon 40D ima li ra4na nastroika na ISO ili e samo na auto poneje ot specifikaciite vav saitovete ne moga da razbera

Отговори на това съобщение
 Re: избор на апарат
Автор: amazis   
Дата:   08-10-10 17:57

a sa6to pritejava li tqloto AF asist

Отговори на това съобщение
 Re: избор на апарат
Автор: Suggs   
Дата:   08-10-10 21:27

Canon 40D има ръчно избиране на ISO, но за AF asist се ползва светкавицата, няма отделна лампа.
Допускаш една грешка при избор на първи DSLR, както и много други хора - избираш си тяло. Първо - прецени какво ще снимаш и при какви условия, после - какви обективи ще ти трябват за целта, и най-накрая - на какво тяло да ги сложиш.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »