Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Имам ужасна нужда от съвет!!!
Автор: tricky8600   
Дата:   19-09-10 02:15

Здравейте,от доста време съм се запалил по фотографията и реших,че е време да премина на следващо ниво с техниката(до сега имах сапунерка),проблема е,че имам ограничен бюджет.След няколко месечно четене на форуми,преглеждане на сайтове и базари за втора употреба попаднах на една промоция в ebay.co.uk за Sony Alpha A230 с доста неща към него:

SONY DT 18-55MM F3.5-5.6G Lens
Wide Angle Lens
2X Telephoto Lens
UV Digital Filter
Digital Flash
8GB SD HC
Professional Camera Bag
SD Card Reader
Professional Tripod
Lens Cleaning Kit
Mini Travel Tripod
LCD Screen Protector

и това за 330 паунда.Има кой да ми го донесе така,че цената моято ще платя е тази.
Въпроса ми е : Заслужава ли си за тази ценас двете обективчета и другите зарибявки и как е като техника Сонито?
Без екстрите китака е на 250 паунда.

Благодаря Ви искренно за съветите [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Имам ужасна нужда от съвет!!!
Автор: dikimee   
Дата:   19-09-10 02:25

Ако цената от 250 паунда е за апарат + 18-55, то допълнителните аксесоари от по скъпия комплект си оправдават цената, но не си на "далавера", ако това питаш. А тези широкоъгълни и 2х конвертори са чиста загуба на пари, мое мнение.
Вземи само обектив + апарат. За аксесоари има време.

Отговори на това съобщение
 Re: Имам ужасна нужда от съвет!!!
Автор: iordanko   
Дата:   19-09-10 03:49

Ако вече не си го направил, намери го в някой намазин това сони и го разгледай по-отблизо. Хвани го в ръка, представи си как ще снимаш с него, щракни 2-3 снимки и тогава ще разбереш защо струва толкова.
"зарибявки" - много точно си ги нарекъл екстрите с които го продават.

За качеството на обектива и картинката не мога да коментирам. Но ти сигурно вече си ги проучил, щом си чел ревюта.

Желая ти успех!
[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Имам ужасна нужда от съвет!!!
Автор: harvester_vn   
Дата:   19-09-10 08:40

tricky8600 написа:
> Въпроса ми е : Заслужава ли си за тази ценас двете обективчета и другите зарибявки и как е като техника Сонито?

Аз виждам само един обектив в описанието. Широкоъгълния конвертор го забрави. Телето не се знае какъв е, ако е истински, който се слага преди обектива, си струва. От останалите "зарибявки" интерес представлява само статива, но е много важно какъв точно е. Има стативи за 30лв, има за 300, има и за 3000.
В общи линии, според мен по-добре да си потърсиш някой Пентакс от базара, по-доволен ще бъдеш.

Отговори на това съобщение
 Re: Имам ужасна нужда от съвет!!!
Автор: tricky8600   
Дата:   19-09-10 09:25

Благодаря Ви за бързите отговори!!! [smile]
Общо взето се оправдаха моите съмнения за "зарибявките" дали ще ми вършат някаква работа [smilie5] и ме убедихте да е с китовия обектив и после да си купувам допълнителни от базара.
Знам,че взимам трудно продаваема стока (като гледам много трудно и рядко се продава Сони в базара),но тоягата определя колко да скачаш.
Другия вариант е Nikon D3000 + 18-55.


Отговори на това съобщение
 Re: Имам ужасна нужда от съвет!!!
Автор: asahi   
Дата:   19-09-10 09:55

Гледам, че нямаш снимки в профила. Ако срещаш някакви технически или идейни проблеми помисли за курс по фотография. На него ще разбереш и какво точно трябва да си купиш според изискванията и нивото си.

Отговори на това съобщение
 Re: Имам ужасна нужда от съвет!!!
Автор: hose   
Дата:   19-09-10 10:00

слава богу вече съществува и опцията техника под наем - при това цените паднаха значително - можеш да си вземеш няколко пъти различна техника, да поснимаш и да разбереш кое какво...[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Имам ужасна нужда от съвет!!!
Автор: iordanko   
Дата:   19-09-10 10:03

Според скромното ми мнение, Nikon D3000 + 18-55 е по-добрия вариант, най-малкото заради по-добрата ергономия. Освен това, спецовете казват, че никонския 18-55 се държи доста прилично за китов обектив:
http://www.kenrockwell.com/nikon/18-55mm-vr.htm




Отговори на това съобщение
 Re: Имам ужасна нужда от съвет!!!
Автор: giant   
Дата:   19-09-10 10:20

съвета ми е да прегледаш офертите за CANON 1000D с 18-55 ,мисля че с нестабилизирания обектив може да излезе толкова пари ,а апарата по мое мнение е доста добре с малко фокусни точки е (7 броя) ,но пък е с CMOS матрица.

Отговори на това съобщение
 Re: Имам ужасна нужда от съвет!!!
Автор: autosvet   
Дата:   19-09-10 10:26

Никона е по-добър и от двата които са ти предложили.

Отговори на това съобщение
 Re: Имам ужасна нужда от съвет!!!
Автор: ecobo   
Дата:   19-09-10 12:27

Уфф, вместо "съвет" прочетох "съвест", и си викам: "Тоя човечец е или политик, или бивш такъв..." [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Имам ужасна нужда от съвет!!!
Автор: tricky8600   
Дата:   19-09-10 13:11

ecobo някой снощи май не е спал при жена си и има нужда от чита съвест[smilie5]
И на мен ми се иска да взема под наем и да пробвам всичко което искам да си купя и така да избера,но съм от не много голям град и просто няма как [smilie8], а курсове няма наблизо и четенето на книги отдавна си беше направено ,но както казва шефа ми:
-К...вата,се ражда такава,не може да я направиш. Така,че или ти идва от вътре или не.
За Никончето във форумите го предпочитат пред Канон 1000,и както вървят нещата може и да е той.


Отговори на това съобщение
 Re: Имам ужасна нужда от съвет!!!
Автор: mitku   
Дата:   19-09-10 13:36

Никон Д80 + 18-55ВР на старо от базара. Ще ти излезе по-евтино и по-качествено. [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Имам ужасна нужда от съвет!!!
Автор: Suggs   
Дата:   19-09-10 13:37

За да избираш между Canon 1000D и Nikon D3000, трябва да прецениш какво ще снимаш, и следователно, какви обективи ще ти трябват. С D3000 няма да имаш автофокус с някои обективи - 50/1.8D , 50/1.4D , AF 85/1.8D, и др. Обаче пък ще имаш сравнително добри и евтини 18-105 VR и 35/1.8G .
Иначе като тяло 1000D е малко по-добро - има по-безшумна CMOS матрица, LiveView, Exposure Bracketing.

Отговори на това съобщение
 Re: Имам ужасна нужда от съвет!!!
Автор: Mogila   
Дата:   19-09-10 15:11


iordanko с какво D3000 е по-добър от модел на Сони на съшата цена?

Отговори на това съобщение
 Re: Имам ужасна нужда от съвет!!!
Автор: pstoev   
Дата:   19-09-10 15:38

всичко друго освен тялото+обектива излишно оскъпява комплекта...
ето ти цена без глупостите
Sony A230 with 18-55

но след като си бил досега на сапунерка лайв-вюто ще ти липсва(ето по-добър модел на същите пари)
Sony A380+18-55


Отговори на това съобщение
 Re: Имам ужасна нужда от съвет!!!
Автор: mugen   
Дата:   19-09-10 15:55

A230 го разчистват защото Sony всъщнот го замениха с A290, който е същият, но с подобрен грип и захват.
Същото е и при A380/A390.

Отговори на това съобщение
 Re: Имам ужасна нужда от съвет!!!
Автор: mapko   
Дата:   19-09-10 20:16

mugen написа:

> A230 го разчистват защото Sony всъщнот го замениха с A290,
> който е същият, но с подобрен грип и захват.

Забрави и LiveView функцията. За мене обаче, като съм си свикнал с менюто на А200/300/etc. на тея по-новите ми е адски объркващо. Но пък май са повече beginners-friendly [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Имам ужасна нужда от съвет!!!
Автор: mugen   
Дата:   19-09-10 20:22

A290 няма LV, но съм забравил, че сензора вече е 14мп [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Имам ужасна нужда от съвет!!!
Автор: shsphoto   
Дата:   19-09-10 21:15

Що не погледнеш в този сайта като имаш човек в Англия http://www.camerabox.co.uk/products1.asp?DepartmentID=51

Такива сайтове дето са разни търгове уж евтино и нов не е ясно нов ли е какъв е, по-добре ако ще е нов - от магазин.
Само гледай преди да поръчаш нещо да няма от долу надпис с червено "Out of Stock" - ще ти го пратят , проверени са хората, но ще почакаш малко докато заредят склада.
Приемат плащане с PAyPal така, че нямаш ядове. Аз един път отказах стока и ми върнаха парите щото беше свършила и миказах,а че трябва много време да чакам.



Публикацията е редактирана (19-09-10 21:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Имам ужасна нужда от съвет!!!
Автор: iordanko   
Дата:   20-09-10 13:07

Mogila,
Авторът на темата се колебаеше между D3000 и А230.
За мен ергономията на D3000 по-добра. Тази камера стои много по-удобно в ръката и усещането е по-приятно.
Тук има хубаво ревю на D3000, което включва и сравнения с A230 и 1000D. Накрая май излиза, че технически сонито се представя най-зле от трите камери.


Отговори на това съобщение
 Re: Имам ужасна нужда от съвет!!!
Автор: tricky8600   
Дата:   22-09-10 00:16

Благодаря на всички за полезните съвети които ми дадохте,но май във фотографията няма ограничение в инвестирането на средства в техниката - винаги има нещо по добро за "още малко пари" [smilie7] и след търсене на
НАЙ-добрата оферта за мен попаднах на това:

Sony Alpha 380 A380 + 18-55mm 55-200mm Lens Kit за 295 лири + 40 доставка и доставката до България.

Някой поръчвал ли си е през ebay.co.uk и сигурни ли са?Рейтинга на продавача е 99.7% т.е. доста добър
Някакъв коментар?


Отговори на това съобщение
 Re: Имам ужасна нужда от съвет!!!
Автор: imitev   
Дата:   22-09-10 00:18


Според мен скоро няма да си купиш апарат...

Отговори на това съобщение
 Re: Имам ужасна нужда от съвет!!!
Автор: Canon   
Дата:   22-09-10 00:23

ebay.co.uk са сигурни и продавача продава фотографска стока.

Но е в Item location: Hong Kong, Hong Kong

т.е имаш да плащаш мито , ДДС, разходи по митнически внос. Почти по 1.5 излиза.

Купувай само ако location (вдясно) е в европейска страна от ЕС. Тогава си ги спестяваш, независимо, че е с по-висока цена

Отговори на това съобщение
 Re: Имам ужасна нужда от съвет!!!
Автор: tricky8600   
Дата:   22-09-10 00:38

Ще си купя ама въпроса е кога ?[smilie25]
Canon благодаря за инфото- много е важно.

Нали разбирате,че първата крачка е най-трудна после може и да тичаш,но докато се престрашиш да я направиш ... Почти всички сте минали от тук [smilie18]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »