Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Пушек за снимки на открито
Автор: graf_rayski   
Дата:   17-09-10 09:25

Колеги нуждая се от помощ, трябва да снимам фотосесия на открито. В концепцията се включва да има стелещ се дим из между дърветата в гората. Може ли да ми дадете някакви съвети как да го създам. Има ли пушек машини, която да не се захранва в Ел. мрежата, или да някакви запалими димки?
Къде мога да ги намеря?

Отговори на това съобщение
 Re: Пушек за снимки на открито
Автор: Canon   
Дата:   17-09-10 09:26

Димка, виж военните

Отговори на това съобщение
 Re: Пушек за снимки на открито
Автор: merakov   
Дата:   17-09-10 09:29

http://www.moonclub.hit.bg/index_dimki.htm


И Успех!!!



Публикацията е редактирана (17-09-10 09:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Пушек за снимки на открито
Автор: marconi   
Дата:   17-09-10 09:34

палиш една две автомобилни гуми и ше опушиш 10 декара гора [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Пушек за снимки на открито
Автор: bleki1   
Дата:   17-09-10 09:35

Ако не ти трябва за голяма площ можеш да използваш сух лед. Потапя се в гореща вода и взависимост от количеството се изпарява с бял пушек. Ако мислиш че ще ти свърши работа-пиши ми да ти обясня откъде да вземеш. Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Пушек за снимки на открито
Автор: graf_rayski   
Дата:   17-09-10 09:47

Нямам много връзки сред военните. Самоделните димки не са ли опасни, за гората, за моделите и въобще. Няма ли димки които да се продават легално (като пиратките и фоеверките)
Площта не е много и самата идея е да не се получи димна стена, а дим който се стели по земята.
Блеки разкажи ми повече за сухия лед. От къде мога да си ги набавя и как да го съхранявам?

Отговори на това съобщение
 Re: Пушек за снимки на открито
Автор: Блясък   
Дата:   17-09-10 09:49

"Имало едно време една черна гора, със черни дървета и черни листа.

. . .

...Абе Кольо, стига гори тея гуми, че виж на какво заприличахме..."

[smilie5]


А сега сериозно:
Като деца дето правихме димки от амониева силитра намазана върху вестник и навито няма ли да свърши работа? Пуши поне 10-15 сек, и прави плътен бял дим.

Отговори на това съобщение
 Re: Пушек за снимки на открито
Автор: graf_rayski   
Дата:   17-09-10 09:53

И аз се сетих за тези димки от амониева селитра, ама ми се иска да димят по продължително.

Отговори на това съобщение
 Re: Пушек за снимки на открито
Автор: dikimee   
Дата:   17-09-10 09:56

всичките тия пушеци са си яко отровни, димки и прочие самоделки. Само сухия лед става за нещо, все пак е въглероден диоксид, пък като си в гората те дърветата ще го "изядат" и даже няма да влияе и на глобалното затопляне.
А за стеленето по земята... ако има вятър забрави [smilie11]



Публикацията е редактирана (17-09-10 09:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Пушек за снимки на открито
Автор: bleki1   
Дата:   17-09-10 10:02


https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/ejjl7513.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2010-09/rwaf1105.JPG


http://www.all-water.org/H2O_Images/800px-DryIceSublimation.JPG



Те така представлява. Съхранението е около 48 часа. в хладилна чанта. или фризер. Най-добре е като го купуваш да си отидеш с хладилната чанта или аз ползвам от тези стереопорените кутии. Аз го взимам за съвсем други цели-за украса по блок маси по време на коктейли. Става много красиво-димът се стеле-не се издига. Не зная дали от това ще ти е от полза.
Ако все пак искаш-фирмата се намира до Сточна гара. Най-добре им звънни да ти обяснят къде са точно че са в една промишлена зона. тел. 9366449

Успех!!![beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Пушек за снимки на открито
Автор: graf_rayski   
Дата:   17-09-10 10:09

Май сухия лед е точно това, което ми трябва. Проблем ще е пренасянето, защото снимачната площадка е на 350км от София. Предполагам ако се поровя ще го намеря и в Пловдив.
Благодаря ви много за съдействието.

Отговори на това съобщение
 Re: Пушек за снимки на открито
Автор: taskoni   
Дата:   17-09-10 10:18

Няма ли да ти е по-лесно да вземеш под наем един малък генератор (3K например), дим машина и вентилатор? Със сухия лед не е същото...

Отговори на това съобщение
 Re: Пушек за снимки на открито
Автор: bleki1   
Дата:   17-09-10 10:19

Търси във фирмите, които предлагат и пълнят бутилки с CO2. Защото сухия лед е точно въглероден двуокис в твърдо състояние.
Не зная каква ти е идеята, но на мен вече ми дойде една.

Отговори на това съобщение
 Re: Пушек за снимки на открито
Автор: graf_rayski   
Дата:   17-09-10 10:28

Таскони от къде мога да взема под наем? С генератор за преносимо осветление ще мога ли да захраня пушек машина от дискотека?



Публикацията е редактирана (17-09-10 10:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Пушек за снимки на открито
Автор: klez   
Дата:   17-09-10 10:59

зависи от генератора, те са и с различни мощности пушек машините ама мисля че средно около 900-1000 вата можеш да намериш, т.е. трябва да е все пак някой малко по читав генератор :)

Отговори на това съобщение
 Re: Пушек за снимки на открито
Автор: taskoni   
Дата:   17-09-10 17:42

От години не съм в България но със сигурност има от къде. Все пак филми се снимат доста в БГ, такива генератори се ползват често и със сигурност някой колега от форума може да те насочи. Генератор 3КW (напр. Honda - бензинов) ще захрани дим машина и вентилатор (за да разбие равномерно дима) а и музика можеш да си пуснеш за настроение. Малко шум ше има но с достатъчно дълъг кабел можеш да го оставиш някъде.
Дано съм бил полезен.
Поздрави,
б.

Отговори на това съобщение
 Re: Пушек за снимки на открито
Автор: CanoniO   
Дата:   17-09-10 17:56

А що не запалите гората и да извикате пожарната? Като загасят, после десетина часа излиза пушек[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Пушек за снимки на открито
Автор: stardriver   
Дата:   17-09-10 17:59

Вземете си достатъчно джойнт...хем ще е по-забавно [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Пушек за снимки на открито
Автор: Myth   
Дата:   17-09-10 17:59

Генератор предполагам можеш да наемеш от някоя фирма за кетъринг, понякога им се налага да ползват и повечето имат, утре евентуално бих могъл да ти постна телефона на Пловдивска такава, предполагам няма да им е много трудно и с дим машина да те уредят, до колкото разбрах в околностите на Пловдив ще снимате така че...

Отговори на това съобщение
 Re: Пушек за снимки на открито
Автор: graf_rayski   
Дата:   17-09-10 20:22

Благодаря ви на всички за съдействието.
Myth ще съм ти благодарен да ми дадеш някакви кординати на пловдивска фирма.

Отговори на това съобщение
 Re: Пушек за снимки на открито
Автор: filmmaking   
Дата:   17-09-10 21:12

Колега, варианта с генератора и пушек машината е удачен, но така ще стане сложно и скъпо. Във всеки по голям оръжеен магазин продават димки (цветни и безцветни) като тези по мачовете. Цената им е около 5-10лв/броя и димят доста продължително. Щом си от Пловдив, мисля че в оръжейния на бул. България, на около 300 метра след колелото на панаира в посока х-л Санкт Петербург, ще намериш това което ти трябва.

ПС - ако използваш димки, не забравяй да вземеш някоя стара метална купа или някоя за лев-два от магазините по един лев, в които да слагаш димките, да не стане някой фал в гората.

Поздрави.



Публикацията е редактирана (17-09-10 21:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Пушек за снимки на открито
Автор: Myth   
Дата:   17-09-10 21:23

Ами само да видя дали ще го изнамеря утре в офиса, преди две седмици правиха една сватба на поляна и бяха домъкнали генератор та ще видя утре и ще пиша на лични.

Отговори на това съобщение
 Re: Пушек за снимки на открито
Автор: asahi   
Дата:   17-09-10 21:29

Събери влажна шума и я запали.

Отговори на това съобщение
 Re: Пушек за снимки на открито
Автор: Myth   
Дата:   17-09-10 21:32

Бе асахи ще направят пожар бре.

Отговори на това съобщение
 Re: Пушек за снимки на открито
Автор: borisyankov   
Дата:   17-09-10 21:37

Димките са толкова абсурдно предложение, че направо забрави. Нито пушека ще е равномерен, нито може да се вдишва, нито дрехите ще стават за нещо след това.

Най-идеалният вариант е машина за тежък пушек, не го знам дали се базира на сух лед или нещо друго.

Нормалните смоук машини са по 1-2кв, така че със сигурност ти трябва сносен генератор, а пушека ама въобще няма да стои по земята.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »