Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 зервиз за Сони А 300 помогнете
Автор: le_baiser   
Дата:   14-09-10 21:51

насочете ме към сервиза за сонито , от сони БГ казаха че немогат да го отремонтират и трябва да го пращат нейде .
Апарата не е мой но се повреди при мен и аз трябва да го оправя , от Соно БГ искат само 200лв за транспорт а после не се знае

Отговори на това съобщение
 Re: зервиз за Сони А 300 помогнете
Автор: shsphoto   
Дата:   14-09-10 21:53

Че, какво е станало и не могат да го оправят тук та чак да го пращат някъде, кажи по-подробно за каква повреда става дума.

Отговори на това съобщение
 Re: зервиз за Сони А 300 помогнете
Автор: le_baiser   
Дата:   14-09-10 21:56

захранване и процесор можеби ! , така ми казаха

Отговори на това съобщение
 Re: зервиз за Сони А 300 помогнете
Автор: mugen   
Дата:   14-09-10 22:06

И какво му е по-точно, че такава страшна диагноза са му поставили? [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: зервиз за Сони А 300 помогнете
Автор: vikitovikito   
Дата:   14-09-10 22:13

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: зервиз за Сони А 300 помогнете
Автор: le_baiser   
Дата:   14-09-10 23:41

незнам , работеше пибра се в чантата ,и на другия ден неще да се запали .
взеха 24лв за дагностика но нщо конкретно не казаха

Отговори на това съобщение
 Re: зервиз за Сони А 300 помогнете
Автор: Canon   
Дата:   15-09-10 01:20

le_baiser
Аз съм по-различен при такава диагностика за 24 лв.
Винаги конкретно казвам "Благодаря"



п.п. Само дето не правя диагностика
[beer]

п.п.п. Сони Бг не са Сони от Япония в Бг, а представляват немското представителство на Сони.

Отговори на това съобщение
 Re: зервиз за Сони А 300 помогнете
Автор: PeterPAN   
Дата:   15-09-10 15:51

Занеси го на Зентекс да го погледне, може да е доста по елементарно [smilie24]


От сервиза на сони бг (за фото) стой колкото се може по надалеч

Отговори на това съобщение
 Re: зервиз за Сони А 300 помогнете
Автор: joyride   
Дата:   15-09-10 18:17

Сервизите на Сони в БГ са изброени тук:
http://support.sony-europe.com/repair/ASC/ASC.aspx?site=odw_bg_BG


За София - най-добре в Дарлингтон: жк. Красно село, ул. Княгиня Клементина, бл.193
1680 София

Иначе за сервиза на Алфа ето какво знам: фотоапаратите се ремонтират за цяла Източна Европа във Франция. Нищо не се ремонтира локално, поради особеностите на техниката, калибриране и т.н.

Схемата е следната:
1. Диагностика: апаратът трябва да се изправи за диагностика. Има 2 вида транспорт: експресен (3 дена до там и обратно) на цена 30 евро, нормален (9 дена до там и обратно) на цена 15 евро.

2. Диагностиката казва какво му е на уреда и ако клиентът потвърди се поправя като се плащат 25 Евро за труд и цената на частите.

Ако апаратът е гаранционен, всичко това горе е безплатно.


Колкото до сервиза на 'сапунерките' той се осъществява в България и си е много добре даже! Недоволни винаги има, но и в 90% от случаите проблемът е в тях.


Отговори на това съобщение
 Re: зервиз за Сони А 300 помогнете
Автор: le_baiser   
Дата:   15-09-10 21:01

апарата е купен от Франция , но тук не ми признаха гаранцията
ще пробвам при Зентекс .

Отговори на това съобщение
 Re: зервиз за Сони А 300 помогнете
Автор: joyride   
Дата:   16-09-10 10:39

Ако е купуван преди по-малко от година и има нормални документи ще е гаранционно, иначе едва ли...


Отговори на това съобщение
 Re: зервиз за Сони А 300 помогнете
Автор: sdry   
Дата:   04-10-10 15:30

Здравейте, имам проблем с моя апарат Сони а300, днес загубих половин ден да се мотам по сервизи и познати фотографи във Варна, ама пак нищо...
Апаратът е в гаранция, но образът, получен след снимане е около 10% изместен, в сравнение с композирания предварително.
Обадих се къде ли не - в два сервиза в София, Сони Центъра и т.н., но нещата според тях са много сериозни и може да се оправи само във Франция ( в Европа), като не е ясно дали ще ми признаят гаранцията.
Интересува ме, има ли компетентен човек в Бг, сервиз и т.н., където да ми дадат професионално мнение, а не да ми пратят тези от Варна във Франция апарата, да ми разглобят и накрая да ми кажат, Сори, не става или дължите 500 евро за всичко...
Ако е така, не си заслужава...
Не е от обектива изместването на образа, пробвах с друг обектив...
А има ли опасност за някаква друга част, ако снимам така?



Публикацията е редактирана (05-10-10 03:51)

Отговори на това съобщение
 Re: зервиз за Сони А 300 помогнете
Автор: victory13   
Дата:   04-10-10 16:29

то няма опасност, явно стабилизацията е запецнала... бих че учудил ако всичкое наред с фокуса... там тия режими за чистене на сензора, или включване, изключване на стабилизашията водят ли до нещо...

Отговори на това съобщение
 Re: зервиз за Сони А 300 помогнете
Автор: sdry   
Дата:   04-10-10 17:32

Да, именно стабилизацията се е скапала... Чистих сензорите, пробвах и при разл. режими на стабилизация - никаква промяна... Интересното е, че фокусира идеално, само измества образа. Примерно, ако снимам картина, композирана от всички краища до рамката включително, на готовия кадър долната и дясната страна на рамката не се виждат, като за сметка на това се вижда допълнително поле горе и в ляво...
Като включвам апарата, също издава продължителен звук, в сравнение с преди, все едно апаратът се затруднява да се включи или да фокусира...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »