Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Сватба с Canon 350D и 18-55 kit
Автор: smilen_k   
Дата:   06-09-10 20:48

Много ми е интересно може ли да се заснеме сватба с горе посочения апарат и обектив?

Отговори на това съобщение
 Re: Сватба с Canon 350D и 18-55 kit
Автор: giant   
Дата:   06-09-10 20:49

защо да не може?

Отговори на това съобщение
 Re: Сватба с Canon 350D и 18-55 kit
Автор: harvester_vn   
Дата:   06-09-10 20:50

Че що да не може? [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Сватба с Canon 350D и 18-55 kit
Автор: boni   
Дата:   06-09-10 20:51

Сватба може да се заснеме дори и с ГСМ. Ако имаш друго предвид, вероятно въпросът ти не е формулиран правилно.

Отговори на това съобщение
 Re: Сватба с Canon 350D и 18-55 kit
Автор: h0nda   
Дата:   06-09-10 21:06

boni е прав, важното е да знаеш как да използваш това в ръцете ти, но с китака 100% ще е зор, но не е невъзможно.

Отговори на това съобщение
 Re: Сватба с Canon 350D и 18-55 kit
Автор: smilen_k   
Дата:   06-09-10 21:08

Ще обясня по-подробно.До сега винаги съм снимал само за удоволствие,но последно време много ми харесва сватбената фотография,и искам да започна да се занимавам с това начинание,но разполагам само с горепосочената техника и един ФЗ 50.Въпроса ми по-скоро е:Мога ли да стартирам с тази техника и в последствеие да направя ъпгрейт?

Отговори на това съобщение
 Re: Сватба с Canon 350D и 18-55 kit
Автор: h0nda   
Дата:   06-09-10 21:11

Ами ако се справяш добре и снимките се харесват на клиентите защо не. Пък после ще събираш за Л-ките

Отговори на това съобщение
 Re: Сватба с Canon 350D и 18-55 kit
Автор: boni   
Дата:   06-09-10 21:42

Трябва да добавиш минимум един 50/1.8.
Освен това зависи какво разбираш под "стартирам" .
Моето мнение по този въпрос е, че за да се занимаваш изобщо със сватбена фотография, е задължително преди да започнеш, да научиш много за самата фотография, фотографските техники, композицията, гледна точка, цвят и цветна хармония, обработка и т.н..
Изобщо ако решиш да се занимаваш комерсиално с фотография, трябва да си на такова ниво, че въобще да не се налага да задаваш въпроси като този в началото на темата.

Отговори на това съобщение
 Re: Сватба с Canon 350D и 18-55 kit
Автор: pepi34   
Дата:   06-09-10 22:33

Според мен можеш да снимаш няколко сватби на приятели, но ако искаш да наречеш впоследствие себе си Професионален Сватбен Фотограф - отговорът ми е твърдо НЕ.Ако искаш да отидеш на някоя сватба и да се окаже че гостите имат по -добра техника от твоята - пробвай.И понеже повечето кибибици веднага ще скочат - ами човека пита, аз като такъв, посещаващ поне 40 сватби годишно му отговарям.

Отговори на това съобщение
 Re: Сватба с Canon 350D и 18-55 kit
Автор: vladod   
Дата:   06-09-10 23:05

Радвам се, как всички решихте, че е много лесно да се снимат сватби...ама пробвай, те сега се женят повече от веднъж /обикновено/ , така че ще имат възможност следващ път да се коригират с избора на експериментиращ фотограф [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Сватба с Canon 350D и 18-55 kit
Автор: harvester_vn   
Дата:   06-09-10 23:09

Кой е казал че е лесно?
Въпроса беше, може ли да се снима с 350д и 18-55.

Отговори на това съобщение
 Re: Сватба с Canon 350D и 18-55 kit
Автор: sad3   
Дата:   07-09-10 01:29

С апарата-да,с обектива-малко вероятно.С китака 18-55 всеки апарат е като по-тежък сапунер

Отговори на това съобщение
 Re: Сватба с Canon 350D и 18-55 kit
Автор: tantris   
Дата:   07-09-10 02:02

Бе с 350Д и 18-55 само на светло. По църкви и ресторанти само със светкавица ще можеш да направиш нещо.

Отговори на това съобщение
 Re: Сватба с Canon 350D и 18-55 kit
Автор: georgioiv   
Дата:   07-09-10 02:12

мога ли със скалпел, тампони и конци да оперирам човек...???? принципно можеш..... но инструментите не са достатъчни сами по себе си...:)


Отговори на това съобщение
 Re: Сватба с Canon 350D и 18-55 kit
Автор: mitakabus   
Дата:   07-09-10 07:04

Ох..ох..ох. Недей че ме вкара в терта глуха. Хубаво е ,че имаш "мерак", ама само с него не става. И освен мерака и възможности , идеи и опит си иска и техника! Бях на една сватба тия дни. Ами кво да кажа, д80 с Nikkor AF-S 18-135mm...то хубаво ма поне и един светъл да имаше фотографа!( Няма да споменавам град и име че..иначе фотогравката си разбираше от работата но само с това трудно) Ще пратя малко снимки вкл. и принт в голям формат после на семейството, дано да не ги разочаровам. Аз през цялото време снимах CZ 24-70/2.8, 135/1.8 и 50/1.4 - поне в църквата да си бяха взели един светъл да не святкат като лумпени! То бива бива ама...а и кви пари са им взели!
[smilie23]



Публикацията е редактирана (07-09-10 09:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Сватба с Canon 350D и 18-55 kit
Автор: smilen_k   
Дата:   07-09-10 10:46

Благодаря на тези,които са ме посаветвали.vladod да те попитам,всички сватбени фотографи се раждат научени и с по 10000 лева в джоба за техника така ли?

Отговори на това съобщение
 Re: Сватба с Canon 350D и 18-55 kit
Автор: nickey71   
Дата:   07-09-10 11:12

На 29.08 бях на сватбата на братовчедка си от Ямбол.Не знам откъде го бяха намерили фотографа ,ама приличаше на стар хипар,както и се оказа впоследствие като се заговорихме[smilie5] Та хипара си щракаше с 350Д и нестабилизирания 18-55 наред,стойки и чупки имаше в изобилие.А накрая като взе че се напука със сватбарската ракия не е за разправяне[smilie18] .Ся ще чакам братчедката да прати снимки и ще ти кажа дали може или не може ..



Публикацията е редактирана (07-09-10 11:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Сватба с Canon 350D и 18-55 kit
Автор: boni   
Дата:   07-09-10 11:16

Абе аз пак казах и ще повторя, но с други думи.
Преди да тръгнеш да изнасяш платени концерти, е добре да се научиш да свириш без да правиш грешки. Трябва освен да познаваш нотите, да имаш и много добра техника и да не се замисляш кой клавиш къде беше и да не си гледаш в ръцете.
Когато си готов за концерти, ще си наясно с това какво пиано ти трябва.

Вместо да питаш дали можеш да снимаш сватба с 18-55, първо научи дали този обектив е достатъчно добър за ниска осветеност, за да предадеш натуралната атмосфера на мястото, дали с този обектив ще направиш добри портрети, така че да отделиш обектите от задния план, дали този обектив е достатъчно остър, за да нямаш размазани хора по края в груповите снимки и дали този обектив е достатъчно бърз, за да уловиш подходящия момент.
Ако тези неща са ти ясни, няма да питаш въобще, ще знаеш, че не става за сериозна работа. Ако не са ти ясни, това означава че е твърде рано да мислиш за снимане на сватби или други комерсиални неща.



Публикацията е редактирана (07-09-10 11:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Сватба с Canon 350D и 18-55 kit
Автор: smilen_k   
Дата:   07-09-10 11:39

Бони,на първо четене съм си харесал Сигма 24-70 2.8 и Канон 50/1.8

Отговори на това съобщение
 Re: Сватба с Canon 350D и 18-55 kit
Автор: ittv   
Дата:   07-09-10 12:01

на първо четене вземи наистина си подобри фотографията, че и най-добрата техника да имаш, както ти е казал Бони, като не можеш да я ползваш "файда"...

Може да говориш с познати сватбени фотографи дали може да ходиш като втори фотограф, без пари само да снимаш, знае ли се може пък да изкараш някой друг кадър, обикновено хората, които си наемат сватбен фотограф искат да видят портфолио, ти какво ще им покажеш циганчета и цветчета ли?

С трици искаш маймуни да ловиш, ами няма как да стане, почети малко книги и много практикувай

Успех

Отговори на това съобщение
 Re: Сватба с Canon 350D и 18-55 kit
Автор: naci4a   
Дата:   07-09-10 12:10

Хайде и аз да се изкажа неподготвен. Или почти. Няма да казвам от къде съм. Сватби съм снимал само на познати и приятели, или поне до преди 2 седмици.
Лично ез не мислех, че съм готов да снимам сватба самостоятелно. Бил съм втори фотограф за приятели които има фотостудио и се занимават като цяло със сватбена фотография. При това съм бил втори фотограф само за ритуалите.
В моя грат повечето фотографи снимат със светкавица в черквата и ритуалната, защото от към осветление и двете места са трагични.
Аз снимам с Никон Д80 обектив 18-70мм. Имам и Сигма 70-300мм с макро в задния край(сигмата е дори по-тъмна от основния обектив), както и 50мм на 1,8 която не съм ползвал за тези две сватби.

Та сега по темата - Щом може да снимам сватба с моята техника, значи и ти може да снимаш с 18-55мм. Не е никакъв проблем, стига да имаш една светкавица за всеки случай.

В едно нещо обаче вярвам абсолютно и то е, че задължително трябва да си снимал поне 2-3 сватби като втори фотограф за някой. За да се запознаеш с цялостния процес.

Може да си свалиш и видеото качено от един съфорумник с Jasmine Star просто за да събереш идеи.

Лек ден на всички.
http://atanaskitanov.blogspot.com/



Публикацията е редактирана (07-09-10 12:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Сватба с Canon 350D и 18-55 kit
Автор: rewer   
Дата:   07-09-10 12:51

Може разбира се ,не е нужно да даваш 10000 лева за техника и пак да се излагаш.Който го може го може ,при едно планирано събитие каквото е сватбата с един преносим кит и външна светкавица няма да е проблем да се направят хубави снимки.А преди 5 години с какво ли са снимали когато ги е нямало Д300,Д700,Д3,А900,5д2?А и какво пречи след самата сватба да се направи качествена фотосесия пак при същите обстоятелства на спокойствие.[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Сватба с Canon 350D и 18-55 kit
Автор: smilen_k   
Дата:   07-09-10 13:28

Благодаря на всички за съветите,няма проблем да снимам като втори фотограф безплатно,това е добра идея,и после ще кача малко снимки за мнение[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Сватба с Canon 350D и 18-55 kit
Автор: vladod   
Дата:   07-09-10 14:01

smilen_k , никой не е започнал научен, но преди да започваш да искаш пари от сватбарите, трябва да потренираш малко и се вслушай в думите на Бони - той ти е казал всичко! [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Сватба с Canon 350D и 18-55 kit
Автор: tonyboy79   
Дата:   07-09-10 14:01

Хубавата техника дава възможност на човека, който я ползва да не мисли за техническите ограничения създадени от лошата такава, а да се съсредоточи в работата си. Съответно това струва повече пари.
smilen_k със сигмата ще видиш зор. Не се снима лесно с нея,доста тежи и плюс това не винаги фокусира там където трябва, което ще ти увеличи брака.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »