Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Soft Proof профили във Фотошоп
Автор: simonov   
Дата:   03-09-10 17:04

Здравейте,
днес получих първите си снимки, на хартия. Всичко си е наред (почти), като се има предвид, че съм още начинаещ. Проблема идва от това, че снимките имат малка разлика в контраста, което при мене е важно, тъй-като снимам в черно-бяло почти на 99%. За ч/б снимка загубата на контраст (респ. и динамика) е доста по-пагубно, отколкото при цветна снимка. Та всичко щеше да е по-добре, ако имах възможност да задам профил на хартията върху която ще се отпечатват снимките през Soft Proof във фотошопа.

До колкото знам, специализираните фотопринтери идват с набор от профили, които шопа използва за да симулира крайният ефект, който ще излезе на хартията. Проблема ми обаче е, че няма как да се добера до такъв принтер или до съответните профили. Има ли някакъв вариант да се намерят подобни профили и да се вкарат във фотошопа, без реално да имам фотопринтер?

Благодаря предварително :)

Отговори на това съобщение
 Re: Soft Proof профили във Фотошоп
Автор: s_l   
Дата:   03-09-10 18:03

Можеш да изискаш съответните профили от студиото в което възнамеряваш да печаташ. Профил трябва да има за съответната хартия, принтер, мастила. Профилът трябва да е и актуален. Ако студиото не предоставя профили, смени ги. Проблема с контраста едва ли ще се реши напълно и с профилите. Трябва ти добър калибриран монитор, който да става за софт прууф, както и опит.


Отговори на това съобщение
 Re: Soft Proof профили във Фотошоп
Автор: swan_   
Дата:   03-09-10 19:52

Не се засгай, но снимките в профила ти са доста зле откъм контраст. Колегата по-горе може би е прав - трябва ти хубав монитор и опит.

Отговори на това съобщение
 Re: Soft Proof профили във Фотошоп
Автор: asahi   
Дата:   03-09-10 20:20

В Ч/Б проблемите с контраста, гамата и нивата се решават сравнително лесно и без пруф.

Отговори на това съобщение
 Re: Soft Proof профили във Фотошоп
Автор: simbon4o   
Дата:   03-09-10 20:26

на един евтин заводски настроен монитор къвто и профил да сложиш... ефект никакъв!

Отговори на това съобщение
 Re: Soft Proof профили във Фотошоп
Автор: dobriquet   
Дата:   03-09-10 20:32

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Soft Proof профили във Фотошоп
Автор: simonov   
Дата:   03-09-10 21:24

swan_ не се обиждам ни най-малко ;)

В момента преценявам снимките като им гледам хистограмата и клипинга. Когато купих монитора преди години (Compaq p910) той си имаше софтуер за калибрация, ама сега съм изпогубил дисковете. Кой да сети тогава, че ще ми тярбва [smilie5]

Поне за сега ще намеря някакъв софт за да го калибрирам на ново. По добре от нищо.

Отговори на това съобщение
 Re: Soft Proof профили във Фотошоп
Автор: El_Fuego   
Дата:   03-09-10 22:15

Ако с този софтуер нямаш съответния хардуер изобщо не се захващай да си губиш времето.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »