Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 CANON P.S. А 450- клип прави, снимки-не
Автор: mirkata   
Дата:   23-08-10 21:37

Имам го от 3 и повече години . Доволен бях до вчера .
Отивам на сватба на племенницата, започвам да снимам , до тук ОК . След около 20 снимки отказва да прави снимки.Снимките на светло са почти бял екран , мяркат се някакви силуети ,ама не приличат на нищо .Забелязвам че снимки в помещения прави , но са доста замазани . За нищо не стават. Вечерна сватба. Клиповете в ресторанта добри , относително. Снимките обаче пълна скръб.Апарата е на около 3400 снимки и клипове. Сменям картата , сменям батериите - без положителен резултат. Ровя се в настройките - няма резултат . Изключвам батериите , оставам 2-3 минути уж да се изчистят грешките- няма и няма + резултат.Обектива си излиза и прибира нормално. И на ръчна и автоматичен режим - няма и нямааааа... Работи само на клипове , бива .
Ахааа, щях да забравя , че отдолу има една малка батерия -3 волта. Не съм я сменял досега . Мисля че е само за паметта на часа и датата...
Този апарат поначало правеше по добри снимки без светкавица и нощни клипове без специално осветление са доста добри , сравнявайки ги с други марки апарати .
Не съм навътре в тази техника и това ми е първия дигитален апарат.
Ако може да ми разясните дали да го давам на ремонт или направо да си взема нов.
А дали в БГ има сервиз на Канон ?
Ще бъда благодарен на всеки помогнал със съвет .

Отговори на това съобщение
 Re: CANON P.S. А 450- клип прави, снимки-не
Автор: checheto   
Дата:   23-08-10 23:12

Дефектира едно лентово кабелче в обектива ( прекъсват се 2 писти ) от постоянното прибиране и вадене. Това кабелче управлява ириса на обектива (миниатюрни щорички, които се отварят и затварят в зависимост от осветлението) и като е прекъснато - на светло не се затваря ириса и имаме бели снимки. На тъмно е малко по- добре, ако може така да се определи :)
Та трябва да се смени това кабелче.
Официалнит сервиз на Канон за Бг е Пан Сервиз. Има и други места където поправят канони. Изборът си е твой. говорим за София.
Надявам се да съм помогнал, ремонта е около 60лв.
Поздрави!

Отговори на това съобщение
 Re: CANON P.S. А 450- клип прави, снимки-не
Автор: sen_shui   
Дата:   23-08-10 23:26

ZENTEX !!!!! В Пан Сервиз нито имат отношение към клиента, нито цените са по-добри!!! Лично съм пробвал и двата сервиза и повече не бих си оставил апарата в Пан сервиз... Да не говорим, че ако цената не те устойва и решиш да пробваш в друг сервиз трябва да заплатиш 21лв. за диагностика, като това ти се казва като отидеш да си вземеш апарата, но не и като го оставиш, да не говорим, че при Зентекс си говориш с човека който си ремонтира апаратите и на момента ти казва какво може да е, и колко ще струва. А, докато при Пан сервиз ги приема една кифла която ти казва, че до седмица ще ти се обадят за проблема, и ако решиш, че ти е неизгодно да го ремонтираш...плащай за диагностика [smilie23]



Публикацията е редактирана (23-08-10 23:33)

Отговори на това съобщение
 Re: CANON P.S. А 450- клип прави, снимки-не
Автор: mirkata   
Дата:   24-08-10 08:49

Много благодаря за мненията на checheto и sen_shui . Наистина ми бяха нужни. А в кой сервиз ще го дам , разбира се че ще проуча и двата , че да не ми е по изгодно / не по евтино / да си взема нов апарат с повече екстри. Не че аз ще ги използвам всичките... То е като GSM,мите- много екстри ама си е телефон де...[smile]
ПС: Забравих да кажа във връзка с мнението за кабелчето . Ами със сигурност е така , че аз много често прибирам обектива с цел да не го закача някъде и се повреди. Особено внимавам когато апарата е в калъв и е изключен да не би врътката да е в положение да изкочи обектива при неволно натискане на бутона за включване на апарата.
Ами, каквото е станало , няма връщане назад.Определено марката Канон ми харесва .



Публикацията е редактирана (24-08-10 08:54)

Отговори на това съобщение
 Re: CANON P.S. А 450- клип прави, снимки-не
Автор: fobo88   
Дата:   24-08-10 09:48

Според мен е повредена матрицата. Обади се в Канон БГ и обясни проблема. Най-вероятно подлежи на безплатен ремонт / независимо че не е гаранционен /.
Причина за проблема е в производителя на матрицата /сони /. За поевтиняване на продукцията са заменили златни проводници с позлатени алуминиеви и със времето прекъсват[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: CANON P.S. А 450- клип прави, снимки-не
Автор: checheto   
Дата:   24-08-10 16:12

Не е матрица 100%. и този апарат НЕ попада в списъка на Канон за гаранционна смяна. аз описах надълго и нашироко какъв е проблема, остава колегата да прецени има ли смисъл да се прави ремонт. успех!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »