Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Speedy ми счупиха апарата, имам ли някакви права ?
Автор: V-Power   
Дата:   21-08-10 11:42

Здравейте колеги !!!

Куриера който дойде да вземе пратката не носеше бабъл или както му казват там на онова дето завиват пратките, ако са чупливи, и обеща че ще сложи дори си е включено в цената, но не го е направил. Днес апарата е пристигнал при човека който се надявах да го купи със счупен дисплей (голям D300) в горния ляв ъгъл. Не искам да си представям начина по който е транспортиран, имам ли право да искам обезщетение най-малко защото не са го опаковали както трябва ??

Отговори на това съобщение
 Re: Speedy ми счупиха апарата, имам ли някакви права ?
Автор: zed   
Дата:   21-08-10 11:45

Плати ли си застраховка на пратката /около 3-4лв./?
Ако не си, няма да можеш да направиш почти нищо. Можеш да подадеш оплакване с надеждата да ти го уважат, или да се оплачеш в КЗП, но без застраховка, не знам дали ще ти обърнат внимание.[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Speedy ми счупиха апарата, имам ли някакви права ?
Автор: asahi   
Дата:   21-08-10 11:53

Не бих пратил нищо по куриер докато не се убедя, че е опаковано надеждно. Фабричната опаковка в това отношение е много добра.

Отговори на това съобщение
 Re: Speedy ми счупиха апарата, имам ли някакви права ?
Автор: джъмбо   
Дата:   21-08-10 12:04

ако разчиташ куриера да ти опакова пратката... [smilie8]

колкото и да е качествен куриера, ако искаш сигурност за себе си опаковай пратката така както все едно ще търкаля от офиса ти до офиса на получателя... не оставяй друг да ти обезопаси товара

Отговори на това съобщение
 Re: Speedy ми счупиха апарата, имам ли някакви права ?
Автор: pevtimov   
Дата:   21-08-10 12:13

И после някои се чудят защо доста хора не искат да работят с куриери. Имах подобен случай преди години и за себе си съм решил-никога куриерски фирми.

Отговори на това съобщение
 Re: Speedy ми счупиха апарата, имам ли някакви права ?
Автор: kampa   
Дата:   21-08-10 12:25

http://www.speedy.bg/index.php?button_id=200&page_id=28

Ако не си застраховал пратката, чети чл. 51.

Отговори на това съобщение
 Re: Speedy ми счупиха апарата, имам ли някакви права ?
Автор: alba_luna   
Дата:   21-08-10 12:37

Защо да не работиш с куриери? Куриера само ти пренася пратката.Той не знае какво има в торбата. Как може да пращате техника неопакована, без кутия (кашонче), без застраховка и без стикер "чупливо"?! Ако нямаш застраховка не чакай нищо.


Отговори на това съобщение
 Re: Speedy ми счупиха апарата, имам ли някакви права ?
Автор: HepBeH_XaMcTep   
Дата:   21-08-10 13:00

В Еконт имах случай, в който колега получи повредена пратка с дузина стикери "чупливо", за които помолих при изпращане на пратката; без почти никаква разправия възстановиха сумата на наложения платеж, защото станалото било по тяхна вина.
Ставаше въпрос за адски добре опакован обектив.

Отговори на това съобщение
 Re: Speedy ми счупиха апарата, имам ли някакви права ?
Автор: Славов   
Дата:   21-08-10 13:10

Винаги сам си опаковам нещата....

Отговори на това съобщение
 Re: Speedy ми счупиха апарата, имам ли някакви права ?
Автор: imitev   
Дата:   21-08-10 13:35


Как може да пратиш Д300 без да си го опаковаш НАДЛЕЖНО и СТАРАТЕЛНО?

Куриера обещал, но обещаното не е като завещаното...

Отговори на това съобщение
 Re: Speedy ми счупиха апарата, имам ли някакви права ?
Автор: НАСОО   
Дата:   21-08-10 14:04

аз съм пращал и получавал по куриери и никога не съм имал проблем

Отговори на това съобщение
 Re: Speedy ми счупиха апарата, имам ли някакви права ?
Автор: flipbeat   
Дата:   21-08-10 14:04

Някои просто заслужават глупостите, които им се случват. Не мога да си представя колко гл#п#в трябва да си и да чакаш някой да ти опакова фотоапарата.


Отговори на това съобщение
 Re: Speedy ми счупиха апарата, имам ли някакви права ?
Автор: pmartinov   
Дата:   21-08-10 14:11

Кой ми е изцапал килотите отвътре [smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Speedy ми счупиха апарата, имам ли някакви права ?
Автор: burnmaster   
Дата:   21-08-10 14:16

Абе човек ползвай само Еконт.

Отговори на това съобщение
 Re: Speedy ми счупиха апарата, имам ли някакви права ?
Автор: stardriver   
Дата:   21-08-10 14:20

По-скоро да си използва сивото вещество...

Отговори на това съобщение
 Re: Speedy ми счупиха апарата, имам ли някакви права ?
Автор: chukov   
Дата:   21-08-10 14:36

за да ти застраховат стоката за определена сума не искаха ли фактура за стойността?

Ти иначе можеш да й обявиш 10000 лева стойност, а тя реално да струва много по-малко

Отговори на това съобщение
 Re: Speedy ми счупиха апарата, имам ли някакви права ?
Автор: pstoev   
Дата:   21-08-10 15:52

другия път ше знаеш...

Отговори на това съобщение
 Re: Speedy ми счупиха апарата, имам ли някакви права ?
Автор: lansky   
Дата:   21-08-10 17:19

за беля ако не си платил застраховка - правата ти са само стойността на пратката. примерно ако си платил 15 лева за куриерска услуга, ще ти върнат 15 лева.

Ползваме спиди за много пратки и съм виждал как от буса го мята директно в магазина... хвърля го от поне 4-5 метра... слиза от колата и с два шута закарва кашона до другия край на магазина... (а вътре са мобилни телефони....) проблема е в тиквеника, който работи за спиди... няма как да ги контролират, но пък това нас като клиенти грам не ни интересува. За да си нямаш разправии опаковаш все едно сурови яйца ще пращаш и пак не може да си сигурен, че ще пристигне.

случва се и да откраднат пратки от колите им, така че задължително правиш застраховка... при тях е безбожно скъпа - мисля, че е около 2 %... но пак се ядва...

Отговори на това съобщение
 Re: Speedy ми счупиха апарата, имам ли някакви права ?
Автор: Canon   
Дата:   21-08-10 17:49

Вероятно няма да възстановят повече от описаното от lansky. Реда и условията за обезщетяване са описани.
Отделно, не е ясно състоянието на дисплея на апарата преди изпращането. С това не поставям под съмнение твърдението на изпращача, просто така, формално-юридически, биха реагирали от куриерската фирма.

Аз ползвам Еконт за подобни пратки - винаги ми доопаковат вторично пратката с този материал.

Отговори на това съобщение
 Re: Speedy ми счупиха апарата, имам ли някакви права ?
Автор: Тед   
Дата:   21-08-10 17:52

"33. Пратките се застраховат на база обявена стойност само ако имат опаковка, отговаряща на изискванията за транспортиране. Неподходяща е опаковката, която не осигурява застрахования предмет срещу обичайните рискове на превоза. Опаковката трябва да е надеждна за опазване на предмета, да осигурява твърдост и надеждност на колета, да има вътрешна и външна изолация на предметите срещу механични увреждания. Пратки, покрити само с полиетиленово фолио и/или тънка хартия се считат за неопаковани.""

Част от Общите условия на Спиди.

Дори и застрахована, но не опакована...

А това, че разчиташ куриер да ти опакова пратката с обещание да го направи...е несериозно. Тука вината си е само твоя.
Жалко, но в този случай ...

Отговори на това съобщение
 Re: Speedy ми счупиха апарата, имам ли някакви права ?
Автор: джъмбо   
Дата:   21-08-10 19:49

последната ми камера дойде от лондон с еконт....
беше така опакована, че и динамит с живачен прекъсвач не би се активирал [smilie24]

но има и доза вярно в поста на асахи... фабричната опаковка даяни много сътресения (поне на никон и... още една фирма на други не съм виждал)
така че е хубаво да се пази точно с цел транспортиране... я за сервиз я за препродажба

Отговори на това съобщение
 Re: Speedy ми счупиха апарата, имам ли някакви права ?
Автор: asahi   
Дата:   21-08-10 20:50

Евентуално можеш да подведеш под отговорност куриерът, който е обещал да опакова пратката. Доколко ще е успешно е въпрос на доказателства.

Отговори на това съобщение
 Re: Speedy ми счупиха апарата, имам ли някакви права ?
Автор: danny_falin   
Дата:   22-08-10 01:58

сам си си виновен на 200%

в тая връзка, виждал съм опаковка на хаси (за съжаление само опаковка [smilie5] ) идват в дървени сандъчета като за жълтици [smilie10]
вътре с сумати донапрени и други омекотяващи материали, можеш да го риташ от тук до китай - нищо няма да му стане



Публикацията е редактирана (22-08-10 01:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Speedy ми счупиха апарата, имам ли някакви права ?
Автор: Myth   
Дата:   22-08-10 02:00

Хайде стига бе хора сам бил виновен, е вярно сгрешил е и е бил наивен, но...

Отговори на това съобщение
 Re: Speedy ми счупиха апарата, имам ли някакви права ?
Автор: asahi   
Дата:   22-08-10 02:06

Е убуу - невинен е, ама никой не му е виновен.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »