Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 хубавият апарат е вкъщи...
Автор: lansky   
Дата:   09-08-10 17:00

Да попитам сватбените фотографи )))

За втори път ми се случва да присъствам на сватба, на която при разговор с фотографа той ми обяснява как "вкъщи има супер апарат и супер обективи"...ама не ги носи по сватбите... единият път "защото струват много пари"... и вторият път, "защото много тежат"...

нямам идея колко трябва да си добър за да извадиш качествени сватбени снимки с ентри-левъл машина и китак, но за кога аджеба се пазят "супер апаратите"?

Отговори на това съобщение
 Re: хубавият апарат е вкъщи...
Автор: thomas   
Дата:   09-08-10 17:03

Ми нормално, защо - самата сватбата е едно надпиване, от което и с най-гениалната техника не може да се махнат следите от алкохола по лицата. По-скоро сесиите около сватбата могат да дадат поле за една по-професионална изява.

Отговори на това съобщение
 Re: хубавият апарат е вкъщи...
Автор: adash   
Дата:   09-08-10 17:04

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: хубавият апарат е вкъщи...
Автор: lansky   
Дата:   09-08-10 17:14

е надпиването е в кръчмата, пък и знае ли се дали младоженците няма да прежалят 70 лева за снимка 60/90)))

Отговори на това съобщение
 Re: хубавият апарат е вкъщи...
Автор: digitalgab   
Дата:   09-08-10 17:14

Снимах сватба с Fujifilm S6000fd и след съответна обработка ги насочих към ателие да принтират. След това ме срещат изумени, снимките били като за модно списание!



Публикацията е редактирана (09-08-10 23:20)

Отговори на това съобщение
 Re: хубавият апарат е вкъщи...
Автор: asahi   
Дата:   09-08-10 17:17

Лански, уменията на фотографа са решаващи за добрата сватбена снимка. Техниката "в къщи" вероятно не е най-подходяща, а може и да е само за фукане.

Отговори на това съобщение
 Re: хубавият апарат е вкъщи...
Автор: Mec   
Дата:   09-08-10 17:26

Еми то сигурно зависи колко са съгласни да му платят за снимането, ако са се пазарили яко и искат най-евтиното, то тогаа ще ги снима с най-евтиното което има.

Отговори на това съобщение
 Re: хубавият апарат е вкъщи...
Автор: lansky   
Дата:   09-08-10 23:16

Мес и в двата случая фотографите бяха включени в "пакетна цена"... да не говоря, че единият път хотела дори предложи да отложат сватбата с една седмица, че "видеото и фотото им били заети"....естествено това беше "дублиращ екип" и не снимаха "фаворитите"

и това с пазаренето и цените вече е несериозно и на мен лично ми звучи изтъркано като за този форум... или ще си свършиш работата като хората, или втори път няма да те извикат ако се оплачат младоженците...

пак повтарям - може младежите да са били много добри като ЗАУ и със сапунер да правят снимки за списание, но че хубавата техника следва да стои вкъщи, че "да не се изтърка" на мен ми звучи странно особено в сферата на услугите...

Отговори на това съобщение
 Re: хубавият апарат е вкъщи...
Автор: vladod   
Дата:   09-08-10 23:24

Много ми е интересно като заодумвате сватбените фотограф - за българската сватба най-важно е яденето и пиенето! Ако младоженците са били склонни да имат хубави кадри, добрата техника е щала да бъде на сватбата! Ама като булката те погледне накриво, защото сменяш обектива, а тя трябва да намери друго място на леля си в ресторанта, че била в близост до бившия си съпруг - какво значение има техниката тук [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: хубавият апарат е вкъщи...
Автор: lansky   
Дата:   09-08-10 23:30

владод

и в кой момент ще разбереш дали булката ще те погледне накриво... ресторанта с лелята е минимум на 6 часа след като е започнала сватбата... или до този момент снимаш с "хубавата техника" и като те погледнат накриво "ще видят тези младоженци... вадим сапунера" [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: хубавият апарат е вкъщи...
Автор: digitalgab   
Дата:   09-08-10 23:32

vladod написа:
за българската сватба най-важно е яденето и пиенето!

Ами да, повечето и не се интересуват или не разбират от снимането, нали толкова са ги научили в училище. Правилно е да ги снимат с по евтина техника, все ще им хареса накрая, опитния фотограф може и с по евтино, а скъпата техника - за по особени клиенти!

Миналата седмица гледам сватба, без официален фотограф, семейни приятели снимат със сапунерки от различен калибър. [smile]



Публикацията е редактирана (09-08-10 23:35)

Отговори на това съобщение
 Re: хубавият апарат е вкъщи...
Автор: vladod   
Дата:   09-08-10 23:35

lansky , кое е по-важно за булката се разбира още на предварителната среща [shtrak]

Булките, за които не се забравя апарата в къщи, имат предсватбена сесия, имат хубави снимки от сватбения ден, имат и следсватбена /траш дъ дрес му викат/...другия вид имат каквото са си поръчали...а калпави снимки от суперапарати също има бол , нали [shtrak]

П.С. Не го разглеждай като заяждане [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: хубавият апарат е вкъщи...
Автор: lansky   
Дата:   09-08-10 23:42

владод
не го гледам като заяждане... нали затова пуснах въпроса...

сиреч понеже хотела те е наел да ощракаш някаква си сватба... отиваш и щракаш с евтина техника... и после се чудиш що за СЛЕДсватбената сесия...наели на лелята новия мъж дето снимал с "Fujifilm S6000fd и след съответна обработка и подходящо студио за принтиране"...младоженците били по доволни от снимките на чичото...

може би малко сватбени фотографи познавам... ама всичките снимат със сериозна техника... а и едва ли не могат да откажат ако им се струва евтино вместо да си петнят името

Отговори на това съобщение
 Re: хубавият апарат е вкъщи...
Автор: vladod   
Дата:   09-08-10 23:47

lansky ,
наистина ли смяташ, че хотелът е избрал читави фотографи? Неееееееее - просто от тях взима доста голям процент, а тях, съответно, изобщо не ги интересува какви снимки ще излезат.
Винаги ми е било интересно как младоженците вярват и се връзват на такива препоръки.[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: хубавият апарат е вкъщи...
Автор: digitalgab   
Дата:   09-08-10 23:54

Лански, аз им направих на хората хубави снимки, срещу скромно заплащане, защото тогава това имах, но имам и задапаратно, длъжен съм да напомня.
Можеш да отидеш със скъпа техника, ако я имаш и още по добре ако си я купил с пари от снимане за да я цениш, а не с татови пари и ако ти плащат добре за работата също, щото за техника пари трябват.[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: хубавият апарат е вкъщи...
Автор: lansky   
Дата:   10-08-10 01:12

digitalgab
дори техниката да е с "татови пари" - не си обяснявам защо стои вкъщи, а отиваш да вършиш работа с антиките... колкото и да си задапаратен... в църквата си личи светлосилния... а все пак може би се надяваш и хотела да те наеме втори път... не само да опропастиш една сватба

Отговори на това съобщение
 Re: хубавият апарат е вкъщи...
Автор: bpavlov   
Дата:   10-08-10 02:02



Няма такъв фотограф, който вкъщи да има 1Дс Марк 3 и да снима с пластмасов апарат на сватба, в това може да сте сигурни. По простата причина, че ако е достигнал до умственото ниво да хвърли 7-8 хил лева и повече за техника, с която да си изкарва хляба, няма да поема ангажименти за по 100 лева. Тия, дето снимат за по 100-200 лева сватби, имат само пластмасови апарати и обективи. А приказките, че добрия фотограф може да снима сватба и с евтин апарат са глупости, резултатите от църквата и ресторанта ще са плачевни, независимо кой седи зад копчето

Ето, digitalgab може да ме обори, като подхвърли няколко от неговите като за списание снимки от църквата, да видим как му е помогнало задапаратното...

Отговори на това съобщение
 Re: хубавият апарат е вкъщи...
Автор: lansky   
Дата:   10-08-10 02:22

е има една в профила с фуджито, но тя е според младоженците за списание...

Отговори на това съобщение
 Re: хубавият апарат е вкъщи...
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   10-08-10 03:37



bpavlov е прав. Много вероятно да е чисто оправдание и такава техника да не същестувва въобще. Преди няколко дни пуснаха тук един клип за "професионалния фотограф". Изядоха човека, че не си слага капачките на обективите - 70-200VR и 300, плюс един куп други никори. Пропуснаха факта, че сложи D3-нещо-си и D200 в раницата. ФФ и висок клас кроп. Ако има подобно нещо, 10-15К в тела забрави да не си изкарват парите, а да събират прах. Да не говорим, че между моята "пръчка" и D300s разликата не е в светлинни години, ами в парсеци. 100 пъти по-лесно, бързо и качествено ще направи кадър, отколкото аз някога въобще ще мога, при равни други условия. Нямам поглед върху D90, но гаранция, че дори D90-D300s ако сравняваме, втория ще отнесе с 5 дължини D90.

Отговори на това съобщение
 Re: хубавият апарат е вкъщи...
Автор: filadendron   
Дата:   10-08-10 04:07

Lansky отговора на твоят въпрос е : попаднал си човек който не си обича професията..
Аз когато ходя да снимам сватби ходя с всичко което притежавам пълня колата до горе с стативи светкавици бленди и още толкова сватбени аксесоари за снимки взимам всички налични обективи и снимам на най-висока резолюция в моят случай 21мпикс :)
Пълно е с хора които работят "през пръсти"
Даже наскоро четох супер смешен случай как фотограф снима сватба с 5ДМ2 (21мпикс) но той ги снимал на 10 Мпикс с него защото му платили по ниският пакет като цена... пародия.

Единствено бих разбрал въпросният фотограф ако в къщи държи "Хаси" за 40 бона. Тогава и аз не бих го изкарал :)

Отговори на това съобщение
 Re: хубавият апарат е вкъщи...
Автор: georgivelev   
Дата:   10-08-10 07:30

Даже наскоро четох супер смешен случай как фотограф снима сватба с 5ДМ2 (21мпикс) но той ги снимал на 10 Мпикс с него защото му платили по ниският пакет като цена... пародия.

На 10 мегапиксела може да се извади детайлна снимка 20х30см.

Отговори на това съобщение
 Re: хубавият апарат е вкъщи...
Автор: vladod   
Дата:   10-08-10 08:43

Постепено стигате до идеята за парите пак - снима се с техника, която си връща парите!
Може да имаш много хубав апарат, ама да си си го купил да снимаш мацки, на сватба за 200-300 лева даже не е редно да го амортизираш [beer]
Освен това, колко са сватбите, които си вадят снимки по-големи от 13х18? И 5 мегапиксела са им много! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: хубавият апарат е вкъщи...
Автор: Тед   
Дата:   10-08-10 08:56

Това за "супер апарата" и "супер обективите" където стояли вкъщи да не кажа 99% е абсолютна лъжа от страна на изказващия се.

Най-вече го казват, когато някъде около тях се върти снимащ с ДСЛР и хубав обектив със сенник.
Този с апарата вкъщи се чувства "зле" в това положение, понеже изглежда смешно в очите на гостите.

На мен са ми разправяли и др версии, но все едно.

Този който има хубави обективи, ще вземе някое кроп тяло и ще си ги ползва.
Прав е бпавлов, като казва, че този, който има такава техника няма да снима за 100 лв.

Но има офериращи снимането на сватби за пакет цени в зависимост от вида на техниката, която ще се ползва, което е най-нормалното в случая.
Клиентът решава дали ще е сниман на кроп, фул фрейм или 1-ица.

Отговори на това съобщение
 Re: хубавият апарат е вкъщи...
Автор: sprintgb   
Дата:   10-08-10 09:06

Тед [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: хубавият апарат е вкъщи...
Автор: vladod   
Дата:   10-08-10 09:16

Тед [beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »