Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Избор между Panasonic FZ38 и Fujifilm S2500HD
Автор: lupo8888   
Дата:   29-07-10 17:16

Здравейте. Решил съм да си купя цифров апарат и съм все още начинаещ, но пък съм решил да му обърна по-специално внимание при избирането.
На въпроса за какво ще го ползвам - за любителски снимки. Искам колкото се може шумът да е намален и добър зум. Спрял съм се на тези два модела. Знам, че Panasonica е по-добър, но главния ми въпрос е заслужава ли си Fuji-то със 200 лв по ниска цена.. При него ме притесняват батериите. Ако някой може да ми разясни какво точно означава "Максимална диафрагма F2.8 - F8.0 (Ш) /F4.4 - F8 (T)" - знам че е за прозрачността на лещите, но каква стойност е по-добра? Също стабилизацията.. матрична или оптична е по-добрата? Батериите АА.. ако си взема презареждащи около 2000 mAh NiMH за Fuji-то горе долу на колко снимки ще издържат и с времето ще отслабват ли?
Това са въпросите ми :) и не искам SLR..

Отговори на това съобщение
 Re: Избор между Panasonic FZ38 и Fujifilm S2500HD
Автор: realnoncho   
Дата:   29-07-10 17:26

Прочети ТОВА за блендата/диафрагмата.
Батерии - 2500+ mAh
Ако може да си позволиш FZ38 няма да те разочарова [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор между Panasonic FZ38 и Fujifilm S2500HD
Автор: Suggs   
Дата:   29-07-10 17:34

lupo8888 написа:

> Искам колкото се може шумът да е намален и добър зум.

Тези двете неща взаимно си противоречат.
Panasonic-ът е по-добрият апарат от двата.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор между Panasonic FZ38 и Fujifilm S2500HD
Автор: didesignbg   
Дата:   29-07-10 17:39

Компромисни са и двата апарата, и то много компромисни. Избери си нещо друго, различно от ултразум.
При диафрагмата, колкото по-светло толкова по-добре, разликата конкретно между тези двата не е кой знае колко голяма.
Батериите, за мен АА са по-добре, има ги навсякъде, има акумулатори, зарядни. Панасоник си играят игрички, и можеш да ползваш само оригинални батерии, които си плащаш солено.
Панасоника най-вероятно е по-добър, дали си заслужава 200 лева повече? Според мен, не.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор между Panasonic FZ38 и Fujifilm S2500HD
Автор: simbon4o   
Дата:   29-07-10 20:22

според мен пък литиево йонните са по-добри. Не знам какво значи солено след като заместител на панасонишката се продава по 30лв :) кажи ми един комплект АА-та на под тая цена? Да не говорим за другите предимства - зареждаш когато искаш, по-малко място заемат, много по-бърза реакция, постоянна сила до последно, ... просто това е технологията! Панасоника е по-добър за мен поне! Предлага всичко за любителя!

Отговори на това съобщение
 Re: Избор между Panasonic FZ38 и Fujifilm S2500HD
Автор: steeens   
Дата:   29-07-10 20:51

За 30 лева ще си вземеш 2 батерии [smile] С безплатна доставка от Хонконг

Отговори на това съобщение
 Re: Избор между Panasonic FZ38 и Fujifilm S2500HD
Автор: monochrome   
Дата:   29-07-10 21:07

Аз от няколко години съм с ГЗ8. Правил съм чудесни снимки с него, има големи възможности фотоапарата. ФЗ38 снима и хубаво видео със звук. Обаче с този малък сензор.. след като напреднеш ще почне да те ограничава. Ако имап възможност да си вземеш огледално-рефлексен.. дори и втора ръка. Според мен е по-добре. Не гледай мегапиксели и зуум.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор между Panasonic FZ38 и Fujifilm S2500HD
Автор: PiToMeN   
Дата:   29-07-10 21:11

steeens, има друга, маркова в същия сайт. Малко по-скъпа е, но е много по-добра от тази, която си посочил. sku.2457

Отговори на това съобщение
 Re: Избор между Panasonic FZ38 и Fujifilm S2500HD
Автор: lupo8888   
Дата:   29-07-10 21:53

До тук добре, а какво ще кажете за стабилизацията? Оптична или матрична?

Отговори на това съобщение
 Re: Избор между Panasonic FZ38 и Fujifilm S2500HD
Автор: digitalgab   
Дата:   29-07-10 21:55

Ще кажем да не си пълниш главата с дивотии. Хората са направили каквото са можали, на нас н остава да снимаме.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор между Panasonic FZ38 и Fujifilm S2500HD
Автор: monochrome   
Дата:   30-07-10 08:31

Добре, щом си се решил с ФЗ38... поне изчакай да му падне цената, защото Панасоник сега пускат ФЗ48 и ФЗ100. Автоматично на ФЗ38 ще му падне цената. Пак казвам - може много неща да правиш с този фотоапарат, но той си остава сапунерка. Това за хибридност и тн не е вярно. Просто dSLR си е dSLR. А в момента за парите за ФЗ38 може да си вземеш някакъв dSLR. Абе защо тук никой не ме подкрепя? :)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор между Panasonic FZ38 и Fujifilm S2500HD
Автор: didesignbg   
Дата:   30-07-10 09:21

човека е решил че това иска да си купи, да си го купи, лошо няма. И Фуджи и Панасоник трябва пари да изкарват. И двата апарата са въздух под налягане, затова го съветвам поне да вземе по-евтиния[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор между Panasonic FZ38 и Fujifilm S2500HD
Автор: Svetlio70   
Дата:   30-07-10 10:05

didesignbg човека конкретно пита за сапунер като е подчертал че не иска ДСЛР така,че като за този клас апарати хич не са въздух под налягане [smile]
Винаги съм се чудел на такива отговори,ако не напише конкретно модел се изреждат 10 човека които ще му кажат че боб не хвърлят,като се напише конкретно веднага се предлага нещо друго!!Не е нужно когато някой се двуоми между Голф и Опел да му се предлага БМВ и Мерцедес,всеки сам си прави сметка и най-добре знае как да похарчи парите си. [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Избор между Panasonic FZ38 и Fujifilm S2500HD
Автор: deezel   
Дата:   30-07-10 14:35

Здравей. Проявяваш ли интерес към FZ28? https://photo-forum.net/forum/read.php?f=2&i=366867&t=366867&phorum_uriauth=

Отговори на това съобщение
 Re: Избор между Panasonic FZ38 и Fujifilm S2500HD
Автор: lupo8888   
Дата:   30-07-10 16:18

Svetlio70 Благодаря, че си прочел целия ми първи коментар и че уважаваш написаното :)
deezel, цената е много висока.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор между Panasonic FZ38 и Fujifilm S2500HD
Автор: steeens   
Дата:   31-07-10 10:04

PiToMeN [smilie24] благодаря! Не бях я видял тази, значи не за 30 а за 35 може да си вземеш 2 батерии, което пак е по евтино от 2 комплекта качествени NiMH.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор между Panasonic FZ38 и Fujifilm S2500HD
Автор: digitalgab   
Дата:   31-07-10 10:17

monochrome, за какво да те подкрепят? Намери се някой да изяви свободна воля и веднага му набиват ДСЛР-а. Човека иска да снима любителски, с кеф, да не сменя обективи, още по малко да взема някой базарски Канон с превъртян километраж. И FZ-38 има чудесен обектив 27-486, започващ от 2.8 в цената. Колко пари ще дадеш за тия фокусни разстояния, виж в павилиона, а и за съмнителното удоволствие да мъкнеш и сменяш обективите? Кефът да тръгнеш лек, с една малка чанта и мощен апарат вътре е несравним.



Публикацията е редактирана (31-07-10 10:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор между Panasonic FZ38 и Fujifilm S2500HD
Автор: vnvas   
Дата:   31-07-10 10:18

От CANON по-убаво нема дори в сапунерския клас - туй е стара истина.[smilie7]
Canon G9 / G10 /G11 - перфектни машинки с чудесно изображение.

Друга не лоша машинка при това много компактна Casio Exilim EX FH100

Отговори на това съобщение
 Re: Избор между Panasonic FZ38 и Fujifilm S2500HD
Автор: parazit25   
Дата:   31-07-10 10:45

Ще драсна два реда като притежател на Panasonic FZ18 - две поколения преди този, който си посочил.
Апаратчето е купено чрез познат от Америка преди около 3 години - не помня вече :). Към днешна дата съм го оборудвал с 3 допълнителни батерии. Първата е закупена от Фотопавилион Пловдив, а останалите две са комплект от ebay.co.uk и доставени от познати на половината на цената на първата - 12 паунда някъде. /Не казвам нищо лошо за ФП и не искам обратна реакция, просто бях под пара за една екскурзия и си закупих от там/
За момента като диапазон обектива покрива дължините, които ме интересуват, дори ми идва къс понякога при екскурзии.
Тъмен в далечния край, но се свиква :)

Като качество на изработката съм много доволен - повече от 220 хил кадъра и си се държи добре./имам и Panasonic TZ1 с над 150хил кадъра и там е добре положението въпреки, че го изпуснах и сега по-трудно фокусира, но си го ползвам по концерти/

Така заветния шум от матрицата се чисти сравнително добре с NeatImage, но сигурно програмата ще ти трябва и за Fuji-то. Така че споко :)[smilie24]

Надявам се в новото поколение да не са влошили нишо от добрите страни и да са подобрили лошите.

Така, че още един глас за FZ38

[smilie24] [smilie24]
ПП Бях сложил линк със снимки в темата за Фолклорния фестивал в с. Дорково, но сега видях, че не е активен вече. Ако искаш пак ще ги кача поне да имаш представа как се държи в по-тъмна обстановка.

ПП2 линк със снимките http://tranz.it/load.php?id=bpmlUUgZjQg5k55Y592178
Не претендирам за качество, просто си прецени сам.
Относно предложения от @vnvas Casio FH100 бих си го купил, като замяна на TZ1 /колко ме е било яд, когато не ме пуснат по концерти заради по-големия ФЗ18 и трябва да го оставям в колата/



Публикацията е редактирана (31-07-10 11:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор между Panasonic FZ38 и Fujifilm S2500HD
Автор: lupo8888   
Дата:   01-08-10 10:04

Няма ли нещо положително за Fuji-то. Той ми е варианта да дам по-малко пари :) иначе ясно за FZ38 :)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор между Panasonic FZ38 и Fujifilm S2500HD
Автор: digitalgab   
Дата:   01-08-10 10:28

Fuji S1800 and S2550HD Review



Публикацията е редактирана (01-08-10 10:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор между Panasonic FZ38 и Fujifilm S2500HD
Автор: steeens   
Дата:   01-08-10 10:54


http://a.img-dpreview.com/reviews/q110superzoomgroup/Images/winner.jpg



Ето и резултата от тестовете


Отговори на това съобщение
 Re: Избор между Panasonic FZ38 и Fujifilm S2500HD
Автор: digitalgab   
Дата:   01-08-10 10:57

Колкото плащаш, толкова и получаваш, общо взето.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор между Panasonic FZ38 и Fujifilm S2500HD
Автор: The_Melon   
Дата:   05-08-10 10:17

Здрасти 5 години снимах с FZ3, от тази съм с FZ38. Най-доброто според мен на пазара в този клас. Добър обектив, добро цветопредаване, добра скорост, добър интерфейс, много добър живот на батерията, лек, компактен и на разумна цена. Естествено не може да се мери с DSLR на високите ISO, но е перфектната машина на която да разбереш за какво става дума в снимането, да откриеш какъв тип фотография те влече и в последствие да планираш евентуалното закупуване на една DSLR система. И според мен си струва да изчакaш малко и да видиш какви ще са отзивите от новите модели FZ40/FZ100, ако са по-добри от FZ38, чакането се отплаща най-малкото като вътрешно удовлетворение, че си взел най-доброто налично към даденият момент.

Успех!


Отговори на това съобщение
 Re: Избор между Panasonic FZ38 и Fujifilm S2500HD
Автор: lupo8888   
Дата:   09-08-10 14:37

Някой знае ли кога ше бъдат пуснати FZ40 и FZ100 на Българския пазар?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »