Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Големия избор!
Автор: polyksena   
Дата:   29-06-10 15:08

Здравейте, от доста време обикалям из нета за да си сверя часовника с обективите, но кашата в главата ми стана голяма и моля за малко помощ!
Накратко: Имам Никон Д90, искам да му сложа нещо по добро. Избора ми е следния:

Tokina AF 50-135mm f/2.8 AT-X PRO DX
Sigma APO 50-150mm f2.8 EX DC HSM
Tamron SP AF 70-200mm 1:2.8 Di LD (IF) Macro

Какво бих искал от обектива. Да е остър, да е с бърз фокус и да мога да го използвам пълноценно с Никон Д90. Ако има и стабилизация, ще е супер.

Междувременно, ако имате наблюдения и за
Tokina AT-X 80-400mm f4.5-5.6 D
SIGMA 120-400 mm F4.5-5.6 DG APO OS HSM
споделете, знам ли, може някой от тях да става.
Благодаря предварително за мненията. Ако някой има преки впечатления или снимки с тях да пише, всякаква помощ ще ми е от полза!


Отговори на това съобщение
 Re: Големия избор!
Автор: Mec   
Дата:   29-06-10 18:36

Sigma APO 50-150mm f2.8 EX DC HSM
става, ама ще трябва стабилизирано тяло Сони или Пентакс. Имам пробни снимки с него на другия компютър и си ги пазя ако купя някой ден стабилизирано тяло, да си припомня за добрата сигма.
Иначе 70-200mm Ф 2.8
е тежък за държане продължително време на ръка, освен око не тренираш вдигане на тежести.



Публикацията е редактирана (29-06-10 21:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Големия избор!
Автор: polyksena   
Дата:   29-06-10 20:18

Според теб тамрона е тежък, а предимствата му? Има ли стабилизация, бърз ли му е фокуса, остър ли е? Аз като се знам какъв съм аматьор[shtrak] без стабилизация не бих се справил. А моя Никон няма вградена такава[smilie2]


Отговори на това съобщение
 Re: Големия избор!
Автор: snoopoff   
Дата:   29-06-10 20:19

Никон с вградена стабилизация няма [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Големия избор!
Автор: boris_urumov   
Дата:   29-06-10 20:56

за 80-400 мога да ти кажа че е много тъмен за снимки на закрито и АФ му е МНОООООOOOOOOOOOOOOOOOOOООООГО бавен [smilie23] а и не е изобщо остър (трябва да се снима на Ф8-9 навън при доста слънчево време), но ти си прецени [shtrak]
П.С. За какво ще използваш обектива?

Отговори на това съобщение
 Re: Големия избор!
Автор: Mec   
Дата:   29-06-10 22:07

Абе то и аз съм аматьор и като не се доверявам особено на разни хора и ходя да ги пробвам по магазините обективите.
За мое най-голямо съжаление се оказва напрактика че, за снимки от голямо разстояние си трябва силна светлина. Колкото и да приближава обектива снимания обект, силата на отразената светлина намалява нелинейно. На 10 метра няма да е намаляла само два пъти отразената светлина отколкото на 5 метра, а ще е доста по-слаба.
За себеси съм стигнал до извода че добър обектив над 200мм ще ми е прекалено тежък и вместо да снимам с него ще стой в някое чекмедже.
Освен това на 300мм се е свил прекалено ъгъла и трудно се следи някакъв човек например който ходи в тълпа от хора. Или пък на макро на 300мм на 1 метър разстояние само е трудно да следи човек една пчела която прелита от цвят на цвят. Просто ти бяга от кадъра.
Иначе в слънчев ден си може и без стабилизация на 300мм на ИЗО 400.
Ето тази снимка например е на 300мм от ръка, без да съм имал време да си подпирам гърба или за други трикове.

https://photo-forum.net/i/1329434

Отговори на това съобщение
 Re: Големия избор!
Автор: jingov   
Дата:   30-06-10 12:56

Sigma APO 50-150mm f2.8 EX DC HSM
Много добро цветопредаване и АФ е достааатъчно бърз ![smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Големия избор!
Автор: polyksena   
Дата:   30-06-10 16:02

Към Мес: да разбирам, че повече от 200мм без стабилизация си е до късмет със светлината, а аз понякога се навирам из горите да снимам някоя животинка и предполагам, че няма да ме устройва в такива ситуации. Добре ако се спра на тези: Сигма 2.8 Токина 2.8 и Тамрон 2.8 кой от тях има работеща стабилизация.
От jingov разбирам, че фокуса и цветопредаването на сигмата са добри. Нещо за тамрона и токината по същите критерии?


Отговори на това съобщение
 Re: Големия избор!
Автор: sirkhann   
Дата:   30-06-10 16:16

Нов или употребяван?

50-150 е къс за животинки в гората

120-400 е тъмен, дори със стабилизация, усети ли те животното, дръпнало е бързо, а светлината там е лоша и ще замаже.

Тамрон 70-200 го хвалят много, но има две неща, които го дърпат назад:
- Бавен
- Гаранцията му е все едно е без гаранция...

Ако отбереш хубава бройка, ти го препоръчвам, защото:
- Ще можеш да снимаш хубави портрети,
- Ще можеш да му сложиш евтин 1.5 телеконвертор от същата марка и да имаш не лош 105-300/4 (5.6 за по-остро).

Успех [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Големия избор!
Автор: demiman   
Дата:   30-06-10 16:29

Тамрон 70-200 е твоят избор! sirkhann добре е споменал, че фокуса му е по-бавен, но в никакъв случай не прекалено бавен! Чудесно цветопредаване, за от ръка също е добър /тежи колкото 24-70 на 2,8/ [smilie3] Виж има и чудесен тест с него https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=REVIEW&ARTICLE_ID=73
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Големия избор!
Автор: Mec   
Дата:   30-06-10 17:25

Ето ти една снимка със Sigma APO 50-150mm f2.8 EX DC HSM
на F4 - ISO400 - 1/1250sec
снимката не е орязвяна, намалена е от 3000 на 1500 пиксела по дългата страна.
Правена е при напълно закрито от облаци люксембургско небе, в цевтъра на града, със съпътващото атмосферно замърсяване.



за 1504 на 1000 пиксела кликни на линка
http://img811.imageshack.us/img811/5452/prozorets.jpg



А на бленда Ф2.8 скороста стига до 1/2000сек.



Публикацията е редактирана (30-06-10 17:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Големия избор!
Автор: sirkhann   
Дата:   30-06-10 17:37

Забрави най-важното - на колко ММ [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Големия избор!
Автор: Mec   
Дата:   30-06-10 17:39

На 150 мм

Отговори на това съобщение
 Re: Големия избор!
Автор: polyksena   
Дата:   30-06-10 18:26

Така, дотук което разбрах е, че тамрона не е никак лош. Малко се притеснявам за бързината на фокуса, но като цяло изглежда супер. Мисля да го пазаря нов от Англия. Относно гаранцията, намерих едни хубавци дето му дават 5 години[smilie5] дано не е само на реклама де[smilie24] ето линка: http://www.wilkinson.co.uk/store/product.php?productid=20140&cat=941&page=1
Какво мислите, за цена и качество май си заслужава?
И последно неразбрах този тамрон не е със стабилизация или?

Отговори на това съобщение
 Re: Големия избор!
Автор: Mec   
Дата:   30-06-10 19:14

Мисля че Sigma 70-200mm F/2.8 II EX DG APO macro HSM - Nikon (DX) е само 619 евро + още 20 за изпращането до бг, виж тука:

http://www.kamera-express.nl/Products.aspx?c1=479


Пробвах я в Германия на един Д90 и фокусираше достатъчно бързо вътре в огромния магазин Сатурн.
Има и Тамрона на същата страница и той е по-евтин от на твоя линк.
На една съседна тема един друг съфорумец обясняваше че даже германците от Мюнхен пазаруват он-лайн от Холандия.

Ето ти и триизмерните графики за двата

http://www.slrgear.com/reviews/zproducts/sigma70-200f28/tloader.htm


http://www.slrgear.com/reviews/zproducts/tamron70-200f28macro/tloader.htm


Накрая на теста на Тамрона на този сайт се споменава че мотора на Тамрона е по-бавен от AF-S моторите на Никорите , при сигма това същото са го кръстили :
The Hyper Sonic Motor (HSM) ensures a silent, high-speed AF function as well as full-time manual focusing capability for Sigma, Canon, and Nikon-D mount lenses.
Значи въпросната сигма го има бързия мотор който Тамрона няма.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »