Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 проблем със сваляне на видео от камера
Автор: marrio31   
Дата:   21-06-10 19:11

имам едно сони мини дв dcr-hc45,проблема е че нямам диск със софтуер към нея и не мога да сваля видеото на компа,камерата има usb и през него се мъча,качих usb драйвера на сони и вече я има като устройство,даже я пускам през скайп,просто ми трябва някаква програма да прехвърля заснетото видео,някакви идеи...,търсих в нета но за сега безуспешно

Отговори на това съобщение
 Re: проблем със сваляне на видео от камера
Автор: джъмбо   
Дата:   21-06-10 19:12

видео по-скоро се сваля през иЛинк (фиревире по селско му) прз усб май не се сваля много успешно [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: проблем със сваляне на видео от камера
Автор: marrio31   
Дата:   21-06-10 19:17

ами знам че е по-добре със firewire но за съжаление нямам такава карта на този компютър,все пак си мисля че щом виждам вече камерата като устройство и през скайп я пускам...би трябвало да има начин,сони имат некво си Picture Motion Browser ,само че за тая камера не мога да го намеря[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: проблем със сваляне на видео от камера
Автор: джъмбо   
Дата:   21-06-10 19:21

ами усбъто както казах не става за сваляне
така че.... търси карта или друг комп

Отговори на това съобщение
 Re: проблем със сваляне на видео от камера
Автор: IvanTrifonov   
Дата:   21-06-10 19:21

става с кабелче 1394.През USB няма да успееш :)А това че виждаш камерата най-веоятно е защото има опция снимки,но клип няма как да стане ..
поздрави !



Публикацията е редактирана (21-06-10 19:24)

Отговори на това съобщение
 Re: проблем със сваляне на видео от камера
Автор: marrio31   
Дата:   21-06-10 19:40

свалих вече през usb, благодаря за помоща[smile] да знаете че става[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: проблем със сваляне на видео от камера
Автор: promis   
Дата:   21-06-10 19:45

Тамън щях да питам дали невъзможността да се сваля през USB е екстра само на марката Сони [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: проблем със сваляне на видео от камера
Автор: IvanTrifonov   
Дата:   21-06-10 19:46

marrio31 как успя ??? :О:О:О

Отговори на това съобщение
 Re: проблем със сваляне на видео от камера
Автор: marrio31   
Дата:   21-06-10 19:50

със сони вегас про,там си се плейва видеото и си има кепчър,файловете обаче стават огромни,требва да се барнат настройките..сигурно

Отговори на това съобщение
 Re: проблем със сваляне на видео от камера
Автор: IvanTrifonov   
Дата:   21-06-10 19:56

ее супер .. извинявам се за изказването че е невъзможно .. :)

Отговори на това съобщение
 Re: проблем със сваляне на видео от камера
Автор: marrio31   
Дата:   21-06-10 19:59

хаха човек се учи докато е жив[smilie24]
я кажете колко презаписа търпи една мини дв касетка..до осезаемо влошаване на качеството?

Отговори на това съобщение
 Re: проблем със сваляне на видео от камера
Автор: IvanTrifonov   
Дата:   21-06-10 20:01

по-скоро ще ти се зацапа главата и ще видиш разлика ,иначе аз до 4-5 съм пробвал и си деистват :)

Отговори на това съобщение
 Re: проблем със сваляне на видео от камера
Автор: GMir   
Дата:   21-06-10 20:15

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: проблем със сваляне на видео от камера
Автор: marrio31   
Дата:   21-06-10 20:41

да,гледам сега на една уж истинска касета,на трети мисля запис има такива сривове,интересното е че ако запиша нещо отгоре качеството си е добро и ги няма сривовете,чат пат ми изписва че главата била зацапана..абе с тия касетки нещо..и тая сложна механика...ама горе доло става[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: проблем със сваляне на видео от камера
Автор: Tonidi   
Дата:   21-06-10 21:41

и какво ти пука за сривове - след като сваляш през усб всичко е сривове [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: проблем със сваляне на видео от камера
Автор: dedopop   
Дата:   21-06-10 23:29

То човек се учи, дорде е жив. Това нещо да се сваля видео от минидв камера през юсб е едно нищо. По-точно голяаамо нищо. Но човекът е успял.
ЮСБ не става за трансфер на файла от касетата на компа. Става, ако камерата се ползва за юсб камерка.

А за презаписи - имам касети, купени 2005 г. и още ги ползвам. Сигурно са по над 30. Естествено, изхвърлих два броя, интересното е, че и двете бяха сони.

Отговори на това съобщение
 Re: проблем със сваляне на видео от камера
Автор: GOSPODIN   
Дата:   21-06-10 23:56

Проблема е в евтината изработка на касетите и на механиката и главата на любителските камери, защото профи форматите DVCPRO и DVCAM ползват същата лента както MiniDV и издържат по над 1000 презаписа, но една касета 66мин. струва около 80лв., а глава на касетофон 1200лв.[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: проблем със сваляне на видео от камера
Автор: GMir   
Дата:   22-06-10 01:49

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: проблем със сваляне на видео от камера
Автор: novi4ok   
Дата:   22-06-10 02:54

GOSPODIN, имаш малка грешка - лентата на MiniDV и лентата на DVCAM/DVCPro имат толкова общо, колкото и CCD и CMOS матрици с еднакъв размер.


Отговори на това съобщение
 Re: проблем със сваляне на видео от камера
Автор: vdm57   
Дата:   22-06-10 03:16

тук точно SONY касета, която става едновременно за MiniDV, HDV и за DVCAM [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: проблем със сваляне на видео от камера
Автор: pepi34   
Дата:   23-06-10 04:10

За всички разбирачи - има два начина да направиш нещо.Единият е както трябва, а другият е както не трябва.Свалянето през ЮСБ е по начина както не трябва.А като нямаш 1394 порт иди си купи една платка за 15 долара има и любителски софтуер към нея.Иначе файловете са големи да - 1 час е 13.5Гб и това е нормално.Обработката е още по сложна тема.Пак за да е както трябва естественно.Изобщо ако не ти се занимава по лесния начин е да си купиш от магазина един ДВД рекордер.За касетите - тези които се продават в момента на цена до 10лв са почти за еднократна употреба.Лентата е тънка за повече от 3-4 записа не става.А ако седи в гардероба 1 год и за втори запис не става.Просто се разпрашва лентата и цапа главата.Оттам боклука отива и на новите касети, абе като зараза става.Това е накратко - не е много просто - козата си сака пръч.
И една малка забележка - когато някои , нещо пита, не знам що непрекъснато се напъват да отговарят хора които даже и хабер си нямат.Може би щото имат свободно време?Нищо лично, но нали форума е за помощ, когато някои има нужда?Или е просто за чат?

Отговори на това съобщение
 Re: проблем със сваляне на видео от камера
Автор: e-mil   
Дата:   23-06-10 08:58

"SONY касета, която става едновременно за MiniDV, HDV и за DVCAM" [smilie5]

Може би искаш да кажеш ЛЕНТА, а не касета?

Отговори на това съобщение
 Re: проблем със сваляне на видео от камера
Автор: vdm57   
Дата:   23-06-10 23:18

e-mil, прав си, лентата на PHDVM63DM2 Digital Master е със по-високо качество; доколкото си спомням гарантира 2dB по-силен сигнал по спецификация. Разбира се и касетата е с по-добра изработка, т. е. имам основание да кажа горното ...

pepi34, не каза нищо съдържащо информация, май и ти не се стърпя да си почешеш езика...

КЪМ АВТОРА НА ТЕМАТА: Мисля, че е неразумно да се сваля съдържание (видео, а не JPG) през USB на някои SONY любителски SD камери, тъй като резолюцията е 320 х 240 (или 288); разумното предназначение на USB видео тук е WEB камера...


Отговори на това съобщение
 Re: проблем със сваляне на видео от камера
Автор: mariana88   
Дата:   24-06-10 06:41

Става и с usb и с 1394,стига софтуера да го позволява ,но през 1394 можеш да командваш камерата през pc-то с мишката ,а през usb-то не можеш .Друга екстра на 1394 е ,че може чрез него да върнеш обработения материал обратно на касетата ,а с usb не става.Но щом няма 1394 и това е някакво решение.

Преди 7 години продаваха 4 касети Сони с почистваща касета в комплекта като подарък .Вярвайте ми за тези 7 години снимане никога не ми се наложи да ползвам почистващата .За първи път миналата година услужих с нея на един познат,та и прочетах упътването.Свърши му работа в много важен момент та си оправда постоянното носене 7 години в чантата с камерата.Сигурно не съм попадала на ментета касети или има значение как се съхраняват касетите ,но глава не ми е цапала досега касета.



Публикацията е редактирана (24-06-10 06:42)

Отговори на това съобщение
 Re: проблем със сваляне на видео от камера
Автор: GMir   
Дата:   24-06-10 11:45

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »