Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Соларно зарядно за Canon от Европа?
Автор: snooper   
Дата:   29-04-10 17:30

В процес на избиране на соларна система за зареждане на батерии съм, ще се радвам някой да помогне със съвет от къде в Европа може да се поръча надежден комплект на прилична цена [beer]

Батериите ми са BP-511, а досега съм се огледал в подобна комбинация:
http://store.sundancesolar.com/sochforcawi1.html


Към панела бих поръчал и зарядно за АА/ААА батерии, както и за сателитен телефон (последното може да не се наложи, СПОТ с литиеви батерии ще свърши работа).

Изискването е панела да е поне 8-10 вата, сгъваем, с тегло до около килограм максимум. Намирам доста такива, но доказано съвместимите с канонско зарядно само в Щатите излизат досега.

Не разбирам много от електричество, но ми се струва всяко зарядно за кола да става с тези панели? Ще се радвам, ако някой сподели опит и идеи, мерси [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Соларно зарядно за Canon от Европа?
Автор: Kanonir   
Дата:   29-04-10 18:00

Миналата година и аз се оглеждах по същия въпрос, но от другата страна на океана и това дето си дал е общо взето един от изборите с може би най-добро съотношение цена/качество. В сайта на Том Хогън имаше също, но по спомени там цената беше гадничка...

В крайна сметка реших за моя случай, че колкото и да съм далеч от цивилизация и ел. мрежа все някъде наоколо ще се намери кола и си взех един малък лек инвертор с кабели за включване към запалка, акумулатор и самолетна ел. мрежа за 20$. Свърши прекрасна работа в комплет с оригиналното зарядно, три батерии за фотоапарат + зарядно за АА батерии с няколко комплекта Литеон.

Предполагам го мислиш за "африканския вертикал" - ти си знаеш най добре, но струва ми се, колкото и да сте отдалечени, коли все ще се намират наблизо.

П.С. Канон имат и 12 волтовово зарядно но не си струва с тая цена - по добре инвертор + оригиналното зарядно.

П.П.С. ако искаш ще се разровя за северноамерикански линк към инвертора


Отговори на това съобщение
 Re: Соларно зарядно за Canon от Европа?
Автор: Kanonir   
Дата:   29-04-10 18:04

а забравих - още един плюс за инвертора[smilie5]
Асусчето (900НА) дето беше с мен също се зареждаше и работеше безпроблемно с джаджата!

Отговори на това съобщение
 Re: Соларно зарядно за Canon от Европа?
Автор: Shmidt   
Дата:   29-04-10 18:11

snooper

Аз също ровя по темата със соларните зарядни - но в малко по друга посока.

Доколкото знам - при твоите пътувания теглото, размера и обема на багажа е критичен.

Затова ти препоръчвам следната комбинация:

http://cgi.ebay.co.uk/Powerfilm-R14-14W-Rollable-solar-panel- /280495915662?cmd=ViewItem&pt=UK_Garden_Lighting&hash=item414edc028e

+

Едно 12V зарядно за кола


При тези 14W и ток от 900 mA ( при тегло 0.5 килограма) зареждаш една BP-511 теоритично за 2 часа.

Отговори на това съобщение
 Re: Соларно зарядно за Canon от Европа?
Автор: snooper   
Дата:   29-04-10 18:11

Не, не, мисля го за място, на което изобщо няма автомобили, пътища и други гадости, нито пък електричество. С нощните кадри на студено става проблем, иначе 10-на батерии биха ми стигнали за 2 месеца, но уви.

Та, благодаря, но ще трябва да се придърждам към енергия от Слънцето [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Соларно зарядно за Canon от Европа?
Автор: snooper   
Дата:   29-04-10 18:17

Shmidt, ето това наистина изглежда интересно!

Ако правилно разбирам, в този "контакт" влиза всяко зарядно за кола?

При половин килограм тегло за 14В мога си ударя г*з* в тавана от кеф с пълна раница на гръб. Всеки спестен половин килограм си е една малка победа.

Отговори на това съобщение
 Re: Соларно зарядно за Canon от Европа?
Автор: Rosencho   
Дата:   29-04-10 18:24

Ето този панел ми се струва най-подходящ за носене из планините. Има го и със зарядно за Канон за батерии BP-511.

Панелът е водоустойчив, тежи само 300 грама и в сгънато състояние е само 23 см на 13см.

[beer] [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Соларно зарядно за Canon от Европа?
Автор: Shmidt   
Дата:   29-04-10 18:34

Да - влиза си идеално всяко зарядно за кола.

Внимавай с избора на зарядното за кола. То ти е малко слабо звено във веригата. Когато купуваш го съобрази по параметъра на изходящия му ток. Да не стане така,че мъкнеш 14В панел с теоритични 900mA , а зареждаш ефективно със 200mA.

Успех ти пожелавам [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Соларно зарядно за Canon от Европа?
Автор: snooper   
Дата:   30-04-10 00:47

Благодаря ви [beer]

Росене, аз съм навит и на идея по-мощен панел, защото така няма да ми се налага да му бая дълго време докато зарежда пред палатката ми (по интересните места често вали изневиделица). Другото е, че ми се ще да е от Европа, скоро никой от моите хора не се прибира от САЩ.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »