Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Избор на огледално-рефлексен фотоапарат
Автор: emovalkov95   
Дата:   11-04-10 20:03

Здравейте, колеги.[smile]

Имам няколко въпроса към вас, но ми трябват и съвети - всякаква помощ е добре дошла.

Иска ми се да си купя огледално-рефлексен фотоапарат. Препоръчително е да не е повече от 1500-1600 лева.

Отначало се чудех каква марка да избера между Никон и Канон и се спрях на Канон.

Разгледах моделите - харесват ми 400D, 450D, 500D, 1000D, но като че ли 450D най-много ми допада, а и намерих комплект апарат + два обектива - 18-55 и 55-250.

http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=2&product=3849&show=additional#slides-pane-0

Общата цена е 1850 и ми се струва висока.

Въпросът ми е колко пари мога да взема на Panasonic FZ28 в отлично състояние + поляризационен филтър Сигма. Ако успря да му взема добри пари, може и да успея да събера пари за 450D.

Благодаря.[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на огледално-рефлексен фотоапарат
Автор: xsakex   
Дата:   11-04-10 20:05

40D на старо може да си намериш за добри пари

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на огледално-рефлексен фотоапарат
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   11-04-10 20:23

Как разбра, че цената е висока?

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на огледално-рефлексен фотоапарат
Автор: emovalkov95   
Дата:   11-04-10 20:35

Имам предвид висока за мен, не за апарата. Просто не ми се дават 1900 лева...

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на огледално-рефлексен фотоапарат
Автор: gpi72   
Дата:   11-04-10 20:55

Nikon D90 + някой 18-55 обектив от базара и си готов [shtrak]
А за FZ28 повече от 350-380 едва ли ще вземеш.



Публикацията е редактирана (11-04-10 21:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на огледално-рефлексен фотоапарат
Автор: the_shooter   
Дата:   11-04-10 21:30

Комплекта, който си избрал в базара в добро състояние ще ти струва около 1100лв. При евентуален ъпгрейд ще ти е по - лесно. Другият вариант е през ибей, има добри китайски сайтове но ако ти обмитят пратката и платиш ДДС ще ти дойде на близка до тукашната цена. Бих ти препоръчал да следиш обявите в базара.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на огледално-рефлексен фотоапарат
Автор: emovalkov95   
Дата:   11-04-10 22:19

Мерси.

Искаше ми се да е нов, но... :(

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на огледално-рефлексен фотоапарат
Автор: realnoncho   
Дата:   11-04-10 22:29

Винаги има варианти, аз си взех чисто нов 500D + 18-55IS от форума преди 3 месеца за 950лв ,така че оглеждай се.
Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на огледално-рефлексен фотоапарат
Автор: teoget   
Дата:   12-04-10 08:48

50D-1100lv ili E-3-1400lv ot bazara

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на огледално-рефлексен фотоапарат
Автор: Mec   
Дата:   12-04-10 09:35

Абе то май снимките се правят с обективите. Каквото подаде обективът на матричния сензор такава снимка ще изкара.
Инече хапарати има и на цената на нова кола, ама не са за нас простосмъртните любители.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на огледално-рефлексен фотоапарат
Автор: emovalkov95   
Дата:   12-04-10 10:01

Да, Мес, прав си, но имах предвид "избор на апарат + обектив" и комлекта 450D + двата обектива много ми допадна.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на огледално-рефлексен фотоапарат
Автор: vnvas   
Дата:   12-04-10 10:14

@emo - ще дадеш камара пари за нещо което няма да ти свърши повече работа от fz28.
Не си струва да го продаваш за 350-400кинта и да се набуташ още 1200кинта минимум. 450D с посочените от теб обективи няма да има близко MACRO , ще трябва да мъкнеш и чантата с обективи, с една дума мъъъкаааа[smilie11] И в крайна сметка вместо да се кефиш и да снимаш ше се чудиш с кой обектив да излезеш за да не мъкнеш целия антураж[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на огледално-рефлексен фотоапарат
Автор: Mec   
Дата:   12-04-10 10:27

Допада ти, ама зум на който блендата не се отваря на Ф2.8 няма да ти позвали да снимаш когато няма ярко слънци движения без да са размазани, защото скоростта ще е два пъти по-бавна на Ф5.6
А па да не говориме и за снимане вътре на Ф5.6

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на огледално-рефлексен фотоапарат
Автор: ander4o   
Дата:   12-04-10 10:31

Точно този комплект си го купих преди около 6 месеца през ebay от Япония пристигна за 3 дни.
Платих си около 220 лв. мисля, че беше ДДС 30лв. на митническа агенция за оформяне на документите и т.н. В крайна сметка апарата ми излезна със всички разправии 1350лв или със 500 кинта по евтин от колкото е тук в магазина.
Ето ти линк на търговеца от които съм го купил
цук тук

За сажаление в момента при него го има само със китовия обектив но можеш да го питаш за другия комплект.
[beer][smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на огледално-рефлексен фотоапарат
Автор: Davidoff   
Дата:   12-04-10 10:32

/me си води бележки [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на огледално-рефлексен фотоапарат
Автор: solar_sea   
Дата:   12-04-10 10:35

Слушай vnvas, купи си телефон самсунг [beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на огледално-рефлексен фотоапарат
Автор: emovalkov95   
Дата:   12-04-10 11:01

Хайде някой по-разбиращ да ме светне, защото вече не знам кого да слушам. Друг (няма да споменавам името) пък на ЛС сподели, че Канон без много хубав и скъп обектив не прави читави снимки.

Иска ми се да си купя огледално-рефлексен апарат заради многото възможности, които дава, заради многото обективи, които дават пълна свобода, за разлика от сапунерката FZ28, която искам да продам, преди да си взема DSLR, защото нямам толкова пари в момента. Това е общо взето.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на огледално-рефлексен фотоапарат
Автор: vnvas   
Дата:   12-04-10 11:07

@Solar_sea , мерси че ме подсети[smilie5]
Емо щом е толкова в пари да си купи новата , уникална система Samsung NX10[smilie24] [shtrak] Това е истината[smilie7]



Публикацията е редактирана (12-04-10 11:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на огледално-рефлексен фотоапарат
Автор: sauron69   
Дата:   12-04-10 11:10

emovalkov95, това което са ти споделили на лс. за скъпите обективи евентуално може да се отнася за 50Д,500д, 550Д и 7Д понеже са им бая мегапикселите. В случай че си избереш 450Д или пък си харесаш 40Д (втора ръка), това няма какво да го мислиш [shtrak]
А за начало комплектът 18-55 и 55-250 е идеален. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на огледално-рефлексен фотоапарат
Автор: vnvas   
Дата:   12-04-10 11:17

Баси , като за начало 2000-кинта фъъррррр.....и това само като за начало.[smilie18] Да оставим факта че това няма да го направи фотограф. Не вярвам Емо толкова да се е наснимал и изучил fz-ката че да хвърля луди пари за скъп DSLR. Според мен си няма работа[smilie7]



Публикацията е редактирана (12-04-10 11:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на огледално-рефлексен фотоапарат
Автор: Mec   
Дата:   12-04-10 12:04

vnvas написа:

> Баси , като за начало 2000-кинта фъъррррр.....и това само като
> за начало.[smilie18] Да оставим факта че това няма да го
> направи фотограф. Не вярвам Емо толкова да се е наснимал и
> изучил fz-ката че да хвърля луди пари за скъп DSLR. Според мен
> си няма работа[smilie7]
>

Бедняците да не се обаждат, тук е клуб за пораснали момчета които си изкарват пари за нещо повече от ГСМ-ченцата [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на огледално-рефлексен фотоапарат
Автор: vnvas   
Дата:   12-04-10 12:11

Бегай оттук бе калинко[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на огледално-рефлексен фотоапарат
Автор: steeens   
Дата:   12-04-10 12:24

Потвърждавам казаното от vnvas .Няма смисъл да се бърза, панасоника ти има всичко необходимо за да правиш читави снимки.ДСРЛ няма да ти даде това което очакваш веднага. Говоря от личен опит, понеже вече съм минал този път.
Лекотата на турбосапунера и факта че не ти пречи винаги да е с теб за любителско снимане, компенсират всичките му недостатъци сравнен с ДСЛР.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на огледално-рефлексен фотоапарат
Автор: mitku   
Дата:   12-04-10 12:45

За да може дизеларът да ти даде подобни възможности (говоря като типове ползване, иначе предимството в качеството на дизелар си е ясно) като споменатия Панасоник, 2К лв. ХИЧ няма да са достатъчни. Ще ти трябват поне 4К лв. и нагоре. Най-общо казано - 1К лв. за тяло; 1К лв. за широк зуум; 1К лв. за дълъг зуум; 500 лв. за някакво макро; 500 лв. за допълнителни джаджи (памет, чантичка, светкавичка и т.н.). Така че - нЕма лабо'о. Стой си с Паналайката, щом 2К лв. те "плашат", иначе яко ще се разочароваш от дизаларите. [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на огледално-рефлексен фотоапарат
Автор: vnvas   
Дата:   12-04-10 12:56

@mitku[smilie24] изпробвано на свой гръб

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »