Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 какъв скенер бихте ми препоръчали?
Автор: venciwideo   
Дата:   10-04-10 14:57

здравейте искам да си купя скенер за домашна употреба наготвил съм около 200лв , насочил съм се към марка epson защото гледам се дискотира че се справяли добре с негативи, абе аз не че имам много ленти ама... в правилна насока ли съм и стока ли е тоз V300 със светодиодна подсветка
ще се радвам на всякакви мнение от ваша страна както и за линкове от къде да си го купя но от БГ де.
също не бих отказал и линкове към подобни теми.

Отговори на това съобщение
 Re: какъв скенер бихте ми препоръчали?
Автор: thomas   
Дата:   10-04-10 15:56

За 200 лева не очаквай да се справя добре с абсолютно нищо. Приготви си около 1500, ако искаш да свършиш някаква работа.

Отговори на това съобщение
 Re: какъв скенер бихте ми препоръчали?
Автор: venciwideo   
Дата:   10-04-10 20:38

добре де тогава така да задам въпроса за 200лв какъв скенер да си избера, кое е най дорото за тази сума? канон епсан или НР?



Публикацията е редактирана (10-04-10 23:23)

Отговори на това съобщение
 Re: какъв скенер бихте ми препоръчали?
Автор: pmartinov   
Дата:   10-04-10 20:50

Иди се разходи някъде за 100 евро,скенер не взимай-ще изхабиш парите излишно[smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: какъв скенер бихте ми препоръчали?
Автор: tvk75   
Дата:   10-04-10 21:08

мартинов е прав,иначе щом си решил да си похарчиш парите НР

Отговори на това съобщение
 Re: какъв скенер бихте ми препоръчали?
Автор: venciwideo   
Дата:   10-04-10 21:37

кои примерно да избера от тез модели

канон

епсон

НР
кой от трите на си заслужава да ми е в къщата?



Публикацията е редактирана (10-04-10 22:32)

Отговори на това съобщение
 Re: какъв скенер бихте ми препоръчали?
Автор: antonio.caro   
Дата:   10-04-10 21:41

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: какъв скенер бихте ми препоръчали?
Автор: ivansky   
Дата:   10-04-10 21:58

като сканираш с такъв скенер лайка формат после ще се чудиш защо изобщо си го купувал.
аз също си купих евтинджос и сега като ме питат имам ли скенер отговарям НЕ.

или сбирай пари за скенер или утре иди някъде и си ги изхарчи с кеф.

Отговори на това съобщение
 Re: какъв скенер бихте ми препоръчали?
Автор: venciwideo   
Дата:   10-04-10 22:31

благодаря ви , ясно никой от тях не може да сканира негативи а иначе за домашна работа кой от тез да си взема? а за негативите ще се разкарвам до някое студио това ми се изясни вече но не ми се дават повече пари за скенер от времена време сканирам по някой документ или нещо подобно че си ми трябва ще се харча за един от показаните горе само ми попогнете в избора обречениса тез оари за скенер или тъй да се каже ще изгарят амакой да е? като съм нямал до сега е трудно да избере иначе по рекламите ги изкарват невероятни а вие като ми пишете , излизат най гадните буклуци [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: какъв скенер бихте ми препоръчали?
Автор: screaming_elmo   
Дата:   10-04-10 22:58

аз ПЪК скоро си взех epson 4490 и сканирах и рол филми и лайка и съм си доволен. НЕ съм запознат с възможностите на десеторно по-скъпи скенери, но за домашни условия ми върши чудна работа

[ezik] [ezik] [ezik]



Публикацията е редактирана (10-04-10 22:59)

Отговори на това съобщение
 Re: какъв скенер бихте ми препоръчали?
Автор: imitev   
Дата:   10-04-10 23:35


Какво точно смяташ да сканираш с въпросния скенер?

Отговори на това съобщение
 Re: какъв скенер бихте ми препоръчали?
Автор: nnenov   
Дата:   10-04-10 23:48

ако ще скенираш документи и снимки от списания и т.н. си вземи един канон лиде 25 за 80 лева и с другите почерпи приятели :)

Отговори на това съобщение
 Re: какъв скенер бихте ми препоръчали?
Автор: venciwideo   
Дата:   11-04-10 01:27

ами всичко което ми се налага примерно някой договор ако мис е наложи да го поправя да не го пренаписвам а да го сканирам и по правя там където е нужно или пък някоя стара снимка може и цветна може и черно бяла и имам няколко стари филмчета черно бели и тях да си ги кача на компютъра така че универсално домашно приложение.

Отговори на това съобщение
 Re: какъв скенер бихте ми препоръчали?
Автор: imitev   
Дата:   11-04-10 09:22


Универсалното приложение е скъпо. Вземи си евтин скенер и ако ти трябва качествено сканиране - плати си някъде да го направят на качествена техника.

Така ще ти излезе на същите пари, но ще имаш качествен резултат.

Отговори на това съобщение
 Re: какъв скенер бихте ми препоръчали?
Автор: nnenov   
Дата:   11-04-10 09:38

Венци, явно си си навил да ги прахосаш тези 200 лева, какво да те разубеждаваме... :)

20 човека се изредиха по-горе да ти дадат препоръките си - да си купиш най-евтиния въможен марков домашен скенер.

Филм с флатбед скенер, особено за такива пари забрави да скенираш. Разходи се до най- близкото фото за тази цел.

Отговори на това съобщение
 Re: какъв скенер бихте ми препоръчали?
Автор: venciwideo   
Дата:   11-04-10 13:57

ок, явно сега въпроса е ?
кой е най-евтиния марков домашен скенер епсон, канон или нр?[smilie11]
за лентите, негативите и диапозитивите разбрах ще се плаща.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: какъв скенер бихте ми препоръчали?
Автор: jivar   
Дата:   11-04-10 16:28

Как ще поправяш договори,като не можеш да пишеш и си дървен философ?
[smilie10] [smilie8]
За скениране също трябва пипе!


Отговори на това съобщение
 Re: какъв скенер бихте ми препоръчали?
Автор: asahi   
Дата:   11-04-10 16:40

Купи си едно лазерно мултифункционално устройство на Ксерокс, Самсунг, Брадър или Лексмарк - повече файда ще имаш за офисни задачки. Има ги в Метро, ВсичкоМаркетите и къде ли не. Баща ми си бачка с едно Xerox PE114 няколко години вече - принтира, копира, сканира, че и OCR софтуер има. Никакви проблеми освен консумативи. За съжаление точно този модел не се предлага вече, но има нови.

Отговори на това съобщение
 Re: какъв скенер бихте ми препоръчали?
Автор: karstov   
Дата:   11-04-10 18:52

И аз преди време се чудех какво да си взема.Взех Canon lide 25.Не изкара много.Не съм доволен.В последствие взех Canon lide 90.Това вече е друго.За домашни условия работи добре.Доволен съм.За 150 лева е добре.

Отговори на това съобщение
 Re: какъв скенер бихте ми препоръчали?
Автор: venciwideo   
Дата:   11-04-10 22:43

специално към jivar !
@jivar нещо не те разбрах дай по ясно?
@jivar- като не си компетентен си задръж тъпото изказване за теб , ти от де знаеш аз дали съм дърен или гумен може да съм и локумен[smilie18] или пък шикерен[smilie18] ела ме оближи от долу на горе за да осетиш вкуса ми.

Отговори на това съобщение
 Re: какъв скенер бихте ми препоръчали?
Автор: J.J.R.   
Дата:   12-04-10 11:24

А нов филм скенер до 1000-1200лв, кой е най-добрият вариант за цветни 35мм негативи?

Epson Perfection 4990
Epson Perfection 4490
Eposn V700?
или друг модел и марка?

И кое е най-важното за качеството(не визирам резолюция), яркостта(Яркост: 4.0 D Max ?) или друго?

Отговори на това съобщение
 Re: какъв скенер бихте ми препоръчали?
Автор: dd5   
Дата:   12-04-10 12:14

В 700 [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: какъв скенер бихте ми препоръчали?
Автор: J.J.R.   
Дата:   12-04-10 13:23

ок V700, но попаднах случайно на него, демек това ли е най-доброто изобщо за тези пари?

Отговори на това съобщение
 Re: какъв скенер бихте ми препоръчали?
Автор: s_dyakov   
Дата:   12-04-10 14:56

A някой може ли да сподели каква е разликата между V500 и V700?

Отговори на това съобщение
 Re: какъв скенер бихте ми препоръчали?
Автор: geokar   
Дата:   12-04-10 15:38

Два филмови скенера строших - рефлекта 1800 и 3600 и се радвам, че са строшени. Сега скенирам с канон CanoScan 8800F - до среден формат с 4800 резолюция и резултатиге са повече от прилични - струваше ми 170 евро преди една година. Повече от 300 негативни филми от архива си съм сканирал и продължавам - някои, прекалено плътни негативи едва сега успях да "разшифровам" и да видя какво има на тях, че даже съм публикувал тук и там с успех такива. Така че имам основание да го препоръчвам, сега дали може да се намери до 200 лева някъде е друг въпрос.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »