Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Olympus E-420 или Fujifilm FinePix HS10
Автор: mi6o_mmm   
Дата:   06-04-10 22:22

Хора искам фотоапарат , ама хубав за малко пари , гледах гледах и в момента се чудя :
Olympus E-420 + обектив Olympus ZD 14-42mm F/3.5-5.6 ED + обектив Olympus ZD 40-150MM F/4-5.6 ED + батерия Olympus BLS-1 за 900 лв.
или
Fujifilm FinePix HS10 за 950 лв.
По начало се бях насочил към ултразумовете и конкретно тези на олимпус , но последните два модела са орязани откъм функции , а Olympus SP-590 UZ държи цена от 700 лв . така , че моля дайте съвет , кой от тези трите?

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-420 или Fujifilm FinePix HS10
Автор: apollo   
Дата:   06-04-10 22:25

Ако искаш да ти е лесно то Фуджито а ако искаш да ти е хубаво то Олито [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-420 или Fujifilm FinePix HS10
Автор: mi6o_mmm   
Дата:   06-04-10 22:32

олито ме притеснява , откъм това дали с тези обективи ще мога да снимам буболечки , , птици и пейзажи явно ще мога , освен това се запалих по туризма и олито дали няма да ми е по-проблемно в планината , а освен това това засега ще е единствения ми фотоапарат , така ,че и семейни снимки тр да се пряват[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-420 или Fujifilm FinePix HS10
Автор: apollo   
Дата:   06-04-10 22:35

За туризъм Фуджито категорично ще ти е по-удобно [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-420 или Fujifilm FinePix HS10
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   06-04-10 23:07

Фужи, и аз това чакам, ама още го няма на пазара.

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-420 или Fujifilm FinePix HS10
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   06-04-10 23:17

За модела на hs10, прочетох всичко що има в мрежата, единствено може да се каже, че проблема ще бъде при снимки с високо iso.
Цената му е малко по-висока, в сравнение от предлагания продукт в англия. Но пък за това, тук може да се разчита на гаранция от две години.
Няма да има много проблеми при снимане с максимум оптичен зум, ако ръката на фотографа е стабилна. В мрежата има предложени десетина снимки с този апарат, може да се каже, че са много добри за любителски, но всичко зависи от снимащия. Видеоформата е отличен. [smilie24]



Публикацията е редактирана (07-04-10 01:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-420 или Fujifilm FinePix HS10
Автор: tvk75   
Дата:   06-04-10 23:18

интересно,двата фотоапарата нямат много общо един с друг,все едно сравняваш кола с камион. Защо не почетете малко,преди да питате



Публикацията е редактирана (06-04-10 23:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-420 или Fujifilm FinePix HS10
Автор: apollo   
Дата:   06-04-10 23:36

Ако не си манияк на тема изображение/а и с китаците и силния АА филтър на Оли хммм/ то Фуджито само ще те радва, защото реално има абсолютно всичко необходимо за разнообразни снимачни ситуации, както и видео с интересни хитринки [smilie24] [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-420 или Fujifilm FinePix HS10
Автор: mi6o_mmm   
Дата:   06-04-10 23:42

tvk75 според мен имат доста общо:
1 близка цена
2. близки габарити предимство на фуджито
3. близки диапазони на снимане - олимпуса с двата обектива и вариото на фуджито , дори олимпуса има леко предимство
3. и двата са за аматьори
4. близко качество на любителските снимки- огромно предимство за олито
разлика- 1.размера на матрицата
2.мегапикселите
3. сложността на работа- фуджито е по-лесно и има български доколкото разбрах

Четох достатъчно много , т.е. почти всичко за двата, т.е. трита , липсва ми пряко лично впечатление , затова питам , а и няма как да го добия , освен това като ги дам едни 1000 лв това ще е за поне 15 години напред , няма и не искам да купувам допълнителни обективи и нови фотоапарати.Така , че извинявай но съм запознат с разликите и сравнението е между голям тежкотоварен пикап и малък лекотоварен камион според твоите мерки:)

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-420 или Fujifilm FinePix HS10
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   06-04-10 23:46

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-420 или Fujifilm FinePix HS10
Автор: tvk75   
Дата:   06-04-10 23:46

мишо,фуджито е 'сапунерка' а олито е SLR,незнам доколко правиш разлика между тия неща

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-420 или Fujifilm FinePix HS10
Автор: apollo   
Дата:   06-04-10 23:48

Абе не е голяма разликата между сапунерка най-висок клас и ДСЛР най-нисък клас [smilie18]

Да беше поне APS-C а то [smilie3]

И с двата човека няма да сбърка но мисля че Фуджито е баш на място [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-420 или Fujifilm FinePix HS10
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   06-04-10 23:49

Ако си решил да правиш снимки (любителски), без да имаш нужда да носиш една чанта от 9 килограма и 38 обектива в нея, ако си решил да дадеш само 1050 лева за апарата + батерий и карта памет.
Фужи е най подходящ.

Ако си решил да купиш Фужи, от къде мислиш да го закупиш, ако не греша, все още го няма в търговската мрежа, имаш ли информация за дата на доставка? Лош факт е, че почти никъде не се предлагат подробни снимки направени с този модел, никъде няма дадена информация от компетентни фотографи, който са снимали с апарата.[smilie11]



Публикацията е редактирана (06-04-10 23:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-420 или Fujifilm FinePix HS10
Автор: vnvas   
Дата:   06-04-10 23:56

Вижте тук какво пише - Фуджито е с най-новия тип матрица с Backlight подсветка, което ще рече че е обърната със силиция директно към светлината от обектива. Обектива има 24мм широк край , дългият от 720мм практически е неизползваем без статив. От ръка най-много да може да се снима на 180мм-240мм



Публикацията е редактирана (06-04-10 23:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-420 или Fujifilm FinePix HS10
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   07-04-10 00:02

Хващам се на бас за една чанта телефони, че ще мога да снимам без статив на максимум зум.
(имам опит)
Тази статия ми е позната, искам нова информация, ако намериш, обещавам втора почерпка. Ако помниш имаш една почерпка от мен, [smilie24] [beer]
vnvas[smilie24] [beer] [shtrak]



Публикацията е редактирана (07-04-10 00:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-420 или Fujifilm FinePix HS10
Автор: didesignbg   
Дата:   07-04-10 08:20

mi6o_mmm, не си написал колко си снимал, какво снимаш. Какво правиш със снимките си, какви очаквания имаш към апарата.
Според мен оли предлагат най-добро съотношение цена/възможности с моделите си е520/е620. е420 не е добро решение заради липсата на стабилизация, ако търсиш компактност по-скоро погледни е-pl1. А защо не, и да отидеш на един безплатен тест драйв до Тасос[smile]
Фуджито е компромис, доколкото виждам от снимките един доста добър компромис. Малкия сензор им е позволил да натикат невероятен зум в малка опаковка, на 24 мм няма да е невероятен, но пък са вкарали софтуерна корекция на аберации и изкривявания. Сензорът се справя отлично на средни иса от 400 и 800, като е по-шумен от очакваното на исо 100. Т.е. не очаквай чудеса, но камерата по-скоро се описва със достатъчно добра, в много области.
Някое от Олитата ще може да расте с теб (нови обективи, който обаче не са от най-евтините), докато с фуджито това няма как да стане (но пък ще имаш повече от самото начало).


Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-420 или Fujifilm FinePix HS10
Автор: vnvas   
Дата:   07-04-10 08:39

Какво толкова се хващате с тази стабилизация ?[smilie11] Ако човека ще снима пейзажи/портрети/стриийт въобще не му е необходима. Ще му трябва само за птички и при слаба светлина.

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-420 или Fujifilm FinePix HS10
Автор: mi6o_mmm   
Дата:   07-04-10 11:53

ще снимам любителски ,за да им се наслаждавам аз , да се хваля със снимките вкъщи , пред приятели и може би в този форум, както и да си спомням младините след някоя и друга годинка , много искам да снимам макро , диви птици и животни в естествената им среда , турист съм и се възхищавам на планинските пейзажи но в момента снимам с телефона , който колкото и да ви е смешно се справя неочаквано прилично- сони ериксон к750i , не искам фотоапарата ми да се превърне в обект за безкраен ъпгрейд , защото ще ми глътне много средства , а аз не съм толкова платежоспособен , имам и други хобита и други нужди , затова и по начало се насочих към ултразумовете на олимпус но последния им модел е окастрен , 590 ката държи 700 лв , а все пак е стара технология , 420 ми се сори добра алтернатива , но май фуджито е по- добро за мен.Доколкото знам го чакат да пристигне и още го няма но мисля , че във фотопавильона биха ни взели парите авансово.Снимки не съм виждал освен официално публикуваните от фуджи.

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-420 или Fujifilm FinePix HS10
Автор: exile   
Дата:   07-04-10 11:58

"Автор: apollo
Дата: 06-04-10 23:48

Абе не е голяма разликата между сапунерка най-висок клас и ДСЛР най-нисък клас [smilie18]
"


Глупости.

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-420 или Fujifilm FinePix HS10
Автор: mi6o_mmm   
Дата:   07-04-10 12:02

ами обясни ни тогава , нали затова съм отворил темата

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-420 или Fujifilm FinePix HS10
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   07-04-10 12:44

Добър ден.
[smilie24]
Модела hs10, ще бъде на пазара от края на следващата седмица, по думи на търговеца.
Модела на Фужи, ще може да прави макро снимки, защото обектива е подходящ за такъв тип фотография. Във всички случай модела на Фужи е отлично решение за хора търсещи разнообразие при снимане, без да е необходимо носене на два или повече обектива при пътуване. Ако, човек си купи апарат със сменяеми обективи, това несъмнено ще бъде допълнителен разход за притежателя на апарата.[smilie5]
[smilie24]
Но на пазара има обективи, който са с рефлекторна (огледална, катадиоптрична) оптична схема, те са с ниски цени, малки размери и са добро решение за любители фотографи.[smilie24]



Публикацията е редактирана (07-04-10 12:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-420 или Fujifilm FinePix HS10
Автор: mi6o_mmm   
Дата:   07-04-10 12:50

я обясни по-подробно за тези евтини обективи и за кои апарати стават

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-420 или Fujifilm FinePix HS10
Автор: vnvas   
Дата:   07-04-10 12:56

@mi6o_mmm Е420 виж тук
http://www.dpreview.com/reviews/OlympusE420/page23.asp




Публикацията е редактирана (07-04-10 17:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-420 или Fujifilm FinePix HS10
Автор: didesignbg   
Дата:   07-04-10 12:57

Като дойде фуджито отиди да го видиш, напипай го, щракни няколко кадъра на твоя карта, от павилиона са добри хора ще ти разрешат. Според мен е по-правилен вариант за това което искаш. Иначе разбира се огледално рефлексния апарат може да даде много по-високо качество от това на ултразума. Въпроса е дали ще го забелязваш и дали ще ти пука.
Огледалните обективи ги остави за тези които имат желание да се борят със вятърни мелници.

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-420 или Fujifilm FinePix HS10
Автор: tvk75   
Дата:   07-04-10 13:05

между сапунерката от висок клас и СЛР от нисък разликата е огромна,като разликата между нова кола и стария москвич на дядо ти

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »