Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10     всички  напред  последна
 Как се прави фотография , а не просто снимка
Автор: vnvas   
Дата:   07-04-10 08:02

Спец съм по провокативни и интересни теми[smilie7] Да разчепкаме тук как се прави фотография,какво е необходимо да се знае, трикове при снимане, както и каква техника и обективи са препоръчителни.[shtrak]
Да започваме[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се прави фотография , а не просто снимка
Автор: rusinov   
Дата:   07-04-10 08:04

Просто е - трябва да имаш погледа върху нещата, да усещаш кадъра, не просто да щракаш и с годините да развиваш все повече този усет и умение. Можеш и със СКИНА за 15 лева да направиш страхотна фотография. И най-важното - снимането трябва да те забавлява истински, не да е като по задължение [shtrak]



Публикацията е редактирана (07-04-10 08:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Как се прави фотография , а не просто снимка
Автор: digitalgab   
Дата:   07-04-10 08:20

Каква страхотна фтография със Скина? Обективчето там е ужасно, ако беше казал Смяна, да, може.

Отговори на това съобщение
 Re: Как се прави фотография , а не просто снимка
Автор: rusinov   
Дата:   07-04-10 08:22

В общия случай говора. Да имаш идеята в главата си и око за да я осъществиш. Качеството е съвсем друг въпрос. Подчертавам идеята и "душата" на една снимка, за да бъде фотография.

Отговори на това съобщение
 Re: Как се прави фотография , а не просто снимка
Автор: biso   
Дата:   07-04-10 08:24

към казаното горе да добавя
всички обективи са създадени за фотография(т.е. са препоръчителни), а триковете могат да помогнат на добрия поглед и идея

Отговори на това съобщение
 Re: Как се прави фотография , а не просто снимка
Автор: rusinov   
Дата:   07-04-10 08:25

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се прави фотография , а не просто снимка
Автор: vnvas   
Дата:   07-04-10 08:27

Значи първо да минем към основните понятия , как трябва да бъде издържана една снимка.

1.Трябва да има ясен обект и идея който/която искаме да покажем.
2.Да има първи/втори план, може и трети/пети[smilie3]
3.Интересен ракурс на заснемане - тогава от една на пръв поглед обикновена сцена може да се получи вместо снимка - фотография.
4.Игра със светлина и сенки.
5.Игра с дълбочината на фокуса , блендата - тъй наречения DOF(Depth Of Field). Точно тук е силата на DSLR-а , благодарение на плиткия DOF при него се получава лесно Първи(фокусиран) план и Втори(дефокусиран) план(фон), което позволява ясно отделяне и спиране на вниманието точно върху обекта който искаме да покажем. Да поясня че плиткия DOF е пряко зависим от големият размер матрица и оптиката към нея. По-голяма матрица - по-плитък DOF , по-ясно изразени първи/втори план. Затова фотографите обичат големите фотоапарати[smilie5]



Публикацията е редактирана (07-04-10 10:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Как се прави фотография , а не просто снимка
Автор: digitalgab   
Дата:   07-04-10 08:37

В цветната фотография, много трябва да внимаваш с това което не ти е на фокус, може да се възприеме много отрицателно от гледащия.

Отговори на това съобщение
 Re: Как се прави фотография , а не просто снимка
Автор: d_ave   
Дата:   07-04-10 09:15

vnvas пак си пита и си отговаря сам... какво сега, ще се правиш на много умен ли? от кой сайт ги преведе тия неща?

Отговори на това съобщение
 Re: Как се прави фотография , а не просто снимка
Автор: gecata   
Дата:   07-04-10 09:16

vnvas, как се прави фотография ли се опитваш да разбереш или се опитваш да натикаш фотографията в някакви разбираеми за теб рамки?
Имай пред вид, че в момента , в който го направиш фотографията се превръща просто в снимка.

Отговори на това съобщение
 Re: Как се прави фотография , а не просто снимка
Автор: vnvas   
Дата:   07-04-10 09:17

@d-ave.....[smilie23] Споделям лични наблюдения и опит. Ако има да казваш нещо полезно заповядай[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се прави фотография , а не просто снимка
Автор: Suggs   
Дата:   07-04-10 09:17

vnvas написа:

> Спец съм по провокативни и интересни теми[smilie7] .

Спец си по спам и флууд [smilie23] .

Отговори на това съобщение
 Re: Как се прави фотография , а не просто снимка
Автор: d_ave   
Дата:   07-04-10 09:21

gecata, недей, че сега ще почне пак да залива с телефонски простотии.

Отговори на това съобщение
 Re: Как се прави фотография , а не просто снимка
Автор: next_time   
Дата:   07-04-10 09:23

Темата май не потръгна нито фотографски, нито провокативно [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се прави фотография , а не просто снимка
Автор: gam3ra   
Дата:   07-04-10 09:24

Еми като знаете само да плюете...

Отговори на това съобщение
 Re: Как се прави фотография , а не просто снимка
Автор: gecata   
Дата:   07-04-10 09:28

Ми няма начин.Човек когато пуска тема от рода на: "Как се прави фотография..." трябва да е наясно дали иска да научи нещо или да поучава.
За второто се иска най-малко опит, какъвто авторът на темата не е показал , че има.



Публикацията е редактирана (07-04-10 09:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Как се прави фотография , а не просто снимка
Автор: gam3ra   
Дата:   07-04-10 09:41

Можеше просто да споделиш при теб как се получават нещата, нали? [smilie3]
Според мен, за фотографията си трябва вроден талант - като цяло усет за композицията. Всичко друго може да се "назубри". Не става само с крадене на чужди идеи, трябва креативност, собствен поглед.
Извинявам се предварително, ако и аз нямам право да поучавам.



Публикацията е редактирана (07-04-10 09:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Как се прави фотография , а не просто снимка
Автор: vnvas   
Дата:   07-04-10 09:44

BG си е BG , няма оправия.
@gecata , @d_ave - [smilie23] [smilie23]
Темата не е за поучаване, а за споделяне . Тъй като явно няма какво да споделите предлагам да не влизате в тази тема , а още по-малко да пишете простотии.
Аааааа....или явно сте някакви страхотни фотографи, напечелили сте се от снимките си страхотни пари и сега просто се разтушавате тук и криете тайните на фотографа[smilie18] Да бе , как пропуснах - вие сте номер едно във всяка фотосток агенция - извинявам се[smilie25]



Публикацията е редактирана (07-04-10 09:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Как се прави фотография , а не просто снимка
Автор: next_time   
Дата:   07-04-10 09:49

vnvas

Не съм в течение на личните ви закачки, но ... държиш се точно като БГ комплексарче, а после прехвърляш на другите вината за неуместното си поведение.Няма как да получиш смислени постове с такова държание.

Отговори на това съобщение
 Re: Как се прави фотография , а не просто снимка
Автор: d_ave   
Дата:   07-04-10 09:57

vnvas, наистина BG си е BG...
до сега по чужди форуми не съм срещал тема, в която се търси дискусия и се изразява лично мнение по следният начин:

"Значи първо да минем към основните понятия , как трябва да бъде издържана една снимка."

и се завършва с констатацията:

"Затова фотографите обичат големите фотоапарати"

[smilie23] [smilie23] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се прави фотография , а не просто снимка
Автор: vnvas   
Дата:   07-04-10 10:07

Да-да , комплексен комплексар съм.[smilie5] Явно вече имамаме и ново направление фотографо-психология[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се прави фотография , а не просто снимка
Автор: ittv   
Дата:   07-04-10 10:08

"Автор: vnvas
Дата: 07-04-10 08:27

Значи първо да минем към основните понятия , как трябва да бъде издържана една снимка."


Ета това ти е грешката, че поставяш снимката в определени граници, така никога няма да получиш това, за което си пуснал темата, а поредното клише :)

Отговори на това съобщение
 Re: Как се прави фотография , а не просто снимка
Автор: rusinov   
Дата:   07-04-10 10:11

Абе и аз това имах предвид с моите постове. Снимката трябва да я "видиш". Не да се държиш като преди изпит по математика. Най-добрите снимки винаги са извън определени граници и принципи. [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се прави фотография , а не просто снимка
Автор: MauMyHa   
Дата:   07-04-10 10:11

аз искам да дам примерче, със моя творба [beer] показвам не фотография, а просто снимка на един див Голям Синигер. И смятам че е доста сполучлива! Няма нищо художствено но изпълнениет със 60мм микро обектив е доста сложно(и моля без съжаления-смешни сте)

https://photo-forum.net/i/1259309

Отговори на това съобщение
 Re: Как се прави фотография , а не просто снимка
Автор: vnvas   
Дата:   07-04-10 10:12

@ittv - значи аз съм стигнал дотук в разбиранията си за фотография. Ти продължи нататъка - моля[beer]
И за да изчистм нещата - аз не съм от най високите и умни човеци. Обаче не се сърдя че има някой по-висок и умен от мен. Така е във фотографията - колкото Господ ти е дал толкова, човек търпи с труд някакво развитие но основното е от горе[smilie24]

@MauMyHa - не е зле [smilie24]



Публикацията е редактирана (07-04-10 10:13)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »