Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Финландия - добра възможност за изучаване на фотография?
Автор: niki_versace   
Дата:   13-03-10 13:00

Здравейте много бих се радвал ако има хора, който имат някакви впечетления относно страната, стандарта на житот в нея и всякакви впечетления за нея. А още повече бих се зарадвал ако имате някакви впечетления относно университетите в Хелзинки, в който може да се изучава фоторафия, понеже имам такъв интерес но не съм решил още дали да е в конкретната страна или някъде другата. Изкушен съм от конкретната държава поради няколко препоръки и безплатното образование там.

Очаквам съветите ви!


Благодаря отредварително за отделеното внимание!

Поздрави от слънчева Силистра [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Финландия - добра възможност за изучаване на фотография?
Автор: vgramatikov   
Дата:   13-03-10 13:02

Хабер си нямам ама звучи добре [beer] Успех.
Това което мога да кажа със сигурност е ,че Финландия има дори малко по-висок стандарт от страните в EU.Изключителна социална политика.[beer]



Публикацията е редактирана (13-03-10 13:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Финландия - добра възможност за изучаване на фотография?
Автор: Stoychev   
Дата:   13-03-10 13:16

Знаеш ли фински език? На английски език ли се учи?


Отговори на това съобщение
 Re: Финландия - добра възможност за изучаване на фотография?
Автор: niki_versace   
Дата:   13-03-10 13:20

Влиза се със тойфел и на английски се преподава, да. А там вече учиш и местните - шведски и фински. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Финландия - добра възможност за изучаване на фотография?
Автор: Frida   
Дата:   13-03-10 13:42

Ако те кефи слънчето в Силистра, не ходи във Финладния. Идеш ли там, забрави за слънце. Там лятото е един уикенд и е около 20 градуса. Няма светлина дори през деня - съмва се в 9, залязва в 3:30. През деня е супер мрачно. Нощем особено през зимата не е истински тъмно и не можеш да се наспиш като хората. Няма слънце - няма ендорфини - има яка депресия. Народа пие свински да дави депресията. Отврат.

Отговори на това съобщение
 Re: Финландия - добра възможност за изучаване на фотография?
Автор: aeobs   
Дата:   13-03-10 13:52

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Финландия - добра възможност за изучаване на фотография?
Автор: atrifonov   
Дата:   13-03-10 13:58

затова отиди в Рио- там винаги е топло, слънчево, лятото е почти целогодишно и купонът е гарантиран, а за фотография да не говорим- толкова красиви места и жени[smilie24] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Финландия - добра възможност за изучаване на фотография?
Автор: niki_versace   
Дата:   13-03-10 14:14

звучи доста депресиращо :(( макар че чал толкова кофти едва ли е ама все пак не е цвете.. А да много ясно че в Рим ще е по яко амаа.. трябва да обера банка за да уча там както и в повечето слънчеви, престижни местенца.. :/

Отговори на това съобщение
 Re: Финландия - добра възможност за изучаване на фотография?
Автор: Canon   
Дата:   13-03-10 14:23

niki_versace
Ми то и банки има в Рим

Отговори на това съобщение
 Re: Финландия - добра възможност за изучаване на фотография?
Автор: niki_versace   
Дата:   14-03-10 13:39

Мда.. но в случая се надявах някои наистина да ми помогне с избора.. [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Финландия - добра възможност за изучаване на фотография?
Автор: jivkojj   
Дата:   14-03-10 13:45

Атова за слънцето е много вярно.

аз живея от 7-8 год. в централна Германия, което е все пак доста по-на юг от Финландия и ми прави впечатление. Първите 1-2-3 год. не е проблем, но после сигурно се натрупва и ставва подтискащо.

Отговори на това съобщение
 Re: Финландия - добра възможност за изучаване на фотография?
Автор: zhbuts   
Дата:   14-03-10 13:51

Фрида, не е точно така. Юни до септември - бели нощи. за 2 часа настава сумрак в южните части на стрнаната. На север - хич. ниско слънце 24 часа. През останалото време на годината - както каза Фрида. Мрак и студ, и малко сумрак по обед.
Стандартът в страната е скандинавски - сиреч, висок. Може би не чак като в норвегия, но животът не е евтин.
финландския модел: петък вечер взимаш лайнера към Петербург. Слизаш там сутринта на четири крака, допиваш си и вечерта се качваш на обратния кораб. по път гледаш какизхвърлят умрелите през борда... [smilie18] [smilie18] (това последното не е така. Мисля, че ги разтоварват на брега при пристигане обратно.

Отговори на това съобщение
 Re: Финландия - добра възможност за изучаване на фотография?
Автор: rostoshev   
Дата:   14-03-10 14:01

Бил съм три пъти във Финско преди десетина години и по-специално в Хелзинки. Имам много добри впечатления от тази страна. Предполагам, че оттогава до сега промените са само положителни.Страната е доста уредена и удобна за живеене /в битово и социално отношение/... Климатът наистина не е от мечтаните, но природата е интересна /поне за мен/ и изключително чиста. Стандарта е висок и е по-скъпичко. Както казва Frida финландците пият доста, а петък и събота си е направо задължително... Все пак не мисля, че пият повече от нас, но определено обичат да се напиват най-вече в гореспоменатите два дни. Откъм исторически забележителности страната не е нещо особено, но иначе Финландия е една от водещите страни в архитектурата и интериорния дизайн. В Хелзинки има две художествени академии и още няколко в други по-голями градове като Тампере, Лапеенранта, Турку и др. Дали се изучава фтография като отделна специалност незная. Ами това от мен... Успех!



Публикацията е редактирана (14-03-10 16:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Финландия - добра възможност за изучаване на фотография?
Автор: niki_versace   
Дата:   21-03-10 21:04

[smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Финландия - добра възможност за изучаване на фотография?
Автор: uri64   
Дата:   21-03-10 22:30

Финландия е много хубаво място за живот от Април до Октомвири. Това, че лятото било 2 дена е дрън-дрън. Е, не можеш да се къпеш в морето защото най-високата температура на водата е 15 градуса, ама местните си се цамбуркат здраво. Скъпичко - особено пиенето и ресторантите. Може и малко скучно да му се види на човек - зависи на какво е сквикнал.
Бил съм и в Хелзинки и около 200 или 400 км по на север в Оулу (университетско градче, но май си го водят най-големият гряд на севера). Послучай 400 годишнината на града си подарили безплатен уайърлес интернет с покритие навсякъде. През лятото всички се емват за по 2 седмици до месец в къщите си на брега на някакво езеро, граничещо с гора. Не е ясно кое е повече като площ - езерата или твърдата земя.

Отговори на това съобщение
 Re: Финландия - добра възможност за изучаване на фотография?
Автор: hadgi   
Дата:   21-03-10 23:11

Финландия е страната с най-много самоубийци на глава от населението в ЕС. Днес бях с един приятел, който живее там от 15 години. От него знам, че финландците са много затворени хора и не приемат много чужденците, Иначе природата им била невероятно красива. Лятото всичко ставало зелено, с най-наситения зелен цвят, коjто бил виждал

Отговори на това съобщение
 Re: Финландия - добра възможност за изучаване на фотография?
Автор: Frida   
Дата:   22-03-10 10:30

Стандарт - 6! Всичко е уредено, за децата, майките всичко е помислено и устроено. Няма толкова социална държава! Обаче:

Който мисли, че не пият повече от нас, много бърка. Тук повръщат само хлапетата, дето тепърва се учат да пият. Там повръщат поголовно! Виждала съм следната картинка: компания младежи чакат трамвай на пъпа на Хелзинки в 8 часа вечерта и си приказват, смеят се и т.н. веселят се. Посред разговора едната мадама слиза на релсите и без да прекъсват разговора, тя сваля гащи, заголва белия си задник и започва да пикае най-невъзмутимо като крава върху релсите. [smilie10] [smilie10] [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Финландия - добра възможност за изучаване на фотография?
Автор: exile   
Дата:   22-03-10 11:16

Финландци са ни скривали шапката от пиене на цялата компания.
След шестия облак (по 100ml) споделиха, че им било много вкусно, после не знам до каква бройка стигнаха. Респект.

Отговори на това съобщение
 Re: Финландия - добра възможност за изучаване на фотография?
Автор: niki_versace   
Дата:   26-03-10 12:35

[smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Финландия - добра възможност за изучаване на фотография?
Автор: quartz_clock   
Дата:   26-03-10 12:37

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Финландия - добра възможност за изучаване на фотография?
Автор: snooper   
Дата:   28-03-10 01:41

Забележителна тема... бъка от полезни съвети за обучение по фотография.

Това каква фотография и дали ще я научиш в университета е въпрос на шанс.

Скандинавските посолства са изключително активни и с радост съдействат, когато някой иска да се обучава в страните им, така че не се колебай да се свържеш с тяхното посолство в София. Вярвам след справка ще ти дадат нужната информация.

Един съвет - винаги преди да се запишеш нейде, искай да видиш портфолиа на добрите им възпитаници и на самите преподаватели.

Успех!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »