Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Някой може ли да ми обясни, за фоновете.
Автор: Myth   
Дата:   04-03-10 23:22

http://www.dynaphos.com/product.php?c=13&sc=23&id=833


Какво му е толкова скъпото на това парче плат, баси със златни нишки ли е какво му има. Има ли причина да се купи точно това, вместо каквото и да е друго парче плат?

Също много скъпи ми се струват и "системите" за закачане на фонове, буквално две ламаринки и 6 пласмасови джуджавки на които се слагат шпулите 150лв. Защо са такива тия цени, или просто щото се водят "професионални". Същата история и с отражателите, какво толкова има в тоя отражател? Сега знам някои веднага ще кажат "ми не си купувай, като ти е скъпо" или ... А на мен наистина ми е интересно ЗАЩО са толкова скъпи тия неща?

Отговори на това съобщение
 Re: Някой може ли да ми обясни, за фоновете.
Автор: cicomanco   
Дата:   04-03-10 23:30

В една пломба реално няма нищо , ама струва и по 200-300лв. по някога....[smilie5]
Се ено не мое си забърка чивек епоксидна смола с магнезиеви и месингови стружки , па да си напълни и сичките зъби ако ще![smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой може ли да ми обясни, за фоновете.
Автор: Myth   
Дата:   04-03-10 23:42

Е не е баш така, за пломбата, зъболекаря ще те работи, учил незнам си колко години, вложил сума ти пари в кабинет и изобщо знанията и квалификацията правят труда му скъп.
А това реално нищо не е, не можеш да ми кажеш примерно, че струва повече от една хубава бормашина, примерно, незнам сега защо точно бормашина давам за пример. Съгласи се че реално нищо не е.

Хайде остави системата, а тоя фон дето е едно парче плат можеш ли да ми кажеш една причина да струва толкова скъпо, все едно няма други платове, какво години научни разработки ли стоят зад това нещо или...?

Отговори на това съобщение
 Re: Някой може ли да ми обясни, за фоновете.
Автор: bozo   
Дата:   04-03-10 23:50

Myth,
Никъде не можеш да намериш цяло парче плат 6х3 или 7х3 метра... Номера става с винил, но пък той тежи доста повече от муслина...

Ама все пак 550лв е много за това...
За 352$ заедно с доставката през DHL взех 7 различни муслинови фона 6х3 метра...

Отговори на това съобщение
 Re: Някой може ли да ми обясни, за фоновете.
Автор: erotila   
Дата:   04-03-10 23:50

фотоапарат
120лв/ 12000лв


и двете правят снимки и двете се казват по един и същи начин и за двете има кой да ги купи


пп
тази радиация от Чернобил не прощава никому

Отговори на това съобщение
 Re: Някой може ли да ми обясни, за фоновете.
Автор: Myth   
Дата:   05-03-10 00:00

erotila да ме извиняваш ама твоето не е обяснение пък и не ти е точно сравнението, щото всеки може да ти обясни разликите м/у сапунер и ДСЛР и с едното не можеш да постигнеш много неща, които можеш с другото. Виж bozo e дал сравнително добро обяснение, хм добре де а завесите от какви парчета плат ги правят, хайде 7х3 може и да не може да намеря, ама на 2 инещо ширина се намират платове, освен това ако се съшият две ширини няма ли да стане или ще се вижда шева. Въпроса ми горе наистина не е реторичен и не разбирам защо някои неща са толкова скъпи?

Отговори на това съобщение
 Re: Някой може ли да ми обясни, за фоновете.
Автор: MarinY   
Дата:   05-03-10 00:03

Човек плаща за да му е по-лесно и по-сигурно.

Лесното е, че като дръпнеш въженцето навиваш. Иначе с 2 цола тръба, закачена на скоби за корниз и ... сваляш и навиваш на ръка.

Сигурното е, че при бялото е неутрално, а не някакво от жълтеещ американ.
Другото е, че широките над 1.80 нямат шев. трудно ще намериш стандартен плат с тези размери.

Трето, за "шарените" имат си доста изчислен процент на шаренията - най-яркото и най-тъмното да са в границите на осминка, четвърт, половин стоп.

Четвърто - хубавите са с плат, който пада меко и не прави гънки. Може и да го гладиш всеки път, ама и това не ти препоръчвам.

С отражателите/дифузерите, положението е същото. Всичко можеш да си измайсториш в къщи, ама ако искаш да ти свърши работа, купи си го.
[beer]

П.П. Водя се сръчен и техничарче. Тези неща дето ти ги казвам, всичките съм ги пробвал. Режа, шия, сглобявам, ползвам, хвърлям, ... купувам (истинско). [smilie3]



Публикацията е редактирана (05-03-10 00:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Някой може ли да ми обясни, за фоновете.
Автор: Myth   
Дата:   05-03-10 00:15

Ето това е обяснение благодаря за което, в крайна сметка няма нужда да откривам топлата вода, след като някой преди мен вече я е открил, е вярно не ми трябва точно тоя фон дето е 550лв, някой ден може би но така или иначе ми трябва някаква фонова система и фонове. Благодаря [smile] А иначе за бял фон може да прбвам с винили щото ми се подмята под ръка и за пробата няма да ми струват нищо [smile] за друг фон ясна работата ще се купува.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой може ли да ми обясни, за фоновете.
Автор: MarinY   
Дата:   05-03-10 00:17

Винила става, ама има неуправляеми отражения.
Успех![smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой може ли да ми обясни, за фоновете.
Автор: bozo   
Дата:   05-03-10 00:18

1.50м-1.80м са широки платовете. Ако е шарен няма как да го съшиеш така, че да не си личи.
Евтин, но малотраен вариант е хартия за широкоформатен принтер. Пак полиестерен плат за широкоформатен принтер излиза мноого по-скъпо от готовия фон - 15EUR за м2, но пък може да направиш шарките сам... Зависи дали целта оправдава средствата.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой може ли да ми обясни, за фоновете.
Автор: Myth   
Дата:   05-03-10 00:25

Ееееее, как ме подсети имам стари рола за широкоформатен принтер в офиса разни типове хартии (те повече на платове приличат) които така или иначе няма да се ползват за печат та... може и тях да ги пробвам [smilie5] Е каквото може съвсем без пари да пробвам ще го пробвам пък, катоне може ще се купува, какво да се прави.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой може ли да ми обясни, за фоновете.
Автор: джъмбо   
Дата:   05-03-10 00:29

ролната хартия е 130 см

иначе и на мен ми е странно как роско кромаблу струва 50 евро за 3 литра и как 3 литра латекс боролекс струват 12 лв..... все боя е

Отговори на това съобщение
 Re: Някой може ли да ми обясни, за фоновете.
Автор: roza2   
Дата:   05-03-10 00:30

Photo Backdrops


Find greenscreen backdrops and background stands here

Find carrying cases for your backdrops here

Photoflex



Photoflex Grey Muslin Background
DPMCK003A 10x12 - $139 - in stock
Both sides are usable. Sewn in channels for easy installation.


Cameron



Cameron Muslin Backgrounds come in a lightweight fabric that allows for easy transit and set up. Users will appreciate the sewn edges, reinforced grommets and sewn-over top edge for quick draping over background cross bars.

Features:

* 100 % cotton
* seamless
* lightweight
* ideal either studio or on location
* has a 4" loop along the top for use on a background pole
* has 5 grommets on the top (10' side) to allow the background to be installed on a track system

Solid Black
3351611 (10' x 16') - $159 - in stock

Savage

Savage Infinity Portrait White Canvas Background
C50-0910 9ft x 10 ft - $159 - in stock

http://www.dvshop.ca/digcamera/photobackdrops.html



Отговори на това съобщение
 Re: Някой може ли да ми обясни, за фоновете.
Автор: pefoto01   
Дата:   05-03-10 00:39

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой може ли да ми обясни, за фоновете.
Автор: джъмбо   
Дата:   05-03-10 00:41

понеже се разровихте из сайтовете....

ето от същия сайт малко по-вярното нещо

Westcott Chromakey Green Background
10x12' - $169 - in stock
10x24' - $299 - special order

аналогично на показания в горният постинг.... (мерките са във футове тоест гледате фна с размер 10х24)

с доставка (не е малък и лек пакет) мито и ддс (щото не е много за куфарна търговия) ще излезе на 450$....

Отговори на това съобщение
 Re: Някой може ли да ми обясни, за фоновете.
Автор: erotila   
Дата:   05-03-10 01:05

@Myth
не ти ме извини
но не знаех че не се сети за плата, за размерите, за окачването, за това че ще ти дойде всичко в един пакет и ще си имаш така мечтания фон, не знаех че всеки плат си има характеристики и че всеки плат може да стане за пола и за фотографски фон едновременно да топли и да поглъща светлина или да отразява и да не се мачка... твърде сложно е но е същото като с думата фотограф - какво ли е фотограф и какво в крайна сметка всеки фотограф изкарва с таланта си и с техниката с която разполага. фотоапарат /фотоапарат

Отговори на това съобщение
 Re: Някой може ли да ми обясни, за фоновете.
Автор: Myth   
Дата:   05-03-10 01:22

Джъмбо хм... мда и тая работа с доставките и тя...

Отговори на това съобщение
 Re: Някой може ли да ми обясни, за фоновете.
Автор: ka7   
Дата:   05-03-10 01:23

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой може ли да ми обясни, за фоновете.
Автор: stardriver   
Дата:   05-03-10 01:31

//off topic

@erotila...тоя сайт www.erotila.com за майтапа ли си си го сложил или някой го е хакнал ?



Публикацията е редактирана (05-03-10 01:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Някой може ли да ми обясни, за фоновете.
Автор: erotila   
Дата:   05-03-10 01:36

лелиии ужас



криза е че сложих малко банери да има за кремкарамел[beer]


и без това като видя ареола ми се повдига стомаха нещо се бъгнах



Публикацията е редактирана (05-03-10 01:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Някой може ли да ми обясни, за фоновете.
Автор: stardriver   
Дата:   05-03-10 01:39

Много големи тия банери бе хаха

Отговори на това съобщение
 Re: Някой може ли да ми обясни, за фоновете.
Автор: Myth   
Дата:   05-03-10 01:42

Офффф, бе майната му, хайде се със здраве всички и това е[beer] [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой може ли да ми обясни, за фоновете.
Автор: erotila   
Дата:   05-03-10 01:47

@Myth
не се коси просто ти отговорих по начина по който си задал въпроса си , видя че и колегите ти ти дадоха отговора който го има във въпроса който зададе, отговора го има и в това което ти искаш отиваш в един магазин за платове и си купуваш плат отиваш при шивач и си го разкрояваш после на шопа си махаш всеки път надените части това си е до твой избор имаш време да обикаляш даваш пари за шивач имаш верме за човъркане на всичките снимски които евентуално ще направиш за да махнеш надите ... пак избора си е твой.
Да това струва толкова пари защото е фон за фотография или за видео за това струва такива пари. Има алтернативи но те не са фон за фотография. Дадох пример със фотоапаратите. Вие си преценете дали да давате почти същите пари ида обикаляте по магазините и да си купите и ютия и да пробивате и да шиете. За надите споменах.
Един познат казваше на мене не ми трябва светкавица аз снимам винаги на светло. Един друг казваше че на обяд не можело да се снима и да не е прегоряла снимката. Често ми казват ти луд ли си при такова слънце със светкавици да снимаш ...знам ли може и луд да съм но снимките които направих са си перфектни, просто избрах да снимам със затворени очи за да почувствам модела си и да знам какво става със снимката.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой може ли да ми обясни, за фоновете.
Автор: GenaDP   
Дата:   05-03-10 02:54

А на мен наистина ми е интересно ЗАЩО са толкова скъпи тия неща?

Ми щото тея търговци са решили за толко да ги продават. Можеш да ги намериш и по-евтини, и по-скъпи. Но по две за лев - едва ли. По простата причина, че това не е ширпотреба, и се произвежда и продава в малки серии. Ако всеки българин си купува по 10 фона и 2 държача месечно, сигурно и цените ще са доста по-ниски...

Отговори на това съобщение
 Re: Някой може ли да ми обясни, за фоновете.
Автор: asahi   
Дата:   05-03-10 08:12

"роско кромаблу струва..."
Chroma, произнася се хрома. Означава цвят.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »