Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 моля за съвет
Автор: hemilio   
Дата:   20-02-10 11:05

моля за съвет относно избора на поляризационен филтър,67мм за 18-135.
снимам предимно на открито,моля за някакво оптимално бюджетно решение,знам че най скъпите са най хубави!

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет
Автор: k7   
Дата:   20-02-10 13:38

http://test.photosynthesis.bg/offer/273313183001.html



Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет
Автор: darksorrow   
Дата:   20-02-10 13:44

горния - не.

не за друго, а защото всякакъв филтър без просветление е, според мен, лоша идея.

бих ти препоръчал да заложиш на добра марка, но дори да не е върхов клас, да има mc покритие.

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет
Автор: cicomanco   
Дата:   20-02-10 13:47

На този обектив специално , каквото и да сложиш - все е тая!

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет
Автор: k7   
Дата:   20-02-10 13:50

Аз не съм го ползвал горния, но го видях препоръчан в някоко други теми за филтри и за това. Реално погледнато не съм прав да препоръчвам нещо, което не съм пипвал.Така, че се извинявам.


Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет
Автор: BotsRevenge   
Дата:   20-02-10 13:53

Аз скромно бих препоръчал HOYA HMC. Ползвам точно такъв и не ми създава проблеми с отблясъци.

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет
Автор: k7   
Дата:   20-02-10 14:01

Аз също трябва да си купувам ЦПЛ филтри, един на 72мм и един на 77мм, ама нямам 200+ лева в момента.

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет
Автор: BotsRevenge   
Дата:   20-02-10 14:42

Купи си един на 77 и един преходник за 72мм [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет
Автор: tvk75   
Дата:   20-02-10 14:43

аз позвах веднъж точно един HOYA HMC,,,снимките имаха една много интересна зърнестост. Изхвърлих филтъра веднага след това

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет
Автор: dufresne   
Дата:   20-02-10 14:51

Както BotsRevenge каза, какъвто и да купиш, вземи 77мм и преходник. Така няма да ти се налага да сменяш филтрите като вземеш нови обективи.

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет
Автор: BotsRevenge   
Дата:   20-02-10 15:07

tvk75, iнтересно. Надявам се е била просто случайна лоша бройка.
Аз поне не съм имал никакви проблеми с HMC и S-HMC серията.
(нямам проблеми и с тяхните ND филтри, макар да не са ми HMC).

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет
Автор: benoti   
Дата:   20-02-10 15:30

ФОТОПАВИЛИОН
Филтър Hoya CPL HD 67 mm
Код: 4465
Цена: 145.00 лв. с ДДС

"Hoya CPL HD e най-просветленият филтър в света. Филтрите от тази серия осигуряват до 25% по-висока светопропускливост спрямо предлаганите от други производители просветлени филтри. Самият филтър въпреки че подобрява наситеността и контрастта и прави цветовете по-живи и искрящи, не променя цветният баланс на кадрите.
Филтрите от HD серия се предлагат в размери от 52 до 88мм. Всички филтри HD са изработени от закалено минерално стъкло, което прави филтъра удароустойчив. Стъклото отговаря на стандарта ANSI (ANSI Z80.3:2002), при който оптиката се тества за механична устойчивост със стоманени топки с различни размери и тегло, които се пускат свободно от височина 127 см (50 инча).
Друга специфика при филтрите от серията е използването на високо-прозрачен поляризиращ филм, който е същият като тези в последните поколения LCD екрани. Поляризационните филтри от серията са завършени по-нова технология с нанасяне на 8 слоя покритие, което осигурява до 99,35% пропускане на видима светлина и същевременно предпазва от натрупване на замърсявания, прах, вода и отпечатъци от пръсти. По този начин Hoya CPL HD се почистват и поддържат многократно по-лесно спрямо конвенционалните поляризационни филтри."

http://www.hoyafilter.com/



Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет
Автор: cicomanco   
Дата:   20-02-10 15:46

Хаха! Брау! Тоя обектив е по-добре да се ползва без филтър , отколкото с нисък клас такъв , защото и бе това е достатъчно мазен!

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет
Автор: BotsRevenge   
Дата:   20-02-10 15:50

Подкрепям съвета за ползване на качествен филтър. Преди време направих грешката да купя поляризационен филтър на Bower, който правеше Брутална мазня. От тогава вече скапани филтри не купувам.

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет
Автор: hemilio   
Дата:   20-02-10 17:00

благодаря за съветите!

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет
Автор: tvk75   
Дата:   20-02-10 18:14

BotsRevenge
незнам каква бройка е бил,но беше доста скъп,не от най-ниския клас,а снимките ставаха на зърна,не личи като се вадят на 15х20 ама иначе-кофти. Случая наистина е интересен

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »