Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Малко помощ...
Автор: rado008   
Дата:   17-02-10 23:49

Експонация добра, натискам спусъка обаче:
-затвора се отваря и не се затваря
-на дисплея мига Err (Eror)
-като натисна отново спусъка,апарата изщраква няколко пъти,бързо и се оправя

стана 2 пъти,с китака не го е правел,от сигмата обектив е(300мм.),но не знам кое точно в него не е напред?
(дали слаба връзка между талото и обектива, заяждане на мотора на фокуса или бленда...?)
Моля, ако някой е имал подобен проблем(или предполага), да ми помогне от какво може да е причината ???
Предварително благодаря...:)


Отговори на това съобщение
 Re: Малко помощ...
Автор: rado008   
Дата:   18-02-10 00:00

обектив: SIGMA AF 75-300/4-5,6 DL
тяло: NIKON D50

Отговори на това съобщение
 Re: Малко помощ...
Автор: bozo   
Дата:   18-02-10 00:05

Опитай нежно да почистиш контактите на обектива и тялото. Ако не се чустваш сигурен в изпълнението най-добре намери някой, който може да ти свърши работа срещу определено заплащане и насрещна гаранция - 02/81 82 629 - Сервиз Никон.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко помощ...
Автор: shpexy   
Дата:   18-02-10 00:15

АБСОЛЮТНО същия проблем имах и аз! И сега си го имам де... просто от време на време ми "засича" така и после се оправя. Получава се на авто. Д80 (Никор 18-200/3) И аз нямам представа защо.



Публикацията е редактирана (18-02-10 00:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Малко помощ...
Автор: shpexy   
Дата:   18-02-10 00:17

bozo, при мен не мина номера - задъража известно време, но не се оправи. Радо, дано си късметлия - опитай все пак, нищо не ти коства!

Отговори на това съобщение
 Re: Малко помощ...
Автор: rado008   
Дата:   18-02-10 13:17

Наистина съм Ви много благодарен bozo ,shpexy.
Благодаря за сервиза и телефона bozo.
Пробвах и изчистих,както каза.За сега не го прави,но като мина на ръчен фокус,усещам как за цикля фокуса(май иска смазване).Възможно ли е от това да се "шашка" и да дава грешка?

shpexy - надявам се да открием проблема и да го решим.Работил съм малко в ТВ сервиз(макар да няма общо с фото),провери дали прожините на крачетата на обектива за връзката с тялото,са силни и натискат добре крачетата на тялото,за да може да елиминираме този вариант за връзка с тялото като проблем.
Надявам се да помогна.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »