Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Желатинови филтри ?
Автор: h.svinaroff   
Дата:   17-02-10 00:12

От известно време чета за въпросните филтри, които могат да се слагат на задната леща на ултра широкоъгълните обективи, но до сега не съм видял нито на живо какво представляват, нито да се продават. Днес си поиграх с подобен обектив и разгледах слотчето за въпросните филтри - много е тясно, на практика има място за нещо като правоъгълно парче филм.

Някой има ли идея ?

Отговори на това съобщение
 Re: Желатинови филтри ?
Автор: asahi   
Дата:   17-02-10 00:35

Както го е решил производителя на обектива - така е. Виж си упътването на обектива. Ако нямаш питай Гугъл.

Отговори на това съобщение
 Re: Желатинови филтри ?
Автор: nechovek   
Дата:   17-02-10 00:40

Асахи много си серт бре, я изпусни въздуха малко.

Отговори на това съобщение
 Re: Желатинови филтри ?
Автор: asahi   
Дата:   17-02-10 08:41

Много си чувствителен. Слез на земята. За филтри говорим, не за душевност.

Имал съм Зенитар 16/2.8. На него се завиват само оригиналните филтърчета, които са в комплекта на обектива. Не стават за други филтри, а и филтрите не стават за други обективи. Всичко е надлежно описано в упътването.

Отговори на това съобщение
 Re: Желатинови филтри ?
Автор: icikonti   
Дата:   17-02-10 09:10

[smilie18] [smilie18] [smilie18]
[smilie18] [smilie18] [smilie18]
Хи.. хи....
Ако обектива има фабричен УВ филтър с диоптър на дупето си, го развиваш и под него поставяш желатиновия.После обратно навиваш УВ филтъра и СИ ГОТОВ!
Ако нямаш такъв филтър- ЗОР ГОЛЯМ!
Ако имаш познати кинаджии, там ползват такива в промишлени количества.Помоли след продукцията, да ти отрежат едно парче.
Ако нямаш - търсиш някой стар фотограф с много стара стока....
Ако фотоапарата ти е огледално-рефлексен, не е препоръчително да му стържеш преходник и да му поставяш някакъв малък размер филтър с гривна.Ще опре в огледалото.
Ако си с телеметрик- имаш място!
Естествено тия филтри ти трябват при снимане ПРЕДИМНО на ч/б филмов материал.[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Желатинови филтри ?
Автор: cicomanco   
Дата:   17-02-10 09:18

Имам такъв повишаващ на Кодак. Изрязва се според диаметъра на ззадната леща.Ако ти трябва - обади се.

Отговори на това съобщение
 Re: Желатинови филтри ?
Автор: photostoykov   
Дата:   17-02-10 11:16

Слотът за желтиновите филтри на съвременните свръхширокоъгълни обективи представлява стоманени пружиниращи пластини, закрепени на задната страна на обектива. Към комплекта на обектива има приложена метална пластина-шаблон, по която се изрязват точни по размер парчета от по-голям по размер желатинов филтър.
Цветните желатинови филтри служат за корекция на цветната температура на преминаващата през тях светлината, селективно ограничаване спектралния състав на преминаващата светлина, намаляване интензитета на преминаващата светлина, без спектрално изкривяване, порпускане или задържане на UV или IR лъчи.

Отговори на това съобщение
 Re: Желатинови филтри ?
Автор: h.svinaroff   
Дата:   17-02-10 14:09

Явно не съм се изразил ясно...

Въпросът беше: някой виждал ли е да се продават такива филтри ?

С останалото съм наясно, видях какво предсталява самия слот.

Отговори на това съобщение
 Re: Желатинови филтри ?
Автор: cicomanco   
Дата:   17-02-10 14:58

Автор: cicomanco
Дата: 17-02-10 09:18

Имам такъв повишаващ на Кодак. Изрязва се според диаметъра на ззадната леща.Ако ти трябва - обади се.[ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Желатинови филтри ?
Автор: h.svinaroff   
Дата:   17-02-10 20:20

cicomanco, какво повишава този ?

Отговори на това съобщение
 Re: Желатинови филтри ?
Автор: cicomanco   
Дата:   17-02-10 20:52

Цветна температура!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »