Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Помощ за преходник към EOS!
Автор: kandreev   
Дата:   14-02-10 10:43

Здравейте,
Моля за малко помощ относно преходниците, с които става възможно използването на стари FD обективи към EOS. Имат ли отпични елементи, които да влошават кчеството на картинката или са без такива. Ако някой има опит, моля да сподели. Ако някой има излишен такъв съм отворен за оферти.


Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за преходник към EOS!
Автор: asahi   
Дата:   14-02-10 10:50

Да, преходниците от FD обектив към EOS тяло имат оптичен елемент. Това влошава картинката и донякъде обуславя ниската (спрямо качеството им) цена на FD обективите.

Без оптичен елемент можеш да ползваш обектива за макро, т.е. губиш фокус в безкрайността.

Слав61 може евентуално да преправи/смени дупето на някой FD обектив, но не става за всички обективи. Свържи се с него и постави конкретния си въпрос.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за преходник към EOS!
Автор: slav61   
Дата:   14-02-10 11:31

за ЕОС могат с подмяна всички ФД-та, но някои не стават за апарати като 5Д, защото задната леща може да опре в огледалото


Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за преходник към EOS!
Автор: DAN60   
Дата:   14-02-10 11:54

От скоро имам FD 50/1,4 сложен на 20Д и съм удивен от доброто му представяне:
-изключителна острота още от ф 2.0
-никакъв хроматизъм
-никакво венетиране
-идеална безкраиност дори при астрофото.
Преходника е с "глухарче" и е тип "самоделка" без оптичен елемент. За сажъление не е ясно къде и кой го е изработил, защото обектива е препродаван няколко пъти...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »