Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 35mm кинокамерите
Автор: danny_falin   
Дата:   01-02-10 21:53

привет, интересно ми е 35мм кинокамерите с които снимат филмите, имат ли някакъв автофокус, или всичко е в ръцете на оператора ?

експонирането и то ли е ръчно ? може ли да се променя по време на снимки или трябва да се сменя лентата, всъщност лентата само една чувствителност ли е или има различни ленти ?

как правят например тези тъмните сцени където се виждат само тук там някоя факла и леко доловими силуети ?

какви обективи използват камерите ?

въобще ако има някой светнат в 35мм кино заснемането нека драсне 2 реда

поздрави

Отговори на това съобщение
 Re: 35mm кинокамерите
Автор: джъмбо   
Дата:   01-02-10 22:08

АФ няма
операто не фокусира защото по време на снимане е доста трудно да се фокусира заради естетството на обтуратора (изображението мига)

най0 често сцената се проиграва предваително и си има асистент на фокуса (фокусник - да не се бърка с мягьосник) който си слага марки където според това къде се движат актьорите и той слага фокуса посредством фолофокус...

добрите фокусници могат да го направят на око... начинаещите ползват рулетка или лазарен далекомер за отбелязване на маркерите....

лентите са като при фотото от 50 до около 500 исо.. (може да има и повече)

експозицията може да се сменя с диафрагма или спромяна на ъгъла на обтуратора...


как се снимат силуети??? ми недоекспонираш

Отговори на това съобщение
 Re: 35mm кинокамерите
Автор: hose   
Дата:   01-02-10 22:16

http://natfiz.bg/index.php?id=311&did=15



Отговори на това съобщение
 Re: 35mm кинокамерите
Автор: 35mm   
Дата:   02-02-10 11:17

"какви обективи използват камерите ?
"
"

Много качествени. И Маркерите за растоянита им са верни. Светлосилата е ефективна а не геометрична(нещо което много ми липсва във фотографията и много ме ядосва) и се бележи с Т, а не със F.
Т.е. взима в предвид и загубите на светлина в лещите. Например обектив с ф/2 е реално към Т/2.2.
Просветките се нанасят така че са равномерни до периферията, а не като фотографските обективи с неравномерност спрямо центъра и останалата част. Скъпо е това да е еднакво, обаче.
Цветово уеднаквени са комплектите обективи.
Имат еднакъв външен диаметър обективите независико от фокусното растояние за да може да се монтира фолоу фокус на обектива(тези зъбни колела и механизми с които много точно се фокусира чрез закачено крайно зъбно колело на тубуса). За Никон се сещам как Макро обективите им са или на 52 или на 62мм предна резба та да може да се ползват макро аксесоари които са мислени за 52 и 62мм само - за обръщане, мехове и т.н. - малко надежда все пак има в това че поне някой поне малко е взел да мисли и във фотографията като е проектирал продукти.
Байонета на кино обективите е много по-здрав от тия във фотото. Аберациите им са под доловимите. Камерите и обективите имат възможност за лесна колимация винаги по време на снимки или преди даден проект или филм.Диафрагмите са кръгови. Ама наистина кръгови.Всичко се проозвежда много по здраво и качествено. Не можеш да имаш компромис в обектива когато филма ти струва еди колко си милиона долара, поканил си еди кои си актьори и персонал за хиляди долара на ден хонорар, и вечерта да кажеш - абе, ние снимахме ама тука обектива нещо не беше настроен и има отражение и няма контраст, а и нещо статива се клатеше...айде сега всичките вие дето взимате толкова скъпо да повториме всичко и да се нядваме тоя път обектива да е О.К.

По-добре запиши в НАТФИЗ. Дълго е за разправяне...

Преди време мислех да пусна тема как се отказвам от фотографската техника...и почвам да използвам колкото може повече кино аксесоари във фотографията. Темата не я пуснах, но вече почти не ползвам нищо фотографско освен тялото на фотоапарата и обективите. От статива до Френските клапи и филтрите - реших да не се занимвам с фотографски аксесоари повече.Много е глупава фотографската техника. Но ако не е няма да можем да си я позволим повечето от нас. Всичко в киното се адаптира, настройва, прави се както на теб ти е нужно и е измислено добре.
Във фотото дори не мога да си настроя байонета на тялото спрямо филмовата равнина преди важни снимки. Сега тези софтуерни +- бек фокус корекции са опит ,ама...
Ако байонета на всеки фотоапарат можеше това само механизма щеше да тежи колкото фотоапарата и размера да му е двоен.
Лошото е че сега на снимки имам 2 куфара с аксеосари и едно мъничко фотоапатратче и обективче което се губи на фона на статива, мат бокса и клапите. Обаче се кефя.



Публикацията е редактирана (02-02-10 11:25)

Отговори на това съобщение
 Re: 35mm кинокамерите
Автор: d256h   
Дата:   02-02-10 11:27

Кинокамерите (съвременните) са едни от най-сложните фотографски машинарии. Струват по няколко стотин хиляди. В България не използват такива, защото нямат кинти (в НАТФИЗ не са виждали на живо такива камери, съвременни). Камерите имат различни автоматични режими, но операторите почти винаги ги управляват ръчно. Снимат на филм и цифрово едновременно. Могат да изпълняват броудкаст за целия екип, включително интеркомна връзка. Обикновено дублите се снимат първоначално само цифрово, на хард диск, а когато сцената е отренирана достатъчно се снима и на филм (специален е и е много скъп). Не по-малко важни са стативите, пиадесталите и т.н. за поддържане на камерите. Често тези устройства са с активна стабилизация за гасене на вибрациите, които може да се предадат към камерата...също струват по над 80 - 150 хил пари..

Това са едни от най-сложните машини правени някога в областта на фината механика и оптика...

Направо искам да кажа.... Голям Адронов Колайдер

[smilie5]



Публикацията е редактирана (02-02-10 11:29)

Отговори на това съобщение
 Re: 35mm кинокамерите
Автор: 35mm   
Дата:   02-02-10 11:39

Филма не е скъп. Излиза ми по евтино 100 метра ролка отколкото същия брой до 100м на ролки. Цената на ИСО 50 Вижън 3 цветен дневен кино филм 1.65м е под 10 лв.
А е ужасно качествен.
Но трябва да се мие преди проявяване и е сложно.

Аз не ползвам пиедестал - много са скъпи и тежки,но си имам нов кино статив точно същия модел какъвто ползват в Холивуд за Панавижън 35мм (и 65мм) кинокамери, и цената ми не е висока - 1570 паунда ми излезе с разтяжката.

Главите леко са ми проблем сега. Отказах се - около 10000 до 12000 Евро за флуидна глава.
До 2-3 години ако спестя малко ще си взема такава.

Отговори на това съобщение
 Re: 35mm кинокамерите
Автор: Han_Solo   
Дата:   02-02-10 11:47

d256h написа:

........... Струват по няколко стотин хиляди. В България не
> използват такива, защото нямат кинти (в НАТФИЗ не са виждали на
> живо такива камери, съвременни). .............
> Публикацията е редактирана (02-02-10 11:29)
-------------------------------------

[smilie5] [smilie5] [smilie5] кое, кое не се използва в България??? ти за студентите ли говориш или по принцип, защото аз поне знам доста реклами и клипове снимани на кино... за филмите не говоря, защото там болшинството се снимат на кино /не че няма напъни и на HD - примерно на RED/
и пиши малко по конкретно че написаното от теб предизвиква лека усмивка... във форума аз познавам лично поне 3ма които са доста навътре в кинопроизводството, а тези които не познавам лично май са доста повече...



Публикацията е редактирана (02-02-10 11:48)

Отговори на това съобщение
 Re: 35mm кинокамерите
Автор: solar_sea   
Дата:   02-02-10 11:52

Демек, който желае да се изживява като режисьор евтино да си купи дслр с режим за видео. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: 35mm кинокамерите
Автор: 35mm   
Дата:   02-02-10 11:57

Да, даже повечето фирми за кино аксесоари пуснаха серии или модифицирани, наприер Мат Бокс-ове, за новите Д-СЛР. Или ел.визьори за дисплея отзад:

http://store.zacuto.com/images/D/GH1-Z-finder%20right.jpg



http://store.zacuto.com/images/D/ZfinderMAIN.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: 35mm кинокамерите
Автор: danny_falin   
Дата:   02-02-10 12:00

а тази голямоформатна камера imax дето снимаха последния батман с нея, за нея нещо знае ли се ?

Отговори на това съобщение
 Re: 35mm кинокамерите
Автор: danny_falin   
Дата:   02-02-10 12:05

в интерес на истината, дслр-ите откакто правят проби за видео, отварят възможност за 35мм видео, която е била апсурдно скъпа и немислима за обикновенния човек

Отговори на това съобщение
 Re: 35mm кинокамерите
Автор: джъмбо   
Дата:   02-02-10 12:06

някои постинги ми напълниха душата със смях [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

скъпа камера която не сме виждали наживо



Отговори на това съобщение
 Re: 35mm кинокамерите
Автор: charger   
Дата:   02-02-10 18:19

Автор: d256h
Дата: 02-02-10 11:27
.....

ХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХА


петъъъъък

Уникални глупости,ама уникални си написал :)
Тва е в бисери човече,целият пост!
Я ми кажи поне един автоматичен?!?!?! режим на кинокамера,който операторите управляват ръчно.
Много се смях и на това,че първо се снимали дублите цифрово,а после на лента.Интересно къде си го видял или чел това,щото е АДСКА простотия.Представяш ли си,как актьора си е направил перфектен дубъла на 'цифра' и сега пак трябва да се мъчи,за да е на лента...За "пиедесталите" не говоря.Наричат се ПЕДЕСТАЛИ и са специализирани студийни стативи основно за ТВ индустрия,не в кинаджииската.

"Могат да изпълняват броудкаст за целия екип, включително интеркомна връзка."
Изброй три кино "броудкаст" камери с интерком.Как точно изпълняват тоя броудкаст???МОЛЯ ТЕ!!!
После влез в гугъл и напиши на англииски broadcast и виж определението му.
Викаш, у нас,в БГ няма съвременни и много скъпи камери,а [thankyou]Да не изброявам,ако искаш,щото на прима виста се сещам за около 10на 35мм съвременни и много скъпи камери,дето ги няма в БГ,които спокойно се рентват у нас на цени от 600 до 2000евро на ден,в зависимост от комплекта....
За НАТФИЗ.При положение,че една камера,нова и съвременна,струва 100К-300К Е,а някои дори не се и продават,а само се рентват,е ясно,че няма как едно учебно заведение да си я купи за студентско обучение.

d256h
Като не знаеш нещо по дадена тема,трай си,не се обаждай,никой няма да ти се разсърди.

Джъмбо готина 435ца;)Това модела с броудкаст ли е за целия екип? [beer]



Публикацията е редактирана (02-02-10 18:55)

Отговори на това съобщение
 Re: 35mm кинокамерите
Автор: джъмбо   
Дата:   02-02-10 18:27

тука бяхме на едни уроци спонсорирани от кодак... та се изнесохме във враня да ползваме декора...

Отговори на това съобщение
 Re: 35mm кинокамерите
Автор: fff   
Дата:   02-02-10 19:45

На мейкинга на някой филми съм гледал, че някой нощни сцени (в помещение) се снимат на светло пък после гледаш всичко тъмно, че даже и светкавици от буря има [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: 35mm кинокамерите
Автор: jackoart   
Дата:   02-02-10 20:08

Бе изобщо..вижда се, че с два рида, както искаш някой да драсне, няма да стане..

Отговори на това съобщение
 Re: 35mm кинокамерите
Автор: d256h   
Дата:   04-02-10 23:29

Бравоо, виждам че не сте пропуснали да се изкефите на мой гръб, но аз ви прощавам снизходително с усмивка, говорете си каквото искате... аз знам какво съм писал, каталозите на камерите и ПИЕДЕСТАЛИТЕ (на български е правилно така) са при мен, както и ценовите листи... Конкретни фирми и модели няма да споменавам, защото все някоя комплексирана тиква ще започне да се себедоказва с напън, сякаш е настъпил края на света...

Въобще не ме интересува мнението на псевдо разбирачите, самоуки и надменни, всеки сам си решава как да се държи в мрежата, какво да пише и т.н.

Аз каквото имах го написах по темата, вероятно гаврошовците ще я омажат на там здраво!

Отговори на това съобщение
 Re: 35mm кинокамерите
Автор: asahi   
Дата:   04-02-10 23:40

Канон-Никон няма ли да има?

Отговори на това съобщение
 Re: 35mm кинокамерите
Автор: charger   
Дата:   04-02-10 23:41

Kaкво е :
pedestal

Какво е :
Пиедестал

Не разбрахме какво общо имат тук каталозите и цените на фирми,които няма да споменаваш?
Какво е 35мм броудкаст камера,също не обясни на нас,непросветените тикви,заблудени овчици божии ,бездушни и себедоказващи се пред ника ти свят...[smilie25]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »